Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lepiej - będzie czy już było?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-11-2010 10:27sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Lepiej - będzie czy już było?
Cytat:

Resort zdrowia szacuje, że wejście w życie unijnych przepisów spowoduje wzrost wydatków NFZ o 3,2 mld zł. Może to skutkować podwyższeniem składki zdrowotnej i ograniczeniem listy gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.

Bo: NFZ zapłaci za prywatne leczenie. Unia go zmusi.

Bycie członkiem Unii "kosztuje". Ceną jest np. "konsekwencja". Skoro to "nasza Unia" - mamy wspólne myślenie, przepisy... kosztem...?

Do ilu Państwo zawęzi "listę gwarantowanych świadczeń" do 1? 2? I: czy taka lista może przyjść z Brukseli? ...a: co wtedy? Cała pensja na składkę zdrowotną?

temat:


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Almentyna (417 punktów)
>Resort zdrowia szacuje, że wejście w życie unijnych przepisów spowoduje wzrost wydatków NFZ o 3,2
>mld zł. Może to skutkować podwyższeniem składki zdrowotnej i ograniczeniem listy gwarantowanych
>świadczeń zdrowotnych.

No cóż, biedny pacjent, ale różnie dziś piszą. Np. wg. www.tvn24.pl:
"BRUKSELA FORSUJE SWOBODNY WYBÓR PACJENTA", czyli
przyjdziesz do lekarza, on rzuci okiem i orzeknie: "Pan się nie nadaje, do Brukseli"
"

Jest na wiecie wiele cudownych rzeczy, ale cudów nie ma.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>No cóż, biedny pacjent, ale różnie dziś piszą. Np. wg. www.tvn24.pl:
>"BRUKSELA FORSUJE SWOBODNY WYBÓR PACJENTA", czyli
> przyjdziesz do lekarza, on rzuci okiem i orzeknie: "Pan się nie nadaje, do Brukseli"
>"

no pomysł genialny, szkoda że po wyborach... ale idą następne... wszystko więc przed nami!


Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Nie wiem o co ci chodzi? Leczenie się z roku na rok polepsza. Mimo narzekań i utyskiwań. To pismaki, szukając sensacji, przedstawiają, że jest tragicznie. A to gówno prawda! Idealnie może nie jest. Ale gdzież jest idealnie? Dzisiaj w Gazecie Wyborczej wyczytałam, że będzie można niedługo wszczepiać sobie czipy polepszające pamięć i że w ogóle człowiek się scyborgizuje. Jak tam piszą, warto sobie zrobić upgrade!

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
23-11-2010 20:41 
 Ocena 2 na 2
setarkos (10757 punktów)
> .. będzie można niedługo wszczepiać sobie czipy polepszające pamięć i że w ogóle człowiek się scyborgizuje.
Przez co osiągnie trwałe szczęście i żywot wieczny amen.
24-11-2010 07:21 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
> Jak tam piszą, warto sobie zrobić upgrade!

i na kiedy termin Pani dostała?


Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> i na kiedy termin Pani dostała?
Na razie mogę sobie zrobić lifting. A na upgrade jeszcze muszę poczekać. Ale kobiety przyszłości to kto wie? Co sobie jeszcze będą mogły zrobić.

Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam. Hrabal.
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Najstraszniejsze jest to, że po tylu latach tekst tej piosenki nadal jest aktualny...
- www.youtube.com/watch?v=LekhxqdZAfI,
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Najstraszniejsze jest to, że
takie kawałki już nie powstają,,, że Polski rock w czasach kryzysu miał sensowne teksty, i prawdziwie buntowniczy przekaz. Teraz, muzykanci maja wszystko - tylko nie pomysły...



Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy. Marek T.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365