Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cuda w innych religiach.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-01-2021 13:49Bibersztajn (5 punktów)Cuda w innych religiach.
Witam.

Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne cuda.

Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o takie cuda jednak potwierdzające autentyczność innych religii.

Znacie coś takiego?

Z góry dzięki.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Chodzi mi o współczesne cuda.
>Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd.
Np. jakie?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Bibersztajn (5 punktów)
>>Chodzi mi o współczesne cuda.
>>Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd.
>Np. jakie?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Nie mówię o faktach tylko o tym co można wyczytać w internecie. Interesują mnie takie historie ale dotyczące innych religii.
20-01-2021 16:28 
 Ocena 1 na 1
Rowerex (859 punktów)
>Nie mówię o faktach tylko o tym co można wyczytać w internecie.

ROTFL!

Czy można czasowo zamknąć to forum celem dezynfekcji, dezynsekcji, odkażania i w ogóle? Sam zaczynam pisać tu horrendalne bzdury, nie mówiąc o tym co zaczyna mi chodzić po głowie po wpływem czytania i pisania, oczywiście pomijając wszy - idę do apteki po NIEP...DOL MAX, zażyję chyba całe opakowanie
Bibersztajn (5 punktów)
>>Nie mówię o faktach tylko o tym co można wyczytać w internecie.
>ROTFL!
>Czy można czasowo zamknąć to forum celem dezynfekcji, dezynsekcji, odkażania i w ogóle? Sam zaczynam pisać tu horrendalne bzdury, nie mówiąc o tym co zaczyna mi chodzić po głowie po wpływem czytania i pisania, oczywiście pomijając wszy - idę do apteki po NIEP...DOL MAX, zażyję chyba całe opakowanie

Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego?

Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust).
Rowerex (859 punktów)
>Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego?
>Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust).

I już nie zrozumiesz. Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnie z góry "o i za" byciem klonem kolejnego spamera - wyrok nie podlega apelacji - jeżeli nim nie jesteś, to wybrałeś zły czas i złe miejsce - wypowiedzi niektórych użytkowników w ogóle nie czytam, bo nie widzę sensu - do tego pogarszasz sprawę pisząc zdanie sugerujące, że potrzebujesz "instrukcji obsługi przeglądarki internetowej", o wyborze pseudonimu nie wspominając (nie lepiej "Ali Akhbar Karunasindhu Jewsztajn"??) - jeżeli tu trafiłeś, to potrafisz takowych stron jak "przeglądarka" jakoś używać.

Twój spamer.

P.S. Zostawię swojego powyższego posta w oryginale - widać po nim, że "czytanie forum Racjonalista.pl powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu" - nawet NIE...DOL FORTE MAX nie pomoże, jak się człowiekowi myli przeglądarka z wyszukiwarką.
Bibersztajn (5 punktów)
>>Nie rozumiem. Chrześcijanie mogą was zasypać historiami o rzekomych cudach, o tym jak słyszeli coś od kogoś. Interesuje mnie coś takiego ale nie od chrześcijan ;/. Co w tym śmiesznego?
>>Np. ostatnio czytałem jak ludzie zarzekali się, że w świątyni hinduskiej bodajże posągi piły mleko (bo oni tam mają taką tradycję jakąś, czy coś, że dają mleko figurkom do ust).
>I już nie zrozumiesz. Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnie z góry "o i za" byciem klonem kolejnego spamera - wyrok nie podlega apelacji - jeżeli nim nie jesteś, to wybrałeś zły czas i złe miejsce - wypowiedzi niektórych użytkowników w ogóle nie czytam, bo nie widzę sensu - do tego pogarszasz sprawę pisząc zdanie sugerujące, że potrzebujesz "instrukcji obsługi przeglądarki internetowej", o wyborze pseudonimu nie wspominając (nie lepiej "Ali Akhbar Karunasindhu Jewsztajn"??) - jeżeli tu trafiłeś, to potrafisz takowych stron jak "przeglądarka" jakoś używać.
>Twój spamer.
>P.S. Zostawię swojego powyższego posta w oryginale - widać po nim, że "czytanie forum Racjonalista.pl powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu" - nawet NIE...DOL FORTE MAX nie pomoże, jak się człowiekowi myli przeglądarka z wyszukiwarką.

No ok. Czaję.

Nie jestem spamerem. Może masz rację faktycznie i powinienem poszukać pierwsze. Tak czy siak tematu nie zamykam, bo jak nie znajdę, to bedę dalej męczył tutaj.
20-01-2021 19:42 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Teraz każdy nowy tutejszy użytkownik jest podejrzany i skazany przeze mnie
Rowerex, Zarejestrowany: 2020-12-21
Witam starego użytkownika, jutro pierwsza miesięcznica.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Najlepiej tam zostań
haish (2905 punktów)

>Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne >cuda. Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o >takie cuda jednak potwierdzające autentyczność innych religii.
>Znacie coś takiego? >Z góry dzięki.

