 |
Zgadzam się z Kaczyńskim , chyba po raz pierwszy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-01-2011 13:18 | zachaj (5239 punktów) | Zgadzam się z Kaczyńskim , chyba po raz pierwszy | Prezes dziś pozytywnie mnie zaskoczył. Zaproponował to o czym pisałem już wcześniej. "...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski, żeby ciała pomordowanych w Miednoje czy w Smoleńsku spoczęły w naszej ziemi. Żeby stworzyć dla nich wielkie mauzoleum, coś monumentalnego, miejsce budowania pamięci narodu. To jest jednak zadanie dla architektów, a nie dla mnie...." Uważam , że to nie jest głupi pomysł. Może okazać się bardzo kosztowny , jednak wydatki na wizyty zagraniczne też nie są małe. Po za tym zabezpieczylibyśmy przyszłych Prezydentów i Premierów przed ewentualnością zamachów i innymi dziwnymi wypadkami , czy też przed ryzykownymi akcjami lądowań w lesie , we mgle. Może niekoniecznie należy budować wielkie , monumentalne mauzoleum bo takie pewnie szybko stałoby się narzędziem propagandowym przyszłej Prawicy. Można byłoby godnie uczcić pamięć ofiar bez nadmiaru przepychu. Po co latać do Rosji , która nas tam nie chce i która nie jest demokratycznym krajem. Całe pokolenia wychowane w duchu stalinizmu jeszcze długo będą o sobie przypominać , odciskać patologiczne piętno na mentalności tamtejszego społeczeństwa i aparacie władzy. Dlatego uważam , w myśl powiedzenia , przezorny zawsze ubezpieczony , że wizyty na wschodzie powinny cechować się ograniczonym zaufaniem. Ze względu na ich ilość , skład delegacji i środki bezpieczeństwa. Oczywiście z zachowaniem dyplomatycznej kurtuazji aby nie znieważyć naszego wielkiego sąsiada. Jak myślicie czy taki pomysł dałoby się zrealizować ? Link do wypowiedzi Prezesa Kaczyńskiego : wiadomosci(*),13063113,wiadomosc_prasa.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | Guzik (2020 punktów) | >Prezes dziś pozytywnie mnie zaskoczył. Zaproponował to o czym pisałem już wcześniej. >"...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski,
Gdyby tak ściągnąć ciała spod Monte Cassino, spod Tobruku proch rozsypany na polach Oświęcimia to zabrakłoby nam miejsca, bo cały kraj byłby usiany pomnikami. Wydaje mi się, że i tak za bardzo żyjemy martyrologią, zamiast zająć się przyszłością. Najnowocześniejszy i najtańszy byłby cmentarz, czy mauzoleum wirtualne. Mogłyby tam być wklejone wspomnienia i pamiątki po zamordowanych. Wpisy - ku pamięci, czy symboliczne znicze. Miejsce takie byłoby tanie i nie mogłoby być nie byłoby wykorzystywane do celów politycznych.
|
|
 | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) |
>Najnowocześniejszy i najtańszy byłby cmentarz, czy mauzoleum wirtualne. Mogłyby tam być wklejone wspomnienia i pamiątki po zamordowanych.
Też pomysł , choć nie każdy ma dostęp do komputera i internetu. Mam na myśli ludzi starszych , którzy są najbardziej zainteresowani tymi sprawami. Z drugiej strony mówi się , że ma to być dla potomnych , więc dlaczego nie wirtualnie...
|
|
6 na 6 | coreless (16088 punktów) |
Ty tak na serio czy tylko dla jaj?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
 | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | >Ty tak na serio czy tylko dla jaj?
Śmiertelnie poważnie. Przestałem ufać rosyjskiemu rządowi.
|
|
|  | 2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
> Śmiertelnie poważnie. Przestałem ufać rosyjskiemu rządowi.Aha. Też dobre! 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | | Rafaela (2059 punktów) | >>Ty tak na serio czy tylko dla jaj? >Śmiertelnie poważnie. Przestałem ufać rosyjskiemu rządowi. A kiedy ufałeś?
