Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sankcje nałożone na Rosję

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
01-03-2022 13:58romaro (25211 punktów)Sankcje nałożone na Rosję
Ocena 8 na 8
Potężnych sankcji przeciwko systemowi finansowemu Rosji Putin się nie spodziewał. Jeśli Putin chciał podzielić Unię Europejską, osłabić NATO i złamać społeczność międzynarodową, osiągnął dokładnie coś przeciwnego. Jesteśmy bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek w przeszłości. Obecnie sankcje są koordynowane ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Kanadą, Norwegią, ale także na przykład Japonią, Koreą Południową i Australią. Dołączyły się kraje dotąd neutralne. jest to ponad 30 krajów, w których, które odpowiadają za połowę światowej gospodarki. Zamrożone zostają inne aktywa oligarchów. Czy to ich luksusowe jachty, czy samochody, czy posiadłości. Właśnie w tej chwili czytam, że Osiedle po radzieckich dyplomatach na Sobieskiego zostanie przejęte przez miasto i zamieszkają tam obecnie uchodźcy z Ukrainy!
Rosja od aneksji Krymu rozwija własny system płatności kartami o nazwie MIR. Ale według danych Centralnego Banku Rosji transakcje wykonywane za pomocą MIR-a stanowią tylko 24 proc. Dla porównania w 2017 roku było to tylko 2,9 proc.
W 2020 r. ciągle trzy czwarte transakcji to przede wszystkim płatności Visa i MasterCard. Właśnie z powodu sankcji karty przestały działać od kilku dni. Dało się to we znaki szczególnie w poniedziałek, gdy Rosjanie ruszyli do pracy i szkół i nie mogli wejść do metra. To nie przypadek. W Moskwie, podobnie jak w Londynie czy w Nowym Jorku, mieszkańcy nie muszą mieć odpowiedników naszych kart miejskich - bilety okresowe są kodowane na kartach debetowych MasterCard. Jest to możliwe od ubiegłego roku, dzięki współpracy Google, MasterCard i rosyjskiego banku VTB. Gdy z tej układanki wyjęto jeden element, czyli płatności, system się rozleciał, a moskwianie musieli kupić tradycyjne bilety. Jak do teg dodam, ze nie działa już google pay no to sobie wyobraźcie skalę utrudnień.
Według danych Banku Centralnego Rosji 25 lutego, czyli w piątek, popyt na gotówkę wyniósł 1,4 bln rubli - to było 12,5 raza więcej niż poprzedniego dnia - to rekord. W przeliczeniu to równowartość 14,7 mld dolarów, czyli 58,8 mld zł. Dla porównania, w marcu 2020 r., czyli po wybuchu pandemii, Polacy wypłacili z bankomatów rekordowe 30 mld zł, ale w ciągu miesiąca.
Zwykli Rosjanie są w szoku. - Nie ma dolarów, nie ma rubli. Ruble pewnie dowiozą, ale nic mi po nich. Nie wiem, co będzie potem, ale obawiam się, że zamienimy się w drugą Koreę Północną, albo Iran - powiedział dziennikarzom w Moskwie Anton.


Rosji grozi paraliż i bankructwo. Sankcje Zachodu wywołały nagłą reakcję Władimira Putina. Prezydent dyktator wydał nagły dekret, który obowiązuje od już - wchodzi w życie z dniem 1 marca i zakazuje obywatelom przesyłania pieniędzy za granicę. Niemożliwe staje się wysyłanie środków za pomocą banków i innych instytucji finansowych. Zablokowana zostaje także możliwość obsługiwania długu zagranicznego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kaszelop (219 punktów)
Tak należy postępować z dyktatorami.
01-03-2022 21:17 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak należy postępować z dyktatorami.

Nie martw się, każda akcja rodzi reakcje.

Teraz surowce popłyną szeroką rzeką przez przez raje podatkowe a Rosjanie na tej bazie rozwiną własne usługi finansowe.

To jest tylko pierwszy cios i zbity zaraz odzyska przytomność i wstanie do walki.

