 |
Cytatów czar-CIX. Jak talmudycznie robić goja w bambuko? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2021 12:10 | Arminius (25555 punktów) | Cytatów czar-CIX. Jak talmudycznie robić goja w bambuko?
2 na 2 | Zdublowana etyka Żydów ma swoje źródło w starotestamentowym przekazie według którego są Oni nacją jedyną w swoim rodzaju, wybraną spośród wszelkich innych, przez jedynego boga. Stąd ich trybalizm, ekskluzywizm oraz lekceważenie czy tez pogarda wzgledem innych nacji - wiodąca prostą drogą do rasizmu A oto dwa przykłady owej zdublowanej etyki, zaczerpnięte z talmudu 1. If the ox of an Israelite bruise the ox of a Gentile, the Israelite is exempt from paying damages; but should the ox of a Gentile bruise the ox of an Israelite, the Gentile is bound to recompense him in full." — Bava Kama, fol. 38, col. 1. (Jeżeli wół Żyda zrani wołu goja, Żyd jest zwolniony z płacenia odszkodowania gojowi; ale jeżeli wół goja zrani wołu Żyda, goj jest zobligowany wypłacić pełne odszkodowanie) 2. "If one finds lost property in a locality where a majority are Israelites, he is bound to proclaim it; but he is not bound to do so if the majority be Gentiles." — Bava Metzia, fol. 24, col. 1. (Jeżeli ktoś znajdzie zgubioną rzecz w miejscu gdzie większość stanowią Żydzi, ma obowiązek powiadomić o tym; jednakże nie ma obowiązku tego zrobić jeżeli większość w tym miejscu stanowią goje) Zaczerpnięto z: books.goog(*)l. 38, col. 1.&f=false | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | sable (465 punktów) | >...są Oni nacją edyną w swoim rodzaju, wybraną spośród wszelkich innych, przez jedynego boga... Dlaczego ten żydowski bóg Jahwe nie wziął pod uwagę wielu innych nacji żyjących wtedy na innych kontynentach planety Ziemia, wśród których być może byłyby nacje bardziej godne wybrania? Czyżby o nich nie wiedział?
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | kto co wiedział? | >>...są Oni nacją edyną w swoim rodzaju, wybraną spośród wszelkich innych, przez jedynego boga... >Dlaczego ten żydowski bóg Jahwe nie wziął pod uwagę wielu innych nacji żyjących wtedy na innych kontynentach planety Ziemia, wśród których być może byłyby nacje bardziej godne wybrania? Czyżby o nich nie wiedział?
Pewnie, że nie. Za to oni wiedzieli jaki "kit mu wcisnąć" o swojej wyjątkowości.
|
|
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | DOSC SZCZUCIA | >Zdublowana etyka Żydów Zdublowana etyka Arminiusa - manipulanta, propagatora Hitlerjugend. Argumentum ad Hitlerum, którego tak bardzo się wystrzega i który tutaj często próbuje rozmydlić, w celu ośmieszenia i wywołania efektu mrożącego u osób, które z racji wiedzy i zdolności do myślenia analitycznego - widzą konotacje pomiędzy współczesną tzw. "prawicą", a ideałami Niemiec lat 30, winna być tutaj podnoszona w stosunku do niego. Toteż informuję wszystkich - nie ma się co bać zarzutu AaH. Znacznie gorsze jest udawanie, że się nie dostrzega faszystowskich cech u osobników, zwłaszcza wtedy, gdy stają się one naprawdę, tak jak w przypadku Armiego, bardzo widoczne. Dziś Arminiusy już wprost dają do zrozumienia co ich brzydzi - po Żydach, wyciągają wstrętne łapska po osoby o innej orientacji i kobiety, że aż zacytuję tego tutaj osobnika - ja nie zaglądam w te krocza. to "one zaglądają" w moje oczy - a ja wtedy od razu z niesmakiem odwracam wzrok. - Dzisiaj odwracają, ale już teraz chętnie by chcieli decydować za kobiety w co mają się się one ubierać.