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| |  | | zachaj (5239 punktów) | >A kiedy ufałeś?
Tak. Kiedyś nie znałem historii. Nie zdawałem sobie sprawy czym jest bolszewizm i stalinizm. Do niedawna myślałem również , że ten kraj to nie jest już ZSRR. Teraz wiem , że mentalnie tkwi w tamtej epoce po same uszy i miną długie lata zanim cokolwiek się zmieni.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | >Nie zdawałem sobie sprawy czym jest bolszewizm i stalinizm. Do niedawna myślałem również, że ten kraj to nie jest już ZSRR. Teraz wiem , że mentalnie tkwi w tamtej epoce po same uszy i miną długie lata zanim cokolwiek się zmieni. Jestem w lepszej sytuacji, bo moja wiedza nigdy nie pozwoliła mi na zaufanie, ale chciałabym, by coś się tam zmieniło.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Jeżeli duchy przeniesionych do mauzoleum przodków będą się nami opiekować - to popieram, w przeciwnym razie jest to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto.
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >... w przeciwnym razie jest to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto.
W błocie utopiliśmy samolot i ludzi.
|
|
|  | 5 na 5 | coreless (16088 punktów) |
> W błocie utopiliśmy samolot i ludzi.Miałeś coś z tym wspólnego? Bo ja akurat 10 kwietnia byłem w zupełnie innym miejscu, zajęty zupełnie czymś innym, zupełnie innym, zupełnie. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
3 na 3 | Piotr Felstau (492 punktów) | Tylko co by to przenoszenie Katynia do Polski, nie skończyło się za parędziesiąt lat, nagłówkami w gazetach typu "Polski Katyń" tak jak z dzisiejszymi "Polskimi obozami koncentracyjnymi".
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | Oby tylko nie zakończyło się kolejnym rozbiorem...
|
|
|  | | coreless (16088 punktów) | >Oby tylko nie zakończyło się kolejnym rozbiorem...
Rozbiorem czego? Drobiu?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
12 na 12 | diogenes (42753 punktów) | >...wielkie mauzoleum, coś monumentalnego, miejsce budowania pamięci narodu. To jest jednak zadanie dla architektów, a nie dla mnie...."
Można zrobić wiele głupszych rzeczy, ale nic już nie da się zrobić z Prezesem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
7 na 7 | simo.hayha. (433 punktów) | Bez obrazy, ale dla mnie to jest pomysł kompletnie bez sensu. Katyń to Katyń. Monte Casino to Monte Casino. Wydarzenia historyczne nieodłącznie wiążą się z miejscami. A te miejsca z ludźmi. Historia (szczególnie naszego kraju) zdecydowanie wykracza poza polityczne granice państwowe. Nie ma potrzeby jej sztucznego wtłaczania w aktualne granice któregokolwiek z państw. Do tego dochodzi cała symbolika historyczna i kulturowa. Jeśli jakiś postronny turysta natknie się na polski cmentarz wojenny w Katyniu, to zrozumie, przeczyta kto i co komu zrobił. Przeniesienie cmentarza do Polski mogłoby trochę zniekształcić postrzeganie historii Polski, szczególnie przyszłym pokoleniom. Mogłoby odnowić spory historyczne. Z drugiej strony zabranie takiego cmentarza katyńskiego do Polski zdjęłoby piętno pamięci z Rosji, które wg mnie powinni nosić opiekując się cmentarzami i miejscami pamięci ofiar polskich żołnierzy znajdującymi się na terenie ich państwa
>Po za tym zabezpieczylibyśmy przyszłych Prezydentów i Premierów przed >ewentualnością zamachów i innymi dziwnymi wypadkami , czy też przed ryzykownymi akcjami lądowań w >lesie , we mgle.
