Racjonalista - Strona głównaDo treści
Toksyczna religia.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
17-02-2005 21:51huculska (34 punktów)Toksyczna religia.
Religia rzymskokatolicka jest religią która bezpośrednio ma zły wpływ na środowisko naturalne człowieka i przyczyniła się w dużej mierze do jego degradacji na przestrzeni wieków"jej utrwalania się".Zaczęło się od wycinania Świętych Gajów tak bardzo związanych z religiami naszych przodków.Teraz już nie ma tych gajów ale przedstawiciele kuriewni wyznaczają bez jakiego kolwiek uzgadniania z ekologami budowy nowych kombinatów do strzyży owieczek oraz tak potrzebnych dla pasterzy urządzeń w postaci basenów,grot miłości itp,itd.Jako osoba niewierząca a interesująca się religiami światowymi,darzę sympatią religię Słowian-pierwotną,jeszcze z przed tej miłosiernej chrystianizacji.Ale jako osoba dorosła niczemu się nie dziwię.Skąd miało się wziąść w tej religii powstałej prawie w całości na pustyni umiłowanie do przyrody-fauny i flory.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Holy_Grail_Seeker (86 punktów)
>Religia rzymskokatolicka jest religią która bezpośrednio
>ma zły wpływ na środowisko naturalne człowieka i przyczyniła
>się w dużej mierze do jego degradacji na przestrzeni
>wieków"jej utrwalania się".Zaczęło się od wycinania
>Świętych Gajów tak bardzo związanych z religiami naszych
>przodków.
Zgadzam się z tobą. Dlatego też, np. Biskupin (przykład: kult. łużycka) był obwarowny nie nasypem z szkieletem drewnianym, chaty słowian pierwotnych też nie były drewniane, a palili w piecach też nie drewnem.
Więc co było budulcem a jednocześnie służyło za opał...?
Ano było to syntetyczne drewno opatentowane przez huculską w VII w. p.n.e. ....
>Teraz już nie ma tych gajów ale przedstawiciele
Nie ma, bo je słowiani pierwotni wycieli. W dodatku małpowali ich jeszcze na wszystkich kontynentach...
>kuriewni wyznaczają bez jakiego kolwiek uzgadniania z
>ekologami budowy nowych kombinatów do strzyży owieczek
chyba z pasterzami na halach ci się pomyliło...
>tak potrzebnych dla pasterzy urządzeń w postaci basenów,grot miłości itp,itd.
Czy uważasz, że pasterzą są potrzebne baseny?
Oni przecież w szałasach mieszkają, a cóż dopiero o basenie mieli by myśleć...
>Jako osoba niewierząca a interesująca się religiami światowymi
raczej lokalnymi...
>darzę sympatią religię Słowian-pierwotną
Pewnie, i dlatego modlisz się do Swarożca (Dadźboga) [odpowiedznik Zeusa]
czcisz litewską boginię Żworunę, [bognię urodzaju]
Rgieła [boga urodzaju],
Siem [bóstwo opiekuńcze życia rodzinnego],
Welesa [boga bydła],
Pogwizda etc.
>jeszcze z przed tej miłosiernej chrystianizacji.
wiem, bo miłość dla ciebie jedynie fizyczne ma znaczenie...
>Ale jako osoba dorosła
no, nie przesadzaj...
>niczemu się nie dziwię.
pewnie, ktoś kto w VII w. p.n.e. opatentował syntetyczne drewno musi mieć mózg jak stegozaur (proponuje zajrzeć chętnym, jakiej to wielkości mózg był tego stegozaura).
>Skąd miało się wziąść w tej religii powstałej prawie
>w całości na pustyni umiłowanie do przyrody-fauny i flory.
///zmiana tresci ///
"Izrael zbudowano na nieużytkach i piaskach. Dzisiaj znajduje się w światowej czołówce państw dbających o ochronę przyrody. "
www.przyrodapolska.pl/maj04/forum.htm
a o przyrodzie:
przewodnik.onet.pl/1146,1824,1061045,artykul.html
zresztą wystarczy trochę poczytać, a byś się zdziwiła jak bardzo ludzie pustyni kochają faune.

~pozdrawiam serdecznie (ver 3.0)
|---|
|\|/|
|-0-|
\/|\/
 \-/
huculska (34 punktów)
Słuchaj święty przyjacielu mojej kozy,mnie się nic nie pomyliło i wiem co napisałem.W tobie odezwało się sumienie katabasa?Szkoda że w tym miejscu i o tej porze.Faktycznie zapomniałem jeszcze nadmienić o alkowach,buduarach,garażach na meybahy czyli o stajence na osiołka i sandałki.Shalom!!!
gooa (746 punktów)
>i.Ale jako osoba dorosła niczemu się nie
>dziwię.
To przypomne Ci ( bo jako osoba dorosla juz na pewno wiesz),ze jestes rowniez "toksyczna", siedzac w ogrzanym pokoju, przy zapalonej lampie i piszac ten tekst.
Sprawiasz wrazenie osoby sympatycznej, ale chyba szukasz dziury w calym.
huculska (34 punktów)
Witam GOOA,nie wiem jak rozczytać twoją ksywkę,czy tak jak widać czy z tą literą co zamieniłaś/eś:"O/Ł".Pewnie że szukam,czy to takie dziwne?Z jednego się cieszę,że nie szukam guza.Uważaj na siebie,patrz na toxyków bo idą od tyłu i jest ich od liku!Pozdro!
gooa (746 punktów)
>Witam GOOA,nie wiem jak rozczytać twoją ksywkę,czy tak jak widać czy z tą literą co zamieniłaś/eś:"O/Ł"
Nawet jesli jestem gola/y,to niestety jestem kobieta i w dodatku wirtualna. (niestety dla Ciebie)