Arminusie informuję cię, że za każdym razem kiedy będziesz szczuł przeciwko innnym nacjom, grupom, będę zamieszczał tę notatkę.
|
|
 | 1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | jak zawsze | >>Zdublowana etyka Żydów >Zdublowana etyka Arminiusa - manipulanta, propagatora Hitlerjugend. Argumentum ad Hitlerum....
Pański wpis, jak zawsze, pozbawiony jest jakiegokolwiek waloru merytorycznego - stanowiąc, jak zawsze - argument personalny o wszelkich właściwościach mowy nienawiści.
|
|
|  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: jak zawsze | >>>Zdublowana etyka Żydów >>Zdublowana etyka Arminiusa - manipulanta, propagatora Hitlerjugend. Argumentum ad Hitlerum.... >Pański wpis, jak zawsze, pozbawiony jest jakiegokolwiek waloru merytorycznego Jest po prostu apelem byś powstrzymał się od zamieszczania siermiężnych grafomańskich wątków. Wielu forumowiczów, którzy cię upominali przed ich zamieszczaniem, całkowicie rozumiem. Armi sprawiedliwość takich jak ty kiedyś dosięgnie. Nie będziecie bezkarnie pluć jadem na żydów czy LGBT. Faszystowskiego ładu do polski nie wprowadzicie.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | plucie jadem | >>>>Zdublowana etyka Żydów >>>Zdublowana etyka Arminiusa - manipulanta, propagatora Hitlerjugend. Argumentum ad Hitlerum.... >>Pański wpis, jak zawsze, pozbawiony jest jakiegokolwiek waloru merytorycznego >Jest po prostu apelem byś powstrzymał się od zamieszczania siermiężnych grafomańskich wątków. Wielu forumowiczów, którzy cię upominali przed ich zamieszczaniem, całkowicie rozumiem. Armi sprawiedliwość takich jak ty kiedyś dosięgnie. Nie będziecie bezkarnie pluć jadem na żydów czy LGBT. Faszystowskiego ładu do polski nie wprowadzicie.
Dlaczego pan przemawia do mnie w formule pluralis majestatis? To po pierwsze, po drugie niech pan zacytuje, gdzie "pluję jadem na Żydów czy LGBT"? Ja mogę zaraz zacytować pańskie plucie na konkretne osoby na tym forum? Policytujemy się?
|
|
| | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: plucie jadem | Armi cały czas stosujesz tutaj homofobiczną, rasistowską i antysemicką łajdacką nagonkę. > To po pierwsze, po drugie niech pan zacytuje, gdzie "pluję jadem na Żydów czy LGBT"? Ja mogę zaraz zacytować pańskie plucie na konkretne osoby na tym forum? Policytujemy się?Zachowujesz się jak dziecko we mgle albo udajesz idiotę nie potrafiąc odróżnić ciążącej na ludziach odpowiedzialności. A to najlepszy przykład, w którym za piekło jakie kobietom zgotował PIS obciążasz... kobiety "A kościół trzyma się jeszcze jako tako siłą rozmodlonych....kobiet. Słowem za to piekło kobiet same kobiety w dużym stopniu są odpowiedzialne. Volenti non fit iniuria."www.racjonalista.pl/forum.php/s,860639#w860664
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Appenzeller (3118 punktów) | > A to najlepszy przykład, w którym za piekło jakie kobietom zgotował PIS obciążasz... kobiety> "A kościół trzyma się jeszcze jako tako siłą rozmodlonych....kobiet. Słowem za to piekło kobiet same kobiety w dużym stopniu są odpowiedzialne. Volenti non fit iniuria."www.racjonalista.pl/forum.php/s,860639#w860664Ale, romaro, w tym jest niestety dużo prawdy. Nie dotyczy to zresztą tylko KK, ale każdej paskudnej organizacji, która trzyma się nie geniuszem swojego wodza, tylko głupotą i ślepą wiarą wyznawców, gotowością nawet do zbrodni, bo szef tak kazał. To zawsze mnie zastanawiało: świry biorą się, w naturalny sposób, z mutacji. Ale ich wyznawcy, to przecież zwykle poza tym porządni ludzie. A jednak dają się ogłupić i to oni są siłą wodza. Kim by był Vito Corleone, gdyby musiał wrogów zwalczać osobiście? Nikim. Gdyby kościoły stały puste, biskupi byliby warci tyle, ile Kowalski i Nowak. Po namyśle i lekturze doniesień prasowych przypuszczam, że nawet mniej.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
| | | | |  | | romaro (25211 punktów) | >Ale, romaro, w tym jest niestety dużo prawdy. [...} Ale ich wyznawcy, to przecież zwykle poza tym porządni ludzie.. A jednak dają się ogłupić. Nie, w większości byli po prostu ufni, i choćby dlatego nie powinniśmy zapominać kto tutaj jest szubrawcem, a kto ofiarą.
