 |
Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-12-2017 20:49 | Arminius (25555 punktów) | Kto i dlaczego obrzezał Amerykę???
3 na 3 | Według amerykńskiej instytucji: Center for Disease Control and Prevention, 81% amerykańskich mężczyzn w wieku 14-59 lat jest obrzezanych i zostało poddanych temu zabiegowi- w miażdżącej większości przypadków - w okresie niemowlęctwa, ze względów rzekomo zdrowotnych. Piszę "rzekomo", ponieważ w chwili obecnej, powoływanie się na cyrkumcyzję jako na zabieg natury zdrowotnej jest kwalifikowanym skandalem. Jeżeli chodzi o brak medycznych przesłanek dokonywania tego zabiegu- traktuje o tym pierwszy z podlinkowanych materiałów, zainteresowanych problemem odsyłam do jego lektury. Tymczasem skoncentruję się na innym aspekcie fenomenu jak wyżej. Otóż zawsze mnie zastanawiało, czy istnieje jakieś iunctim między tak wysokim odsetkiem cyrkumcyzji męskich niemowląt w USA, a przebywającą tam, liczną i wpływową diasporą żydowską, dla której zabieg obrzezania ma fundamentalne znaczenie kulturowo - religijne. Czułem pismo ( czy raczej coś innego) nosem - ale zawsze brakowało mi czasu i.... ochoty na zajęcie się zagadnieniem. Dopiero kilka dni temu - pod wpływem uwag komentatorki chętnejracjonalistki - pobuszowałem trochę po sieci, szukając jakiegoś materiału na temat. Sieć to skrabnica info bez dna, to prawdziwa krynica wiedzy. Trzeba tylko wiedziec gdzie i jak szukać. Wystarczył metaforyczny jeden pstryk, i.... stoliczek nakrył się - czyli wyszukiwarka wypluła z siebie info o książce niejakiego Leonarda B. Glicka pt. "Marked in Your Flesh. Circumcision from Ancient Judea to Modern America". Autor - uwaga - jest ŻYDEM. Uwaga ta ma wielkie znaczenie w kontekście tez stawianych przez niego w książce jak wyżej. Niestety, nie posiadam owej pozycji w moim księgozbiorze żydoznawczym. Postaram się jednakże jak najszybciej uzupełnić ten brak. Tymczasem udało mi się przeczytać kilkanaście stron tej książki w jej , poszatkowanej niestety, edycji on line oraz - przede wszystkim - zapoznać się z jej recenzją zamieszczoną na stronie firmy Amazon - największej wysyłkowej księgarni na świecie, jak również 17 - toma recenzjami (też na stronie firmy Amazon) wystawionymi przez osoby, które mają za sobą lekturę rzeczonej pozycji. A oto prawie cała (nieistotną część wyciąłem ze względu na ograniczoną objętość wątku) oficjalna recenzja firmy Amazon z jej portalu, do którego zaprowadzi drugi link: "The apostle Paul rejected it as a worthless practice, emblematic of Judaism's fixation on physical matters. Christian theologians followed his lead, arguing that whereas Christians sought spiritual fulfillment, Jews remained mired in such pointless concerns as diet and circumcision. As time went on, Europeans developed folklore about malicious Jews who performed sacrificial murders of Christian children and delighted in genital mutilation. But Jews held unwaveringly to the belief that being a Jewish male meant being physically circumcised and to this day even most non-observant Jews continue to follow this practice. In this book, Leonard B. Glick offers a history of Jewish and Christian beliefs about circumcision from its ancient origins to the current controversy. By the turn of the century, more and more physicians in America and England--but not, interestingly, in continental Europe--were performing the procedure routinely. Glick shows that Jewish American physicians were and continue to be especially vocal and influential champions of the practice which, he notes, serves to erase the visible difference between Jewish and gentile males. Informed medical opinion is now unanimous that circumcision confers no benefit and the practice has declined. In Jewish circles it is virtually taboo to question circumcision, but Glick does not flinch from asking whether this procedure should continue to be the defining feature of modern Jewish identity." Z niej kluczowe znaczenie dla podniesionej kwesti ma nastepujący passus: "Glick shows that Jewish American physicians were and continue to be especially vocal and influential champions of the practice which, he notes, serves to erase the visible difference between Jewish and gentile males. Informed medical opinion is now unanimous that circumcision confers no benefit and the practice has declined." "(Glick pokazuje nam, że żydowscy lekarze w Ameryce byli i są wyjątkowo wpływowymi i stanowczymi zwolennikami tej praktyki ( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami. W świecie medycznym panuje obecnie jednoznaczny pogląd, iż cyrkumcyzja nie niesie ze sobą korzyści zdrowotnych, a liczba zabiegów obrzezania wykazuje tendencję spadającą". Tym, którzy już ochłonęli po dictum jak wyżej, zmuszony jestem, jako zaprzysięgły weredyk - zaaplikować cios na odlew w drugi policzek. Otóż w historii i tradycji judejskiej znane są przypadki dokonywania przymusowych obrzezań całych plemion czy nacji, przez zwycięskich Żydów. Przykładem może służyć żydowski król Jan Hirkan, który w 167 r. p.n.e. po ujarzmieniu Idumejczyków dokonał ich przymusowego obrzezania jako symbolu ich przymusowej judeizacji. W związku z powyższym poajwia się z pozoru niedorzeczne, ale jakże frapujące pytanie. Czy hurtowa cyrkumcyzja dziesiątkó wmilionów amerykańskich mężczyzn nie jest - także - rodzajem religijno - kulturowego piętna, którym zostali oni przebiegle naznaczeni przez małą ale wpływową mniejszość???Kto twierdzi, iż to brednie a priori - niech będzie świadom tego, iż dla zdecydowanej większości ludzi zacytowana opinia żydowskiego autora książki jak wyżej może także jawić się w kategoriach czystego nonsensu. Są jednak rzeczy na niebie i na ziemi.... www.huffin(*)le-circumcision_b_7031972.htmlwww.amazon(*)umcision-Ancient/dp/019517674X | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Jako nowy użytkownik zawsze z dużym zainteresowaniem czytam każdy Twój wątek i staram się uczestniczyć w ożywionych dyskusjach, jakie nimi prowokujesz. To na pewno zasługuje na zauważenie i docenienie. Natomiast wracając do napletka - naprawdę warto dorabiać taką monstrualną w swych rozdętych rozmiarach ideologię do niepozornego kawałka męskiej skórki? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | napletek a sprawa....? | Natomiast wracając do napletka - naprawdę warto dorabiać taką monstrualną w swych rozdętych rozmiarach ideologię do niepozornego kawałka męskiej skórki?  Gdybym twierdził, iż Żydzi mają swój istotny wpływ na masową cyrkumcyzję mężczyzn w USA - bez podania odnośnika do ksiązki żydowskiego autora - uznanoby moja tezę za przejaw szalonego i jadowitego antysemityzmu. I wówczas ja nie mógłbym przywołać pańskiego argumentu, o nie. Bo - wbrew temu co pan twierdzi, za tym małym kawałkiem męskiej tkanki, kryje się gigantyczny problem. Niech Pan zgadnie jaki???