A teraz romaro cenzorze możesz już skasować moją wypowiedź, bo jedynie Ty wiesz co jest słuszne i moja stopka propagująca kulturę demaskowania tajemnic stanie Ci kością w gardle.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-03-2022 21:24 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)

>A teraz romaro cenzorze możesz już skasować moją wypowiedź, bo jedynie Ty wiesz co jest słuszne i moja stopka propagująca kulturę demaskowania tajemnic stanie Ci kością w gardle.

A po co? Wyświetlę wszystkie komentarze osób które twój sklep (a więc ty), okradł albo oszukał i coś na deser, co Tobie stanie kością w gardle...
02-03-2022 08:30 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Tymczasem wyświetlmy szczerą deklarację Hamerlika o tym że nie płacił wszystkich alimentów, zwłaszcza nie zamierza ich uregulować.

Hamerlik Konopka Cytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>A teraz romaro cenzorze możesz już skasować moją wypowiedź, bo jedynie Ty wiesz co jest słuszne i moja stopka propagująca kulturę demaskowania tajemnic stanie Ci kością w gardle.
>A po co? Wyświetlę wszystkie komentarze osób które twój sklep (a więc ty), okradł albo oszukał i coś na deser, co Tobie stanie kością w gardle...

Ja Cię przed tym nie powstrzymam, bo jak?
Musiałbym złamać wszystkie systemy, to niemożliwe.

Teraz sam widzisz, że transparentność wszystkim się opłaca.
System opinii zmienia zachowania sprzedawców, którzy bez tego systemu nie liczyliby się z kupującymi.

Zrozum w końcu co jest złe, co jest dobre i podpisz się wreszcie własnym nazwiskiem pod swoimi słowami. Przecież to są twoje słowa, nikt Ci ich w gardło nie wcisnął ani na klawiaturze za Ciebie nie wystukał.

Podpisz się właścicielu pod swoją własnością i nie otwieraj konta na bazie skrzynki na listy na oceanicznych wyspach. Tajemnice demoralizują, anonimowość deprawuje.

szarley to w realu Johannes Jerlas
02-03-2022 14:50 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Zrozum w końcu co jest złe, co jest dobre i podpisz się wreszcie
> własnym nazwiskiem pod swoimi słowami

Zrobiłem lata temu.
Co ciekawe, bez twoich nacisków.

> System opinii zmienia zachowania sprzedawców, którzy bez tego
> systemu nie liczyliby się z kupującymi.

Pozwól więc, że zapytam: jakie zachowanie w tobie się zmieniło od tamten pory. Dziś oszukiwałbyś mniej?
Nie.
Więcej, o czym świadczy m. in. ten cytat:
Hamerlik Konopka 16-09-2020 16:57 Cytat:
Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. (..) Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy (..), żeby się wynosił skąd przyszedł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zrobiłem lata temu.
>Co ciekawe, bez twoich nacisków.

Więc musisz być tym chopakiem ze studniówki przy flaszce bimbru, którego Ci pokazałem, bo żaden inny Jacek Glodzik do Ciebie nie pasuje.

Zaprzeczyłeś, bo próbowałeś wtedy mi przykleić etykietę alkoholika za młodu i twój wizerunek gdy jesteś spity jak bela na imprezie w technikum do tej akcji nie pasował.

Jeżeli jesteś naprawdę Jackiem Glodzikiem to byłeś tym pijanym na studniówce chłopcem.

I to nic takiego gdyby nie twoje chamskie próby manipulacji moim wizerunkiem.

Wiem, wiem, potrzebujecie anonimowości i tajemnic, żeby skutecznie udawać kogoś, kim nie jesteście.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 08:54 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wiem, wiem, potrzebujecie anonimowości i tajemnic, żeby skutecznie
> udawać kogoś, kim nie jesteście.