Czy gdyby sprawa dotyczyła skradzionego roweru, częściową winą można by obciążyć jego właściciela, bo nie zabezpieczył go przed kradzieżą? Są miejsca na świecie gdzie spokojnie mógłbym zostawić rower nie obawiając się, że zostanie skradziony.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przykładowo | >Czy gdyby sprawa dotyczyła skradzionego roweru, częściową winą można by obciążyć jego >właściciela, bo nie zabezpieczył go przed kradzieżą?
Przykład jest nietrafny. Nawiązując do pańskiego schematu winien brzmieć on tak: Czy można obciążyć częściową odpowiedzialnością z kradzież roweru także jego właściciela - który swoją postawą (także finansowo) wspiera funkcjonowanie gangu złodziei rowerów? Odpowiedź brzmi - oczywiście tak.
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: plucie jadem | >Czy gdyby sprawa dotyczyła skradzionego roweru, częściową winą można by obciążyć jego właściciela, bo nie zabezpieczył go przed kradzieżą?
Oczywiście, że TAK! Wciąż powtarzam, że to okazja czyni złodzieja i że bez okazji ludzie mogliby być lepsi.
Każdy ma moralny obowiązek bronić się przed złem i ktk tego nie robi ten przyczynia się do rozwoju zła.
>Są miejsca na świecie gdzie spokojnie mógłbym zostawić rower nie obawiając się, że zostanie skradziony.
Bo tam każdy ma 2 swoje rowery więc po co mu trzeci? To nie jest kwestia żadnych wyższych morale tylko zwyczajnego braku potrzeb.
Ci, którzy nie krada sobie rowerów, ochoczo okradani ludzi w biednych krajach na dolarowej lichwie. Nie mają z tym żadnego problemu.
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >To zawsze mnie zastanawiało: świry biorą się, w naturalny sposób, z mutacji. Ale ich wyznawcy, to przecież zwykle poza tym porządni ludzie. A jednak dają się ogłupić i to oni są siłą wodza. Kim by był Vito Corleone, gdyby musiał wrogów zwalczać osobiście? Nikim.
O ile mi wiadomo ludzie, którzy stali się nazistami, przedtem byli nikim, a kiedy już się stali nazistami rządzili światem. Podobnie zresztą było z komunistami.
To są przykłady ekstremalne ale pokazują co daje grupa i ideologia, która grupę zespaja - z nikogo kimś.
Podejrzewam, że sprawa ma się podobnie z religiami i kościołami - z nikogo kimś.
Gdybym miał wybierać pomiędzy: nikt się ze mną nie liczy a wszyscy się ze mną liczą nie mam co do garnka włożyc a mam wystarczająco jedzenia na tyle, że innym jeszcze mogę rozdać
ciekawe co wybrałbym?
Często przedstawiane tu rozumowanie jest tak płytkie, tak pozbawione esencji, że aż szkoda się takim rozumowaniem zajmować.