Argument w moim odczuciu nieracjonalny i zupełnie nietrafiony. Bez względu na wszystko obecny i przyszli Prezydenci będą musieli latać do Rosji. Lądować na ich lotniskach. To jest nasz sąsiad, czy nam się to podoba czy nie. Jestem nieomalże pewien, że po katastrofie smoleńskiej ostatnim miejscem w jakim mógłby rozbić się jakikolwiek polski samolot jest Rosja. Putin nie jest idiotą i doskonale zdaje sobie sprawę (nawet jeśli miał jakieś złe intencje, w co szczerze wątpię) ilu problemów dostarczyła mu katastrofa smoleńska. Ewentualna kolejna, to już w ogóle. Nie traktujmy tej katastrofy jak reguły, a bardziej jak nieszczęśliwy zbieg niedociągnięć i uchybień formalnych i technicznych po obu stronach. Trochę racjonalniej to wygląda.
pozdrawiam, simo
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >.. Jestem nieomalże pewien, że po katastrofie smoleńskiej ostatnim miejscem w jakim mógłby rozbić się jakikolwiek polski samolot jest Rosja.
A ja jestem niemalże pewien , że takie sytuacje będą się powtarzać. Bo historia lubi się powtarzać. Polak niemądrzejszy po biedzie , taki sam głupi jak i był...
>Putin nie jest idiotą i doskonale zdaje sobie sprawę (nawet jeśli miał jakieś złe intencje, w co szczerze wątpię) ilu problemów dostarczyła mu katastrofa smoleńska.
Tak , Putin nie jest idiotą. Problemów ? Jakich problemów ? Poparcie spadło ? Nie. Pieniądze stracił ? Nie. Wina Polaków ? Tak.
Dla niego to drobnostka. Jego poprzednicy mordowali w milionach. Bardziej go martwią zamachy , tak jak dzisiejszy , ale i w nich często macza palce KGB. Kurs polityczny Rosji zmierza w kierunku imperialistycznego państwa. Putin nie należy do frontu odwilży. On wyraźnie wzdycha za ZSRR. Trzeba nie znać historii , być ignorantem albo ślepcem żeby tego nie dostrzegać.
Z początku sam broniłem Rosji i kłóciłem się z rusofobami. Jednak z dnia na dzień przekonuje się , ze z naszym wschodnim sąsiadem nie będzie miłości i pojednania. To wszystko tylko PR i nic więcej. Oczywiście , że musimy utrzymywać dobre stosunki ale lepiej żeby to była "szorstka męska przyjaźń" i ograniczone zaufanie.
|
|
|  | 5 na 5 | Guzik (2020 punktów) | [...]Jego poprzednicy mordowali w milionach. Bardziej go martwią zamachy , tak jak dzisiejszy[...]
Jacy poprzednicy? Rodacy? Stalin np. był Gruzinem, rodakiem naszego(a właściwie L.Kaczyńskiego) sojusznika - Saakaszwilego.
Rosjanie, to naród który ostatnio i nie tylko, bardzo ucierpiał. Zamach w metrze, w teatrze w Moskwie, w szkole w w Biesłanie...I dzisiaj , na lotnisku. Jak czuje się teraz Kaczyński? Powie - dobrze im tak? POLACY! Skończmy tę wieczną wojnę! Bądźmy ludźmi.
|
|
| |  | | zachaj (5239 punktów) |
>Jacy poprzednicy? Rodacy? Stalin np. był Gruzinem, rodakiem naszego(a właściwie L.Kaczyńskiego) sojusznika - Saakaszwilego.
Systemowi poprzednicy.
Nie nawołuje do wojny , tylko do ostrożności i rozwagi.
|
|
1 na 1 | simo.hayha. (433 punktów) | >Tak , Putin nie jest idiotą. Problemów ? Jakich problemów ? Poparcie spadło ? Nie. Pieniądze stracił ? Nie. Wina Polaków ? Tak.
To jaki był jego interes, żeby "pomóc" w katastrofie? Kaczyński za kilka miesięcy miał oddać fotel prezydencki. Nie tylko Rosja, a sami rodacy L. Kaczyńskiego nie widzieli jego prezydentury w jasnych barwach, czyż nie? Trup polityczny we własnym państwie? To jest problem. Przez kilka m-cy narosło sporo wątpliwości, a Putin nie chcę mieć z tym nic wspólnego (dowodem raport MAK), bo doskonale zdaje sobie sprawę, że musi być czysty, żeby liczyć się w rozmowach politycznych i gospodarczych z Zachodem. Szczególnie czysty musi być wobec państwa UE jakim jest Polska
> Kurs polityczny Rosji zmierza w kierunku imperialistycznego państwa. Putin nie należy do frontu odwilży. On wyraźnie wzdycha za ZSRR.
