>>Słowo kuwada pochodzi najpewniej z j. francuskiego i znaczy "wysiadywać", "siedzieć na jajach". >Tak, siedzę na jajach przed kompem. Na czym niby mam siedzieć? No, na krześle też w dalszej perspektywie. To jakieś totalne bzdury. Przejaw zjawiska zwanego 'pieprzeniem w bambosz', inaczej zachowaniami pozbawionymi większego sensu. Przyroda nam przydzieliła pewne role i można się na to obrażać albo nie, ale tak jest.
Nie wiem, tak do końca, co Pan rozumie pod pojeciem "pieprzenie w bambosz". Natomiast fenomeny, o którym wspomniałem w wątku inicjującym są faktami. Kuwadą zafascynowani byli liczni antropologowie i opisali ją dokladnie na przykładzie wielu kultur z różnych stron świata.
|