|
|
|  | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: napletek a sprawa....? |
Można na to różnie patrzeć. Po pierwsze - obrzezanie noworodków było i nadal jest dość częstym zabiegiem stosowanym w Stanach Zjednoczonych, ale było też popularne w innych krajach kultury zachodniej - szczególnie w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Co więcej, przykład szedł z góry! Obrzezanie było bardzo dobrze widziane w brytyjskiej rodzinie królewskiej i wśród brytyjskiej arystokracji. Zwyczaj obrzezania w brytyjskiej rodzinie królewskiej sięga podobno czasów Jerzego I, który przyniósł go do Londynu z Kontynentu, mianowicie - z Hanoweru. Czy są podstawy do tego, żeby i tutaj od razu dopatrywać się jakiegoś rasowo i religijnie umotywowanego spisku? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | niniejszym wyjaśniam | > Można na to różnie patrzeć. Po pierwsze - obrzezanie noworodków było i nadal jest dość częstym zabiegiem stosowanym w Stanach Zjednoczonych, ale było też popularne w innych krajach kultury zachodniej - szczególnie w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Co więcej, przykład szedł z góry! Obrzezanie było bardzo dobrze widziane w brytyjskiej rodzinie królewskiej i wśród brytyjskiej arystokracji. Zwyczaj obrzezania w brytyjskiej rodzinie królewskiej sięga podobno czasów Jerzego I, który przyniósł go do Londynu z Kontynentu, mianowicie - z Hanoweru. Czy są podstawy do tego, żeby i tutaj od razu dopatrywać się jakiegoś rasowo i religijnie umotywowanego spisku?  To prawda - ale ma sie nijak do istory podniesionego problemu. Jest też - w uzupełnieniu do pańskich dywagacji na temat cyrkumcyzji - ciekwy przypadek powszechności obrzezania na Filipinach - przejęty najpewniej po kontaktach z Muzułmanami na Mindanao. Ale to obrzeznie w USA ma swój - jak się okazuje - sensacyjny podtekst. Bo teza żydowskiego autora książki, który wyśmienice zna się na rzeczy - brzmi jak cytat z wiadomo jakich protokołów. A przecież nie jest to cytat z tychże protokołów. Nota bene, zawsze twierdziłem, iż protokoły jak wyżej to hetka z pętelką w porównaniu ze zdecydowanie bardziej soczystą rzeczywistością. Od momentu opublikowania tego wątku dostałem juz 11 maili od znajomych z zapytaniami czy to wszystko prawda bo nie chce się im po prostu wierzyć. Wyjaśniam raz jeszcze. Proszę nie zabijać posłańca. Ja tylko - tak jak w wprzypadku Toaffa który napisał książkę o mordzie rytualnym ("Krwawa pascha") - podałem link do autora książki, Żyda, znawcy zagadnienia cyrkumcyzji i do recenzji. Po lekturze książki - zamieszczę moje wrażenia na temat, ze stosownymi - jeżeli takowe będą - cytatami. Bo na razie wątek ów jest swoistą promesą - pilotem programu.
|
|
| | |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: niniejszym wyjaśniam |
Niestety, ale już przyłapałem Cię nie tyle na kłamstwie, co na ewidentnym spłaszczaniu problemu. Przecież, jak zwróciłem uwagę, trzeba uwzględniać to, że popularność obrzezania na Zachodzie wynika z kilku symultanicznie przebiegających procesów. Inaczej mówiąc - działały tu różne czynniki. Zaproponowany przez Ciebie model, w którym wszystko tłumaczy się jakimś spiskiem, jest w takim razie nieadekwatny, przynajmniej częściowo. Trudno przecież zakładać, że popularność obrzezania we wszystkich wymienianych krajach wynikała wszędzie z tych samych przyczyn, które w każdym miejscu działały z równą siłą. Twoje wyjaśnienia są też mało wiarygodne, ponieważ nie wskazujesz wiarygodnego mechanizmu rozwoju omawianego zjawiska. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | jeszcze raz wyjaśniam | > Niestety, ale już przyłapałem Cię nie tyle na kłamstwie, co na ewidentnym spłaszczaniu problemu. Przecież, jak zwróciłem uwagę, trzeba uwzględniać to, że popularność obrzezania na Zachodzie wynika z kilku symultanicznie przebiegających procesów. Inaczej mówiąc - działały tu różne czynniki. Zaproponowany przez Ciebie model, w którym wszystko tłumaczy się jakimś spiskiem, jest w takim razie nieadekwatny, przynajmniej częściowo. Trudno przecież zakładać, że popularność obrzezania we wszystkich wymienianych krajach wynikała wszędzie z tych samych przyczyn, które w każdym miejscu działały z równą siłą. Twoje wyjaśnienia są też mało wiarygodne, ponieważ nie wskazujesz wiarygodnego mechanizmu rozwoju omawianego zjawiska.  To nie ja zaproponowałem ów model - tylko autor książki, znawcva problemu. Poza tym, co zostało podkreślone w moim wątku (proszę uwaznie czytać) presja establishmentu żydowskiego ( dlaczego boi się Pan nazywać rzeczy po imeniu???) była bardzo waznym ale nie jedynym czynnikiem narzucenia cyrkumcyzji w USA. Jeżeli chodzi o inne kraje - pańska uwaga jest bezprzedmiotowa. Nie debatujemy o innych krajach.
|
|
| | | | |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: jeszcze raz wyjaśniam |
Jednak podchodząc do sprawy czysto formalnie, nie zmienia to faktu, że siła wyjaśniająca Twojej teorii jest stosunkowo słaba w odniesieniu do komentowanych zachowań, a zwłaszcza ze względu na to, że chcesz jakby, by ją traktować jaką odnoszącą się do zachowań całej zbiorowości. Inaczej mówiąc - Twoja teoria ma liczne braki, i na poziomie mikro, i na poziomie makro, czego skutkiem jest możliwość przeprowadzenia jej wręcz piorunującej krytyki. Generalnie więc, zachowując choćby szczątki elementarnej intelektualnej uczciwości, nie można się zgodzić z Twoimi polemicznymi sformułowaniami nawet w części. Skoro bowiem nawet tylko część Twojej teorii jest wyraźnie ułomna, ale za to w tej części, którą można uznać za centralną dla wyjaśnienia takich a nie innych zachowań, to raczej mało wiarygodne jest, że można tu mówić o tylko jednej jedynej przyczynie tych zachowań. Jesteś w stanie przekonać kogokolwiek, że jest inaczej?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? |
>wracając do napletka - naprawdę warto dorabiać taką monstrualną w swych rozdętych rozmiarach ideologię do niepozornego kawałka męskiej skórki? Jeśli dorosły mężczyzna chce się w dowolny sposób okaleczyć, to jest to jego sprawa, niestety ta rzekomo męska skórka jest w praktyce skórką chłopięcą, co oznacza, że pod pretekstem profilaktyki zdrowotnej doprowadza się do masowego okaleczania chłopców; pytanie jakaż rozdęta ideologia za tym stoi i Tobie każe bagatelizować zbrodnię wobec dzieci?
