Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religie i seks

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-11-2010 18:12prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Religie i seks
Ocena 3 na 3
Ja znowu o seksie! Czy nie uważacie, że kościół wyrządził ogromną krzywdę ludzkości nakładając restrykcje na sprawy seksualne. Istnieje nawet pojęcie nerwicy eklezjogennej, czyli wywołanej zakazami i nakazami kościelnymi( w sprawach seksu). Poglądy św. Pawła , który zalecał wstrzemięźliwość płciową, czy też Augustyna, do dnia dzisiejszego kładą się ponurym cieniem na życiu seksualnym ludzkości. Ale nie wińmy tylko katolicyzmu! A czy islam jest lepszy? Albo judaizm? A religie wschodu zalecające duchowy rozwój. Ale tu się nie wypowiadam, bo się nie znam. Istnieje jednak Kamasutra i różne rzeźby na świątyniach indyjskich. Ale i w Biblii mamy "Pieśń nad pieśniami" i wiele tzw. "momentów" z Lotem, Dawidem, Józefem ( tym od "Józef i jego bracia" - Manna) itp. Dziwne to wszystko! Sacrum i profanum. Z jednej strony obostrzenia i kary , a z drugiej - rozwiązłość. Papiestwo, kochanki i kochankowie, a potem celibat!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

22-11-2010 20:10
 Ocena 18 na 18
Cudofix (138 punktów)
Moim zdaniem wmówienie ludziom, że wiele spraw związanych z seksem jest wielkim złem, jest jednym z najbardziej użytecznych narzędzi władzy na wiernymi.
Pomyślmy na przykład o przeciętnym Polaku:
- nikogo nie zabił
- nikogo nie pobił
- nikomu nic nie ukradł
- nie popełnił nigdy żadnej zbrodni, za którą należałaby mu się sroga kara

Jak zmusić takiego człowieka do wyznawania religii, jeśli nie jest ona mu do niczego potrzebna i nic złego mu się nie stanie nawet jeśli jest prawdziwa?
Proste. Należy go przekonać, że najbardziej naturalny popęd, ten bez którego by nas tutaj nie było, ten który od milionów lat jest niezbędny do przetrwania wszystkich zwierząt, że on jest grzechem ciężkim, za który grożą wieczne tortury w piekle.

Kościół wie, że prawie w każdym człowieku drzemie silny popęd seksualny.
Wymuszone poczucie winy sprawia zaś, że nastolatek po masturbacji, para po seksie przed ślubem, czy nawet małżeństwo po seksie z użyciem środka antykoncepcyjnego, będą obawiali się ognia piekielnego.
To wystarczy, aby przynajmniej raz w roku zmusić większość owieczek do spowiedzi, rzucenia na tacę, przyjęcia kolędy itp.
Kościół nie może sobie pozwolić, żeby człowiek pomyślał, że jest dobry, bo po prostu byłby niepotrzebny.
Dlatego takie ważne jest wpajanie od dziecka, że jesteś złym, podłym człowiekiem, który jest nawet winny śmierci człowieka na krzyżu.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Tak, tak, tak i jeszcze raz tak!

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
22-11-2010 22:10 
 Ocena 3 na 3
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Moim zdaniem wmówienie ludziom, że wiele spraw związanych z seksem jest wielkim złem, jest jednym z najbardziej użytecznych narzędzi władzy na wiernymi.
Poza tym potrzeba seksu jest jedyna potrzebą fizjologiczną, którą można kontrolować bez konieczności uśmiercania delikwenta. Bez oddychania człowiek "przenosi się na łono Abrahama" po kilku minutach, bez picia - po kilku dniach, bez snu - po tygodniu, bez jedzenia - po kilku tygodniach, bez wydalania - nie wiem..., a bez seksu mozna żyć latami, ale co to jest za życie... Pozostaje tylko klepanie zdrowasiek...
23-11-2010 10:33 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>a bez seksu mozna żyć latami, ale co to jest za życie... Pozostaje tylko klepanie zdrowasiek...

Niekoniecznie.
Najlepsza baba to własna graba, mawiają rekruci.
(To nie jest aluzja do prof. Grabowskiej)

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Najlepsza baba to własna graba, mawiają rekruci.
>(To nie jest aluzja do prof. Grabowskiej)
Mam taką nadzieję!

