 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-02-2005 21:09 | Welczer | ideologia strachu | Pan Arturowski,autor poniższego tekstu,pojmuje wiare jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej na wypadek,gdyby Bóg jednak istniał i miał w zwyczaju strącać w czeluści dusze tych,którzy nie wierzyli w niego za życia...Myśle,że powinniśmy sie zastanowić,nad sensem oddawania czci istocie,postępującej w ten sposób.Taki obraz Boga przywodzi na myśl dyktatorów pokroju Adolfa Hitlera,zakładających obozy zagłady(piekło) i siejących ideologie strachu,wołając,iż jedynie ich słowa stanowią prawo,a każdy przejaw nieposłuszeństwa lub indywidualizmu,będzie surowo karany.Powiem z pełną odpowiedzialnością,iż wolałbym przez wieczność smażyć sie w oleju,niż oddać pokłon komuś takiemu!!! Osobiście nie wyznaje żadnej religii,a do niektórych,takich jak Chrześcijaństwo,czuje nie skrywaną nie chęć.Mimo to jestem przekonany,iż wszechświat nie powstał sam z siebie i dostrzegam w dziele stworzenia krztyne "boskiej" ingerencji,tzw."boskiego palca".Tak niemniej jestem pewien,iż siła która pchnęła w ruch machine czasu,nie jest na tyle próżna,by kazać oddawać sobie cześć,lub przywiązywać jakąkiekolwiek znaczenie do tego,czy sie w nią wierzy,czy też nie... Wszystkie religie świata,są wg.mnie przejawem ludzkiej bezmyślności i zacofania,o czym świadczy już sam fakt,iż miliony chrześcijan na całym świecie uważa za świętą książke,której w większości nawey nie czytali,a która jest zlepkiem niedorzeczności i sprzeczności...Religie to gesty bezsilności pogrążonej w ignorancji ludzkości,a święte księgi po prawdzie nie są podyktowane przez Boga,lecz przez ludzki,paniczny strach przed śmiercią. |
| laotan | Ja mógłbym kłaniać się komukolwiek, niż smazyć sie w oleju przez wieczność. Ideologia dobrze pojętego konformizmu lepiej do mnie przemawia niż ideologia źle pojętej walki.
|
|
 | | Welczer | Według mnie walka jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem,gdy ma sie doczynienia ze złem,a bez wątpienia wielu zgodzi sie ze mną,że obraz Boga przedstawiony w Biblii,to obraz złego bustwa,okrutnego i bezwzględnego.Ale głowa do góry,bezmyślne okrucieństwo stoi w całkowitej opozycji z geniuszem,a nie można sie nie zgodzić z tym,iż istota,która stworzyła wszechświat jest genialna.Żadna religia nie opisuje Boga,a już na pewno nie ta,która stawia go w tak niekożystnym świetle jak Chrześcijanizm.
|
|
|  | | Starsky (134 punktów) | Witam,
>Według mnie walka jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem,gdy ma sie doczynienia ze złem,a bez wątpienia wielu zgodzi sie ze mną,że obraz Boga przedstawiony w Biblii,to obraz złego bustwa,okrutnego i bezwzględnego.(...).Żadna religia nie opisuje Boga,a już na pewno nie ta,która stawia go w tak niekożystnym świetle jak Chrześcijanizm. > Ejże, od kiedy to obraz Boga przedstawiony w Biblii ma chrześcijańską etiologię? Owszem został przejęty z dobrodziejstwem inwentarza od starozakonnych żydów. Nie demonizujmy zresztą, nie jest on wcale ani okrutny ani bezwzględny vide Sodoma i Gomora.
