 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-01-2021 13:49 | Bibersztajn (5 punktów) | Cuda w innych religiach. | Witam.
Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne cuda.
Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o takie cuda jednak potwierdzające autentyczność innych religii.
Znacie coś takiego?
Z góry dzięki. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Duch Prawdy (14787 punktów) | >Chodzi mi o współczesne cuda. >Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Np. jakie?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | | Bibersztajn (5 punktów) | >>Chodzi mi o współczesne cuda. >>Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. >Np. jakie? > ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. Nie mówię o faktach tylko o tym co można wyczytać w internecie. Interesują mnie takie historie ale dotyczące innych religii.
|
|
|  | 1 na 1 |
| |  | | Bibersztajn (5 punktów) | > >Nie mówię o faktach tylko o tym co można wyczytać w internecie.> ROTFL!  > Czy można czasowo zamknąć to forum celem dezynfekcji, dezynsekcji, odkażania i w ogóle? Sam zaczynam pisać tu horrendalne bzdury, nie mówiąc o tym co zaczyna mi chodzić po głowie po wpływem czytania i pisania, oczywiście pomijając wszy - idę do apteki po NIEP...DOL MAX, zażyję chyba całe opakowanie    Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego? Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust).
|
|
| | |  | | Rowerex (859 punktów) | >Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego? >Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust).
I już nie zrozumiesz. Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnie z góry "o i za" byciem klonem kolejnego spamera - wyrok nie podlega apelacji - jeżeli nim nie jesteś, to wybrałeś zły czas i złe miejsce - wypowiedzi niektórych użytkowników w ogóle nie czytam, bo nie widzę sensu - do tego pogarszasz sprawę pisząc zdanie sugerujące, że potrzebujesz "instrukcji obsługi przeglądarki internetowej", o wyborze pseudonimu nie wspominając (nie lepiej "Ali Akhbar Karunasindhu Jewsztajn"??) - jeżeli tu trafiłeś, to potrafisz takowych stron jak "przeglądarka" jakoś używać.
Twój spamer.
P.S. Zostawię swojego powyższego posta w oryginale - widać po nim, że "czytanie forum Racjonalista.pl powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu" - nawet NIE...DOL FORTE MAX nie pomoże, jak się człowiekowi myli przeglądarka z wyszukiwarką.
|
|
| | | |  | | Bibersztajn (5 punktów) | >>Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego? >>Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust). >I już nie zrozumiesz. Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnie z góry "o i za" byciem klonem kolejnego spamera - wyrok nie podlega apelacji - jeżeli nim nie jesteś, to wybrałeś zły czas i złe miejsce - wypowiedzi niektórych użytkowników w ogóle nie czytam, bo nie widzę sensu - do tego pogarszasz sprawę pisząc zdanie sugerujące, że potrzebujesz "instrukcji obsługi przeglądarki internetowej", o wyborze pseudonimu nie wspominając (nie lepiej "Ali Akhbar Karunasindhu Jewsztajn"??) - jeżeli tu trafiłeś, to potrafisz takowych stron jak "przeglądarka" jakoś używać. >Twój spamer. >P.S. Zostawię swojego powyższego posta w oryginale - widać po nim, że "czytanie forum Racjonalista.pl powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu" - nawet NIE...DOL FORTE MAX nie pomoże, jak się człowiekowi myli przeglądarka z wyszukiwarką.
No ok. Czaję.
Nie jestem spamerem. Może masz rację faktycznie i powinienem poszukać pierwsze. Tak czy siak tematu nie zamykam, bo jak nie znajdę, to bedę dalej męczył tutaj.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | > Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnieRowerex, Zarejestrowany: 2020-12-21 Witam starego użytkownika, jutro pierwsza miesięcznica. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Najlepiej tam zostań
|
|
| haish (2905 punktów) |
>Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne >cuda. Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o >takie cuda jednak potwierdzające autentyczność innych religii. >Znacie coś takiego? >Z góry dzięki.
Jak zwał, tak zwał ale w Islamie z Azji środkoewj, Hinduiźmie itp. znane są procesje podczas których ludzie biczują się do krwi, przebijają sobie twarz metalowymi prętami itd.. W Meksyku i podobno w innych krajach Ameryki Łacińskiej podczas misteriów pasyjnych ludzie przybijani są do krzyża gwoździami. Jaka wiara takie 'cuda' - istny cyrk. W Judaiźmie, w nurcie chasydzkim tradycją są pielgrzymki do grobów cadyków - celem ich jest właśnie 'oczekiwanie na cud' - to zaś odzwierciedla stan umysłu.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >Witam. >Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne cuda. >Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o takie cuda jednak >potwierdzające autentyczność innych religii. >Znacie coś takiego? >Z góry dzięki.
