Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szczątki TU-154 co z nimi zrobić ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-01-2011 20:18rhotax7 (3947 punktów)Szczątki TU-154 co z nimi zrobić ?
Ocena 6 na 6
Dziś w TV usłyszałem o tym iż mają szczątki sprowadzić Tupolewa.
Powstało pytanie co z nimi w kraju uczynić?
Można pokroić je i rozesłać jako relikwie do kościołów.
Przetopić i odlać pomnik lub medaliki z Matką Boską z Jasnej Góry.
Zrzucić na wolny plac i dobudować muzeum/mauzoleum.
Utlenić a prochy rozsypać nad Polską.
Może przetopić i odlać części do F-16 by broniły naszego nieba.

A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marek222 (511 punktów)
>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.

A ja jestem ciekawy czy jakby się rozwalił czarter wiozący polskich fizyków do CERNu to też by było tak śmiesznie ?
14-01-2011 20:37 
 Ocena 4 na 4
rhotax7 (3947 punktów)
>A ja jestem ciekawy czy jakby się rozwalił czarter wiozący polskich fizyków do CERNu to też by było tak śmiesznie ?
O relikwiach i pomniku, muzeum usłyszałem w TV.
A więc nie żartowałem na pewno.

Srzedanie na aukcjach mogłyby załatać dziurę budżetową.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
Może przewieźć na podwórko do Jarosława i niech On się martwi co dalej.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)

>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
Zdać do prokuratury.

Pozdrawiam

W końcu wypoczęty
Rafaela (2059 punktów)
Nie mam pojęcia, ale na pewno wcześniej czy później padnie propozycja, by przetopić na krzyż smoleński i ustawić na KP lub wykorzystać w budowie pomnika ofiar.

*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
spellbinder (8577 punktów)
Zmielić w drobny mak i dosypać do soli - w ten sposób umocnić duch narodu w narodzie. (Zwłaszcza w tych jednostkach skłonnych do autodestrukcji, za nic mających sobie przestrogi dietetyków, aby nie solić za dużo). Nowy produkt - sól tupolewowana.
14-01-2011 21:38 
 Ocena 5 na 5
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Zmielić w drobny mak i dosypać do soli
Albo dodać do spirytusu. I będzie spiritus smolensis. Duch Smoleńska. Tak jak były Duchi Maskwy.
Meretseger (61860 punktów)

>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
To, co zwykle czyni się z wrakami.
Fakt, że w katastrofie jakiegoś samolotu ktoś zginął, nie czyni samolotu świętym.
Chociaż w naszej kolorowej Polsce wszystko jest możliwe...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
14-01-2011 21:11 
 Ocena 5 na 5
rhotax7 (3947 punktów)
>Chociaż w naszej kolorowej Polsce wszystko jest możliwe...
Jutro zadzwonię do biur poselskich Macierewicza i Jarka i spytam u żródła jakie mają plany.Oczywiście zamieszczę streszczenie na tym wątku.
15-01-2011 12:43 
 Ocena 1 na 1
rhotax7 (3947 punktów)
>Jutro zadzwonię do biur poselskich Macierewicza i Jarka i spytam u żródła jakie mają plany.Oczywiście zamieszczę streszczenie na tym wątku.
Niestety muszę to przenieść na poniedziałek dziś nie ma władnych osób.
15-01-2011 15:14 
 Ocena 5 na 5
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)

>Fakt, że w katastrofie jakiegoś samolotu ktoś zginął, nie czyni samolotu świętym.