Jeżeli w przeszłości naprawdę tak było, że Żydzi zdobywali przewagę intelektualną nad pozostałymi a następnie wykorzystywali własny intelekt nie do tego, żeby innym przewodzić lecz żeby ich wyzyskiwać, to każdy kto w to wierzy ma prawo to wyrazić.
Wolno krytykować zło!
Jeżeli tego zła jednak nie było i Żydzi zawsze byli super, to należy wziąć ich w obronę.
Mam propozycję na rozwiązanie kwestii żydowskiej na tym forum. Niech do każdego negatywnego przykładu Żyda prezentowanego na tym forum ktoś dopisze pozytywny przykład Żyda, z opisem jego działalności. Albo najlepiej dwa przykładu, a ich będzie przewaga.
Dowiem się czegoś więcej o Żydach a obrońcy Żydów będą mogli zaprezentować swoją wiedzę o nich, bo przeciwnicy Żydów ją prezentują.
Widać syjon naprawdę jest centrum wszechświata, bo emocje skupione wokół centrum nie stygną.
---- Dodam, że gdy spotkaliśmy ostatnio Żydów w Peru, młode, dwudziestoparoletnie osoby, które od miesięcy podróżują po całej Ameryce Pd., ciężko mi sobie wyobrazić za co, powiedziały, że Polskę znają tylko z odwiedzin obozów koncentracyjnych. Byli w Polsce ale nic poza pozostałościami obozow w Polsce nie widzieli, jakby już nic innego w niej nie było. Nie poznali tez chyba żadnych Polaków, jakbyśmy byli pierwszymi.
Taki trochę tendencyjny obraz.
Jak się człowiek nasłucha, że wszyscy go nienawidzą i chcą go zamordować, to się człowiek od tego może zrobić trochę obojętny na los wszystkich. Ale czy w tym nie ma zakłamania?
|
|
| | | | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> O ile mi wiadomo ludzie, którzy stali się nazistami, przedtem byli nikim, a kiedy już się stali nazistami rządzili światem. Podobnie zresztą było z komunistami.> To są przykłady ekstremalne ale pokazują co daje grupa i ideologia, która grupę zespaja - z nikogo kimś.> Jak zwykle bzdury. Należy postawić się w sytuacji w jakiej byli Żydzi, którzy mieli KONCEPCJĘ zbudowania bomby atomowej. Koszt realizacji tej koncepcji powodował, że aby ją rozpocząć trzeba było najpierw zdobyć ogromne środki finansowe. Kogo Żydzi się obawiali pracując nad bombą atomową? Czy ktoś im złożył ofertę pokrycia tych kosztów i stania się właścicielem bomby atomowej?? Czy Żydzi mieli plan zbudowania swojego mocarstwa atomowego?? Komunizm jak i inne ideologie kotłował się w pustych łbach nawiedzonych, powodując lokalne problemy z którymi szybko sobie radzono. Dopiero jak Żydzi zainwestowali w komunizm ponad 1O ton złota i zajęli się zmasowaną propagandą, komuniści stali się naprawdę groźni. Żydzi wykorzystali komunistów do przejęcia władzy nad Rosją, która posiadała majątek konieczny do prowadzenia prac nad bombą atomową, posiadała tereny na poligon atomowy i niewolników, których można było zabić i nikt by o niczym nie wiedział. Za parawanem komunizmu Żydzi budowali pierwsze mocarstwo atomowe. Spośród 14OO czołowych niemieckich komunistów, 222 czołowych członków KPD padło ofiarą nazistów, a 178 komunistów zabili żydobolszewicy w ZR w latach 1937-38. Komuniści nie rozumieli sytuacji w jakiej się znaleźli. W ZR po wygranym zamachu stanu władzę nie objęli komuniści tylko żydobolszewicy, którzy utworzyli swój ośrodek władzy NKWD. Komuniści wystraszeni zajęli hotel LUX w Moskwie i tam drżeli o swoje życie bojąc się agentów Beri. Żydowski projekt mocarstwa atomowego zakładał połączenie Związku Radzieckiego i Niemiec. Zagrożeniem dla tego projektu były działania jakie podejmie Imperium Brytyjskie. Żydzi uzbroili Niemców pod hasłem GOTT MIT