Masz rację. Tyle, że wie doskonale, że drugiego ZSRR nie zbuduje. > Oczywiście , że musimy utrzymywać dobre stosunki ale lepiej żeby to była "szorstka męska przyjaźń" i ograniczone zaufanie
Zgoda. Przenoszenie cmentarzy to dalej wg mnie średni pomysł.
pozdrawiam, simo
|
|
1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | >Po za tym zabezpieczylibyśmy przyszłych Prezydentów i Premierów przed ewentualnością zamachów i innymi dziwnymi wypadkami, czy też przed ryzykownymi akcjami lądowań w lesie, we mgle. To znaczy, że postrzegasz katastrofę z 10.kwietnia jako wynik zamachu? I uważasz, że mgła to domena li tylko podsmoleńskiego lotniska i nie może zaskoczyć na innych lotniskach, w różnych rejonach świata?
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >To znaczy, że postrzegasz katastrofę z 10.kwietnia jako wynik zamachu?
Nie.
>I uważasz, że mgła to domena li tylko podsmoleńskiego lotniska i nie może zaskoczyć na innych lotniskach, w różnych rejonach świata?
CASA też rozbiła się we mgle. Wina stoi po stronie ułomnych procedur.
|
|
|  | 2 na 2 | Scorp (5381 punktów) | >Wina stoi po stronie ułomnych procedur.
Ewentualnie przyczyna. Wina - jeżeli jest - to zawsze po stronie ludzi. -
|
|
 | 9 na 9 | coreless (16088 punktów) |
>To znaczy, że postrzegasz katastrofę z 10.kwietnia jako wynik zamachu?
Mimo skrajnej determinacji polskiej załogi pod dowództwem gen. B. (działającego prawdopodobnie pod wpływem rytualnej porcji sake), pas startowy lotniska w S. nie został uszkodzony. Mimo sprzyjających okoliczności, pełnych zbiorników z paliwem, dużej prędkości opadania i odpowiedniego dociążenia maszyny, zamach na rosyjskie lotnisko wojskowe się nie udał. Warunki przyrodnicze (tym razem mgła i bujne brzeziny) udaremniły atak "kamikadze" i znowu uratowały Rosję przed poważnymi stratami w infrastrukturze, sprzęcie i ludziach. Wielka szkoda. Gdyby samolot uderzył w lotnisko, wśród potencjalnych ofiar mogliby się znaleźć pasażerowie samolotu znajdującego się na płycie lotniska, członkowie korpusu dziennikarskiego i pracowników obsługi. Z tego wniosek, że następne ataki powinny być planowane bardziej precyzyjnie. Każdy nieudany zamach oznacza bowiem dla P. poważne straty wizerunkowe, nie wspominając o stratach w ludziach, sprzęcie i pamiątkowych monetach.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | | Rafaela (2059 punktów) | Pogubiłam się, pytanie moje, a odpowiedź do mnie? Chyba nie.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| |  | 2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
>Pogubiłam się, pytanie moje, a odpowiedź do mnie? Chyba nie.
Przyznam ci się, że po prostu wychyliłem małpeczkę, dodawszy sobie animuszu siadłem przy monitorze i poszedłem na całość bez względu na okoliczności, licząc, że tym razem też się uda. I jak oceniasz mój retoryczny manewr?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | > Przyznam ci się, że po prostu wychyliłem małpeczkę, dodawszy sobie animuszu siadłem przy monitorze i poszedłem na całość bez względu na okoliczności, licząc, że tym razem też się uda. I jak oceniasz mój retoryczny manewr?Bomba  Puściłeś wodze fantazji, ale nie dziw się, gdy Twoja wizja znajdzie zwolenników, bo jest absolutnie wiarygodna 
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| | |  | | zachaj (5239 punktów) | >Przyznam ci się, że po prostu wychyliłem małpeczkę,
Było czuć.
