Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fińska marka?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
20-03-2018 09:19Arminius (25555 punktów)Fińska marka?
Według "2018 World Happiness Report" - Finlandia jest najszczęśliwszym krajem na kuli ziemskiej. Pierwsze cztery, "topowe" miejsca na tej liście zajmują kraje skandynawskie ( po Finlandii jest Norwegia, Dania, Islandia ), na piątym miejscu jest Szwajcaria.
Na ostatnim miejscu listy jak wyżej jest Burundi. USA zajmuje 18 lokatę - spadek o pięć miejsc w porównaniu z 2016 r.
Finlandia - co ciekawe - jest również krajem w którym imigranci czują się najlepiej.
Jest to kraj najbezpieczniejszy, najstabilniejszy, najlepiej zarządzany w skali globalnej. Należy zarazem do najmniej skorumpowanych i najbardziej "społecznie progresywnych". Policja tego kraju cieszy się największym zaufaniem na świecie a jego banki należą do najsolidniejszych.

"Finland has overtaken Norway to become the happiest nation on earth, according to a UN report.The 2018 World Happiness Report also charts the steady decline of the US as the world’s largest economy grapples with a crisis of obesity, substance abuse and depression. The study reveals the US has slipped to 18th place, five places down on 2016. The top four places are taken by Nordic nations, with Finland followed by Norway, Denmark and Iceland.
Burundi in east Africa, scarred by bouts of ethnic cleansing, civil wars and coup attempts, is the unhappiest place in the world. Strikingly, there are five other nations – Rwanda, Yemen, Tanzania, South Sudan and the Central African Republic – which report happiness levels below that of even Syria.
For the first time the UN also examined the happiness levels of immigrants in each country, and found Finland also scored highest.
“Finland has vaulted from fifth place to the top of the rankings this year,” said the report’s authors, although they noted that the other three Nordic countries (plus Switzerland) have almost interchangeable scores."


"The UN placing is the latest accolade for Finland, a country of 5.5 million people that only 150 years ago suffered Europe’s last naturally caused famine. The country has been ranked the most stable, the safest and best governed country in the world. It is also among the least corrupt and the most socially progressive. Its police are the world’s most trusted and its banks the soundest."


Zainteresowanych detalami - odsyłam do podlinkowanego materiału:

www.thegua(*)ppiest-country-world-un-report
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
> Finlandia najszczęśliwszym krajem na kuli ziemskiej.
>Na ostatnim miejscu listy jest Burundi.

Widziałem doświadczenie. Dwie małpy, obok siebie, każda w swojej klatce. Każdej dają to samo jedzenie, jest zgoda i przyjemnie. Raz dostała jedna coś lepszego. Ta co dostała to co zawsze, się wk*wiła, zaczęła rzucać tym co dostała, wolała być głodna, druga co dostała przysmak nie czuła się lepiej. Ludzie zdrowi, pod względem wydajności, inteligencji różnią się mniej niż 2x a różnice w dochodach są ogromne.

W "raju" żyliśmy w stadach 30 os, jedliśmy to samo, tak samo ubierali. Współcześnie jest wielka niesprawiedliwość. 1% ma tyle co 99%. Liberałowie mówią, że to wola boża.

w Finlandii są najmniejsze różnice w dochodach
choć maja mało słońca.

.
mazdaahura (22 punktów)
"Finlandia jest najszczęśliwszym krajem na kuli ziemskiej."

Wg. jakich kryteriów? Jak definiujesz szczęście? Poziom endorfin, dopaminy i serotoniny w mózgu w danym momencie? Co to jest szczęście ? Jakie kryteria przyjęli badacze?
08-04-2018 21:04 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)kryteria
>"Finlandia jest najszczęśliwszym krajem na kuli ziemskiej."
>Wg. jakich kryteriów? Jak definiujesz szczęście? Poziom endorfin, dopaminy i serotoniny w mózgu w danym momencie? Co to jest szczęście ? Jakie kryteria przyjęli badacze?

Odpowiedź na pana pytanie jest w podlinkowanym artykule.
Na pewno nie chodzi o poziom endorfin " w danym momencie".

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365