UNS, czyli walki z żydowskim komunizmem. Przeprowadzili prowokację tzw. cud nad Wisłą, i rozpoczęli zbroić Niemców. Żydowskie banki uruchomiły rzekę płynących dolarów do III Rzeszy. David Rockefeller sprezentował technologie produkcji syntetycznej gumy, benzyny i dostarczył 5OO ton dodatku do paliwa lotniczego. Z Ameryki dostarczono linię do produkcji bombowca Junkers JU87, zaprojektowanego do niszczenia okrętów. Żydowski projekt budowy europejskiego mocarstwa atomowego został jakoś rozszyfrowany przez Brytyjczyków. Co mogli zrobić Brytyjczycy by przeciwstawić się rosnącej obok atomowej potędze, co oznaczało by kres ich imperium?? Brytyjczycy wykorzystali swoją agenturę w Niemczech do siania antysemityzmu w Niemcach. Kryształowa noc i operacja Deutsche Physik to klasyczne działanie obcych służb. Brytyjczycy zainstalowali w niemieckim instytucie atomowym trzech swoich agentów, dwóch wcześniej dostało nagrodę Nobla, trzeci to Czech Rudolf Tomaschek. Brytyjczycy rozbili Żydowską koncepcję budowy mocarstwa atomowego i przejęli ich fizyków atomowych. Brytyjczycy z tą ofertą udali się do Amerykanów, którzy tylko na to czekali. Spotkanie odbyło się w Kanadzie. Po spotkaniu tym zostawiono teczkę z fałszywymi dokumentami w nadziei, że ktoś ją przejmie i uzna za prawdziwe. Niestety znalazca tej teczki od razu zgłosił się z nią, do tych co ją podrzucili. Komuniści i naziści byli rozgrywani przez służby jak małe dzieci. Ludzie otumanieni "wielkimi" ideami ginęli nie rozumiejąc, kto nimi steruje i jakie są prawdziwe cele. Pierwsza połowa XX w. to była walka Żydów z Brytyjczykami. Zginęło miliony nieświadomych ludzi by nie powstało atomowe mocarstwo w środku Europy. Polska stanęła po stronie Brytyjczyków, zginęło w ich interesie miliony Polaków i nawet nie powiedzieli dziękuję. Po wojnie wystawili nam rachunki do zapłaty. Polak za to będzie zawsze znienawidzony przez Żydów. Żydzi musieli oddać swój projekt budowy bomby atomowej i panowania nad Światem prymitywnym Amerykanom. > Dodam, że gdy spotkaliśmy ostatnio Żydów w Peru, młode, dwudziestoparoletnie osoby, które od >miesięcy podróżują po całej Ameryce Pd., ciężko mi sobie wyobrazić za co, powiedziały, że >Polskę znają tylko z odwiedzin obozów koncentracyjnych. Byli w Polsce ale nic poza >pozostałościami obozow w Polsce nie widzieli, jakby już nic innego w niej nie było. Nie poznali >tez chyba żadnych Polaków, jakbyśmy byli pierwszymi.> Ludzie to co wiedzą o historii zostało im zapodane przez funkcjonariuszy państwowych, którzy powielają ustalony przekaz. Nikt nie szuka w tym braku logiczności i docieka co się kryje za tajnymi rozmowami, które się odbyły a my nie wiemy co tam ustalono. Duda podpisał w naszym imieniu nie wiadomo co w USA. Potem ktoś do tego dorobi bajkę historyczną i kolejne pokolenia będą ogłupiane w nienawiści by doprowadzić do kolejnej wojny. Nie bez powodu Sołżenicyn odmówił "polskim" władzom na zaproszenie do Katynia.  Tu mamy zestawienie, które pokazuje jak Polak jest ogłupiany i do wojny z kim tresowany.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zacytowany |
>Zachowujesz się jak dziecko we mgle albo udajesz idiotę nie potrafiąc odróżnić ciążącej na ludziach odpowiedzialności. >A to najlepszy przykład, w którym za piekło jakie kobietom zgotował PIS obciążasz... kobiety >"A kościół trzyma się jeszcze jako tako siłą rozmodlonych....kobiet. Słowem za to piekło kobiet same kobiety w dużym stopniu są odpowiedzialne. Volenti non fit iniuria."
