Racjonalista - Strona głównaDo treści
Znęcanie się nad zwierzętami

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-01-2011 21:01Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Znęcanie się nad zwierzętami
Ocena 5 na 5
Ostatnio wypłynęły dwie głośne sprawy:

1) Znęcanie się nad kotem:
www.tvn24.(*)znie-przerazony,wiadomosc.html

2) Zakatowanie psa:
wiadomosci(*)a_za_brutalne_zabicie_psa.html

Nasze prawo jest w tej kwestii chyba najłagodniejsze w całej UE, a i tak dotychczas prawie w ogóle nie było egzekwowane ! Czy psychologia nie dowodzi, że znaczący odsetek zwyrodnialców którzy zaczynają od zwierząt przechodzą 'naturalnie' do człowieka ? Czy nie warto powstrzymać ich już (aż!) na tym etapie ? Jak ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukasz9 (1220 punktów)
Według mnie kwestia "przejścia" w bestialstwie na człowieka nie ma żadnego znaczenia. Sam fakt krzywdzenia zwierząt jest wystarczający do zasądzania wysokich wyroków.
Rafaela (2059 punktów)
>Czy psychologia nie dowodzi, że znaczący odsetek zwyrodnialców którzy zaczynają od zwierząt przechodzą 'naturalnie' do człowieka ?
Bardzo prawdopodobnie. Źli ludzie czerpią satysfakcję z zadawania bólu i śmierci, i jako sadyści i mordercy nie zatrzymają się przed niczym. Gdy nadarzy się okazja mogą spróbować swoich umiejętności także na człowieku.

*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
17-01-2011 21:19 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>Źli ludzie

Uważaj, według niektórych a może i większości tutaj nie ma czegoś takiego jak zło.
17-01-2011 21:30 
 Ocena 2 na 2
Rafaela (2059 punktów)
>Uważaj, według niektórych a może i większości tutaj nie ma czegoś takiego jak zło.
Dziękuję za ostrzeżenie, choć bojaźliwa nie jestem.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
17-01-2011 22:29 
 Ocena 4 na 4
viwerna (64 punktów)
>Uważaj, według niektórych a może i większości tutaj nie ma czegoś takiego jak zło.

Zło to punkt widzenia jednakże znęcanie się nad drugą istotą, świadome wyrządzanie innym bólu jest złe. Takie jednostki powinno się izolować od reszty społeczeństwa, pro publico bono!
stilgar (7322 punktów)
>Ostatnio wypłynęły dwie głośne sprawy:
>1) Znęcanie się nad kotem:
>2) Zakatowanie psa:

I jeszcze to:
www.dzienn(*)D=/20110112/PODLASKA/504837047
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Nasze prawo jest w tej kwestii chyba najłagodniejsze w całej UE
A jakie są rozwiązania w innych państwach UNII?
> Czy psychologia nie dowodzi, że znaczący odsetek zwyrodnialców którzy zaczynają od zwierząt przechodzą 'naturalnie' do człowieka ?
Nie wiem. Znasz jakieś badania na ten temat? Tzn. czy były robione badania wskazujące, że osoby znęcające się nad zwierzętami znęcają się też nad ludźmi?
> Czy nie warto powstrzymać ich już (aż!) na tym etapie ? Jak ?
No jak to jak. Jest prawo, są przepisy. Wystarczy je zastosować.
18-01-2011 07:37
 Ocena 12 na 12
Meretseger (61860 punktów)
"To miał być żart", "to miała być zabawa" - najbardziej potworne w tym wszystkim jest tłumaczenie sprawców. Nie mam żadnej pewności, czy człowiek zdolny do przywiązania psa za głowę do samochodu nie będzie też zdolny do przywiązania człowieka. Czy smarkacz filmujący "radosną zabawę" trzylatka z kotem nie sfilmuje kiedyś tortur zadawanych człowiekowi. Ci młodzi ludzie nie mają uczuć wyższych, pozbawieni są empatii. Nikt mi nie wmówi, że synek, braciszek czy tatuś będzie dobry dla ludzi, dla swojej rodziny, jeśli jest okrutny dla zwierzęcia.
A co począć z trzyletnim sadystą? Nikt mu nie powiedział, że nie wolno bić zwierzęcia, bo to boli? A z jego rodzicami co uczynić? Jak ukarać takich psychopatów? Bo że powinni ponieść karę za postępki synalków, nie ulega wątpliwości.
Zawsze mnie zastanawiają awantury urządzane przez Korwina-Mikke i jego zwolenników o to, że państwo ingeruje w proces wychowania dzieci i że powinno się to zostawić rodzicom. A ja pytam - TAKIM rodzicom? Czego oni te dzieci nauczyli, jak je wychowali? Na morderców?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
18-01-2011 22:00 
 Ocena-1 na 1
MUZGOJAD (276 punktów)
Zamiast rzucać mordercami i sadystami na prawo i na lewo, może należałoby podejść do sprawy bardziej doroślej. Od strony psychiatrii. Zapewnić odpowiednią opiekę lekarską, specjalistów, którzy dzięki szczegółowej kontroli i analizie będą mogli stwierdzić do czego się jeszcze ci ludzie nadają i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Nie tylko zwierzęta są tutaj ofiarami.