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Powinnaś sobie uświadomić, że poza zachowaniami celowymi, istnieją również przesłanki do zaistnienia zachowań czy postaw nieintencjonalnych, do których może dojść - na przykład - wskutek niepełnej znajomości norm społecznych, ale też wskutek niezupełności bądź fragmentaryczności tych norm, co jest dość częste, albowiem są one uwarunkowane kulturowo. Nie można więc mówić o czymś takim, jak powszechnie w tej sprawie obowiązujące reguły oceny takiego postępowania. Mamy tutaj raczej do czynienia z dość hermetycznymi kręgami kulturowymi i tylko w niektórych z nich obrzezanie jest oceniane w taki sposób, jak to przedstawiłaś. Tymczasem w innych kręgach kulturowych właśnie brak obrzezania może być interpretowany jako - cytuję - "zbrodnia wobec dzieci". Skoro więc chcesz kogoś przekonać do swojej interpretacji, zacznij lepiej od sprecyzowania podstaw, na jakich zamierzasz tego dokonać. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> w innych kręgach kulturowych właśnie brak obrzezania może być interpretowany jako - cytuję - "zbrodnia wobec dzieci". Skoro więc chcesz kogoś przekonać do swojej interpretacji, zacznij lepiej od sprecyzowania podstaw, na jakich zamierzasz tego dokonać.Na takich, których nie nazwałeś pochodzącymi z "innych kręgów kulturowych". >  
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | inspiratorka | >>wracając do napletka - naprawdę warto dorabiać taką monstrualną w swych rozdętych rozmiarach ideologię do niepozornego kawałka męskiej skórki? >Jeśli dorosły mężczyzna chce się w dowolny sposób okaleczyć, to jest to jego sprawa, niestety ta rzekomo męska skórka jest w praktyce skórką chłopięcą, co oznacza, że pod pretekstem profilaktyki zdrowotnej doprowadza się do masowego okaleczania chłopców; pytanie jakaż rozdęta ideologia za tym stoi i Tobie każe bagatelizować zbrodnię wobec dzieci?
Świetnie że się Pani odezwała. Miała Pani "kobiecą " intuicję - z tym zasugerowaniem spisku Żydów i lekarzy ( żydowskich lekarzy). Gratuluję. Bez Pani tego wątku nie byłoby. Daję Pani w nagrodę dużo plusów.
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: inspiratorka |
> Świetnie że się Pani odezwała. Miała Pani "kobiecą " intuicję - z tym zasugerowaniem spisku Żydów i lekarzy ( żydowskich lekarzy). Gratuluję. Bez Pani tego wątku nie byłoby. Daję Pani w nagrodę dużo plusów.A przede wszystkim: wiwat racjonalizm!  Edit: A ja gratuluję tytułu, bo im bardziej zagłębiam się w dane, tym trafniejszym się jawi tytułowe pytanie wątku.
Cza być oszczędnym.
|
|
2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? | > służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami.... nie wiem czy zauważyłeś, lecz nie tylko "obrzezanie" służy zacieraniu różnic. Zajmij się również przymusowymi chrztami, w wieku niemowlęcym. Wiele świadczy, iż mają na celu zatarcie różnic pomiędzy "syjonistami i żydofilami" a całą resztą Europy (co najmniej). W końcu to Żydzi wymyślili tę religię. Być może w ten sposób chcą zawładnąć całą Europą, jako satelitą i zapleczem gospodarczo-rolniczym dla Izraela?...  > Otóż w historii i tradycji judejskiej znane są przypadki> dokonywania przymusowych obrzezań całych plemion czy nacji, przez zwycięskich Żydów.... w historii również jest wiele przypadków przymusowego chrztu wielu plemion czy nacji...  > Przykładem może służyć żydowski król Jan Hirkan, który w 167 r. p.n.e. po ujarzmieniu >Idumejczyków dokonał ich przymusowego obrzezania jako symbolu ich przymusowej judeizacji.... Przykładem może być konkwista, która w Ameryce, po ujarzmieniu Indian, dokonywała przymusowego chrztu jako symbolu ich zniewolenia i przymusowej chrystianizacji...  P.S. Brak napletka powoduje dłuższy czas stosunku seksualnego i zwiększenie doznań. Tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Podobno u kobiet najbardziej, ze względu na dłuższy czas stosunku. Amerykanie często jawią się jako seksoholicy, więc może dlatego to obrzezanie?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | > P.S. Brak napletka powoduje dłuższy czas stosunku seksualnego i zwiększenie doznań.Gdy już mowa o podniecaniu się, to wydaje mi się dość dziwaczne zakładanie na Forum jakiegoś kontrowersyjnego wątku na temat potraktowany przy tym dość płytko, tylko po to, żeby się tym podniecać lub w nadziei wywołania podobnego podniecenia u innych. Trochę to dziwne.  Ale być może nie jestem jeszcze obeznany w tutejszych zwyczajach.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | ... to się nazywa ironia... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | > ... to się nazywa ironia...  Zapewne zostałem źle zrozumiany. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | o rodzajach podniet | >>P.S. Brak napletka powoduje dłuższy czas stosunku seksualnego i zwiększenie doznań. >Gdy już mowa o podniecaniu się, to wydaje mi się dość dziwaczne zakładanie na Forum jakiegoś kontrowersyjnego wątku na temat potraktowany przy tym dość płytko, tylko po to, żeby się tym podniecać lub w nadziei wywołania podobnego podniecenia u innych.