Największym cudem każdej religii jest to, że ludzie w to wierzą.
|
|
 | | haish (2905 punktów) | >Największym cudem każdej religii jest to, że ludzie w to wierzą.
Doprecyzowywując - liczy się stan umusłu, wszak ateista bądź agnostyk również w coś wierzy,- w jakąś teorię która jest bardziej lub mniej 'naukowa'.
Namacalnym cudem,który wydarzył się w ubiegłym stuleciu było - odrodzenie się języka hebrajskiego. Nic podobnego nie miało miejsca w dziejach ludzkości.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zastanawia mnie dlaczego w krajach katolickich ludzie wierzą w Jezusa, w krajach islamskich w Allaha, w krajach buddyjskich w budde a w krajach gdzie jest kult jednostki rządzącej w jednostkę rządzącą. To jakby jasno wskazuje dlaczego ludzie wierzą w to w co akurat wierzą i co to tak naprawdę jest.
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>ludzie wierzą w to w co akurat wierzą A guzik tam, bo mnie się objawił bóg twierdzący, że go nie ma.
cr
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | POdobnie gdy wychowałeś się w rodzinie wyznającej te a nie inną religie to statystycznie Ty też będziesz w to wierzył. WIęc zasadnicze pytanie brzmi: Co to ma wspólnego z wiarą w Boga?
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Gdybyś urodził się w rodzinie żydowskiej kultywującej religie judaistyczną w dodatku zamieszkującej izrael to najprawdopodobniej byłbyś wyznania żydowskiego. Zatem nie jest to kwestia jakiegoś objawienia religijnego, wyboru bądź bezpośredniego kontaktu z jednym prawdziwym. Dodatkowo każda religia jest tradycją na początku przekazywaną ustnie i w ciągu tysiącleci zachodzą tu zjawiska podobne do tych w grze "głuchy telefon"
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Czyli ostatecznie o tym, któy bóg jest prawdziwy decyduje przewaga liczebna wierzących, że to akurat ten. Biorąc pod uwagę możliwości i ilość cudów jakie ma do dyspozycji najwyższy zakrawa na nygustwo, że objawia się jedynie lokalnie pozwalając aby cała reszta żyła w grzechu. Ale wierni i na to znaleźli wytłumaczenie. Otóż okazuje się, że są wybrani. Ja tam przeciwko wierze nic nie mam ale od wariatów wole sie trzymać z daleka
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Człowiek wybrany to człowiek lepszy a lepszy to zasadniczo dobry a jak ma w dodatku Carte Blanche od szefa to szajba murowana
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | I teraz tak: Skoro już wiemy czym jest wiara i przyjmując, że kierownictwo każdej religii też zdaje sobie z tego sprawę to wg Ciebie czemu się nie dogadają i nie znormalizuja tego bałaganu?
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ja mniej więcej wiem ale nie powiem właśnie dlatego, że wiem
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Kwestia nawracania i przyjmowania na łono religii: Katolicyzm - TAK Islam - TAK Judaizm - NIE Buddyzm - maja wyjepane Rastafarianizm - TAK jeżeli masz skręta Hinduizm - Nie mam pojęcia
|
|
| |  | | haish (2905 punktów) | >Kwestia nawracania i przyjmowania na łono religii: >Katolicyzm - TAK >Islam - TAK >Judaizm - NIE >Buddyzm - maja wyjepane >Rastafarianizm - TAK jeżeli masz skręta >Hinduizm - Nie mam pojęcia
W kwestji wyznaia i przyjmowania na "łono" JUDAIZMU - możesz starać o przyjęcie jako członek jakiegoś nurtu Judaizmu, ale też możesz sam studiować i samemu być autorytetem. W samym tylko Chasydyźmie istniało wiele dworów cadyków i taki stan rzeczy ma miejsce obecnie. Każdy cadyk po swojemu wykłada Naukę.