Jak to nie? Przecież szczątki samolotu już są czczone na Jasnej Górze jako relikwie. Swoją świętością dorównują złotej obrączce wyrzuconej z pociągu przez więźnia jadącego do Auschwitz, a także wielu innym ciekawym obiektom:

Cytat:
Głowy Matki Bożej i Dzieciątka Jezus wieńczą korony ozdobione m.in. bursztynem i brylantowymi gwiazdami. Szata Matki Bożej mieni się odcieniami błękitu. To głównie dzięki labradorytom i szafirom. W uchyleniu szaty, a także w innych miejscach sukienki widoczne są fragmenty meteorytów. Wyróżniają się, bo na ogół nie wyglądają na kamienie szlachetne, a przecież są od nich cenniejsze. Zostały znalezione w Polsce, Maroku, na Syberii, w Chinach i USA. Kosmiczne kamienie podarowane Matce Bożej Częstochowskiej i umieszczone w nowej sukience pochodzą prawdopodobnie z Marsa, Merkurego i z Księżyca. Posiadają stosowne certyfikaty. [...] W koronie Matki Bożej umieszczono kamień z Groty Zwiastowania w Nazarecie, a w koronie Pana Jezusa cząstkę skały z Golgoty. [...] Sukienkę wykonano z darów wotywnych, złożonych przez pielgrzymów. Były wśród nich biskupie pierścienie, ale także zwykłe aluminiowe medaliki i plastikowe różańce. Wszystkie one zostały użyte do wykonania sukienki, bo każdy z nich jest cenny - niekoniecznie materialnie, ale w sensie duchowym.


Osobiście proponowałbym wkomponować szczątki w licheńską Golgotę. W takim otoczeniu będą się wspaniale prezentowały. Że nie wspomnę o głębi symbolicznego przekazu!


"Grzeszący przeciw Stwórcy swemu niech wpadnie w ręce lekarza!" (Syr 38,15)
zagala (368 punktów)
>Można pokroić je i rozesłać jako relikwie do kościołów.
Tak, i w ekspresowym tempie pobudować kaplice , niczym kaplica w budowanym ekspresowo kościele w Krakowie dla relikwi najcenniejszej na świecie ,jaką jest ampułka z krwią JPII.
farmer (22440 punktów)

>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.

Jak ktoś ma kilka minut to od 3.10
www.youtub(*)?v=3Zu3tyh1ypA&feature=related

sedno
www.youtub(*)?v=tIw-JsGBr0Y&feature=related
Kuba Śruba (3184 punktów)
>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
Przyprawić skrzydła samolotu Jezusowi Świebodzińskiemu. Będzie wypasiony jak Optimus Prime (transformers)

Klasycznym jest to, co zdrowe; romantycznym jest to, co chore. - Goethe
RX500 (1813 punktów)
(zablokowany)
-Przetopić na krzyże i postawić pod pałacem prezydenckim
Kowalska (14008 punktów)
>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.

   Nie wiem. Cokolwiek mądrego by ktoś nie wymyślił, i tak Kaczyński zrobi po swojemu.

Ale mam wiersz. Wprawdzie Big pisze bez porównania lepsze, ale ten też jest kul.

STRATOSFERYCZNI

oni wracają choć bardzo zmienieni
bez rąk i nóg i bez twarzy
na okrutnej smoleńskiej ziemi
leżą strąceni Ikarzy

stratosferyczni po niebieskiej toni
do ojców lecieli Ikarzy
spaleni śmiertelną bronią
już nic złego im się nie zdarzy

ze swych ciał potrzaskanych wysiadają
kto ma rękę lub nogę szczęśliwy
jak to trupy pożegnalnie nas witają
i próbują mówić jak to żywi

rozerwani jeszcze o coś proszą
machają odrąbanymi rękami
choć jak bagaż wstydliwy się noszą
idąc z oderwanymi głowami

po kolei znakiem tajemnym
ręką przyłożoną do serca
przenikają w nas wiedzą podziemną
znają twarz strasznego mordercy

choć na baczność leżą na trawie
jeszcze ustami ruszają choć niemi
wierni aż do końca sprawie
nie zginęła tylko my giniemy

spojrzyj w górę rozpatrz się po niebie
płyną we krwi uprane obłoki
stratosferyczne wszystkie obok siebie
wiecznie żywe w korabiu wysokim

Jacek Trznadel

Edit: A to link do tego arcydzieła www.naszdz(*)at=20110115&typ=my&id=my08.txt


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
15-01-2011 16:51 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ale mam wiersz. Wprawdzie Big pisze bez porównania lepsze, ale ten też jest kul.