Pominął pan cytat jak niżej uzasadniający moją tezę - co jest rzecz jasna manipulacją.
"Kościół współczesny nie magnetyzuje mężczyzn, lecz ich raczej odstrasza. (...) Co gorsze, niewielu duszpasterzy zdaje sobie z tego sprawę i niewielu wykazuje zaniepokojenie nieobecnością mężczyzn w Kościele" - powiedział (wtedy jeszcze) wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieży Męskiej w 2016 r. I stwierdził, że "winę za znikomą obecność mężczyzn w życiu kościelnym ponosi sam Kościół" (cytat za KAI).
Badania Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego pokazują, że kobiety niemal dwukrotnie częściej niż mężczyźni deklarują się jako osoby "głęboko wierzące" (26 proc.), częściej deklarują wiarę w Boga (90-93 proc.), rzadziej ateizm (1,1 proc. kobiet, 5 proc. mężczyzn)."
|
|
2 na 2 | rozmyślający (88 punktów) | Odp: Cytatów czar-CIX. Jak talmudycznie robić goja w bambuko? | A pod postem Arminiusa jak zazwyczaj siermiężna krytyka zaprezentowana przez użytkownika romaro. Niech Pan sie trochę wysili i przedstawi bardziej konstruktywną krytykę postów Arminiusa (z chęcią poczytam). Rzucanie na prawo i lewo faszyzmem niewiele wnosi do dyskusji i tylko zaśmieca wątek (przy okazji, gdzie ze strony Arminiusa ataki na gejów, bo chyba o to Panu chodziło z LGBT?).
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >(przy okazji, gdzie ze strony Arminiusa ataki na gejów, bo chyba o to Panu chodziło z LGBT?). Nie tylko, choć w odniesieniu do tego wątku piętnuję atak na Żydów, który jak rozumiem tobie nie przeszkadza, mało tego - z chęcią je "czytasz"... Więc życzę "miłej" lektury pozostałych wątków.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Rzucanie na prawo i lewo faszyzmem niewiele wnosi do dyskusji Podobnie jak w twoich wypowiedziach częste krytyczne oceny "pewnych zagranicznych uniwersytetów", na których miałeś "okazję bywać". Czy to nie "pewien" rodzaj sadomasochizmu?
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>A oto dwa przykłady owej zdublowanej etyki, zaczerpnięte z talmudu...<<
A już raczej zabawne jest, że ci tzw. żydzi aszkenazyjscy stanowiący trzon dzisiejszego żydostwa, są potomkami chazarów, a więc nie o nich w talmudzie pisano. Równie dobrze Eskimosi po przejściu na judaizm mogli by się pod to podczepiać.
|
|
 | 1 na 1 | haish (2904 punktów) |
> A już raczej zabawne jest, że ci tzw. żydzi aszkenazyjscy stanowiący trzon dzisiejszego żydostwa, są potomkami chazarów, a więc nie o nich w talmudzie pisano. Równie dobrze Eskimosi po przejściu na judaizm mogli by się pod to podczepiać.> Żydzi aszkenazyjscy mają tożsamość jidisz czyli niemiecką, potomkowie Chazarów to raczej żydzi Mizrachi (wschodni). Sprawa jest dość skomplikowana gdyż genetyka to jedno, a tożsamość(wzorce kulturowe i język ojczysty) to to całkiem inne kryteria. Rewelacje o chazarskim pochodzeniu Aszkenazyjczyków to nic innego jak mniemanologia. Poniżej podaję link do strony odnośnie historii Żydów www.jewish(*)g/virtual-jewish-history-toursBardziej prawdopodobne jest że potomkowie Chazarów to społeczność Karaimów.