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
25-11-2010 17:44 
 Ocena 1 na 1
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)

>Najlepsza baba to własna graba, mawiają rekruci.
Ale to jest grzech... I do spowiedzi trzeba iść... I księdza na słuchanie narażać...
25-11-2010 18:32 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>I do spowiedzi trzeba iść...

Eee, od razu do spowiedzi. Do klopa, pod bieżącą wodę, a nie do konfesjonału.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
rexus (2343 punktów)
bingo
diogenes (42753 punktów)
>Ja znowu o seksie! Czy nie uważacie, że kościół wyrządził ogromną krzywdę ludzkości nakładając restrykcje na sprawy seksualne.

Bzdura! Od misjonarzy katolickich pochodzi jedna z klasycznych pozycji podczas stosunków (pozycja misjonarska). To zdaje się jedyny rzeczywisty i rozkoszny wkład kościoła w historię rodzaju ludzkiego.

Szczegóły:

menforum.p(*)8135fae3a3ed5d9c92c99a969edd11







Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
22-11-2010 20:40 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
"W życiu nie czytałam większych bzdur drogi p. dziennikarzu.Pozycje z nogami na ramionach są bolesne nawet dla aktorek porno a co dopiero dla zwykłych kobiet.I kompletnie bezużyteczne jeżeli chodzi o wywołanie czegokolwiek bo ściana z punktem G znajduje się dokładnie po drugiej stronie. " Taki jakiś komentarz przeczytałam do tego artykułu.

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
22-11-2010 20:53 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Taki jakiś komentarz przeczytałam do tego artykułu.

Czekam na zwierzenia, a nie coś z drugiej ...nogi założonej na ramiona.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-11-2010 00:23 
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)
Ja lubię z nogami na pagonach, nie wiedziałem, że to bolesne. Zawsze myślałem, że te krzyki to z rozkoszy.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Ja lubię z nogami na pagonach
Ale z czyimi nogami?

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
23-11-2010 13:34 
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)
>>Ja znowu o seksie! Czy nie uważacie, że kościół wyrządził ogromną krzywdę ludzkości nakładając restrykcje na sprawy seksualne.
>Bzdura! Od misjonarzy katolickich pochodzi jedna z klasycznych pozycji podczas stosunków (pozycja misjonarska). To zdaje się jedyny rzeczywisty i rozkoszny wkład kościoła w historię rodzaju ludzkiego.
Pozycji tej nie wymyślili misjonarze. Przeciwnie - oni kościół uznał ją za jedyną słuszną i dopuszczalną. Ogólnie seks to jak najmniej, jak najrzadziej, i oby jak najbardziej nieprzyjemnie było.
Zresztą - nawet nasi najbliżsi kuzyni też ją znają (bonobo) - jak i seks oralny i parę innych atrakcji.

Nie tak dawno uważano, że kobieta nie powinna odczuwać przyjemności z seksu i co cnotliwsze mężatki udawały brak przyjemności, nawet jeśli ją odczuwały - bo to grzech przecież
23-11-2010 14:27 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Pozycji tej nie wymyślili misjonarze.

OK.

pl.wikipedia.org/wiki/Pozycja_misjonarska


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>Pozycji tej nie wymyślili misjonarze.
>OK.
>pl.wikipedia.org/wiki/Pozycja_misjonarska

Cytat:

Pozycja misjonarska była popierana przez św. Tomasza z Akwinu, a także inne postacie Kościoła w średniowiecznej Europie.


pięknie napisane... zastanawia mnie na podstawie jakich badań, szacowny Tomasz - no i jak - popierał... a może z kim?

Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
Ania... (14138 punktów)
>>Pozycji tej nie wymyślili misjonarze.
>OK.
>pl.wikipedia.org/wiki/Pozycja_misjonarska
Ok - zgadzam się, czy OK - mój kontrargument?
W podanym źródle pisze "Pojawia się w sztuce starożytnych Rzymian, Peruwiańczyków, Hindusów, Chińczyków oraz Japończyków. Powszechny jest pogląd, że nazwa "pozycja misjonarska" wywodzi sie z nauczania chrześcijańskich misjonarzy, którzy nauczali, że ta pozycja jest jedynym właściwym sposobem odbycia stosunku płciowego."
Więc zakładam, że kolega zgadza się z moją opinią co do "braku" autorstwa misjonarskiego tej pozycji, i dodaje źródło.