Tylko uważaj żeby za tamte słowa , ktoś w podobnym animuszu , "tulipana" Ci nie zapodał. "Tu jest Polska!"
|
|
| | | |  | 1 na 1 | coreless (16088 punktów) |
>Tylko uważaj żeby za tamte słowa, ktoś w podobnym animuszu , "tulipana" Ci nie zapodał. "Tu jest Polska!"
Dlatego bez małej małpeczki się nie dało. 0,6 promila całkowicie zmienia spojrzenie na rzeczywistość - człowiek jest w stanie zamknąć oczy, usiąść za sterami i wykonać wielki skok naprzód!
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
1 na 1 otisto (166 punktów) (zablokowany) | To trzeba zbudować "monumentalne mauzoleum" w każdym mieście i wsi żeby szanowni dygnitarze mogli dojechać miejską komunikacją, w innym przypadku może się casa II przytrafić. Bzdura jak mało która
|
|
 | 1 na 1 | coreless (16088 punktów) |
Proponuję od razu przemianować Warszawę na Lechomar, a stolicę najlepiej przenieść do Jarosławia.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
1 na 1 | kogut59 (3090 punktów) | > Prezes dziś pozytywnie mnie zaskoczył. Zaproponował to o czym pisałem już wcześniej.> "...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski, żeby ciała> pomordowanych w Miednoje czy w Smoleńsku spoczęły w naszej ziemi.Czy nie tańszy byłby lot raz w roku wszystkich zmarłych do Polski 10 kwietnia ? Wilk syty a owca cala  w wypadku jakiegoś wypadku już nie żyją wiec proste procedury wyjaśniające, Putin jest czysty żadnych olbrzymich kosztów dla podatników itd itp
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >Czy nie tańszy byłby lot raz w roku wszystkich zmarłych do Polski 10 kwietnia ?
Czytam to zdanie i nie rozumiem , czytam ponownie i dalej nic. Idę na browar , może po paru piwkach zrozumiem. Bo na trzeźwo ni chu..
|
|
1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | >Uważam , że to nie jest głupi pomysł.
Uważam, że jeden z najgłupszych, o jakich z życiu słyszałem. Jak to sobie wyobrażasz? Masowe ekshumacje, transport i uroczystości pogrzebowe? Potrafisz oszacować, ile mniej więcej ciał trzeba by przewieźć do Polski? Albo jak takie przedsięwzięcie zostałoby odczytane na Wielkiej Politycznej Arenie Międzynarodowej?
>Jak myślicie czy taki pomysł dałoby się zrealizować ?
Przy ogromnym, bezsensownym uporze, może.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >>Uważam , że to nie jest głupi pomysł. >Uważam, że jeden z najgłupszych, o jakich z życiu słyszałem. Jak to sobie wyobrażasz?
Wiesz co sobie bardzo dobrze wyobrażam ? Rocznicowe uroczystości katastrofy Smoleńskiej i wielki międzynarodowy skandal związany z nimi. Już się o to Kaczyński postara...
|
|
|  | 2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
Przepraszam, że się znowu wpycham nie proszony, ale nie mówi się postara, tylko postarzeje.
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | | -jad- (18783 punktów) | >Wiesz co sobie bardzo dobrze wyobrażam ? Rocznicowe uroczystości katastrofy Smoleńskiej i wielki międzynarodowy skandal związany z nimi.
Myślisz, że przywiezienie trupów do Polski (i towarzyszący temu skandal) cokolwiek w tej sprawie zmieni na lepsze?
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Cytat:Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski Dlaczego tylko te ze wschodu? Bo Prezes po odstawieniu leków już przestał uważać Rosjan za przyjaciół? Jak daleko na wschód sięga wzrokiem/myślą Prezes? Czy Prezes zamiaruje przenoszenie zwłok Polaków - zesłańców syberyjskich, czy jego wzrok/myśl obija się o góry Uralu, gdzie zainstalowane są przekaźniki radiomaryjne?