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Dziękuję nie skorzystam. Liczę na bezpośrednią wizytę ZAINTERESOWANEGO
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Najbardziej ekspansywne religie w dziejach używające przemocy: 1) katolicyzm 2) Odłamy katolicyzmu (również wojny wewnętrzne) 3) Islam 4) Odłamy islamu (również wojny wewnętrzne) 5) judaizm (głównie wojny obronne) 6) Hinduizm - nie wiem 7) Buddyzm - są pacyfistami
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Tu poprawka. Buddyzm i hinduizm jako religie państwowe kilku mocarstw chyba jednak są wyżej niż judaizm
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Największe religie świata:
Chrześcijaństwo 33,43% Islam 24,35% Hinduizm 13,78% Buddyzm 7,13% Sikhizm 0,36% Judaizm 0,21% Bahaizm 0,11% bezwyznaniowi 9,42%
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Jak widac bezwyznaniowi stanowią ok 10 % i oczywiście jest to religia aczkolwiek nie wiem czy jakoś sformalizowana i kierowana
|
|
| | |  | | haish (2905 punktów) | >Jak widac bezwyznaniowi stanowią ok 10 % i oczywiście jest to religia aczkolwiek nie wiem czy jakoś sformalizowana i kierowana
Ci bezwyznaniowi są zależni od kultur wyznań w obrębie których przyszło im żyć. Tak więc świecki Żyd w Izraelu jest nie do porównania z ateistą w kraju islamskim, bądż katoliskim.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | POszukam w necie jak to sie kształtowało na przestrzeni dziejów
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Warto zastanowić się w jaki sposób przybywało wiernych każdej religii w róznych okresach czasu. Zgodnie z tym co twierdzi historia Od roku 0 do około roku 500 CHrześcijaństwo początkowo w podziemiu później popularne wśród klas niższych czyli niewolników następnie przytulone i zaanektowane przez klase rządzącą i posiadającą, która ich niewoliła.
Hinduizm, buddyzm - nie mam pojęcia
Judaizm. Rozwija się współpracując z rzymskim okupantem i zapuszcza macki aż do rzymu.
Islam - nie było
500 - 1000
Chrześcijaństwo - W sumie to nie wiem ale chyba ogniem, mieczem i chrzestami władców pogańskich czyli też ogniem i mieczem.
Hinduizm buddyzm - nie mam pojęcia Judaizm - Nie mam pojęcia
Islam - POwstaje, rośnie, asymiluje, zapewnia swobodę wyznaniową ale innowiercy są ludźmi gorszej kategorii.
Czyli zasadniczo mało wiem o tym dlaczego mam być katolikiem
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | ALe jakby sugerując się tymi szczątkowymi faktami historycznymi to jak jestem katolikiem to mam spokój od katolików (nie dostane od nich w ryj za to, że nie jestem) ale za to moge dostać w ryj od Islamistów (za to, że jestem)
Jak bym został islamistą w polsce to mógłbym otworzyć kebab i rwać gimbaze ale mógłbym też dostać w ryj.
Jak bym został buddystą, którzy nikomu nie dają w ryj to na pewno bym dostał w ryj bo nikt sie za mną nie wstawi.
A jak chce zostawić sobie pole manewru w zalezności od tego kto chce mi dać w ryj to moge powiedzieć, że jestem bezwyznaniowy. W razie jakby ktoraś frakcja chciała mi dać w ryj to powiem, że sie nawróciłem bo ta druga frakcja mnie prześladowała
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Dlatego przewiduje ciagły wzrost bezwyznaniowców dopóki zamiast w ryj będzie mozna zarobic kulkę. I raczej nastąpi to szybko biorąc pod uwagę, że mogą sie zorganizować i zacząc bronic. Kasta kapłańska wymyśliła liczenie więc umieją liczyć.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zapomniałem o rastafarianach. Rastafarianie zasadniczo są pacyfistami ale tylko kiedy mają zioło do palenia. Ekspansję religijną dokonują poprzez rolnictwo i zasiewy konopii. Kasta kapłańska rastafarian została zdominowana przez handlarzy ziołem.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Tu poprawka: Żydzi stawiali zażarty opór legionom. Doczytuje, że wybuchało wiele powstań żydowskich zakończonych wieloma pogromami i ukrzyzowaniami. Legioniści rzymscy uwielbiali krzyżować. Robili to częściej niż co niedziela.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Jeszcze przed Chrystusem postawili na samym półwyspie apenińskim wiecej krzyży niż chrześcijaństwo kiedykolwiek. Po przegranej spartakusa udekorowali kilkoma tysiącami krzyży okolicę.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | 6000 tysięcy krzyży to bedzie gdzieś tak ze 0,25 Hektara lasu
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | No ale wiadomo, że ludzie się zmieniają. Szczególnie jak im dotychczasowe działania przynosiły sukces. To znana prawda jest
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ale z drugiej strony: Jak jesteś niewierzący to. Masz problemy z identyfikacją społeczną czyli możesz dostać w ryj. Jesteś łatwym celem dla zorganizowanych fanatyków wyznania dowolnego. Twoje życie to ciągłe łamanie sobie głowy nad kwestiami typu "po co, dlaczego, jak, w jaki sposób, gdzie iść jak mam wolne, kogo pocałowac w dope żeby sie nie obraził, że tego nie zrobiłeś"
Brak wspólnoty wyznaniowej w połączeniu z poczuciem wyższości na d innymi jest niebezpieczne.