Jak zwał, tak zwał ale w Islamie z Azji środkoewj, Hinduiźmie itp. znane są procesje podczas których ludzie biczują się do krwi, przebijają sobie twarz metalowymi prętami itd.. W Meksyku i podobno w innych krajach Ameryki Łacińskiej podczas misteriów pasyjnych
ludzie przybijani są do krzyża gwoździami. Jaka wiara takie 'cuda' - istny cyrk.
W Judaiźmie, w nurcie chasydzkim tradycją są pielgrzymki do grobów cadyków - celem ich jest właśnie 'oczekiwanie na cud' - to zaś odzwierciedla stan umysłu.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
>Witam.
>Interesują mnie przykłady cudów w religii Islamu lub innych. Chodzi mi o współczesne cuda.
>Chrześcijaństwo ma do zaoferowania liczne cuda, uzdrowienia, itd. Chodzi mi o takie cuda jednak
>potwierdzające autentyczność innych religii.
>Znacie coś takiego?
>Z góry dzięki.

Największym cudem każdej religii jest to, że ludzie w to wierzą.
haish (2905 punktów)
>Największym cudem każdej religii jest to, że ludzie w to wierzą.

Doprecyzowywując - liczy się stan umusłu, wszak ateista bądź agnostyk również w coś wierzy,- w jakąś teorię która jest bardziej lub mniej 'naukowa'.

Namacalnym cudem,który wydarzył się w ubiegłym stuleciu było - odrodzenie się języka hebrajskiego. Nic podobnego nie miało miejsca w dziejach ludzkości.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Zastanawia mnie dlaczego w krajach katolickich ludzie wierzą w Jezusa, w krajach islamskich w Allaha, w krajach buddyjskich w budde a w krajach gdzie jest kult jednostki rządzącej w jednostkę rządzącą.
To jakby jasno wskazuje dlaczego ludzie wierzą w to w co akurat wierzą i co to tak naprawdę jest.
21-01-2021 11:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ludzie wierzą w to w co akurat wierzą
A guzik tam, bo mnie się objawił bóg twierdzący, że go nie ma.

cr
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
POdobnie gdy wychowałeś się w rodzinie wyznającej te a nie inną religie to statystycznie Ty też będziesz w to wierzył.
WIęc zasadnicze pytanie brzmi: Co to ma wspólnego z wiarą w Boga?
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Gdybyś urodził się w rodzinie żydowskiej kultywującej religie judaistyczną w dodatku zamieszkującej izrael to najprawdopodobniej byłbyś wyznania żydowskiego.
Zatem nie jest to kwestia jakiegoś objawienia religijnego, wyboru bądź bezpośredniego kontaktu z jednym prawdziwym.
Dodatkowo każda religia jest tradycją na początku przekazywaną ustnie i w ciągu tysiącleci zachodzą tu zjawiska podobne do tych w grze "głuchy telefon"
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Czyli ostatecznie o tym, któy bóg jest prawdziwy decyduje przewaga liczebna wierzących, że to akurat ten.
Biorąc pod uwagę możliwości i ilość cudów jakie ma do dyspozycji najwyższy zakrawa na nygustwo, że objawia się jedynie lokalnie pozwalając aby cała reszta żyła w grzechu.
Ale wierni i na to znaleźli wytłumaczenie.
Otóż okazuje się, że są wybrani.
Ja tam przeciwko wierze nic nie mam ale od wariatów wole sie trzymać z daleka
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Człowiek wybrany to człowiek lepszy a lepszy to zasadniczo dobry a jak ma w dodatku Carte Blanche od szefa to szajba murowana
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
I teraz tak:
Skoro już wiemy czym jest wiara i przyjmując, że kierownictwo każdej religii też zdaje sobie z tego sprawę to wg Ciebie czemu się nie dogadają i nie znormalizuja tego bałaganu?
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Ja mniej więcej wiem ale nie powiem właśnie dlatego, że wiem
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Kwestia nawracania i przyjmowania na łono religii:
Katolicyzm - TAK
Islam - TAK
Judaizm - NIE
Buddyzm - maja wyjepane
Rastafarianizm - TAK jeżeli masz skręta
Hinduizm - Nie mam pojęcia
haish (2905 punktów)
>Kwestia nawracania i przyjmowania na łono religii:
>Katolicyzm - TAK
>Islam - TAK
>Judaizm - NIE
>Buddyzm - maja wyjepane
>Rastafarianizm - TAK jeżeli masz skręta
>Hinduizm - Nie mam pojęcia