Wątek jak wżej może podniecić seksualnie tylko kwalifikowanych perwertów. Natomiast trochę mądrzejsi podniecają się i owszem ale jego kulturowo - politycznym aspektem.
|
|
| |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: o rodzajach podniet |
> Wątek jak wżej może podniecić seksualnie tylko kwalifikowanych perwertów. Natomiast trochę mądrzejsi podniecają się i owszem ale jego kulturowo - politycznym aspektem.Przecież właśnie była o tym mowa, że istnieją różne rodzaje podniet i podnieceń. Po co więc powtarzasz niepotrzebnie coś, co już raz zostało powiedziane? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? | > Gdy już mowa o podniecaniu się, to wydaje mi się dość dziwaczne zakładanie na Forum jakiegoś kontrowersyjnego wątku na temat potraktowany przy tym dość płytko, tylko po to, żeby się tym podniecać lub w nadziei wywołania podobnego podniecenia u innych. Trochę to dziwne.  To nie forum kleryków. Jesteśmy racjonalistami? Jesteśmy. A skoro tak, to chyba można racjonalnie podyskutować o tym jaka jest korzyść z takiego czy innego fiuta bez zbędnych domysłów. I ja takich nie miałem, dopuki twojej uwagi nie przeczytałem.
|
|
| |  | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Widocznie jesteś osobą w jakiś tam sposób wrażliwą na pewne opinie wyrażane przez inne osoby w otoczeniu. Na przyszłość warto brać pod uwagę możliwość własnych reakcji danego typu, co może osłabić ich poziom.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | >Widocznie jesteś osobą w jakiś tam sposób wrażliwą na pewne opinie wyrażane przez inne osoby w otoczeniu. Biorąc tak wszystko na poważnie wiele ci zapewne umyka. > Na przyszłość warto brać pod uwagę możliwość własnych reakcji danego typu, co może osłabić ich poziom. Na przyszłość nie staraj się być adwokatem ogółu jeżeli sytuacja tego nie wymaga.
|
|
| | | |  | 1 na 1 Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
>Na przyszłość nie staraj się być adwokatem ogółu jeżeli sytuacja tego nie wymaga.
Twoja propozycja u mnie przywodzi na myśl obraz wielu szczebli czy poziomów. Wniosek stąd taki, że wyrażasz się wprawdzie okrągło, ale dość nieprecyzyjnie, co stwarza wrażenie pustosłowia.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | | |  | | romaro (25211 punktów) | >Twoja propozycja u mnie przywodzi na myśl obraz wielu szczebli czy poziomów. Wniosek stąd taki, że wyrażasz się wprawdzie okrągło, ale dość nieprecyzyjnie, co stwarza wrażenie pustosłowia. W takim razie nie interesuje mnie co sprawia, że ten dialog prowadzisz, niemniej dzięki, że się przedstawileś. Jedną mam uwagę, ale już związaną z tematem. Zabieg obrzezania u mężczyzn ma nie tylko charakter religijny. Występuje również jako element rytuałów inicjacji dojrzałościowej. Tak więc temat dotyka również seksualności czlowieka. I tak jak już napisalem, to nie forum kleryków żeby tym tematem się podniecać, co nie znaczy, że w pewnych okolicznościach nie może, ale raczej nie w tym wypadku. Pozdrawiam.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | obyczaj mutylacyjny | >>Twoja propozycja u mnie przywodzi na myśl obraz wielu szczebli czy poziomów. Wniosek stąd taki, że wyrażasz się wprawdzie okrągło, ale dość nieprecyzyjnie, co stwarza wrażenie pustosłowia. >W takim razie nie interesuje mnie co sprawia, że ten dialog prowadzisz, niemniej dzięki, że się przedstawileś. > Jedną mam uwagę, ale już związaną z tematem. >Zabieg obrzezania u mężczyzn ma nie tylko charakter religijny. Występuje również jako element rytuałów inicjacji dojrzałościowej. Tak więc temat dotyka również seksualności czlowieka. I tak jak już napisalem, to nie forum kleryków żeby tym tematem się podniecać, co nie znaczy, że w pewnych okolicznościach nie może, ale raczej nie w tym wypadku. >Pozdrawiam.
Temat jest nie tyle o obrzezaniu, co o tym jak mniejszość kulturowo - religijna może narzucić swój specyficzny, kulturowo - religijny obyczaj związany z mutylacją ciała - zdecydowanej większości.
|
|
| | | | | | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: obyczaj mutylacyjny | >Temat jest nie tyle o obrzezaniu, co o tym jak mniejszość kulturowo - religijna może narzucić swój specyficzny, kulturowo - religijny obyczaj związany z mutylacją ciała - zdecydowanej większości. Tak, zdaję sobie sprawę. Jednak jak już zostało to tutaj poruszone, nie zawsze jest to związane z wymuszeniem. Ale żeby nie być posądzony, że bronię tego - uważam, że jest to, wymuszane czy nie, barbarzyństwem jeżeli wykonywane na dzieciach.
|
|
| | | | | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>wymuszane czy nie, barbarzyństwem jeżeli wykonywane na dzieciach. Rzezanie dzieci zawsze jest wymuszeniem, z tego samego powodu chroni się je przed seksem z dorosłymi, oczywiście w naszej kulturze. (Z tego powodu zasadniczo dałoby się u nas zarzucać rzezającym czyny pedofilskie, przecież bada się stopień skrzywdzenia dziecka, a nie satysfakcję sprawcy.)
Cza być oszczędnym.
|
|
| | | | | |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? |
Analiza zachowań to praca, której wielu zaangażowanie przyjmuje wręcz formę poświęcenia, lecz chyba nie chodzi nam aż o tak agresywne formy uczenia się. To w teorii. W praktyce można tu mówić o znacznie zróżnicowanych powiązaniach społecznych, gdyż jednostka, obserwując zachowania i reakcje innych, może się ich uczyć, choć sama nie zachowuje się w ten sposób. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> wydaje mi się dość dziwaczne zakładanie na Forum jakiegoś kontrowersyjnego wątku na temat potraktowany przy tym dość płytkoSkoro tutaj piszesz o "płytkim potraktowaniu tematu", tu zaś o "dorabianiu monstrualnej ideologii", to wychodzi z tego korzystna dla Autora wątku wypadkowa.
Cza być oszczędnym.
|
|
| |  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Nadal nie sprecyzowałaś, wedle jakiego wzorca ujmujesz naszkicowany temat w siatce innych zróżnicowanych powiązań. Ponadto, Twoje sygnały zainteresowania zaledwie się pojawiły, a już sprawiają wrażenie zmierzających ku końcowi, nie dając szans na zrozumienie, w jaki sposób się ujawniły. Na tak wczesnej fazie dyskusji trudno więc mówić choćby o szansie przyswojenia jakichkolwiek elementów Twojego światopoglądu, a to z powodu ubogości zarysowanego przez Ciebie kontekstu interakcyjnego.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>nie sprecyzowałaś, wedle jakiego wzorca ujmujesz naszkicowany temat Swojego wskazania dokonałam na naszkicowanych przez Ciebie wzorcach.
>trudno więc mówić choćby o szansie przyswojenia jakichkolwiek elementów Twojego światopoglądu Światopoglądy niechby racjonaliści kształtowali w oparciu o fakty.