.Uważaj na siebie,patrz na toxyków bo idą od tyłu i jest ich od liku!Pozdro!
Co sie tak o mnie troszczysz.Co mnie nie zabilo (tutaj), wzmocnilo mnie. (to nie moje)

kupon
Chyba popadasz w skrajność, szukając wszelkiego zła w religii katolickiej.
Za zanieczyszczenie srodowiska w owiele większym stopniu odpowiada etyka kapitalistyczna i komunistyczna.

Czela (38 punktów)
>Chyba popadasz w skrajność, szukając wszelkiego zła w religii katolickiej.
>Za zanieczyszczenie srodowiska w owiele większym stopniu odpowiada etyka kapitalistyczna i komunistyczna.
>
Nie jest to wszelkie zło, ale jego multum:
1. wpajanie małości i marności wyznawcom
2. obarczanie grzechem pierworodnym jako karą Boga
3. zamiast do Jedynego Ojca szuka się i podstawia papę
4. oswajanie od dziecka z męczeńskim obrazem ukrzyżowania
(doprowadza to do znieczulicy psychicznej w odniesieniu do
otaczjącego świata)
5. zmiana treści ST i NT (polecam artykuł "Trzy kodeksy boga"
autorstwa M. Agnosiewicz i K. Sykta.
6. spowiedź jako oczyszczenie z jednoczesnym prawem do
powielania grzechu
7. predysponowanie do wybrańców niczym świętych, wszystkich
siewców systemu wiary z jednoczesnym ukazywaniem ułomności
własnych
8. rozbieżność w myśli słowie i uczynku jest tak rażąca, że
dyskwalifikuje nauczyciela
9. nauczanie językiem o duchowości z jednoczesnym wyciąganiem
ręki po wartości materialne a zwłaszcza mamonę
10.przedstawianie Maryi przed Trójcę,a Bóg miał i ma być jeden
11.zastawianie się świętymi w roli pośredników (owocuje
szerokim stosowaniem korupcji i znajomości w życiu
codziennym)
12.stawianie w poczet proroków jednostek, które mordowały
swoich współplemieńców zaczynając od Mojżesza
13.w poczet świętych wielu ludzi absolutnie nie godnych
tego miana na podstawie faktów historycznych
14. propagowanie i aprobowanie ubóstwa z jednoczesnym własnym
życiem w przepychu
15 propagowanie marności doczesnych wartości w zestawieniu z przepychem budowli sakralnych, plebanii i dóbr posiadanych

Drobny wycinek bo wiele by pisać i wiele by można przytaczać..
Nie jest to toksyczne? To za mało, bo jest zabójcze dla jednostki i społeczeństw.
Martwi tego pojąć nie mogą, a wielu żywych traci istnienie w zaślepieniu swoim, bo w jednym planie czas spędzają.
Nauczyciele sumień - sami bez wyrzutów, miłości - sami bez serca w swojej zachłanności, ducha - sami parawanem materii, mamony bez opamiętania pochłonięci
Gdzie tu toksyczność??? Rak śmiercionośny, dopóki nie otrzeźwieje inteligencja, indywidualne jednostki wyzbędą sie obaw, lęku by odchodząc mogli powiedzieć, że żyli w zgodzie z sumieniem własnym! Nie narzuconym! Maluczkim i ciasnym.


czela
Welczer
>Zaczęło się od wycinania
>Świętych Gajów

Wycinanie lasów widocznie sie im spodobało,więc robią to do dziś,co roku przed świętami Bożego Narodzenia

huculska (34 punktów)
>>Zaczęło się od wycinania
>>Świętych Gajów
>Wycinanie lasów widocznie sie im spodobało,więc robią to do dziś,co roku przed świętami Bożego Narodzenia
>
Zielone Śniątki-jest wtedy bardzo pięknie,miliony brzóz okaleczonych przez wyznawców JP-2/bo z pewnością nie kogoś innego/Czy nie wystarczy pójść do parku lub lasu w ten dzień,rozłożyć koc lub obrus,świętować z rodziną co się chce wchłaniając piękno rodzimego krajobrazu?Chyba jest to estetyczne doznanie w porównaniu z niemym krzykiem drzew z oberwanymi i obciętymi"rękami".Zamyślałem napisać w tym miejscu"szkoda słów"ale jak bym tak uczynił,nigdy bym sobie tego nie darował.O tym trzeba cały czas mówić i tłumaczyć ludziom nieświadomym tego co robią,klepiąc bez ustanku mantry przerzucając beznamiętnie koraliki.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365