Pozdrawiam Pavel
|
|
| Thor | Nie wiedzieć czemu, nie widzę tu dłuższego tekstu mojego autorstwa, który pisałem chwilę temu. Czyżby jakieś problemy z dodawaniem postów, czy teraz wpierw muszą przejść muszą one przez ręce moderatora?
|
|
 | | Thor | Hm... jednak powyższy post pojawił się od razu... mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego musiałem poświęcić ponad pół godziny na napisanie odpowiedzi, której ostatecznie NIE POJAWIŁA SIĘ NA FORUM?
|
|
|  | | Welczer | Jedyne rozwiązanie... | > Hm... jednak powyższy post pojawił się od razu... mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego musiałem poświęcić ponad pół godziny na napisanie odpowiedzi, której ostatecznie NIE POJAWIŁA SIĘ NA FORUM?  > W celach bezpieczeństwa radze najpierw skopiować swój tekst,zeby pozniej w razie potrzeby móc go wkleić ponownie.Ja tez mialem podobny problem i tak sobie z nim poradzilem.
|
|
| |  | | Thor | Odp: Jedyne rozwiązanie... | Dziękuję. Chyba zacznę tak robić. Czy może mieć to związek z przekroczeniem limitu znaków?
|
|
| | |  | | Welczer | Można sie rozpisywać | > Dziękuję. Chyba zacznę tak robić. Czy może mieć to związek z przekroczeniem limitu znaków?> To napewno nie ma związku z przekroczeniem limitu znaków.W takiej sytuacji najzwyczajniej nie byloby mozna juz nic więcej dopisać.Limit to podobno 6000 znaków,więc można sie rozpisywać
|
|
| | | |  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Można sie rozpisywać | To może mieć związek z tym, że nie wpisałeś nic w polu NAZWISKO. Nie radzę nikomu wpisywać dłuższych wypowiedzi od razu w okienku na www. Najpierw w jakimś edytorze, przy okazji można wychwycić zbędne błędy.
|
|
 | | św.Marek | Odp: ideologia strachu | >Nie wiedzieć czemu, nie widzę tu dłuższego tekstu mojego autorstwa, który pisałem chwilę temu. Czyżby jakieś problemy z dodawaniem postów, czy teraz wpierw muszą przejść muszą one przez ręce moderatora?
Przez niczyje ręce teksty nie przchodzą. Natomiast niektórzy mają problemy z publikacją. Ja np. tylko dwa razy albo trzy wkleiłem swoje bez ponownego opublikowania. Teraz najpierw kopiuję do schowka, klikam "Odpowiedz", po czym ponownie wklejam ze schowka i dopiero wtedy wiadomość zostaje opublikowana. Też straciłem wiele długich tekstów nim nauczyłem się takiej asekuracji. Nie złość się więc na zapas i nie podejrzewaj nikogo, bo czasem winy nie mozna nikomu przypisać. Sprawdziłem: Twojego tekstu nigdy nie usuwałem.
___________ Pozdrawiam
|
|
|  | | Thor | Nie złoszczę się na nikogo. Kiedy dodałem swój tekst i nie ujrzałem go na forum, myślałem ze być od jakiegoś obowiązują takie zasady jak na innych forach. Potem dokonałem wpisu, który jednak pojawił się od razu, więc wiem już teraz że moje podejrzenia odnośnie reguł przyjmowania postów, były niesłuszne. Ciekaw jestem dlaczego tak się kaszani... ale mam nauczkę żeby zawsze pisać najpierw w pliku tekstowym, a dopiero potem wklejać gotowy tekst. Już mi się nie chce próbować powtarzać tekstu, który straciłem. Ale chyba i tak nie było w nim nic odkrywczego. Na wstępie ochrzaniłem Welczera.  Przepraszam, ale już chociaż "bóstwo" mógł było napisać poprawnie, a nie przez "U". Potem zgodziłem się z tym co nam przedstawiał. Det er alt. Pozdrawiam.
|
|
| Przebiśnieg (137 punktów) | >Powiem z pełną odpowiedzialnością,iż wolałbym przez >wieczność smażyć sie w oleju,niż oddać pokłon komuś >takiemu!!! Osobiście nie wyznaje żadnej religii (...)
Godnie reprezentując człowieka, którym był, Syn Boży postąpił by podobnie w obliczu SZATANA - w jego najdoskonalszym przebraniu czyli kapłańskim. Przyjdzie i dorwie go w jego najbezczelniejszej kryjówce ostatnich wieków. W świątyni. Czego wszystkim serdecznie życzę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|