Cza być oszczędnym.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | juniores ad labores!!! | > nie wiem czy zauważyłeś, lecz nie tylko "obrzezanie" służy zacieraniu różnic. Zajmij >się również przymusowymi chrztami, w wieku niemowlęcym.
A pan dlaczego się nimi nie zajmie - skoro uważa Pan ów temat za tak samo ważki jak narzucone Ameryce przymusowe obrzezanie męskich niemowląt przez - w dużym stopniu - żydowski establishment??? Droga otwarta, nikt Panu tego nie zabrania zrobić.
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | Odp: juniores ad labores!!! | > pan dlaczego się nimi nie zajmie
... sorry, ale nie szukam "taniej sensacji" czy "dziury w całym". A na pewno "nie na siłę". Ten typ obsesji jest mi raczej obcy...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | biznes nie tani | >> pan dlaczego się nimi nie zajmie >... sorry, ale nie szukam "taniej sensacji" czy "dziury w całym". A na pewno "nie na siłę". Ten typ obsesji jest mi raczej obcy...
ja też nie. I autor książki jak wyżej - też nie. Cyrkumcyzja w USA to nie tani lecz dochodowy biznes i do tego naznaczony wyraźnie kulturowo - religijnym piętnem
|
|
| | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | Odp: biznes nie tani | > Cyrkumcyzja w USA to nie tani lecz dochodowy biznes i do tego naznaczony wyraźnie kulturowo - religijnym piętnem
... że to dochodowy interes to się zgodzę. I właśnie z powodu dochodowości jest tak naznaczony kulturowo-religijnie. Jak jakiś zawistnik nie ma się czego doczepić, to każdy powód jest dobry. Rozumiem, że ktoś może mieć uprzedzenia, ale krytyka obrzezania na podstawie zarzutów kulturowo-religijnych i szukanie w tym "spisku" to czysty populizm. No chyba, że rzeczywiście trzeba by, jednego z drugim pismaków i pseudo badaczy, wysłać do psychiatry...
... z uszanowaniem - Irracja...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | nie dlatego | >P.S. Brak napletka powoduje dłuższy czas stosunku seksualnego i zwiększenie doznań. >Tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Podobno u kobiet najbardziej, ze względu na dłuższy >czas stosunku. Amerykanie często jawią się jako seksoholicy, więc może dlatego to >obrzezanie?...
Zdaniem speca od tych spraw - wcale nie dlatego.
|
|
 | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? |
>nie tylko "obrzezanie" służy zacieraniu różnic. Zajmij się również przymusowymi chrztami, w wieku niemowlęcym. Chrzest nikogo nie okalecza, więc co to w ogóle za porównanie?
Cza być oszczędnym.
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >nie tylko "obrzezanie" służy zacieraniu różnic. Zajmij się również przymusowymi chrztami, w wieku niemowlęcym.> Chrzest nikogo nie okalecza, więc co to w ogóle za porównanie?... jedno i drugie jest "teorią spiskową". I to słabo (lub wcale) uzasadnioną. Stąd to porównanie, zasadne porównanie... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>>nie tylko "obrzezanie" służy zacieraniu różnic. Zajmij się również przymusowymi chrztami, w wieku niemowlęcym. >>Chrzest nikogo nie okalecza, więc co to w ogóle za porównanie? >... jedno i drugie jest "teorią spiskową" Uważasz, że komu nie pasuje praktyka rzezania dzieci, ten powinien sprzeciwić się również chrzczeniu niemowląt, bo Ty widzisz wspólną cechę obu tych praktyk?
Cza być oszczędnym.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >Uważasz, że komu nie pasuje praktyka rzezania dzieci, ten powinien sprzeciwić się również chrzczeniu niemowląt, bo Ty widzisz wspólną cechę obu tych praktyk?
... w kontekście ironicznym, to tak...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>Uważasz, że komu nie pasuje praktyka rzezania dzieci, ten powinien sprzeciwić się również chrzczeniu niemowląt, bo Ty widzisz wspólną cechę obu tych praktyk? >... w kontekście ironicznym, to tak... Po wyłączeniu ironii wychodzi pochwała Autora wątku za ograniczenie sprzeciwu do kwestii rzezania.
Cza być oszczędnym.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | jedno pewne | >... jedno i drugie jest "teorią spiskową".
To słowa rzucane na wiatr. Proszę o jakieś dowody. ja - jeszcze raz - poniżej podaję mój:
"Glick shows that Jewish American physicians were and continue to be especially vocal and influential champions of the practice which, he notes, serves to erase the visible difference between Jewish and gentile males. Informed medical opinion is now unanimous that circumcision confers no benefit and the practice has declined."
"(Glick pokazuje nam, że żydowscy lekarze w Ameryce byli i są wyjątkowo wpływowymi i stanowczymi zwolennikami tej praktyki ( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami. W świecie medycznym panuje obecnie jednoznaczny pogląd, iż cyrkumcyzja nie niesie ze sobą korzyści zdrowotnych, a liczba zabiegów obrzezania wykazuje tendencję spadającą".
Sadzi pan, że źle przetłumaczono passus z recenzjiksiążki Glicka? A może Amazon to wiodący portal antysemicki na swiecie???
|
|
| | |  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Misjonarze z lancetem | >żydowscy lekarze w Ameryce byli i są wyjątkowo wpływowymi i stanowczymi zwolennikami tej praktyki...
Misjonarze z lancetem?
>( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami.
A co z innymi zauważalnymi różnicami? Dlaczego Żydami z dużej litery, a nieżydami z małej, skoro wśród tych ostatnich jest sporo obrzezanych, a więc z zatartą zauważalną różnicą?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | a co z innymi? | Misjonarze z lancetem?
>( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami.
>A co z innymi zauważalnymi różnicami?
Może w przyszłości wypromują operację plastyczne - promujące typ semicki??? I do tego jeszcze stwierdzą, iż jest taki zabieg przynosi korzyści natury zdrowotnej???
>Dlaczego Żydami z dużej litery, a nieżydami z małej, skoro wśród tych ostatnich jest >sporo obrzezanych, a więc z zatartą zauważalną różnicą?
Powiedzmy, iż było to przeoczenie.
|
|
| | |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: jedno pewne |
>"(Glick pokazuje nam, że żydowscy lekarze w Ameryce byli i są wyjątkowo wpływowymi i stanowczymi zwolennikami tej praktyki ( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami. W upowszechnianiu obrzezania na pewno nie idzie o samo zacieranie różnic między żydami a nieżydami, bo do tego rezultatu wystarczyłoby zaniechać rzezania swoich; może więc jednak rzecz w zarabianiu na zabiegach; w końcu w USA chłopiec rodzi się co ok. 15 sekund.
