 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-10-2020 10:52 | okragly (21676 punktów) | jak wygląda piekło?
1 na 1 | piekło to ogromy pałac, tłum ludzi, wszyscy wyglądają na śmiertelnie zagłodzonych, chociaż każdy trzyma łyżki tak długie jak oni sami, a wokoło stoją ogromne kotły ze smakowitymi potrawami. Jednak nikomu nie udaje się zaspokoić głodu Pokarm można zjeść tylko przy pomocy tych długich i ciężkich łyżek, co niemożliwe z powodu długości i ciężaru. Wielu kłóci się między sobą z nienawiścią
w niebie (raju), taki sam pałac i tłum, ale szczęścia. Tutaj również stoją kotły ze smakowitym pożywieniem i każdy trzyma taką samą gigantyczną łyżkę jak te z piekla. Jednak ludzie siedzą naprzeciw siebie, jeden nabiera zupę i karmi drugiego Jeśli łyżka jest dla niego zbyt ciężka, pomagają jeszcze inne osoby, tak, żeby mógł spokojnie zjeść tyle, ile potrzebuje. Skoro tylko jedna osoba zaspokoi głód, karmią następną.
chrześcijaństwo to szatański pomysł, to z niego mamy antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolność) to dlatego liberalizm tak latwo sie u nas przyjął i dlatego zawsze będziemy w "piekle" mimo że np jeden rolnik wyżywi 100 osób
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> piekło to ogromy pałac, tłum ludzi, wszyscy wyglądają na śmiertelnie zagłodzonych, chociaż każdy trzyma łyżki tak długie jak oni samiOkazuje się, że i do piekła, i do polskiego szpitala warto zabrać własne sztućce. 
cr
|
|
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | w niebie jak w piekle? | >w niebie (raju), taki sam pałac i tłum, ale szczęścia. Tutaj również stoją kotły ze smakowitym >pożywieniem i każdy trzyma taką samą gigantyczną łyżkę jak te z piekla. Jednak ludzie siedzą >naprzeciw siebie, jeden nabiera zupę i karmi drugiego Jeśli łyżka jest dla niego zbyt ciężka, >pomagają jeszcze inne osoby, tak, żeby mógł spokojnie zjeść tyle, ile potrzebuje. Skoro tylko jedna >osoba zaspokoi głód, karmią następną.
To doprawdy iście brueglowska wizja raju. A więc wielce przewrotna i sarkastyczna. Takie niebo to jak wyrafinowane piekło. Nota bene, po co w raju komuś strawa? Nie wystarczy duchowy eliksir i nektar
|
|
6 na 6 | Berzerac (5671 punktów) | Odp: jak wygląda piekło? |
Piekło robimy sami sobie tu na ziemi. Innego nie ma.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >Piekło robimy sami sobie tu na ziemi. czemu?
|
|
|  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>czemu?
No właśnie czemu. Nie wiem. Nie wiem dlaczego ludzie robią sobie nawzajem tyle strasznych rzeczy. Toczą ze sobą wojny, zabijają się, mordują, okaleczają, torturują, znęcają się w ten czy inny sposób (również nad innymi stworzeniami) Nie wiem dlaczego świadomie niszczą środowisko. Bo ludzie z natury są źli? Nie wierzę w to. Więc co sprawia, że zachowujemy się w ten sposób?
Nie wiem.
|
|
| |  | 3 na 3 | rogaliczek (669 punktów) | >Bo ludzie z natury są źli?
Są z natury głupi. Zmądrzenie jest skomplikowane.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) |
>Są z natury głupi. Zmądrzenie jest skomplikowane.
Na pewno jest w tym sporo racji. Jednakże nie wszystkie haniebne ludzkie zachowania można tłumaczyć głupotą. Poza tym, jak dla mnie głupota nie jest żadną "okolicznością łagodzącą"
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Bo ludzie z natury są źli?> Są z natury głupi. Zmądrzenie jest skomplikowane.pszczoła jest z natury mądra jak i kury, krowy, konie z natury mądre, tak i my. Głupimi czyni nas system, inaczej nie dałbyś się wydoić, zmusić do ciężkiej pracy jak koń. Jesteśmy udomowieni. jak w/w zwierzęta, dlatego jesteśmy głupi ale nie z natury tylko udomowienia. Zmądrzeniem byłoby zdziczeniem, czyli raj  Myślę, że można zmądrzyć będąc udomowionym. To będzie wyższy poziom. Nowyraj. Historia zatoczy koło (spiralę) /
|
|
| |  | 2 na 2 | witamziomy (536 punktów) | >>czemu? >No właśnie czemu. Nie wiem. Nie wiem dlaczego ludzie robią sobie nawzajem tyle strasznych rzeczy. Toczą ze sobą wojny, zabijają się, mordują, okaleczają, torturują, znęcają się w ten czy inny sposób (również nad innymi stworzeniami) Nie wiem dlaczego świadomie niszczą środowisko. Bo ludzie z natury są źli? Nie wierzę w to. Więc co sprawia, że zachowujemy się w ten sposób? >Nie wiem.