Gorzej, że okazuje się w tym źródle, że to mit...
Muszę zweryfikować mój pogląd na tą sprawę w wolnym czasie.
"W rzeczywistości pojęcie pojawiło sie prawdopodobnie w latach 1945-1965 w wyniku zbieżności nieporozumień i błędnych interpretacji dokumentów historycznych[2][3]"
2 Assuming the missionary position... again. W: The Straight Dope [on-line].
3 Priest, R.J., Missionary Positions: Christian, Modernist, Postmodernist. Uzyskane 7 stycznia 2008.
24-11-2010 14:06 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Muszę zweryfikować mój pogląd na tą sprawę w wolnym czasie.

W książce Samuela Dunkella Sex der sieben Sinne, München, 1982, s.63, na podstawie której dość niechlujnie napisałem, że pozycję tę wymyślili misjonarze, autor podaje, że powstanie określenia tej pozycji wyjaśnia Bronisław Malinowski w studium nad kulturami południowo-zachodniego Pacyfiku: wymyślili ją wyspiarze podgladajacy misjonarzy w akcji misyjnej. W dzień ewangelizowali, a w nocy uczyli pozycji seksualnej pobłogosławionej przez Doktora Anielskiego.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Ania... (14138 punktów)
Ano widzisz - czyli ani wymyślili, ani aprobowali a zwyczajnie korzystali (po cichcu).
Czyli jak zawsze, co by ludzie nie widzieli, a można wszystko...
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Zresztą - nawet nasi najbliżsi kuzyni też ją znają (bonobo)
No nie dziwię się. Przecież misjonarze działali i a Afryce. A któryś z papieży współżył podobno z chłopcem i z małpą.

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
rexus (2343 punktów)
Z tego co się orientuję to Jezus organizował jakieś grupowe orgie, ale kolejni papieże kazali zlikwidować te ewangelie w których była o tym mowa. Te zainteresowania Jezusa wzięły się z podróży do Persji, gdzie poznał techniki medytacji i nie tylko.
Prawdopodobnie zazdrośni Żydzi ukrzyżowali go za to, że im żony i córki deprawował. Za karę stworzyli dla gojów chrześcijaństwo i Islam, żeby się udławili nadmiarem skumulowanej spermy. Wszystko przez Żydów. Jak zwykle.
23-11-2010 10:45 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Z tego co się orientuję to Jezus organizował jakieś grupowe orgie...

Życie seksualne przywódców religijnych to podniecający temat.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Życie seksualne przywódców religijnych to podniecający temat.
Na przykład słynnego Sathya Sai Baby. "Sathya Sai Baba zdaniem swoich zwolenników potrafi stworzyć naszyjniki, zdjęcia, krzyżyki, zegarki, amrytę, lingamy ( święte złote jaja). Przez swoich przeciwników Sai Baba oskarżany jest między innymi o fałszowanie cudów, molestowanie seksualne młodych mężczyzn, a nawet gwałty na nieletnich chłopcach." Wikipedia.


Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
diogenes (42753 punktów)
>A czy islam jest lepszy?

Może trochę. Jego założyciel miał żonę, dzieci. Natomiast zawsze istnieje podejrzenie, że Budda np. onanizował się medytacją, a Jezus modlitwą. Co robią księża - wiadomo.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> >A czy islam jest lepszy?
>Może trochę. Jego założyciel miał żonę
Aiszę! "Mahomet podpisał kontrakt małżeński z Aiszą, kiedy miała 6 lub 7 lat, a skonsumował swoje małżeństwo po kilku latach, kiedy miała 9 lat." Pedofil jeden wstrętny!

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Czysty sex! zostawmy wierzącym (ten przez soczyste X).