W kwestji wyznaia i przyjmowania na "łono" JUDAIZMU - możesz starać o przyjęcie jako członek jakiegoś nurtu Judaizmu, ale też możesz sam studiować i samemu być autorytetem.
W samym tylko Chasydyźmie istniało wiele dworów cadyków i taki stan rzeczy ma miejsce obecnie. Każdy cadyk po swojemu wykłada Naukę.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Dziękuję nie skorzystam.
Liczę na bezpośrednią wizytę ZAINTERESOWANEGO
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Najbardziej ekspansywne religie w dziejach używające przemocy:
1) katolicyzm
2) Odłamy katolicyzmu (również wojny wewnętrzne)
3) Islam
4) Odłamy islamu (również wojny wewnętrzne)
5) judaizm (głównie wojny obronne)
6) Hinduizm - nie wiem
7) Buddyzm - są pacyfistami
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Tu poprawka.
Buddyzm i hinduizm jako religie państwowe kilku mocarstw chyba jednak są wyżej niż judaizm
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Największe religie świata:

Chrześcijaństwo 33,43%
Islam 24,35%
Hinduizm 13,78%
Buddyzm 7,13%
Sikhizm 0,36%
Judaizm 0,21%
Bahaizm 0,11%
bezwyznaniowi 9,42%
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Jak widac bezwyznaniowi stanowią ok 10 % i oczywiście jest to religia aczkolwiek nie wiem czy jakoś sformalizowana i kierowana
haish (2905 punktów)
>Jak widac bezwyznaniowi stanowią ok 10 % i oczywiście jest to religia aczkolwiek nie wiem czy jakoś sformalizowana i kierowana

Ci bezwyznaniowi są zależni od kultur wyznań w obrębie których przyszło im żyć.
Tak więc świecki Żyd w Izraelu jest nie do porównania z ateistą w kraju islamskim, bądż katoliskim.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
POszukam w necie jak to sie kształtowało na przestrzeni dziejów
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Warto zastanowić się w jaki sposób przybywało wiernych każdej religii w róznych okresach czasu.
Zgodnie z tym co twierdzi historia
Od roku 0 do około roku 500
CHrześcijaństwo początkowo w podziemiu później popularne wśród klas niższych czyli niewolników następnie przytulone i zaanektowane przez klase rządzącą i posiadającą, która ich niewoliła.

Hinduizm, buddyzm - nie mam pojęcia

Judaizm. Rozwija się współpracując z rzymskim okupantem i zapuszcza macki aż do rzymu.

Islam - nie było

500 - 1000

Chrześcijaństwo - W sumie to nie wiem ale chyba ogniem, mieczem i chrzestami władców pogańskich czyli też ogniem i mieczem.

Hinduizm buddyzm - nie mam pojęcia
Judaizm - Nie mam pojęcia

Islam - POwstaje, rośnie, asymiluje, zapewnia swobodę wyznaniową ale innowiercy są ludźmi gorszej kategorii.

Czyli zasadniczo mało wiem o tym dlaczego mam być katolikiem
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
ALe jakby sugerując się tymi szczątkowymi faktami historycznymi to jak jestem katolikiem to mam spokój od katolików (nie dostane od nich w ryj za to, że nie jestem) ale za to moge dostać w ryj od Islamistów (za to, że jestem)

Jak bym został islamistą w polsce to mógłbym otworzyć kebab i rwać gimbaze ale mógłbym też dostać w ryj.

Jak bym został buddystą, którzy nikomu nie dają w ryj to na pewno bym dostał w ryj bo nikt sie za mną nie wstawi.