Ekshibicjonista i utracjusz to zdumiewająca kompozycja: będzie innym wymyślał życiorys, przypisywał kradzież podczas gdy sam trzyma w tajemnicy dochody swojej rodziny, swoje długi, adresy swoich bliskich czy też ciag dalszy rozmowy którą zasugerował z własnym dzieckiem o alimentach.
Hamerlik, masz mentalność pospolitego złodziejaszka.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,873295#w873837



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ekshibicjonista i utracjusz to zdumiewająca kompozycja: będzie innym wymyślał życiorys, przypisywał kradzież podczas gdy sam trzyma w tajemnicy dochody swojej rodziny,

Że co?

Będziesz głupoty po szarelyu powtarzał, bo nie chce Ci się zajrzeć w dokument, który opublikowałem?

Przecież to Wy stworzyliście te chore kwity a ja je tylko wypełniam i nie sam, bo są tak chore.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 11:45 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Będziesz głupoty po szarelyu powtarzał, bo nie chce Ci się
> zajrzeć w dokument, który opublikowałem?

Tak jak adres swojej mamusi?
Przyznaję szczerze i otwarcie: nie chce mi się czytać twoich łgarstw.
I co mi zrobisz? Wiem wiem: nie uznasz.
A ja mam to w...


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyznaję szczerze i otwarcie: nie chce mi się czytać twoich łgarstw.

Domyślam się, po twoich zainteresowaniach, że chciałbyś być jak amerykańscy spece od tłumu, móc dowolną rzeczywistość zaprojektować.

Ale prawda jest nieubłagana, nie zmienisz jej psychologicznymi trikami.

Rzeczywistości nie pokonasz, możesz tylko innych otumanić jej fałszywą wizją.

Dlatego mogę spać spokojnie.
Ludzie kiedyś zrozumieją co ma prawdziwą wartość.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 15:22 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
"Kiedyś, w przyszłości, musi minąć nieco czasu" itd. Jeden żyje w przeszłości, inny przyszłością.
A ludzie i tak zadziwiająco celnie zrozumieją, co jej (wartości) nie ma.
Spij spokojnie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Kiedyś, w przyszłości, musi minąć nieco czasu" itd. Jeden żyje w przeszłości, inny przyszłością.

Bingo!

Ty wciąż o przeszłości a ja wciąż o przyszłości. To nas różni.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 17:11 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ty wciąż o przeszłości

A gdzie?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ty wciąż o przeszłości
>A gdzie?

Wciąż o mojej przeszłości, w każdym zdaniu do mnie i do innych o mnie.

Non stop.


szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 19:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Alleluja i do przodu, Hamerlik!
Nie możesz? Ach przeszłość ciąży, cóż za odkrycie.
Tak na marginesie - tu jakoś znalazł się czas teraźniejszy:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,873750#w874000

To już może myśl o tych swoich szklanych domach.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To już może myśl o tych swoich szklanych domach.

Na to już za późno.

Inni wizjonerzy już wcześniej o tym pomyśleli i stąd wzięło się też powodzenie o ciężkiej harówce za miskę ryżu.



Broń, broń waszego zgnilego kapitalizmu.
Na pewno jakiś ochłap dla Ciebie ze stołu za to spadnie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-03-2022 07:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Inni wizjonerzy już wcześniej o tym pomyśleli i stąd wzięło się
> też powodzenie o ciężkiej harówce za miskę ryżu.

To może prostszym językiem, widzę jak zwykle bronisz się przed załapaniem rękami i nogami: nikt tu nie kwestionuje błędów i wad obecnej wersji kapitalizmu, choć twoje postulaty są od niego znacznie grosze. Od merytorycznej rozmowy o poziomie życia i rozwarstwieniu w twoim systemie, uciekłeś.
"ja wciąż o przyszłości" - marz zatem dalej o swoich szklanych domach.

> Broń, broń waszego zgnilego kapitalizmu.
> Na pewno jakiś ochłap dla Ciebie ze stołu za to spadnie.

Jak zarobek wyższy od sredniej w Berlinie, wakacyjna podóż do Peru tudzież niespłacanie długu?
No comments.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nikt tu nie kwestionuje błędów i wad obecnej wersji kapitalizmu, choć twoje postulaty są od niego znacznie grosze.

