Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska krajem absurdu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-11-2010 16:28zachaj (5239 punktów)Polska krajem absurdu
Ocena 11 na 11
Nie licząc krajów trzeciego świata , jeszcze nie słyszałem aby wróżka kandydowała do Rady Miasta. Stało się , Polska będzie znowu obiektem kpin , w Zielonej Górze o fotel radnego będzie walczyć jasnowidz-ka. To wiele mówi albo wkrótce powie o naszym zabobonnym społeczeństwie. Ale co tu się dziwić , tam gdzie ludzie wierzą w boga , tam wierzą też w cuda , duchy i wróżki. Bo czym to właściwie się różni. Moim zdaniem niczym. Oto próbka tego co głosi ta pani : "Ronda są bezpieczne, jest to duża oszczędność. Jednak z perspektywy kuli ziemskiej - z góry, jest to wir. Wydaje mi się , że zaburza to energię miasta" Nie pozwolę sobie na przytoczenie kolejnych cytatów , gdyż nie chciałbym promować tych bzdur. Ciekawe jest , że ta wróżka odnosiła się również do boga. Czy kościół nie powinien potępić wróżbiarstwa ? Chociaż tyle by dobrego zrobił.

Czy jesteśmy skazani na takie sensacje ? Gdzie się podział racjonalizm i sceptycyzm ? Czy na stanowiska polityczne nie powinni trafiać najlepsi z najlepszych ? Czym jeszcze zaskoczysz mnie Polsko ?

Źródło:
kontakt24.(*)662b1e54bff1c2d42a0d2131d8b9cf
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalska (14008 punktów)
>Stało się , Polska będzie znowu obiektem kpin , w Zielonej Górze o fotel radnego będzie walczyć
>jasnowidz-ka.

   A co za różnica wróżka czy polityk? I jedno i drugie wróży tak naprawdę i bzdury wygaduje.

PROGNOZY SĄ DOBRE.

WIDZĘ OGÓLNĄ POPRAWĘ SYTUACJI.

I co? Da się odróżnić, które zdanie wróżka powiedziała, a które polityk?


"Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!"
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>Czy jesteśmy skazani na takie sensacje ? Gdzie się podział racjonalizm i sceptycyzm ?
Polski (słowiański) idiotyzm przejawia się w każdym prawie aspekcie życia, ale to, o czym piszesz, jest akurat importem z Zachodu - głównie USA. To tam właśnie pseudo- i paranauka odnoszą największe triumfy, a ludzie wierzą we wszystkie możliwe bzdury (vide porwania przez UFO, opętania, Amityville itp.). Groźne staje się to dopiero wtedy, gdy zaczyna wypierać logikę, racjonalizm i sceptycyzm. Za sprawą ukochanej przeze mnie PP naukowe myślenie nie jest ostatnio w modzie jako przejaw ,,eurocentryzmu''.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Zielona Góra to przypadkiem nie zagłębie kabaretowe?
Kabarety do dzieła, oto rzeczywistość przechodzi najlepsze pomysły na skecze!

Pozdrawiam

No cóż. Wszyscy próbujemy coś wyrazić. Niekoniecznie to, o czym myślimy, że próbujemy to wyrazić.
19-11-2010 17:05 
 Ocena 7 na 7
stilgar (7322 punktów)
>Zielona Góra to przypadkiem nie zagłębie kabaretowe?

To byłby chyba pierwszy przypadek, kiedy góra jest zagłębiem
19-11-2010 17:19 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>To byłby chyba pierwszy przypadek, kiedy góra jest zagłębiem
Ale ileż można się zagłębiać w zagłębia dogłębnie zgłębione?
19-11-2010 17:48 
 Ocena 5 na 5
lukaszewicz (5674 punktów)

> Ale ileż można się zagłębiać w zagłębia dogłębnie zgłębione?

Obawiam się, że mamy tu do czynienia nie ze zgłębieniem ale ze zgłąbieniem.
19-11-2010 17:41 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Zielona Góra to przypadkiem nie zagłębie kabaretowe?
>Kabarety do dzieła, oto rzeczywistość przechodzi najlepsze pomysły na skecze!

Ostatnio któryś z kabareciarzy powiedział , że niektóre rzeczy przestają być śmieszne , są kpiną same w sobie.
spellbinder (8577 punktów)

>Ostatnio któryś z kabareciarzy powiedział , że niektóre rzeczy przestają być śmieszne , są kpiną same w sobie.