Cza być oszczędnym.
|
|
| | | |  | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >W upowszechnianiu obrzezania na pewno nie idzie o samo zacieranie różnic między żydami a nieżydami, bo do tego rezultatu wystarczyłoby zaniechać rzezania swoich; może więc jednak rzecz w zarabianiu na zabiegach; w końcu w USA chłopiec rodzi się co ok. 15 sekund. <<No właśnie. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ile? popatrzmy: gentleproc(*)ca/circumcision/cost-how-much/$289 za niemowlaka do 8 tygodni, $1499 za dorosłego. Do tego nalicza się podatek. To w Kanadzie. W USA pewnie podobnie. Można to uznać za podatek od głupoty.
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
| | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >(Glick pokazuje nam, że żydowscy lekarze w Ameryce byli i są wyjątkowo wpływowymi i stanowczymi zwolennikami tej praktyki ( obrzezanie - Arminius), która, jak podkreśla, służy zacieraniu zauważalnej różnicy między Żydami a nieżydami. W świecie medycznym panuje obecnie jednoznaczny pogląd, iż cyrkumcyzja nie niesie ze sobą korzyści zdrowotnych, a liczba zabiegów obrzezania wykazuje tendencję spadającą".
... nie wiem jacy lekarze w USA mają wyjątkowo duże wpływy. Ale dlaczego pan myśli tylko o wątku żydowskim? A może to chęć ukrycia w USA przekonwertowanych muzułmanów, jako przyszłych terrorystów? Obrzezanie jest też wymogiem religijnym islamu...
>Sadzi pan, że źle przetłumaczono passus z recenzjiksiążki Glicka? A może Amazon to wiodący portal antysemicki na swiecie???
... sądzę, że ani Glick, ani recenzent, ani tym bardziej Amazon nie interesowali się, tak na prawdę "obrzezaniem" w religiach świata. Słyszeli tylko o obrzezywaniu Żydów, i to pewnie na jakiejś lekcji historii o holokauście...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | erystyczne triki | >... nie wiem jacy lekarze w USA mają wyjątkowo duże wpływy. Ale dlaczego pan myśli >tylko o wątku żydowskim?
Bo Żydzi w USA mają ogromne wpływy - co także uznaje autor recenzowanej pozycji na temat.
>A może to chęć ukrycia w USA przekonwertowanych muzułmanów, jako przyszłych >terrorystów? Obrzezanie jest też wymogiem religijnym islamu...
Znamy, to znamy, zabieg erystyczny - chociażby najbardziej niedorzeczny - mający na celu rozwodnić zasadniczy wątek.
>sądzę, że ani Glick, ani recenzent, ani tym bardziej Amazon nie interesowali się, tak >na prawdę "obrzezaniem" w religiach świata. Słyszeli tylko o obrzezywaniu Żydów, i to >pewnie na jakiejś lekcji historii o holokauście...
Proszę sobie poczytać fragmenty książki Glicka ( dostępne on line) recenzję Amazona i 17 recenzji czytelników tej pozycji - wtedy będzie Pan miał jakieś pojecie o zawartości tej książki i jej autorze. Bo na razie pańskie "sądzę" jak wyżej jest tyle samo warte co moje "sądzę", bez żadnego merytorycznego zaplecza za nim stojącego.
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? | > Brak napletka powoduje dłuższy czas stosunku seksualnego i zwiększenie doznań. Tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Podobno u kobiet najbardziej, ze względu na dłuższy czas stosunku.Różnie z tym bywa. Oto wyznanie doświadczonej dziewczyny: Cytat: Nie miałam większego problemu, kiedy usłyszałam, że mój chłopak jest obrzezany. Seks jest dokładnie taki jak wcześniej z moimi innymi chłopakami. Gdybym o tym nie wiedziała, nie zauważyłabym tego. www.bravo.(*)nd-ist-beschnitten-248221.htmlAlbo: Cytat:Mój chłopak jest obrzezany, a ja początkowo tego nie zauważyłam. [Kiedy mi o tym powiedział] byłam nieco zaskoczona. Już wcześniej miałam chłopaka, który nie był obrzezany i muszę powiedzieć: z moim aktualnym chłopakiem seks jest bardziej intensywny. (tamże) Inne wyznania w podobnym stylu. Słowem, raz tak, raz siak, raz jeszcze inaczej. Podejrzewam, że psychologiczne efekty obrzezania można osiągnąć w seksie równie dobrze (lub lepiej) na inne sposoby, bez lanceta...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >Inne wyznania w podobnym stylu. Słowem, raz tak, raz siak, raz jeszcze inaczej. Podejrzewam, że psychologiczne efekty obrzezania można osiągnąć w seksie równie dobrze (lub lepiej) na inne sposoby, bez lanceta...
... to zależy od kilku czynników. Obrzezanie, odsłania na stałe "żołądź". Powoduje to stałe ocieranie, w czasie chodzenia, i pewną odporność na "podrażnienia" wywołane ruchem np. w pochwie, co wydłuż (w pewnym stopniu) czas trwania "spółkowania". Tyle że ten sam efekt może zapewnić odpowiednia technika, oraz odpowiednie farmakologiczne lub inne środki...
... co do samego obrzezania, to przypuszcza się, że ten religijny nakaz wprowadzono ze względu na higienę i ochronę kobiet. Przy braku napletka, po prostu brud, zarazki, oraz pozostałości po "zmazie nocnej" nie mają gdzie się zbierać. Z powodu higieny, najprawdopodobniej, wprowadzono również rytualne mycie rąk przed posiłkiem. Dziś takich higieniczno-religijnych zakazów i nakazów nie trzeba używać. Świadomość społeczna jest już inna, a i o wodę na pustyni łatwiej...
... poza tym, obrzezanie (przynajmniej okresowo) występowało u wszystkich plemion bliskowschodnich nomadów. Obrzezanie jest również elementem islamu. To wymóg religijny. Dlaczego więc, w USA ma to być spisek żydowski, a nie muzułmański?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | > ... co do samego obrzezania, to przypuszcza się, że ten religijny nakaz wprowadzono ze względu na higienę i ochronę kobiet. Przy braku napletka, po prostu brud, zarazki, oraz pozostałości po "zmazie nocnej" nie mają gdzie się zbierać.A co z brudem za paznokciami? Argument - brud - ten sam, ale obcinanie paznokci to już nie religijny rytuał...Skąd więc to uprzywilejowanie penisa? Jednym z argumentów za obrzezaniem był swego czasu w USA pogląd, że zabieg ten zniechęca do "grzesznej" masturbacji... www.menshe(*)/penis-ohne-vorhaut.18629.html Ciekaw jestem, dlaczego jeszcze nie sięgnął po lancet (polski) katolicyzm, który "samogwałt" uważa za dewiację z piekła rodem: Cytat:Niestety Szatan nie chce mnie tak łatwo wypuścić ze swoich sideł. Czasami zdarza mi się jeszcze upadek[masturbacja-d], chociaż przyznaję że często dzieje się to w nocy, gdy moja wola jest osłabiona, gdy się obudzę w środku nocy i nie jestem w stanie wyraźnie odróżnić tego co dobre od zła....Zapraszam wszystkich do codziennej modlitwy o czystość dla młodych ludzi... www.katoli(*)cie-w-to-bagno,759,416,cz.html
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >A co z brudem za paznokciami? Argument - brud - ten sam, ale obcinanie paznokci to już nie religijny rytuał...Skąd więc to uprzywilejowanie penisa? Jednym z argumentów za obrzezaniem był swego czasu w USA pogląd, że zabieg ten zniechęca do "grzesznej" masturbacji...