PS Tylko czekam na komentarz Prezesa dotyczący wczorajszych wydarzeń na moskiewskim lotnisku. Moim zdaniem Prezes ogłosi, że: - KGB dokonało kolejnego, "po Smoleńsku", zamachu, - KGB wykorzystuje zamach na lotnisku w Moskwie, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od zamachu w Smoleńsku.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >- KGB dokonało kolejnego, "po Smoleńsku", zamachu, >- KGB wykorzystuje zamach na lotnisku w Moskwie, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od zamachu w Smoleńsku.[/color]
To nie tak. Nie łączmy Smoleńska z ostatnim zamachem. KGB ma inne powody aby organizować takie akcje. Po pierwsze dzięki terroryzmowi mogą oni mordować i zamykać w więzieniach kogo tylko chcą , w takiej Czeczenii na przykład. Po drugie takie wydarzenia pozwalają zachować duże uprawnienia tajnych służb i przede wszystkim utrzymywać zatrudnienie tysięcy agentów , którzy po rozpadzie ZSRR nie umieją nic innego robić , oprócz torturowania i szpiegowania.
Nie bądźmy śmieszni z tą obroną Rosji. Powtarzam , to nie jest demokratyczny kraj. Nie mówię oczywiście , że zabił naszego Prezydenta. Ale śmiało może mataczyć wybielając się jak tylko się da.
Gdzie Wasz sceptycyzm racjonaliści ? Będziecie łykać wszystko posłusznie co TV zapodaje ?
|
|
|  | 2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
>Gdzie Wasz sceptycyzm racjonaliści ? Będziecie łykać wszystko posłusznie co TV zapodaje ?
Sądzę, że daleko mi do wyrażania miłości względem rosyjskiego rządu, ale w polskiej racji stanu leżą dobre stosunki z tym mocarstwem atomowym, ważnym partnerem politycznym UE i USA, a także jednym z największych producentów gazu i ropy naftowej. Cel działań pana Jarosława Kaczyńskiego znamy, gdyż dał o nich jasno do rozumienia w przemówieniu tuż po przegranej drugiej turze wyborów prezydenckich. O ile można zrozumieć, że upamiętnienie śmierci brata może się stać dla pana Jarosława Kaczyńskiego priorytetem, to pytanie brzmi, czy Polska może sobie pozwolić na to, by katastrofa smoleńska była najważniejszą sprawą w kraju, kosztem której mamy dalej pogrążać wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i rujnować relacje z Rosją?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Gdzie Wasz sceptycyzm racjonaliści ? Będziecie łykać wszystko posłusznie co TV zapodaje ? Nie, będziemy łykać co nam w Internecie zapodają nawiedzeni propagatorzy teorii spiskowych. To jest dopiero racjonalne!
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
| Grzegorz (5685 punktów) | >Prezes dziś pozytywnie mnie zaskoczył. Zaproponował to o czym pisałem już wcześniej. "...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski, żeby ciała pomordowanych w Miednoje czy w Smoleńsku spoczęły w naszej ziemi. Żeby stworzyć dla nich wielkie mauzoleum, coś monumentalnego, miejsce budowania pamięci narodu. Poważnie uważasz że to sensowny pomysł? Poczekaj, kryzys w pełni, a my jeszcze nie skończyliśmy "obiecanej" Świątyni Opatrzności. Zresztą, podejrzewam że w ciągu jakichś maksimum 15 lat społeczeństwo (a więc i politycy) przestaną się tak emocjonować cmentarzami z okresu II wojny światowej. Już od 89 można o tym mówić, więc powiedziano już co trzeba, a w końcu nawet ze strony rosyjskiej Putin przeprosił i przekazał dokumenty, więc politycznie sprawa jest mniej więcej zamknięta. Natomiast ludzi których stracili tam najbliższą rodzinę jest już coraz mniej ze względów naturalnych.
|
|
1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
>Jak myślicie czy taki pomysł dałoby się zrealizować ?
