>>To trochę utrudni sensowną kolonizację kosmosu bo nie warto przeprowadzać się spod jednej, kończącej życie gwiazdy pod prawie tak samo starą. <<
Nasze życie, tzn. życie na planecie Ziemia, jest efektem kombinacji właściowości Słońca ale również w dużym stopniu warunków panujących na Ziemi, takich jak prawie kołowa orbita, magnetyzm Ziemi, odpowiedni skład atmosfery, skład oceanów i tak dalej. Szanse na znalezienie podobnych warunków na planecie w innym układzie słonecznym są minimalne. Starajmy się zatem nie pogarszać warunków, w których przyszło nam żyć, bo tak jak nikt nie spodziewa się żyć wiecznie, tak i ludzkość kiedyś wymrze. Idzie zatem o to, żeby nie wymarła z własnej głupoty.
|