Swoją drogą irytuje mnie sakralizacja seksu. Intymność jest tabu i mimo że współczesny savoir-vivre pozwala to tabu przełamywać to tylko kurtuazyjnie i za zgodą wszystkich zainteresowanych by nikt nie czuł się zakłopotany. Dlatego z jednej strony protestuję przeciwko wulgaryzacji seksu, a z drugiej jego sakralizacji. Tak jak można komuś zrobić krzywdę nie szanując jego intymności będąc po prostu skrajnym prostakiem tak samo można zranić kogoś wmawiając mu, że to coś wyjątkowego co należy przeżyć tylko z tym kimś.

Tworzenie jakiejś seksualnej aksjologii dotyczy zarówno Islamu, gdzie radykałowie sobie palą zgwałcone córeczki za to że ich zhańbiły, jak i katolicyzmu gdzie dziewica nie-dziewicy nie równa. W sumie kobiety najbardziej obrywają, nie wspominając o skrajnie nieodpowiedzialnym podejściu do antykoncepcji.

Ale to wszystko wszyscy wiedzą. W sumie nie ma się co produkować.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> W sumie kobiety najbardziej obrywają
Jeśli chodzi o seks szeroko pojęty, to kobiety nie zawsze obrywają. Weźmy takie lesbijki. Nigdy na stosach nie były palone, jak panowie "sodomici" , ani do więzień wtrącane. W tym wypadku mają dużo lepiej niż faceci. Tak samo kobiety "pedofilki". Przynajmniej w USA. Facet pedofil dostaje tam 30 lat odsiadki, a kobieta pedofilka na początku tylko zakaz sądowy widywania się z nieletnim kochasiem.
> nie wspominając o skrajnie nieodpowiedzialnym podejściu do antykoncepcji.
Ale kto podchodzi skrajnie nieodpowiedzialnie? Prezerwatywy można dostać w każdym supermarkecie i na każdej stacji benzynowej.

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>> W sumie kobiety najbardziej obrywają
>Jeśli chodzi o seks szeroko pojęty, to kobiety nie zawsze obrywają. Weźmy takie lesbijki. Nigdy na stosach nie były palone, jak panowie "sodomici" , ani do więzień wtrącane. W tym wypadku mają dużo lepiej niż faceci. Tak samo kobiety "pedofilki". Przynajmniej w USA. Facet pedofil dostaje tam 30 lat odsiadki, a kobieta pedofilka na początku tylko zakaz sądowy widywania się z nieletnim kochasiem.

Kobiety z reguły się mniej kara od mężczyzn bo Wy drogie Panie jesteście albo bardziej podatne na wpływ społeczeństwa, albo po prostu grzeczniejsze i bardziej zasadnicze. Przekłada się to oczywiście na wszelkiego rodzaju prześladowania. Przynajmniej w kręgu kultury europejskiej. W niektórych muzułmańskich krajach kobiety traktowane są jak zwierzęta. Różnie to bywa.

>> nie wspominając o skrajnie nieodpowiedzialnym podejściu do antykoncepcji.
>Ale kto podchodzi skrajnie nieodpowiedzialnie? Prezerwatywy można dostać w każdym supermarkecie i na każdej stacji benzynowej.

Czipsy też, a nie każdy je je. Z tym że nie wcinanie czipsów ma jakieś pozytywne konsekwencje, natomiast nastolatek, który się zdrowo odżywia, ale gra niezabezpieczonym instrumentem to większa strata dla ludzkości. Strata bo przecież każdy kolejny nowy obywatel to mniejsze PKB... Oczywiście większa dzietność rodzin katolickich w Polsce może nie jest problemem na taką skalę jak rodzin muzułmańskich w Francji, ale wystarczy kontakt z taką rodziną w Polsce żeby zdać sobie sprawę, że bez opieki społecznej te rodziny by nie dały rady.

Nie wspominając już o wmawianiu, że prezerwatywy są złe i że to jest to samo co aborcja. Tu nawet nie chodzi o ciążę ale o choroby itd.

Religie nawet w kwestiach prokreacji zdejmują z ludzi ciężkie jarzmo myślenia.


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
maciejo (3492 punktów)
A ja uważam, że kościół tymi zakazami oddaje ludzkości wielką przysługę. Jeśli ktoś jest tak głupi by ich bezwzględnie przestrzegać to lepiej by się nie rozmnażał;]

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365