Co może być złego w transparentności rozkładu i przepływu kapitału?

Co może być złego w opodatkowaniu własności w miejsce opodatkowania konsumpcji i pracy?

Co może być złego w wykluczeniu przymusu i przemocy ze stosunków gospodarczych?

Ja Wy narcystyczna elito Zachodu sobie to usprawiedliwiacie?
Co tam kołacze się w głębi waszych umysłów, nie wystawiane nigdy na pokaz?
Święta wiara w to, że jesteście wyższą formą życia od innych?

Nie, nie jesteście, jesteście bardzo podobni do pozostałych ludzi.
Nie wszystko dla Was a dla innych nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas
04-03-2022 11:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co może być złego w transparentności rozkładu i przepływu kapitału?

To samo, co w ujawnieniu informacji:
a) o rzeczywistym zadłużeniu Hamerlika
b) o cenie zbycia pewnej działki przez bank
c) o cenie, po jakiej chodzi taka działka dziś
d) treści pewnej rozmowy Hamerlika z własną dorosłą już córką o niespłaconych alimentach na nią
e) o adresie mamusi H
f) o dochodach żony H
g) itd. itp.

> Co tam kołacze się w głębi waszych umysłów, nie wystawiane nigdy na pokaz?

W głebi umysłu Hamerlika kołaczą się następujace myśli, nigdy nie wystawiane na pokaz:

a) rzeczywiste zadłużenie Hamerlika
b) cena zbycia pewnej działki przez bank
c) cena po jakiej chodzi taka działka dziś
d) treść pewnej rozmowy Hamerlika z własną dorosłą już córką o niespłaconych alimentach na nią
e) o trzymanu w tajemnicy adresu mamusi H
f) o trzymaniu w tajemnicy dochodów żony H
g) itd. itp.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Rowerex (859 punktów)
>Potężnych sankcji przeciwko systemowi finansowemu Rosji Putin się nie spodziewał.

Czyli "Ukraina zwycięża na wszystkich frontach" - problem w tym, że to wszystko sieczka propagandowa - ludzie chcą artykułów i informacji o "porażkach Rusków" i "sukcesach Ukraińców" więc je dostają - a ile w nich rzeczywistości?

Krzykliwy tytuł niusa po przeczytaniu szczegółów okazuję się zazwyczaj półprawdą lub wręcz totalnym przeinaczeniem, bo od sankcji są wyjątki, wyjątki od wyjątków, albo jest sankcja, ale dotycząca wyjątkowych przypadków.

Pamiętam w ostatnich latach wiele niusów mówiących o tym, że gospodarka rosyjska upada - no i tak upadała, że upaść nie chciała.

Wprawdzie cały artykuł nie jest dostępny, ale końcowe sformułowanie jest ciekawe:
cejsh.icm.(*)ec-2875-48d1-8bf4-b0deea1da459

>Zwykli Rosjanie są w szoku. - Nie ma dolarów, nie ma rubli. Ruble pewnie dowiozą, ale nic mi po
>nich. Nie wiem, co będzie potem, ale obawiam się, że zamienimy się w drugą Koreę Północną, albo Iran
>- powiedział dziennikarzom w Moskwie Anton.

Taaaa, Anton na prezydenta, wszak reprezentuje całą Rosję - po co gadać z Putinem, jak jest Anton?

Papierowe waluty to sobie można wsadzić, liczy się złoto, a w tym się Rosjanie lubują, liczą się surowce, pierwiastki ziem rzadkich, gazy typu argon, krypton czy ksenon, których potrzebuje współczesna elektronika.

Oprócz zachodu jest też wschód - Chiny na Rosję palcem nie kiwną.

>
Rosji grozi paraliż i bankructwo. Sankcje Zachodu wywołały nagłą reakcję Władimira Putina. Prezydent

>dyktator wydał nagły dekret, który obowiązuje od już - wchodzi w życie z dniem 1 marca i zakazuje
>obywatelom przesyłania pieniędzy za granicę. Niemożliwe staje się wysyłanie środków za pomocą banków
>i innych instytucji finansowych. Zablokowana zostaje także możliwość obsługiwania długu
>zagranicznego.