|
|
|  | 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Poniżej podaję link do strony odnośnie historii Żydów www.jewish(*)l-jewish-history-tours<<Link dość słaby. Jest tylko o tym, że gdzieś około roku 1098 przywędrowali do Polski. Skąd? Chyba nie z Palestyny. To ja już wolę opierać się na tym, co na temat pochodzenia narodu żydowskiego napisał ŻYD, Shlomo Sand, w książce o tym, jak wymyślono naród żydowski: b-ok.cc/book/948041/b31c1c
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) | > >>Poniżej podaję link do strony odnośnie historii Żydów www.jewish(*)l-jewish-history-tours<<> Link dość słaby. Jest tylko o tym, że gdzieś około roku 1098 przywędrowali do Polski. Skąd? Chyba nie z Palestyny.> To ja już wolę opierać się na tym, co na temat pochodzenia narodu żydowskiego napisał ŻYD, Shlomo Sand, w książce o tym, jak wymyślono naród żydowski:> b-ok.cc/book/948041/b31c1c> Rozsądny i racjonalny człowiek zdaje sobie sprawę że oficjalna historia jest zawsze pisana przez zwycięzców i służy między innymi do kształtowania tożsamości kolejnych pokoleń. Wielu powołuje się na badania genetyczne jako absolutną wyrocznię. Genetyka to badania nad materią ożywioną. Umysł, ludzka pamięć i język ojczysty(kraju pochodzenia) nie zawsze są zgodne z genetyką i dlatego opieranie się na samej genetyce zawiera spory margines błędu. Shlomo Sand przedstawił swoje wizje i argumenty. Temat Żydów jest wdzięcznym polem do różnorakich manipulacji, mącenia i gmatwania, wystarczy uzmysłowić sobie, że nie ma jednego języka żydowskiego( tak jak jest np. język polski, niemiecki, rosyjski, ukraiński i inne), nie istnieje i nie istniał również język izraelski. Istniał w przeszłości i z chwilą utworzenia państwa Izrael stał się językiem żywym język hebrajski ; nie istniało nigdy i nie istnieje obecnie państwo hebrajskie. Mając na uwadze, że język ojczysty jest podstawą tożsamości każdego homo sapiens wszelkie opinie i teorie lansowane obecnie na ten temat mają wątłe i chwiejne podstawy. Na 100% PEWNE JEST ŻE NAZWA ŻYDZI POCHODZI OD NAZWY GEOGRAFICZNEJ - JUDEA.
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | zabrakło | >wystarczy uzmysłowić sobie, że nie ma jednego języka żydowskiego( tak jak jest np. język polski, >niemiecki, rosyjski, ukraiński i inne), nie istnieje i nie istniał również język izraelski.
Zabrakło w pańskich elukubracjach wzmianki o jidysz - niezwykle rozpowszechnionym języku Żydów wschodnioeuropejskich. Jego pomijanie w kontekstach przez pana podniesionych jest niedopuszczalne.
|
|
| | | |  | | haish (2904 punktów) | Odp: zabrakło | >>wystarczy uzmysłowić sobie, że nie ma jednego języka żydowskiego( tak jak jest np. język polski, >niemiecki, rosyjski, ukraiński i inne), nie istnieje i nie istniał również język izraelski. >Zabrakło w pańskich elukubracjach wzmianki o jidysz - niezwykle rozpowszechnionym języku Żydów wschodnioeuropejskich. Jego pomijanie w kontekstach przez pana podniesionych jest niedopuszczalne.
Nie zabrakło, o jidisz napisałem ciut wyżej, - jidisz dopiero po II WŚ został uznany za język, wcześniej mówiono o nim żargon.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|