Wszystko bierze się z jednej prostej idei, z faktu iż podstawową cechą ludzkiego umysłu jest to, iż jest on programowalny.. Ci, którzy przejawiają zachowania nacechowane złym stosunkiem do innych, czynią mniejsze lub większe zło, to świadczy tylko o tym, iż dorastali w odpowiednich okolicznościach, które to były podwaliną pod przyszłe skłonności do pewnych zachowań u tych ludzi. To jest schemat, który istnieje na wszystkich szczeblach począwszy od nieświadomego programowania jednostkowych dysfunkcji( skłonności ) u pojedynczych jednostek po świadome ukierunkowane programowanie wielotysięcznych armii żołnierzy do międzynarodowych wojen.
|
|
| |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>czemu? >No właśnie czemu. Nie wiem. Nie wiem dlaczego ludzie robią sobie nawzajem tyle strasznych rzeczy. Toczą ze sobą wojny, zabijają się, mordują, okaleczają, torturują, znęcają się w ten czy inny sposób (również nad innymi stworzeniami) Nie wiem dlaczego świadomie niszczą środowisko. Bo ludzie z natury są źli? Nie wierzę w to. Więc co sprawia, że zachowujemy się w ten sposób? >Nie wiem. Atawizm, większość ludzi nie wyrosła ze zwierzęcości, ciągle stawiają materię przed duchem, albo ducha nie znają wcale..., są zwierzętami.........
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | |  | | Berzerac (5671 punktów) |
>Atawizm, większość ludzi nie wyrosła ze zwierzęcości, ciągle stawiają materię przed duchem, albo ducha nie znają wcale..., są zwierzętami.........
Proszę nie ubliżać zwierzętom. My jako ludzie moglibyśmy się wiele od nich nauczyć. Pod wieloma względami są lepsze od nas.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >>Atawizm, większość ludzi nie wyrosła ze zwierzęcości, ciągle stawiają materię przed duchem, albo ducha nie znają wcale..., są zwierzętami......... >Proszę nie ubliżać zwierzętom. My jako ludzie moglibyśmy się wiele od nich nauczyć. Pod wieloma względami są lepsze od nas. Nie ubliżam, zwierzęta nie mają życia duchowego...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | >>>Atawizm, większość ludzi nie wyrosła ze zwierzęcości, ciągle stawiają materię przed duchem, albo ducha nie znają wcale..., są zwierzętami.........
Wiem, że chciałeś przez to uwydatnić prymitywność ludzkich zachowań. I masz rację. Niektórzy jak do tej pory nie opuścili jaskiń.
>Nie ubliżam, zwierzęta nie mają życia duchowego...
Niektórzy ludzie zachowują się tak, jakby duchowość też była im obca.
|
|
2 na 2 | oportunista (1711 punktów) | Bardzo do gustu przypadła mi twoja wizja piekła i nieba, dodałbym tylko, że nie dzieje się to gdzieś w zaświatach po drugiej stronie życia, ale tu na ziemi, gdzie sami sobie i innym urządzamy raj i piekło w doczesnej egzystencji. Nie trzeba wielkiej wyobraźni ani spostrzegawczości by zwyczajnie zaobserwować pewną prawidłowość. dobro, które czynimy i nim się dzielimy, krąży gdzieś po nieznanych nam ścieżkach i wraca ze wzmożoną mocą, to samo dzieje się ze złem które wprowadzamy do obiegu. Nie jest bowiem tajemnica, że ludzie pogodni, życzliwi i przyjaźnie nastawieni do innych, są lubiani, akceptowani, a gdy znajdą się w potrzebie nie są sami. Ci gromadzący kosztem innych dobra materialne często się nimi po prostu dławią, jedni wcześniej inni później.
|
|
1 na 1 | Henryk.K (2246 punktów) |
Ta wizja Piekła jest bardzo uboga, wręcz infantylna. Zapomniano w niej zupełnie o innych istotach, które to piekła zamieszkują, czyli demonach. Ludzie, którzy do niego trafiają są całkowicie od nich zależni i podlegają ich zbrodniczym instynktom. Święci wizjonerzy zgodnie twierdzą, że to co się działo w hitlerowskich i komunistycznych obozach i katowniach na tle Piekła to były sanatoria.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Święci wizjonerzy zgodnie twierdzą, że to co się działo w hitlerowskich i komunistycznych obozach i katowniach na tle Piekła to były sanatoria. Piekła nie ma. Świetny wizjoner - Duch Prawdy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | | Henryk.K (2246 punktów) | >>Święci wizjonerzy zgodnie twierdzą, że to co się działo w hitlerowskich i komunistycznych obozach i katowniach na tle Piekła to były sanatoria. >Piekła nie ma. Świetny wizjoner - Duch Prawdy.
Raczej bluźnierca.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > >>Święci wizjonerzy zgodnie twierdzą, że to co się działo w hitlerowskich i komunistycznych obozach i katowniach na tle Piekła to były sanatoria.> >Piekła nie ma. Świetny wizjoner - Duch Prawdy.> Raczej bluźnierca.pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Tyszkiewicz
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|