[skromny] - z bólem przyznaję, że Jacek Trznadel jednak mnie przebija, bo w tym samym numerze Naszego Dziennika udowadnia, że i prozą odjechać potrafi .

Cytat:
Przez miesiące, które upłynęły od "katastrofy" smoleńskiej, pilnie śledziłem informacje, połączone z cenzurą, wykluczającą inne myślenie niż lekkomyślny błąd pilotów, utwierdzałem się w myśli, że mógł to być zamach. Przy tak sprawdzonych pilotach i prostym lądowaniu, na lotnisku, gdzie nikt inny już nie miał lądować, musiało się więc zdarzyć coś nadzwyczajnego, co doprowadziło do katastrofy. Raport MAK ukrywa to w sekwencji żałosnych kłamstw. (...)
Samolot nagle zaczął opadać z niezwykłą, niedającą się opanować szybkością. Wkrótce znalazł się na poziomie drzew, 20 metrów nad ziemią. Widzę tu tylko dwa możliwe powody: uszkodzenie steru wysokości samolotu (z zewnątrz?) bądź deregulacja wysokościomierzy i autopilota dokonana z zewnątrz impulsem elektronicznym (meaconing). A działo się to w gęstej mgle, której przed chwilą nie było (oglądaliśmy w filmie holenderskim rosyjską niezwykłą maszynę do wytwarzania mgły). W takiej mgle, podwyższającej ryzyko, na pewno nie chcieliby zejść poniżej 100 metrów. I nie zeszli - to tylko niesterowny już tupolew spadł na poziom drzew. Myślę, że kapitan Protasiuk w ostatniej chwili próbował lądować awaryjnie, w lesie.
Przeżyłoby wiele osób.
Jestem przekonany, że to nie wszystko o zamachu. Oprócz zejścia na poziom fatalnej brzozy w ostatniej chwili wybuchła w samolocie bomba termobaryczna, która powoduje ogromne zniszczenia samolotu i zmiażdżenia ciał.


Aż szkoda tych ruskich, że tyle się napracowały onego zamacha rychtując - a i tak wszystko o dupę potłuc .
Poseł Artur Górski przejrzał ich już parę minut po katastrofie - sam słyszałem w Radyju .


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
15-01-2011 17:11 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
Cytat:
Jestem przekonany, że to nie wszystko o zamachu. Oprócz zejścia na poziom fatalnej brzozy w ostatniej chwili wybuchła w samolocie bomba termobaryczna, która powoduje ogromne zniszczenia samolotu i zmiażdżenia ciał.


   Że i brzozy przeciw nam, to rozumiem. Ale co to jest bomba termobaryczna?

>Aż szkoda tych ruskich, że tyle się napracowały onego zamacha rychtując - a i tak wszystko o dupę potłuc .

   To nie Rosjanie. Już za dwa tygodnie Antoni Macierewicz wyda oświadczenie, w którym o zamach oskarży Niemców.

   A potem to już normalnie. Wywalą nas z Unii, zabiorą ziemie, zabronią gotowania bigosu, a Ratzinger zostanie świętym szybciej niż błogosławionym.

>Poseł Artur Górski przejrzał ich już parę minut po katastrofie - sam słyszałem w Radyju .

   Ja wiem, że Ty radia słuchasz. Nic to. Będę Cię kochała pomimo to.


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
16-01-2011 01:33 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Dzięki TVP Kultura właśnie obejrzałem (w niemym zachwycie) Klasykę Klasyk - Plan 9 z kosmosu Niezrównanego Eda Wooda.
I teraz już chyba wreszcie wiem, jak ten Smoleńsk-i-całą-resztę rozumieć.
My - My, Naród - w ukrytej kamerze jesteśmy. A Oni po prostu sequel kręcą.
To ten styl, to ten sznyt - Niepodrabialne .

Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
Vizard (103 punktów)
Ja powiem tak: pewnie zaraz rozpoczną się starania rodziny Lecha Kaczyńskiego u uznanie go męczenikiem/świętym?. Co z wrakiem tupolewa? pewnie przebudują go na małą kapliczkę, postawią pod pałacem prezydenckim (no bo gdzie niby indziej, i rozpoczną kult kaczyńskiego a kapliczka będzie pod wezwaniem Tupolewa TU-154. Albo niech rydzyk go wykupi i zrobi sobie nowy samochód. A tak poważnie to zezłomować dziada, niech środowiska nie zatruwa.
Manian (950 punktów)
>Powstało pytanie co z nimi w kraju uczynić?
No tak, Polska - kraj, w którym złom będzie czczony niczym Rydzyk
>Można pokroić je i rozesłać jako relikwie do kościołów.
Ta jasne, najpierw zabierają działki w Poznaniu nad Maltą, a teraz jeszcze danina w formie złomu
>Przetopić i odlać pomnik lub medaliki z Matką Boską z Jasnej Góry.
z punktu widzenia PR-owca w sumie nie głupie
>Zrzucić na wolny plac i dobudować muzeum/mauzoleum.
Lepiej zrzucić pomiędzy obrońców krzyża, sami się pozabijają, jak Szkoty walczący o pensa
>Może przetopić i odlać części do F-16 by broniły naszego nieba.
My się musimy bronić przed Polakami, a nie przed obcymi nacjami
>A wy jak myślicie co z tym wrakiem uczynić.
hm... może oddać na WOŚP na przyszły rok na aukcję, przerobić na grille (w końcu to wynalazek PiSu), zostawić i pokazać przyszłym pokoleniom jak wygląda współczesna wieża Babel albo sprzedać Duńczykom, może coś pokombinują z Legolandem.
człekczłek (-3 punktów)
Czy nasza ziemia musi nosić za karę takie kan*lie jak autor który wyrzygał te idiotyzmy?
Nie dość że kan*lia, to idio*a. Poczytaj sobie d*bilu, jak się postępuje w cywilizowanym świecie w przypadkach katastrof zwykłych awionetek, nie mówiąc już o samolotach pasażerskich, nie wspominając już o samolotach rządowych. Jeśli twój mózg glizdy jest w stanie wyobrazić sobie choćby w zarysie np. katastrofę Air Force One z czerwonym mulatem na pokładzie - nad terytorium obcego państwa - jakie podjęto by procedury i działania natychmiast, powtarzam - natychmiast, w celu zabezpieczenia najdrobniejszych nawet śladów - to odpowiedz sobie sam - jak by to wszystko wyglądało. To adekwatne do takich insek*ów powitanie na początku mojej odpowiedzi dedykuję również podobnym autorowi mądralom, którzy odpowiadali w podobnym tonie.
24-01-2011 04:58 
 Ocena 1 na 1
Alicja Duda (25557 punktów)
>Czy nasza ziemia musi nosić za karę takie kan*lie jak autor który wyrzygał te idiotyzmy?
>Nie dość że kan*lia, to idio*a. Poczytaj sobie d*bilu, jak się postępuje w cywilizowanym
Proszę o zmianę stylu wypowiedzi.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
26-01-2011 15:11 
 Ocena 2 na 2
dragomeda (100 punktów)
>Czy nasza ziemia musi nosić za karę takie kan*lie jak autor który wyrzygał te idiotyzmy?

Moze , przedstawiłbyś po krotce procedury, zamiast rzucać oszczerstwami.
Niestety , świat polskiej polityki zapracował sobie sam na śmieszność i niektórzy ludzie z tego korzystają.
Twoja powaga jednak, jest nadziana troglodyczną prostotą.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365