 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-07-2017 13:33 | spirytysta1 (47 punktów) (zablokowany) | Isaac Newton
-1 na 1 | ,,Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie” oraz: „Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii”. Na podstawie Biblii obliczył datę końca świata na rok 2060. Newton był potajemnie unitarianinem, tzn. nie wierzył w Trójcę Świętą. Napisał na ten temat wiele prac, jednak wszystkie zostały opublikowane dopiero po jego śmierci,, pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_NewtonWie ktoś z was może na jakiej podstawie Newton doszedł do takich wniosków? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > ,,Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: "Jestem przekonany,> że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją> codziennie" oraz: "Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii".> Na podstawie Biblii obliczył datę końca świata na rok 2060.> Newton był potajemnie unitarianinem, tzn. nie wierzył w Trójcę Świętą. Napisał na ten temat wiele> prac, jednak wszystkie zostały opublikowane dopiero po jego śmierci,,> pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton> Wie ktoś z was może na jakiej podstawie Newton doszedł do takich wniosków?Niestety nie rozmawiałem z nim jeszcze przed śmiercią, bo się zwyczajnie później urodziłem. A Ty "spirytysta" nie możesz się dowiedzieć na jakimś seansie tego? Newton się nie zgłasza czy jak? Spróbuj i podziel się z nami.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | spirytysta1 (47 punktów) (zablokowany) | > >,,Newton, poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: "Jestem przekonany,> >że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją> >codziennie" oraz: "Żadna inna nauka nie jest tak potwierdzona, jak nauka Biblii".> >Na podstawie Biblii obliczył datę końca świata na rok 2060.> >Newton był potajemnie unitarianinem, tzn. nie wierzył w Trójcę Świętą. Napisał na ten temat wiele> >prac, jednak wszystkie zostały opublikowane dopiero po jego śmierci,,> >pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton> >Wie ktoś z was może na jakiej podstawie Newton doszedł do takich wniosków?> Niestety nie rozmawiałem z nim jeszcze przed śmiercią, bo się zwyczajnie później urodziłem. A Ty "spirytysta" nie możesz się dowiedzieć na jakimś seansie tego? Newton się nie zgłasza czy jak? Spróbuj i podziel się z nami.Gdybyś przeczytał ,,Księgę Mediów,, Allana Kardeca to wiedział byś że to nie jest takie proste ! lubimyczytac.pl/ksiazka/152133/ksiega-mediow
|
|
3 na 3 |
 | 1 na 1 spirytysta1 (47 punktów) (zablokowany) | Niestety nie znam języka Niemieckiego...
|
|
| Jan Bednarski (1879 punktów) |
> Wie ktoś z was może na jakiej podstawie Newton doszedł do takich wniosków?Chodzi o unitarianizm czy ogólnie wiarę w Boga ? Sam Isaac Newton argumentował tak: "Chociaż ciała te (planety) mogą w istocie poruszać się po swoich orbitach jedynie na mocy praw grawitacji, jednakże w żadnym wypadku nie mogły one uzyskać początkowego położenia na orbitach dzięki tym prawom."racjonale urządzenie świata było dla Newtona oczywiste: "Ta sama moc, czy to naturalna czy nadnaturalna, która umieściła Słońce w środku orbit sześciu planet, umieściła Saturna w środku orbit jego pięciu księżyców, Jowisza w środku orbit jego czterech satelitów, a Ziemię w środku orbity Księżyca. Gdyby ta przyczyna była ślepa, działająca bez myśli i planu, Słońce mogłoby być ciałem takiego samego rodzaju jak Saturn, Jowisz, czy Ziemia, to znaczy ciałem pozbawionym światła i ciepła.""Aby porównać i przystosować wszystkie te rzeczy jedne do drugich, w tak wielkiej ich różnorodności, nie wystarczy przyczyna ślepa i przypadkowa lecz przyczyna bardzo wyszkolona w mechanice i geometrii."Newton zwracał również uwagę, że jego ówczesna teoria wymagała czasowych korekt aby układ się nie rozregulował. Współczesne klasyczne modele też nie są strukturalnie stabilne, ale okres rozregulowania jest w nich tak długi, że w praktyce można uznać że są stabilne. Inna sprawa na którą zwracał uwagę była natura oddziaływań grawitacyjnych, które są przenoszone na odległość bez żadnego uchwytnego pośrednictwa. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że koncepcja pól (grawitacyjnych czy elektrycznych) pochodzi w prostej linii od koncepcji "duchów" (oczywiście Newton wierzył w duchy): "an electric spirit which reaches not to any sensible distance from the particles unless agitated by friction . ... And the friction may rarefy the spirit, not of all the particles in the electric body, but of those which are on the outside of it."books.goog(*)l&pg=PA240#v=onepage&q&f=falsePowyższe raczej było pochodną religijności Newtona a nie tego przyczyną. W tamtych czasach i w tamtym kraju istnienie Boga było czymś normalnym. Tu kolejna wzmianka o religijności Newtona: "Wspomnieć należy o jeszcze jednej stronie jego osobowości. Newton był człowiekiem głęboko religijnym. W moim kraju - byłym Związku Radzieckim - zazwyczaj przemilczano ten fakt, zwłaszcza w książkach dla młodzieży, a najwyżej wspomniano o tym mimochodem, jako o czymś pozbawionym znaczenia. Wyjawienie tego mogłoby zaszkodzić ateistycznej propagandzie, ale ukrywanie pewnych cech i fałszowanie wizerunku wielkiego człowieka wydaje mi się znacznie większym złem, którego nie mogą usprawiedliwić tego rodzaju "dobre" intencje. Tak, Izaak Newton wierzył w Boga. W tym czasie nie było to niczym niezwykłym. Natomiast wskutek trwającej od dziesięcioleci absolutnej supremacji komunistycznej propagandy fakt ten wydawał się dziwny zarówno mnie, jak i moim kolegom w ZSRR. Zgodnie z tamtym systemem wiara religijna była nie tylko rzeczą niepożądaną i ryzykowną ze społecznego punktu widzenia, ale również wskazywała na pewnie niedostatki intelektu. Czytelnicy na Zachodzie mogą uznać taki stosunek do religii w dawnym ZSRR za coś więcej niż tylko osobliwość. Z pewnością nie była to najdziwniejsza rzecz, jaką można znaleźć w historii mojego kraju w XX wieku. Ten stosunek do religii jest jeszcze jednym przykładem celowego, bezlitosnego i niczym nie ograniczonego paczenia dusz w bezdusznej epoce bolszewickiej władzy. Dla zachodniego odbiorcy religijność Newtona z pewnością nie jest niczym dziwnym."Igor Nowikow, "Rzeka czasu: Czarne dziury, białe dziury i podróże w czasie", str. 22 .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|