... istnieje religijny zakaz dotykania rękoma narządów płciowych. Chodzi o choroby tych narządów i powstawanie bezpłodności, oraz innych powikłań. Poza tym, zbyt długie paznokcie raczej przeszkadzają (zwłaszcza połamane), więc chyba nikogo nie trzeba zachęcać do ich obcinania/przycinania...
> Ciekaw jestem, dlaczego jeszcze nie sięgnął po lancet (polski) katolicyzm, który "samogwałt" uważa za dewiację z piekła rodem:
... pewnie z powodu uprzedzeń religijnych. Obrzeżanie jest nakazem religijnym w judaizmie i islamie...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>dlaczego jeszcze nie sięgnął po lancet (polski) katolicyzm, który "samogwałt" uważa za dewiację z piekła rodem Żeby było z czego się spowiadać. A przy okazji dla odróżniania się.
Cza być oszczędnym.
|
|
| | |  | 1 na 1 | exereunitis (72 punktów) | Paweł z Tarsu, właściwy twórca chrześcijaństwa, stwierdził że obrzezanie nie jest wymagane dla neofitów. Podobno dzięki temu chrześcijaństwo mogło się wkrótce rozprzestrzenić poza Żydów, bowiem Grecy i Rzymianie brzydzili się obrzezaniem.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | brzydzą się? | >Paweł z Tarsu, właściwy twórca chrześcijaństwa, stwierdził że obrzezanie nie jest wymagane dla neofitów. Podobno dzięki temu chrześcijaństwo mogło się wkrótce rozprzestrzenić poza Żydów, bowiem Grecy i Rzymianie brzydzili się obrzezaniem.
Warto w tym kontekście dodać, iż wśród amerykańskich mężczyzn w wieku 14- 59 lat najniższy odsetek obrzezanych ( około 60 %) odnotowuje się wśród Latynosów - religijnie i kulturowo katolickich.
|
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | hipokryzja wielka i kwalifikowana | ustosunkowując się do wielu głosów które pojawiły się w debacie warto podkreślić pewien aspekt skandalu który ma miejsce w USA. Otóż wpływowa mniejszość narzuciła większości zabieg mutylacyjny, szkodliwy dla zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego - twierdząc coś dokładnie na odwrót. Hipokryzja tej sytuacji jest kwalifikowana. Ponizej podaję konkretny wymiar i przyklad tej kwalifikowanej obłudy ( z podlinkowanego materiału). Bo podobno obrzezanie jest dobre dla chłopców, gdyż zmniejsza ryzyko infekcji dróg moczowych. Jednakże w przypadku dziewczynek, które znacznie częściej zapadają na owo zapalenie - nikt nie proponuje wyżynania łechtaczki czy warg sromowych. Przeciwnie, takie praktyki są jednoznacznie - i słusznie - potępiane.
"But doesn't circumcision promote health and hygiene, as the AAP and CDC suggest? The short answer is no. In fact, only one health claim is even potentially relevant to young boys in western countries: the claim that circumcised newborns may have an approximately 1 percent lower absolute risk of getting a urinary tract infection in the first 1-2 years of life. One possible explanation might be the distinctly American habit of trying to retract young boys' foreskins in order to wash their penises - a practice that should never be done, because retraction is unnecessary for proper hygiene in infants and can cause small tears, which may increase the risk of infection. But even if this "circumcision protects against UTIs" claim is accepted, approximately 100 circumcisions would have to be performed to prevent just one urinary tract infection. Compare this to girls, who get urinary tract infections far more frequently than boys do: no one proposes that we remove their labia or their clitoral hood in infancy. We just prescribe antibiotics, when necessary"
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: hipokryzja wielka i kwalifikowana |
>ustosunkowując się do wielu głosów które pojawiły się w debacie warto podkreślić pewien aspekt skandalu który ma miejsce w USA. Otóż wpływowa mniejszość narzuciła większości zabieg mutylacyjny, szkodliwy dla zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego - twierdząc coś dokładnie na odwrót. Zachodzi większy fenomen: okaleczeni w niemowlęctwie ojcowie popierają okaleczanie synów; czy mechanizm syndromu sztokholmskiego wystarczy tu za wyjaśnienie?
Cza być oszczędnym.
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kto i dlaczego obrzezał Amerykę??? | > Jeżeli chodzi o brak medycznych przesłanek dokonywania tego zabiegu...Należałoby to sprawdzić w innych (wojskowych) źródłach. Znalazłem inną wyjaśnienie pochodzenia tego zwyczaju: Cytat:Rozpowszechniony zwyczaj obrzezania w USA ma swoje źródło w II wojnie światowej. Walczący w Afryce żołnierze ze względu na brak higieny nabawiali się masowo stanów zapalnych, które mogły być zwalczone tylko poprzez obrzezanie. ... www.welt.d(*)ime-und-Juden-ihre-Soehne.html(komentarz do ilustracji nr 7) Chodziło o, bagatela, 145 000 przypadków, co stanowiło nie lada wyzwanie. Oraz: www.pottys(*)n-vor-und-nachteile-mnner.html
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | Gdzieś czytałem, że Armia Krajowa postarała się o chirurgiczne przywrócenie napletka jednemu cennemu żydowskiemu żołnierzowi, nie pamiętam nazwiska niestety, aby uchronić go przed zdemaskowaniem. Ogólnie to barbarzyński zwyczaj i nie daje żadnych pozytywnych skutków medycznych, wręcz przeciwnie. W Ameryce obrzezuje się ponoć od 200 lat, podobno to wprowadzili jeszcze brytyjscy lekarze, nie jestem przekonany czy to żydowskie wpływy zdecydowały. Tutaj więcej o tym www.vice.c(*)jak-odzyskac-utracony-napletekCieszę się, że się nie urodziłem Żydem, czy Arabem.
|
|
1 na 1 | relatysta (127 punktów) |
Tradycja - już wytworzona - utrzymuje się mimo zmian warunków, w których kiedyś powstała. Gdy znika uzasadnienie praktyczne tradycji - staje się ona bardziej trwała, gdyż przechodzi do strefy tabu - czyli świętości nie podlegających dyskusji. Późniejsze pokolenia naśladują pokolenia, które przeminęły. Owe naśladownictwo wiąże się z podziwem dla czasów dawniejszych.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Tradycja - już wytworzona - utrzymuje się mimo zmian warunków, w których kiedyś powstała.