Żartuję. Spalić na stosie. Razem z kotami i psami.
Rigoletto (3891 punktów)
>Nasze prawo jest w tej kwestii chyba najłagodniejsze w całej UE, a i tak dotychczas prawie w ogóle
>nie było egzekwowane !

Aż takie łagodne nie jest. Tylko do tej pory zwykle zasądzano wyroki w zawieszeniu, lub grzywny w niskim wymiarze.

>Czy psychologia nie dowodzi, że znaczący odsetek zwyrodnialców którzy
>zaczynają od zwierząt przechodzą 'naturalnie' do człowieka ? Czy nie warto powstrzymać ich już (aż!)
>na tym etapie ? Jak ?

No i tu jest problem. Ci osobnicy, którzy zamęczyli psa, dostali wyroki więzienia, gdzie zapewne udoskonalą swoje metody szkodzenia społeczeństwu i zdobędą kontakty, które pozwolą im na kontynuację przestępczej kariery...
Już chyba byłoby lepiej na skazać ich na jakieś prace przymusowe (może np. w schronisku dla zwierząt). Wydaję mi się, że byłby to lepszy sposób na ich resocjalizację, niż odsiadka w rozsadniku przestępczości.
Grzegorz (5685 punktów)
>2) Zakatowanie psa:
>wiadomosci(*)a_za_brutalne_zabicie_psa.html
Mnie tutaj zdziwiło coś innego - mała różnica między wyrokiem kierowcy (12 m-cy) a pasażerów (10). W końcu technicznie to on był zabójcą, nie mówiąc już o kierowaniu po pijaku (za co można teoretycznie dostać do 2 lat).
Drobner (19539 punktów)
1. Szkoda życia tych zwierząt.
2. Niewiele da się zrobić. Trzeba się bać: To dopiero młodzi polscy katolicy: co będą robić jak dorosną?

Drobner, bojaźliwy...
niemier (13327 punktów)
Czytałam dzisiaj (w kopalni wiedzy), że w Stanach często za drobne przestępstwa zasądza się karę publicznego napiętnowania. Po obrabowaniu sklepu złodziej często musi stać obok tego sklepu z tabliczką zawieszoną na szyi - "Jestem złodziejem".

Myślę, że to z jednej strony całkiem dotkliwa kara (chyba że te psychole kwalifikują się na oddział zamknięty), z drugiej - nie daje możliwości doskonalenia swego niecnego fachu, a z trzeciej - dla podatnika zupełnie darmowa.

Nie uważam znęcania się nad kimkolwiek za drobne przestępstwo, ale myślę, że obok przymusowych prac to byłby dobry sposób na ukaranie takich ludzi. Przy założeniu, że w ich miasteczku nie ma powszechnej akceptacji czy nawet aprobaty dla znęcania się nad zwierzętami. To dość optymistyczne założenie.

www.facebook.com/ZuzuNiemier
19-01-2011 08:45 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>Czytałam dzisiaj (w kopalni wiedzy), że w Stanach często za drobne przestępstwa zasądza się karę publicznego napiętnowania. Po obrabowaniu sklepu złodziej często musi stać obok tego sklepu z tabliczką zawieszoną na szyi - "Jestem złodziejem".
Kiedyś do tego celu służył pręgierz i dyby, ustawione w miejscu publicznym, najczęściej na rynku, a gdy w mieście nie było pręgierza, to kunę przy ratuszu mocowano. Po wsiach używano w tym celu samej kuny, umocowanej zazwyczaj przy ścianie kościoła, przed głównym wejściem. Złoczyńcę zakuwano (unieruchamiano w dybach) ku uciesze gawiedzi, która zwykle zabawiała się obrzucaniem delikwenta obelgami oraz zgniłymi warzywami. Kary tej dawno zaniechano, a szkoda, byłaby skuteczna, nic tak człowiekiem (zwłaszcza młodym) nie wstrząsa, jak świadomość, że kumple się z niego śmieją.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365