Tak się tłumaczą z mało śmiesznych i w większości nieudolnych wystąpień
rysiek (4593 punktów)
Często słychać narzekania że politykom "brak wizji", ta kandydatka chyba je gwarantuje.
19-11-2010 17:45 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Często słychać narzekania że politykom "brak wizji", ta kandydatka chyba je gwarantuje.

Smutne ale prawdziwe.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Czy kościół nie powinien potępić wróżbiarstwa ? Chociaż tyle by dobrego zrobił.

he he To znaczy ma sobie napluć do kubeczka z napisem Fatima czy ubić interes o nazwie Ojciec Pio?


Od kiedy to biskupi robią dobrze... komuś ???


Na wszystko jeszcze raz popatrzę I pójdę nie wiem gdzie na zawsze...
19-11-2010 18:08 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)

>

Skąd Ty to bierzesz ?
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>
>Skąd Ty to bierzesz ?

To są niestety ogólnodostępne wiadomości... Co więcej ludzie w to wierzą... Możemy to wykasować, bo wątek Twój!

Na wszystko jeszcze raz popatrzę I pójdę nie wiem gdzie na zawsze...
satanisz (151 punktów)
Przecież wie że nie wygra, więc po co startuje?
Gosia (9452 punktów)
No i co Cię tak bulwersuje? Niechże sobie startuje, mamy podobno demokrację. W jaki sposób chcesz ograniczyć czynne prawo wyborcze, poza kryteriami pełnoletności i posiadaniem polskiego obywatelstwa? Nie chcesz wróżki w samorządzie - nie głosuj na nią.
19-11-2010 22:58 
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)
>Niechże sobie startuje, mamy podobno demokrację. W jaki sposób chcesz ograniczyć czynne prawo wyborcze, poza kryteriami pełnoletności i posiadaniem polskiego obywatelstwa? Nie chcesz wróżki w samorządzie - nie głosuj na nią.

No ale on przecież nie postuluje ograniczenia niczyich praw- ona ma prawo kandydować, a autor wątku ma prawo krytykować.
20-11-2010 01:25 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)
>No ale on przecież nie postuluje ograniczenia niczyich praw- ona ma prawo kandydować, a autor wątku ma prawo krytykować.

Jasne, a ja mam prawo krytykować jego krytykę. A wróżka ma prawo startować w wyborach. Aleśmy prawi...
Po prostu nie rozumiem bulwersacji autora wątku. Nie podoba mu się fakt startu w wyborach wróżki. Skoro krytykuje, to chyba chciałby zmiany sytuacji (no, chyba ze gadał dla samego gadania, to wtedy sorry Winnetou), a jak to zrobić bez ograniczania czynnego prawa wyborczego?
zachaj (5239 punktów)

>(no, chyba ze gadał dla samego gadania, to wtedy sorry Winnetou), a jak to zrobić bez ograniczania czynnego prawa wyborczego?

Co zrobić ? Właśnie "gadać".

Ps. Wiesz co jednak powinni ograniczyć prawa do startowania niektórym. Wróżki , jasnowidze , szarlatani , szeptuchy , szamani , przetapiacze psiego smalcu , idioci , szaleńcy powinni mieć zakaz kandydowania. To jawna kpina z demokracji i z dorobku nauki.
22-11-2010 23:03 
 Ocena 5 na 7
Gosia (9452 punktów)

>Ps. Wiesz co jednak powinni ograniczyć prawa do startowania niektórym. Wróżki , jasnowidze , szarlatani , szeptuchy , szamani , przetapiacze psiego smalcu , idioci , szaleńcy powinni mieć zakaz kandydowania. To jawna kpina z demokracji i z dorobku nauki.

Nie zrozumiemy się. We wszystkich demokracjach istnieje oddolna inicjatywa rozszerzania praw obywatelskich, a u nas ludzie bezproblemowo godzą się na nieprawdopodobny zakres ingerencji rozmaitych służb w ich życie, a na dodatek sami radośnie ograniczaliby prawa innych. Nie podoba mi się to, dlatego wspieram organizacje pozarządowe, które próbują z tymi trendami walczyć.
Pomyślałeś, że dla kogoś to Ty możesz być oszołomem, idiotą i szaleńcem?
Dopóki wróżki et consorses działają w ramach porządku prawnego, należy im się to samo co mnie.
22-11-2010 23:23 
 0 na 2
zachaj (5239 punktów)
>Pomyślałeś, że dla kogoś to Ty możesz być oszołomem, idiotą i szaleńcem?