To rodzaj choroby, kiedy na aktualną sytuację reagujemy zachowaniami z przeszłości. Jeśli jest zimno, to drewniany kościół należy przeznaczyć na opał, a nie marznąć wielbiąc brodatego boga.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| Irracja (4721 punktów) | ... książka Leonarda B. Glicka pt. "Marked in Your Flesh. Circumcision from Ancient Judea to Modern America" jest polemiką, a jednocześnie krytyką domysłów i przesądów funkcjonujących na przestrzeni wieków, a dotyczących obrzezania. Oczywiście, jako Żyd żyjący wśród chrześcijan, autor "na tapetę" wziął domysły i przesądy z kręgu kultury judaistycznej i chrześcijańskiej. Krytykuje "amerykańską modę" na obrzezanie, lecz nie dopatruje się w tym spisku kręgów żydowskich, takiego jak to sugeruje Arminius. Zarzuca natomiast, lekarzom żydowskiego pochodzenia, próbę monopolizacji tych lukratywnych zabiegów. Trzeba jednak przyznać, że czasy świetności "moda" ta ma już za sobą. "Moda" ta zaczęła się kształtować w drugiej połowie XIX wieku, a apogeum osiągnęła w pierwszej połowie wieku XX. Amerykanie słyną z badań, czasami bardzo nietypowych. M.in. w takich badaniach stwierdzili, że "populacja żydowska" wyróżnia się pewnymi lepszymi cechami zdrowotnymi, psychicznymi, itp. Sugerując się judaistycznymi i chrześcijańskimi "przesądami" zaczęli dopatrywać się tego właśnie w obrzezaniu. Dziś większość tych przesądów jest obalona, lub mocno podważona, przynajmniej w kręgu kultury chrześcijańskiej. W kręgu kultury judaistycznej nadal te "przesądy" funkcjonują, co związane jest z żydowską religią. I to jest kanwą książki, walka z tymi przesądami... ... tutaj jest wypowiedź samego autora, oraz krytyczna recenzja tej książki jaka została opublikowana w czasopiśmie Jewish American Forward we wrześniu 2005 roku. [ www.histor(*)option=content&task=view&id=65 ]... ... z samą książką, a przynajmniej z jej fragmentami, lepiej się zapoznać na stronie wydawcy [ www.oxford(*).001.0001/acprof-9780195176742 ]. Jest możliwość subskrypcji, lub zakupu... ... co do wpływu obrzezania na przeżycia seksualne, to trochę się dziwię niektórym wypowiedziom. Dla mężczyzny długość stosunku nie ma większego wpływu na przeżycia. Ekstaza następuje w momencie wytrysku i jest przeważnie taka sama. Samo obrzezanie jest nawet szkodliwe dla męskiego osobnika. W wieku późniejszym może uniemożliwiać pełne przeżycie ekstazy (problem z doprowadzeniem do wytrysku). Długość stosunku ma jednak wpływ na przeżycia seksualne kobiet... większość chyba wie o czym mowa... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
1 na 1 | exereunitis (72 punktów) |
W zasadzie wiadomo kto zaczął obrzezać. Byli to działający w drugiej połowie XIX wieku lekarze, uważający masturbację za źródło wszelkiego zła. W USA szczególnym propagatorem obrzezania był John Harvey Kellogg, działacz protestancki. Obrzezanie wprowadzono wtedy nie tylko w Stanach, ale i w pozostałych krajach anglosaskich. Ciekawe, że ich "zapałem" nie zarazili się lekarze z Europy cz Ameryki Łacińskiej. Lecz wkrótce zaczęto się wycofywać z tej metody: najwcześniej Wielka Brytania (późne lata 40.) i Nowa Zelandia, potem Kanada i Australia. Jedynym krajem zachodnim, w którym służba zdrowia masowo stosuje ten barbarzyński zabieg jest USA. Kiedy mówimy o obrzezaniu w USA, trzeba wiedzieć, że istnieją duże różnice w podejściu do tej kwestii między poszczególnymi regionami. W Kalifornii dawno się z tego wycofano (w mieście San Francisco była nawet próba wprowadzenia zakazu obrzezania ale żydzi i muzułmanie natychmiast podnieśli protest), natomiast na Środkowym Zachodzie zdecydowana większość jest obrzezana. Z tego co wiem, funkcjonuje to na zasadzie darmowej opieki zdrowotnej dla noworodków, tak że jak w danym stanie wykreślą zabieg obrzezania z pakietu owej darmowej opieki, to liczba obrzezanych spada. tu jest odpowiednia mapka:
|
|
1 na 1 | Rova (234 punktów) | Żydzi są fenomenem. Faktem, któremu nie można zaprzeczyć. Fakt taki słusznie wzbudza podejrzliwość w przypadku obrzezania tylu dzieci. Coś wartego zbadania. Czy istnieje bowiem inny naród, który jest aż tak wpływowy w tak wielu krajach? Który się nie asymiluje? Ma za "naród wybrany". Czy aby ideologia Hitlera była zupełnie niesprowokowana? "Kamienica nasza, ulica wasza." Szanuję Żydów jako ludzi, ale jako zjawisko są oni niebezpieczni. Silne poczucie tożsamości sprawia, że są oni tak naprawdę najeźdźcami w białych rękawiczkach, czy tego chcą czy nie. Jeśli się spojrzy na Żydów nie można im odmówić jednego - skuteczności na przestrzeni wieków. To jest niepodważalny fakt. Zaś czy jacyś Żydzi sprawili, że obrzezano Amerykę? Brzmi prawdopodobnie i dobrze, że zostaje zwrócona na zjawisko uwaga. Co jednak pozostaje jedynie gdybaniem bez dowodów nawet gdyby się chciało inaczej. Pytanie jednak brzmi - czy gdyby dostarczono dowody to czy ktokolwiek by w nie uwierzył? Czy jak zwykle - to antysemityzm, bzdura, teoria spiskowa wariatów. Skłaniam się ku drugiej możliwości. I to jest naprawdę przerażające.
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Czy istnieje bowiem inny naród, który [...] się nie asymiluje? [...] czy jacyś Żydzi sprawili, że obrzezano Amerykę? [...] czy gdyby dostarczono dowody to czy ktokolwiek by w nie uwierzył? Także wszyscy muzułmanie płci męskiej są obrzezani i muzułmanie słabo się asymilują. Więc może to taki przejaw syndromu sztokholmskiego?
Cza być oszczędnym.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|