A jak chce zostawić sobie pole manewru w zalezności od tego kto chce mi dać w ryj to moge powiedzieć, że jestem bezwyznaniowy.
W razie jakby ktoraś frakcja chciała mi dać w ryj to powiem, że sie nawróciłem bo ta druga frakcja mnie prześladowała
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Dlatego przewiduje ciagły wzrost bezwyznaniowców dopóki zamiast w ryj będzie mozna zarobic kulkę.
I raczej nastąpi to szybko biorąc pod uwagę, że mogą sie zorganizować i zacząc bronic.
Kasta kapłańska wymyśliła liczenie więc umieją liczyć.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Zapomniałem o rastafarianach.
Rastafarianie zasadniczo są pacyfistami ale tylko kiedy mają zioło do palenia.
Ekspansję religijną dokonują poprzez rolnictwo i zasiewy konopii.
Kasta kapłańska rastafarian została zdominowana przez handlarzy ziołem.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Tu poprawka:
Żydzi stawiali zażarty opór legionom.
Doczytuje, że wybuchało wiele powstań żydowskich zakończonych wieloma pogromami i ukrzyzowaniami.
Legioniści rzymscy uwielbiali krzyżować. Robili to częściej niż co niedziela.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Jeszcze przed Chrystusem postawili na samym półwyspie apenińskim wiecej krzyży niż chrześcijaństwo kiedykolwiek.
Po przegranej spartakusa udekorowali kilkoma tysiącami krzyży okolicę.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
6000 tysięcy krzyży to bedzie gdzieś tak ze 0,25 Hektara lasu
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
No ale wiadomo, że ludzie się zmieniają.
Szczególnie jak im dotychczasowe działania przynosiły sukces.
To znana prawda jest
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Ale z drugiej strony:
Jak jesteś niewierzący to.
Masz problemy z identyfikacją społeczną czyli możesz dostać w ryj.
Jesteś łatwym celem dla zorganizowanych fanatyków wyznania dowolnego.
Twoje życie to ciągłe łamanie sobie głowy nad kwestiami typu "po co, dlaczego, jak, w jaki sposób, gdzie iść jak mam wolne, kogo pocałowac w dope żeby sie nie obraził, że tego nie zrobiłeś"

Brak wspólnoty wyznaniowej w połączeniu z poczuciem wyższości na d innymi jest niebezpieczne.
haish (2905 punktów)
>Brak wspólnoty wyznaniowej w połączeniu z poczuciem wyższości na d innymi jest >niebezpieczne.

Można pływać samodzielnie(być sobie sterem i okrętem), lub można się zaokrętować na
większą jednostkę pływającą( - "Swoją barkę zostawiłeś na brzegu, o 'panie' odkąd ciebie
ujrzałem....... itd. według chrześcijańskiej melodyji).
RYZYKO ISTNIEJE i jest realnym zagrożeniem zwłaszcza dla niedoświadczonych pływaków lub żeglarzy.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Tak czy inaczej wszystkie poglądy i wierzenia zostaną zweryfikowane tym czy dostaniesz w ryj czy dasz komuś w ryj.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
I jakby tą uniwersalną konkluzją chciałbym zakończyć moje całkowicie subiektywne i zapewne nietrafione rozważania pełne merytorycznych i ortograficznych błedów chociaż jak widać akurat nie te cechy wywodu są istotne dla pozyskania poklasku.
Idźcie se gzie chcecie w pokoju chrystusa, budyy, hary kriszny albo nawt w niepokoju co byłoby zasadniczo zgodne z planem kazania. Tak wam KAZAŁEM dzisiaj.
Dysmis!
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Rowerex...Bo ci wątroba się pomarszczy od tych prochów...
haish (2905 punktów)
POdobnie gdy wychowałeś się w rodzinie wyznającej te a nie inną religie to statystycznie Ty też będziesz w to wierzył.
WIęc zasadnicze pytanie brzmi: Co to ma wspólnego z wiarą w Boga?

W indywidualnymm rozrachunku liczy JAKOŚĆ, więc jeżeli posiadasz mocne argumenty twoja wiara ma sens. Mocne argumenty = ARGUMENTY RACJONALNE.
W tym miejscu pozwolę sobie na cytat "trzeba podważyć wszystko co tylko możliwe, gdyż tylko w ten sposób znajdziemy to czego podważyć się nie da".
Bibersztajn (5 punktów)
A słyszeliście jak wyznawcy innych religii próbują potwierdzić jej autentyczność przytaczając jakieś cuda rzekome?;p
Henryk.K (2246 punktów)
>A słyszeliście jak wyznawcy innych religii próbują potwierdzić jej autentyczność przytaczając jakieś cuda rzekome?;p

Jestem podbudowany.
Po przeczytaniu wpisów od deski do deski stwierdzam, że tylko chrześcijanie posiadają niczym nieskrępowany dostęp do cudów.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Ja znam cud religii naukowej.

Otóż istnienie wszechświata zaprzecza prawom fizyki.
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Mało tego.
To jaki jest zawdzięczamy cudom nazywanym osobliwościami.
W matematyce natomiast tępo kreacji jest tak duże, że już większość matematyków tego nie ogarnia.
W matematyce istnieją światy n wymiarowe, rózne przestrzenie, i takie cuda, że jakby to papież zobaczył to natychmiast by beatyfikował spory odsetek matematyków
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Ja się na serio zastanawiam czy aby wszechświat nie jest świadomy i próbując zrozumiec jak widzi go człowiek, którego stworzył popada powoli w depesje
Jagiełło (493 punktów)
(zablokowany)
Bo nie może tego zrozumieć

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365