Dla wielu jestem szatanem , nie dam im satysfakcji i nie przyznam się do tego. Jestem przeciwko wszelkiego rodzaju głupocie , jestem za tym aby zmieniać prawo w taki sposób aby "magia" była poza marginesem normalności. Ty wpuścisz szaleńców na salony i będziesz zbierała ich odchody z parkietu. Albo nie przemyślałaś tego albo lubisz zapach gówna.
22-11-2010 23:43 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)
Możliwość startu w wyborach to nie to samo co wygrana w wyborach. Nie dasz głosu - nie przejdą. Dlatego właśnie edukacja w kierunku budowy społeczeństwa obywatelskiego jest tak ważna. To tyle.
Co do Twoich domysłów na temat moich upodobań, nie zniżę się do komentarza. EOD.
23-11-2010 00:35 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Możliwość startu w wyborach to nie to samo co wygrana w wyborach. Nie dasz głosu - nie przejdą.

Mimo wszystko nie zgodzę się. Nie każdy zdaje sobie sprawę o absurdzie wróżbiarstwa. Ludzie nie potrafią odróżnić głupoty od prawdy , na pewno nie w tym kraju. Jak chcesz podsuwać wyborcom kolejnego idiotę to Twój wybór , ja rękoma i nogami będę bronił Polaków przed zmarnowaniem głosu. Wybacz ale nie każdy na tym forum jest za totalnym liberalizmem , za równouprawnieniem dla pedofilów , dewiantów i złodziejów. Musisz zrozumieć , że moja tolerancja też ma swoje granice. Takie przemyślenia przychodzą z wiekiem , niektórym nie przychodzą dlatego czasami warto posłuchać innych. Twoje wolnościowe postulaty nijak się mają do tego konkretnego przypadku i proponuje Ci jak najszybciej wycofać się z nich , zanim do końca się skompromitujesz.
23-11-2010 09:36 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)
> Wybacz ale nie każdy na tym forum jest za totalnym liberalizmem , za równouprawnieniem dla pedofilów , dewiantów i złodziejów. Musisz zrozumieć , że moja tolerancja też ma swoje granice.

Rozumiem że o tym kto jest dewiantem a kto złodziejem decydował by tow.zachaj.
23-11-2010 11:55 
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)
>>Możliwość startu w wyborach to nie to samo co wygrana w wyborach. Nie dasz głosu - nie przejdą.
>Mimo wszystko nie zgodzę się.
A ja zgadzam się Gosią. Wpadłeś w totalitarną manierę która tak mnie wkurza. Zamiast oświaty i tłumaczenia chcesz zakazów i nakazów. W tym kierunku właśnie zmierzamy tylko nie jestem przekonana czy będziesz z tego zadowolony.
Jeżeli oficjalne szkolnictwo, państwowa telewizja propaguje zabobony to ludzie, którzy w to uwierzyli mają prawo wybrać sobie szamana który będzie nimi rządził.
Ludzie mają prawo żyć zgodnie ze swoimi poglądami o ile nie robią komuś tym krzywdy. Chcą się modlić do drzewa czy góry betonu niech się modlą, wierzą w przepowiednie niech wybiorą wróżkę . Mają do tego prawo tak jak i ty wybierając jakiegoś polityka który obiecuje ci gruszki na wierzbie.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
zachaj (5239 punktów)
Jednak pozostanę przy swoim zdaniu na temat wróżbiarstwa. Uważam , że stajemy się skansenem w Europie , nie tylko pod tym względem i dlatego powinnyśmy z podwójną siłą z tym walczyć.
23-11-2010 08:52 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)
> Albo nie przemyślałaś tego albo lubisz zapach gówna.

