 |
Cytatów Czar - XXXIX. Ch. Hitchens o żydowskim faszyźmie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-05-2017 12:49 | Arminius (25555 punktów) | Cytatów Czar - XXXIX. Ch. Hitchens o żydowskim faszyźmie
1 na 1 | W wątku traktującym o najbardziej radykalnych nurtach i postaciach żydowskiego faszyzmu ("Cytatów czar - XXXVIII. Abba Ahimeir o nikczemnych szejkach - www.racjonalista.pl/forum.php/s,742775) wspomniano o Ch. Hitchensie - wielkim autorytecie tzw. nowego ateizmu - który w 1998 r. w artykule pt. "The Iron Wall" postawił tezę, iż B. Netanyahu realizuje politykę sensu stricto faszystowską, nawiązującą wprost do ideologii syjonistycznego rewizjonizmu W. Żabotyńskiego, a w szczególności do poglądów A. Ahimeira, będącego liderem radykalnego skrzydła tego nurtu syjonizmu. "Hitch" utrzymuje, iż B. Netanyahu jest nieodrodnym synem swojego ojca Benziona Netanyahu, który z kolei był najwierniejszym uczniem wspomnianego wyżej Abby Ahimeira. "Hitch" napisał artykuł jak wyżej w 1998 r. - a wiec prawie 20 lat temu. Że się nie pomylił w swojej tezie - widać gołym okiem. Rasizm, dyskryminacja, polityka apartheidu - to wyznaczniki izraelskiej polityki wobec Palestyńczyków. Kończąc artykuł jak wyżej "Hitch" pisze następującymi słowy: "The work of annexation and colonization goes on, Oslo or no Oslo, because it is mandated by high priests and racial nationalists, some of whom have taken their leaves from the same "fascist notebook" penned by Abba Ahimeir. In the name of the father ... " ("Dzieło anektowania i kolonizowania jest realizowane bez względu na to czy porozumienia z Oslo będą czy nie będą realizowane - ponieważ jest ono namaszczone przez wielkich kapłanów i rasistowskich nacjonalistów - wśród których są czerpiący swoją legitymację do uprawiania polityki z tego samego ""Notatnika faszysty", które wyszlo spod pióra Abby Ahimeira. W imię ojca......). ""Z notatnika faszysty" - był to cykl artykułów napisanych przez Abbę Ahimeira w 1928 r. w jednej z hebrajskich gazet. Zapraszam do lektury artykułu autorstwa "Wielkiego Hitcha": web.archiv(*)m/col/hitc/1998/04/13hitc.html"Just as Kofi Annan was leaving town and U.S. negotiator Dennis Ross was arriving to try to keep the peace process going, and just as Benjamin Netanyahu was once again donning the skullcap and visiting fortified Jewish settlements in the occupied West Bank, I managed to ask him in public whether he still believed in the relevance of early Zionist theorist Vladimir Jabotinsky.He affected not to understand the question. The only things that mattered, he replied, were Israeli "security" and a further renunciation by Yassir Arafat of the Palestinian covenant, which called for the elimination of the state of Israel. This, I thought, was something of a dodge. The covenant made by Jabotinsky's Revisionist movement predates the PLO covenant by several decades, and calls for permanent Israeli control of "Judea and Samaria" along with the aspiration for so much of what is now Jordan. Given Netanyahu's determination to hang on to territory that, under the Oslo peace accords, should have been returned to the Palestinians in exchange for peace with Israel, I thought the question quite relevant. A few weeks ago, in this holy city, a public lecture was offered by Benzion Netanyahu. It was in honor of a man named Abba Ahimeir. Neither of these two men is, perhaps, as well known as he ought to be. Benzion Netanyahu, the 87-year-old father of the Israeli prime minister, is a scholar at Princeton University and the author of "The Origins of the Inquisition," a brilliant and exhaustive account of the anti-Judaism of the Spanish Inquisition, which also explains the persistence of anti-Semitism in modern times. Abba Ahimeir was a writer and activist in British Mandate Palestine, and a zealous lieutenant of Jabotinsky. In the pages of the magazine Doar Hayom, during the late 1920s and '30s, he wrote a celebrated column titled "From the Notebook of a Fascist." He hymned Mussolini, referred to Jabotinsky as "Our Duce," and even went so far as to say that Hitler was on the right track, except for his excessive anti-Semitism. Jabotinsky, it must be said, demurred a little on that last point, but still, the Revisionist Betar movement did parade with torches and colored shirts, and had a generally friendly attitude to the emerging "New Order" in Europe until it was almost too late. Ahimeir, said the elder Netanyahu, had been his mentor. And it is very well attested that Netanyahu the younger makes few moves without consulting his revered papa, who also rose to be Jabotinsky's secretary and pallbearer." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Z wielkim smutkiem konstatuję, że na Forum po raz kolejny pojawia się miałki i banalny wątek, którego autor nie wnosi do dyskusji nic oryginalnego i twórczego z własnej myśli, a zamiast tego obszernie cytuje, ba! - przytacza niejako in extenso całe wypowiedzi innych autorów, znane już skądinąd, sam od siebie nie mając już chyba nic ciekawego do powiedzenia... Czemu to ma służyć? 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | niebanalnie i wielce oryginalnie | >Z wielkim smutkiem konstatuję, że na Forum po raz kolejny pojawia się miałki i banalny wątek, którego autor nie wnosi do dyskusji nic oryginalnego i twórczego z własnej myśli, a zamiast tego obszernie cytuje, ba! - przytacza niejako in extenso całe wypowiedzi innych autorów, znane już skądinąd, sam od siebie nie mając już chyba nic ciekawego do powiedzenia...
