Racjonalista - Strona głównaDo treści
Licheń - stolica Polskich poczęć?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-12-2010 18:08sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Licheń - stolica Polskich poczęć?
Ocena 9 na 9
Tak!
13 grudnia - dla jednych pechowy, dla innych? Może być to dzień szczęścia gdyż jedna z gazet podaje:

Leczenie niepłodności w Licheniu. Metodą kwestionowaną przez medycynę
święte źródełko:


...i już wszystko jasne. Po co wojna z In Vitro? Ano: po debacie co wolno a co się powinno - teraz, po udanych a jakże z Bożą pomocą eksperymentach - legalnie! zgodnie z Nauką Kościół i z pomocą Niebios - poczynamy! I chrzanić jakąś tam - medycynę!

LECZENIE niepłodności! I to jak - prawie niepokalanie, bo co prawda jeszcze "niepokalaności" nie opanowano, ale mam nadzieję, że Licheń (i oo.Marianie) sprosta zadaniu i podoła! I "zniepokalanizuje" poczęcia. Wreszcie!
Cytat:

Ojcowie marianie chcą uczynić z kliniki w Licheniu polskie centrum naprotechnologii, a w przyszłości - nawet główny europejski ośrodek stosujący tę metodę.


Jak mawiano w nieco mgłą otoczonych już latach ... minionych:

"Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!"

Cytat:

Klinika działa od 27 listopada, a już tłumnie zgłaszają się do niej pacjentki z całego kraju


Potęga marketingu!?! Sztuka manipulacji! - drżyjcie Niewierni! I tylko 100 zł - kazdego stać na dziecko!
I jakie to jest proste! Jak mało środków wymaga!
Cytat:

- Najpierw patrzymy, co się dzieje...


Szable w dłoń panowie! A może nie w dłoń...
Paniom przystoi różaniec.

ps.
tak - jestem jaki jestem, złośliwy, przekorny, przekupny... I mający tendencje do manipulowania - ale to Katolickie wychowanie - bezcenne! "Za resztę zapłacisz..." A oni powiedzą: Bóg zapłać!

I co da się po Bożemu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomasz@niewierny (568 punktów)
(zablokowany)
>>Panią przystoi różaniec.
Chyba Paniom
13-12-2010 18:29 
 Ocena 5 na 5
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>>Panią przystoi różaniec.
>Chyba Paniom

no tak, Anioł Stróż Licheński zapuścił Szatana ortograficznego w liternictwo moje i tekst już nie jest niepokalanie poczęty - za co wszystkich: bardzo przepraszam!

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
13-12-2010 18:59 
 Ocena 4 na 4
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>>Panią przystoi różaniec.
>Chyba Paniom
Albo Panią przystroi różaniec.
coreless (16088 punktów)

Niepłodność to nie to samo, co bezpłodność. I już wiadomo, o co chodzi:

"Rozumiemy twoje rozczarowanie, córko/synu, ale nikt nie obiecywał wam wyleczenia z bezpłodności. My tu leczymy tylko niepłodność, a to - niech mi Duch Święty świadkiem i Dziewica Niepokalana - zupełnie inna para boskich kaloszy. Z Bogiem i Bóg zapłać, prostaczki Jezusowe".

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
metsys (1088 punktów)
Głupich nie sieją. Nic nowego. Kościół cały czas bazuje na nieuctwie i niechęci do myślenia swoich owieczek, baranów. Całe stada dają się ostrzyc do zera, bo pasterz ma wizję i smaczek na runo. Kiedy wreszcie ten tępy pęd padnie? Chyba najpierw muszą wyginąć ostatnie mamuty ciemnoty myślowej. I jeszcze ta religia w szkole... Nie chce mi się nawet gadać.

jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
Tomasz@niewierny (568 punktów)
(zablokowany)
Abstrahując od ortografii mam mieszane uczucia - z jednej strony, skoro istnieją głupcy, którzy chcą płacić za szamańskie sztuczki - wolno im (i głupcom i szamanom), podobnie jak z homeopatią, wróżbiarstwem etc. Z drugiej strony, pary nie mogące mieć dzieci (znam jedną, wiem mniej więcej jak to wygląda) przestają racjonalnie myśleć w odniesieniu do swojego problemu. I tutaj już przestaje być śmieszno, a zaczyna straszno, bo działalność tych naprocośtam nie różni się od działalności ścierwojadów sprzedających zdesperowanym rodzinom chorych na raka już to wilkakorę, już to torf, już to inne "cudowne" leki.
Najgorsze jest to, że działalność tego typu klinik firmują poważni, wydawałoby się, lekarze (np. w Lublinie wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa prof. Jan Oleszczuk).
Meretseger (61860 punktów)
Naprawiłam "panie"

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
ajachol (5699 punktów)
>>Potęga marketingu!?! Sztuka manipulacji! - drżyjcie Niewierni! I tylko 100 zł - kazdego stać na
>dziecko!
>I jakie to jest proste! Jak mało środków wymaga!
"Nadzieja matka glupich", mechanizm mentalny podobny do tego co dzieje sie w Lourdes we Francji, skadinad laickiej. Jest to w koncu baza (nadzieja karmiaca zludzenia) wiekszosci religii, tlumaczaca ich wielki sukces ewolucyjny.
Czy juz sie pojawily "oficjalne" statystyki skutecznosci tej nowej metody ? To tak jak z totolotkiem - ktos wygral to i ja moze wygram mimo iz prawdopodobienstwo tego jest znikome. Temat ciekawy do rozwiniecia przez psychologow i neurobiologow. PS Przepraszam za kaleczenie polskich specyficznych liter.
Rafaela (2059 punktów)
>Leczenie niepłodności w Licheniu. Metodą kwestionowaną przez medycynę
A (nie) daj Boże, gdy zdarzy się cud! Bo na pewno cud się zdarzy.
.
.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365