Minus
23-11-2010 09:43 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>Ty wpuścisz szaleńców na salony i będziesz zbierała ich odchody z parkietu. Albo nie przemyślałaś tego albo lubisz zapach gówna.
Powstrzymaj się od tego rodzaju uwag.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
20-11-2010 18:08 
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)
>Po prostu nie rozumiem bulwersacji autora wątku. Nie podoba mu się fakt startu w wyborach wróżki. Skoro krytykuje, to chyba chciałby zmiany sytuacji

Ale chyba wszyscy wolelibyśmy, by do władz rozmaitych nie dostawali się głupcy lub oszuści, prawda? Zatem pewna bulwersacja jest chyba naturalna? A że trudno zmienić społeczne nastawienie do tematu, ażeby podobne sytuacje nie miały miejsca, to insza rzecz.
21-11-2010 13:08 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

>Aleśmy prawi...
Na szczęście nie sprawiedliwi do tego, więc da się wytrzymać

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> z góry, jest to wir. Wydaje mi się , że zaburza to energię, miasta"
Oj ma ta wróżka rację. Ronda to wymysł szatana. Już lepsze są estakady, czy inne bezkolizyjne przejazdy. Chociażby słynne Rondo Babka w Warszawie. Obecnie zwane Rondem Radosława. Koło największego supermarketu w Europie środkowej - Arkadii. Toż to zaburza energię jak cholera. Ciągle są tam stłuczki i widzę szczątki zderzaków i świateł, walające się na jezdni. Hanna Gronkiewicz - Waltz ( zwana HGW) ma podobno kontakty z Duchem Świętym, więc mam nadzieję, że jest lepszą wróżką od tej w Zielonej Górze.

Staram się codziennie popełniać świętokradztwo.
20-11-2010 11:47 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)

>Oj ma ta wróżka rację. Ronda to wymysł szatana.

Ależ to nie wymysł szatana tylko "wir".

Ps. Czy cofamy się w rozwoju ? Proponuje wprowadzenie nowego kierunku na Uniwersytetach - alchemię. Widzę w tym naszą przyszłość.
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Oj ma ta wróżka rację. Ronda to wymysł szatana. Już lepsze są estakady, czy inne bezkolizyjne przejazdy.
Ronda to wymysł Boski. Jak udrożnić ruch nie budując wiaduktu? W praktyce "ronda nie są najlepsze na świecie, ale jak dotąd nie wymyślono nic lepszego"

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> jak dotąd nie wymyślono nic lepszego
Wymyślono tzw. przejazdy, skrzyżowania, bezkolizyjne, tylko, że to kosztuje. Oczywiście zgadzam się, że ronda ocaliły wiele żyć ludzkich. Np. świeżo wyremontowana droga Wawa - Sierpc.

Staram się codziennie popełniać świętokradztwo.
RacjonalizmToPech (-6 punktów)
@ancykryst przegrzeszony w których miastach/wsiach byłeś w Stanach Zjednoczonych, że wysuwasz takie hipotezy? Ja byłem w Nowym Jorku i w Austin, i nie spostrzegłem, żeby ludzie masowo wierzyli w paranormalia... Dziwne nieprawdaż?

Inna sprawa to Polacy, którzy wybrali tak naprawdę zło dla siebie. Tuż przed wyborami zapadła decyzja o podwyższeniu podatku o 1%. W normalnym kraju albo najlepiej w jakimś plemieniu aborygeńskim, jeśli ktoś #^$%&#% herezje to tenże ktoś umiera nadziany na pal (generalnie ginie albo zostaje wygnany), a jak zdecydowały, bez wstydu "polaczki"? A zagłosowały na tych, którzy zwiększyli podatki. I pierwszy raz zgodzę się z opinią kogoś głupszego ode mnie - ludzie w Polsce to taka hołota, że to i tak za parę lat jak znowu podwyższą podatki, nie będzie pamiętało o poprzedniej podwyżce, ech...

Niestety jak się okazuje racjonalni kandydaci, czyt. PJKM (Platforma Janusza Korwin-Mikke), nie są przygotowani do życia, ponieważ obecnie bez chamskiego marketingu można wygrać kopa w #^$%@#, a nie wybory. Spamowałem temu $%#^#% maila, żeby rozwieszali plakaty wyborcze z hasłem "Jeśli jesteś inteligentny to zagłosujesz na JANUSZA KORWIN-MIKKE, jeśli jesteś przygłupem to nie zagłosujesz na JANUSZA KORWIN-MIKKE", co dałoby wymierne efekty, bo ugodziłoby w polskie ego, które jak wiemy od 1939 jest niezłomne.

Podsumowując póki co Polska tworzona przez Polaków dąży do bardzo kiepskich rezultatów, mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia ktoś rozsądny przejmie stołek.

Te wszystkie "@$^#%&^" to jest moja cenzura, nie forumowa, więc chodzi mi o wyrażenie ekspresji, a nie o przeklinanie, więc nie musicie tego kasować, no chyba, że wy także za podatkowzniosłymi PO-wcami.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365