Może Panu poglądy "Hitcha" na temat jak w wątku są znane. Ale proszę się nie wypowiadać w imieniu większości. "Hitch" to idol wielu forumowiczów - i zapewne będą oni wdzięczni, iż mogli się zaznajomić z jego poglądami na konflikt palestyńsko - żydowski. Jestem skromnym człowiekiem i uważam, że jest wiele poglądów bardziej oryginalnych i twórczych niż moje poglądy - które zdecydowanie warto zaprezentować. Co też czynię. Wbrew temu co pan sądzi - wnoszą ogromne dużo do debatowanych tematów. Na przykład fakt, iż guru nowego ateizmu, zaprezentował pogląd jak wyżej na kwestię jak wyżej - moż emieć kluczowe znaczenie dla postrzegania tej kwestii przez liczne zastępy jego akolitów.
>Czemu to ma służyć?
Propagowaniu wiedzy.
Przed momentem ukazał się na forum wątek o następującej treści:
"Czytałem na racjonaliście artykuł argumentujący nieistnienie historycznego Jezusa i przyszło mi do głowy coś następującego - Mieszko I wcale nie istniał. Nigdy go przecież nie dotknąłem, nie zobaczyłem na własne oczy. Czytam co prawda o nim artykuły na Wikipedii, w książkach historycznych, mamy jego podobizny na monetach, obrazach i szkicach - ale przecież w przypadku Jezusa też mamy tego mnóstwo. Co tak naprawdę decyduje o tym, że Mieszka I istnienie uznaje każdy, a nad takim Jezusem czy Mahometem już można dywagować? To samo tyczy się ludzi sławnych współcześnie żyjących - widzimy ich zdjęcia, nagrania, są autorami książek. Ale przecież równie dobrze to wszystko może być kłamstwem i fotomontażem, a ludzie, którzy na co dzień niby z nimi pracują, sa po prostu podstawionymi oszustami."
W Pana opinii jest on niebanalny, niemiałki oryginalny i twórczy??? Niech Pan zauważy, iż jego autor nie sięgnął - w zgodzie z pana wytycznymi - po cytaty innych i po wsparcie swoich tez w innych materiałach.
|
|
 | 1 na 1 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Cytatów Czar - XXXIX. Ch. Hitchens o żydowskim faszyźmie | > Czemu to ma służyć?Niczemu. To najzwyklejsza wolność w "blablablaniu". Pozdrawiam
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | popieranie prawa | >>Czemu to ma służyć? >Niczemu. To najzwyklejsza wolność w "blablablaniu".
I Pan - domyślam się - popiera prawo do takiej wolności???
|
|
| |  | 2 na 2 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: popieranie prawa | > I Pan - domyślam się - popiera prawo do takiej wolności???Popieram. Nie widzę powodu, aby zakazywać ludziom gadać wg mnie głupoty. Co nie znaczy, że mnie one nie śmieszą. Ludzie muszą gadać o wszystkim oraz być gotowymi na pochwałę lub krytykę, to wtedy społeczeństwo się rozwija. Pozdrawiam
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | jak należy | >>I Pan - domyślam się - popiera prawo do takiej wolności??? >Popieram.
Postawa właściwa - wynagrodzona plusem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|