Nie da się .
|
|
| Manian (950 punktów) | To ile Kaczyński ma jeszcze twarzy. Był już sobą, mężem narodu, teraz dumnym tradycjonalistą. Aż strach pomyśleć co jutro będzie.
A tak poza tym to mauzoleum pewnie by miało się nazywać imieniem wielkiego męczennika Lecha Kaczyńskiego
|
|
1 na 1 |
 | | zachaj (5239 punktów) | Przez rok zachowywałem powściągliwość w wypowiadaniu się na temat katastrofy. Właściwie to praktycznie nic nie pisałem na ten temat , liczyłem na poważne śledztwo i pełną współpracę Rosji.
Dziś wiem , że to był błąd. Matactwa tamtejszych śledczych widać bardzo dobrze. Nasz akredytowana nie był dopuszczany do posiedzeń komisji , sam o tym mówi. Zauważ jak opieszale były przekazywane materiały do naszej prokuratory , a niektóre dokumenty do tej pory nie zostały przekazane. W raporcie MAK nawet słowa nie ma o niedociągnięciach Rosji , choć takowe na pewno były i znajdą się w polskim raporcie. Zobaczymy czy zostanie uznany przez Rosję i potraktowany poważnie. Wszystko się niedługo wyjaśni i mam nadzieję , że będzie malowało się w rożowych barwach , jakie tu sugerujesz wyjśmiewając mnie...
|
|
|  | 1 na 1 | coreless (16088 punktów) |
>Przez rok zachowywałem powściągliwość w wypowiadaniu się na temat katastrofy.
Przez rok? W takim razie, o której katastrofie zamierzasz rozmawiać, bo się z lekka pogubiłem w kalendarzu?
> Właściwie to praktycznie nic nie pisałem na ten temat, liczyłem na poważne śledztwo i pełną współpracę Rosji.
To mógł być naprawdę dobry wybór.
> (...) Wszystko się niedługo wyjaśni i mam nadzieję , że będzie malowało się w rożowych barwach , jakie tu sugerujesz wyjśmiewając mnie...
Człowieku, krwawą łaźnię, w której śmierć poniosło 96 osób, chcesz malować w różowych barwach? Mówimy ciągle o tej katastrofie, czy o pęknięciu balonika z farbką na zawodach paintballa na Love Parade w Cycowie?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Minęło dopiero 9 miesięcy. Takie śledztwa trwają latami. Myślę, że w końcu doczekamy się pełnego wyjaśnienia, nie ma co wybiegać przed orkiestrę.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| |  | 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | >Minęło dopiero 9 miesięcy. Takie śledztwa trwają latami. Myślę, że w końcu doczekamy się pełnego wyjaśnienia, nie ma co wybiegać przed orkiestrę.
Tak , zgadzam się ale ludzie nie pamiętają co było wczoraj , a co powiedzieć gdy minie pare lat. Obawiam się , że wszystko zostanie tak ustawione żeby wina była tylko po naszej stronie. Nawet rząd trochę zmienił ton ostatnio , widząc co się dzieje. Szczerze mówiąc , nie spodziewałem się takiego obrotu spraw , chyba tak samo jak nasz Premier. Jest w ciężkiej sytuacji bo szukając prawdy , jednocześnie nie chce narazić naszych relacji z Rosją na szwank. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy , oby znaleźli się mądrzy ludzie w rządzie , którzy obronią rację stanu i Polskę przed totalną kompromitacją.
|
|
| dragomeda (100 punktów) | > Prezes dziś pozytywnie mnie zaskoczył. Zaproponował to o czym pisałem już wcześniej.> "...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski, żeby ciała Co za brawura Kaczyńskiego. W stratach się nie długo nie połapiecie. A Polska będzie jednym wielkim cmentarzem , jak się ludzie o chleb zaczyna zabijać. Jak można wymyślić coś takiego w chwilach światowego kryzysu? To bulwersujące.
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >To bulwersujące.
Co Cię tak bulwersuje , że Europa to jeden wielki cmentarz ? Nie uciekniesz od tego , gdziekolwiek byś nogi nie postawiła , to chodzisz po miejscach zbrodni lub masowych grobach pomordowanych.