|
|
 | | haish (2905 punktów) | >Brak wspólnoty wyznaniowej w połączeniu z poczuciem wyższości na d innymi jest >niebezpieczne.
Można pływać samodzielnie(być sobie sterem i okrętem), lub można się zaokrętować na większą jednostkę pływającą( - "Swoją barkę zostawiłeś na brzegu, o 'panie' odkąd ciebie ujrzałem....... itd. według chrześcijańskiej melodyji). RYZYKO ISTNIEJE i jest realnym zagrożeniem zwłaszcza dla niedoświadczonych pływaków lub żeglarzy.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Tak czy inaczej wszystkie poglądy i wierzenia zostaną zweryfikowane tym czy dostaniesz w ryj czy dasz komuś w ryj.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | I jakby tą uniwersalną konkluzją chciałbym zakończyć moje całkowicie subiektywne i zapewne nietrafione rozważania pełne merytorycznych i ortograficznych błedów chociaż jak widać akurat nie te cechy wywodu są istotne dla pozyskania poklasku. Idźcie se gzie chcecie w pokoju chrystusa, budyy, hary kriszny albo nawt w niepokoju co byłoby zasadniczo zgodne z planem kazania. Tak wam KAZAŁEM dzisiaj. Dysmis!
|
|
 | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Rowerex...Bo ci wątroba się pomarszczy od tych prochów...
|
|
|  | | haish (2905 punktów) | POdobnie gdy wychowałeś się w rodzinie wyznającej te a nie inną religie to statystycznie Ty też będziesz w to wierzył. WIęc zasadnicze pytanie brzmi: Co to ma wspólnego z wiarą w Boga?
W indywidualnymm rozrachunku liczy JAKOŚĆ, więc jeżeli posiadasz mocne argumenty twoja wiara ma sens. Mocne argumenty = ARGUMENTY RACJONALNE. W tym miejscu pozwolę sobie na cytat "trzeba podważyć wszystko co tylko możliwe, gdyż tylko w ten sposób znajdziemy to czego podważyć się nie da".
|
|
| Bibersztajn (5 punktów) | A słyszeliście jak wyznawcy innych religii próbują potwierdzić jej autentyczność przytaczając jakieś cuda rzekome?;p
|
|
 | | Henryk.K (2246 punktów) | >A słyszeliście jak wyznawcy innych religii próbują potwierdzić jej autentyczność przytaczając jakieś cuda rzekome?;p
Jestem podbudowany. Po przeczytaniu wpisów od deski do deski stwierdzam, że tylko chrześcijanie posiadają niczym nieskrępowany dostęp do cudów.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ja znam cud religii naukowej.
Otóż istnienie wszechświata zaprzecza prawom fizyki.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Mało tego. To jaki jest zawdzięczamy cudom nazywanym osobliwościami. W matematyce natomiast tępo kreacji jest tak duże, że już większość matematyków tego nie ogarnia. W matematyce istnieją światy n wymiarowe, rózne przestrzenie, i takie cuda, że jakby to papież zobaczył to natychmiast by beatyfikował spory odsetek matematyków
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ja się na serio zastanawiam czy aby wszechświat nie jest świadomy i próbując zrozumiec jak widzi go człowiek, którego stworzył popada powoli w depesje
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Bo nie może tego zrozumieć
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|