Ps. Nawet w tej zapyziałej mieścinie przy wschodniej granicy z której obecnie piszę , trup ściele się gęsto. Niedaleko mojego bloku rozstrzeliwano ludzi , a ciut dalej pod lasem są zbiorowe mogiły , gdzie kilkadziesiąt lat temu ustawiano ludzi w rządku nad krawędzią wielkiego dołu i odbierano życie w imię zbrodniczej ideologii.
|
|
4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >"...Dlatego chciałbym, by wszystkie cmentarze ze wschodu przenieść do Polski, żeby ciała >pomordowanych w Miednoje czy w Smoleńsku spoczęły w naszej ziemi. Ale i tak, podobnie jak z demonstracją pod pałacem prezydenckim, Kaczor i jemu podobni będą latać do Katynia by Rosjanom zrobić na złość Na Wawel jakoś nie lata w każdy 10 dzień miesiąca. >Uważam , że to nie jest głupi pomysł. Może okazać się bardzo kosztowny , jednak wydatki na wizyty zagraniczne też nie są małe. To jest najgłupszy pomysł. Co za mania grzebania w truchłach. Czy żadnego szacunku dla tych zmarłych już nikt nie ma. Mają spoczywać w pokoju. Ale nie, jak nie gen.Sikorski to inni pasażerowie jego samolotu, to pootwierać trumny z ostatniej katastrofy bo może jakaś kosteczka cudza została wsadzona razem ze zmiażdżonymi zwłokami, a teraz zabici w Katyniu raz już ekshumowani ale co tam można jeszcze kilka razy byle gawiedź miała spektakl ku uciesze. > Można byłoby godnie uczcić pamięć ofiar bez nadmiaru przepychu. Najlepiej zachować ich w pamięci a groby pozostawić w spokoju a nie robić nad nimi spektaklu politycznego. Kaczyńskiemu Katyń tylko do tego jest potrzebny, żeby Rosji pięścią pod nosem wygrażać i drażnić. >Po co latać do Rosji , która nas tam nie chce i która nie jest demokratycznym krajem. I jeszcze długo nie będzie bo to nie jest możliwe. Trzeba pamiętać, że Rosja z głębokiego feudalizmu wpadła bez stanów pośrednich w stalinowską dyktaturę. Rosjanie zawsze mieli silnego wodza. Teraz przechodzą szybką transformację ale pewne rzeczy nie są możliwe. Pomyśl jak trudno naszym posłom uznać prawa do wolności obywatelom a przecież w stosunku do Rosjan żyliśmy od 90 lat w mniejszej lub większej ale demokracji. Ile nam brakuje do zachodu i jak powoli się to zmienia. A Rosjanie mają dłuższą drogę. Nie rozumiem o co masz pretensje do Rosjan. O to, że nie napisali, że obsługa lotniska nie była na najwyższym poziomie, że lotnisko nie nadawało się do lądowania dla takiego samolotu i kontrolerzy nie powinni się zgodzić na lądowanie prezydenckiego samolotu. Teraz to oni dobrze wiedzą. Tyle, że nikt nie miał odwagi zabronić Kaczorowi lecieć. Wyobrażasz sobie ten wrzask gdyby zabronili, gdyby nie udostępnili lotniska, gdyby zabronili lądować. Chcą poprawnych stosunków z Polską ( kochać nas nie kochają i jeszcze długo nie będą). W stosunku do Rosji, Polska to mały kraj, nie mamy bomby atomowej, rakiet, wojsko byle jakie, a zachowujemy się jak ratlerek, który szczeka nie wiadomo o co, doskakuje a ugryź się boi. Kaczory robiły wszystko by sprowokować Rosję do wojny (Gruzja najlepszym przykładem). Marzyła im się dyktatura, stworzenie zagrożenia ze wschodu i zachodu miało im umożliwić przejęcie całkowitej władzy. Całe szczęście, że udało ich się odsunąć od władzy zanim narobili dużych szkód.Ale Kaczor cały czas ma nadzieję, że władzę odzyska.Że skłóci nas i z Niemcami i Unią i z Rosją.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|