Nie mów hop - peany na cześć "zachodu" będzie można piać, jeżeli cokolwiek uda się odwrócić - nie powstrzymać, tylko odwrócić - a wg mnie jest to po prostu nierealna fikcja.

Rosja zrobi to co chce, a reszta świata będzie się chwalić tym, że "przywróciła pokój", problem w tym, że będzie to już "pokój na rosyjskich zasadach pod rosyjskimi flagami".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zwykli Rosjanie są w szoku. - Nie ma dolarów

Na szybki koniec Putina nie miej nadziei.
Putin jest jak karaluch bardzo szybko będzie przystosowywał się do nowej rzeczywistości.
Wszyscy już liczą, że Putin się łamie ale on szybko się pozbiera i będzie budował nową strategię.
Ten gość nie odpuści ponieważ poświęcił temu projektowi całe swoje życie.
Rosjanie mają ogromną przestrzeń i surowce oni sobie zawsze poradzą z Zachodem czy bez.

Nie minie 2 tygodnie jak z poczucia siły poczujesz słabość.

Zachód jest chciwy.
Zachód można zawsze przekupić i Putin to zrobi, przekupi Zachód.

Wkrótce Zachód zacznie się dzielić na tych, którzy widzą w Putinie demona i na tych, którzy mają w dupie wszystko oprócz zysków.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 02:23 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Na szybki koniec Putina nie miej nadziei.
A kimże ty jesteś, żeby odbierać ludziom nadzieję, jasnowidzem, krynicą mądrości?
>Putin jest jak karaluch bardzo szybko będzie przystosowywał się do nowej rzeczywistości.
Wiesz to z autopsji?
>Wszyscy już liczą, że Putin się łamie ale on szybko się pozbiera i będzie budował nową strategię.
Karaluchy są nieśmiertelne...

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
03-03-2022 08:09 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A kimże ty jesteś, żeby odbierać ludziom nadzieję

Kimś kto dostrzega, że Putin przygotowywał się do tej akcji od dziesięcioleci i kimś kto zauważa, że Chińczycy wiedzieli o tej akcji i zaakceptowali ją, przypuszczalnie Indie też.

Putin próbuje budować blok wschodni przeciw zachodniemu.

Na szybkie pokonanie Putina nie ma co liczyć, bo to będzie taka sama projekcja jak wiara w to, że Rosja w 2 dni pokona Ukrainę.

W tym wypadku można budować jedynie długofalową strategie wobec Rosji.

Putin nie zejdzie z tronu jeszcze latami.

Nie ma żadnej siły na Wschodzie, która mógłby go zdjąć z tronu. Daje mu min 5 lat jeszcze.

Musi się dopiero wykształcić od podstaw siła polityczna, która go z tronu zdejmie a w tej chwili nie ma nawet jej zalążka.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 21:22 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>A kimże ty jesteś, żeby odbierać ludziom nadzieję
>Kimś kto dostrzega, że Putin przygotowywał się do tej akcji od dziesięcioleci
No normalnie jak Jaś Fasola przygotowany na tip-top:
"Putin jest rzeczywiście kurewsko skuteczny, wzór zarządzania przez cele. Od momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę udało mu się zrealizować następujące:
✅ zjednoczyć Ukrainę
✅ dozbroić Ukrainę sprzętem z Zachodu
✅ zjednoczyć Zachód do stopnia niespotykanego od końca II Wojny Światowej
✅ wzmocnić wschodnią flankę NATO
✅ zrobić komika mężem stanu i bohaterem Europy
✅ wyrzucić Rosję praktycznie ze wszystkich rozgrywek sportowych
✅ zatopić własną giełdę
✅ zamknąć Nord Stream 2
✅ zbliżyć Ukrainę do członkostwa w UE
✅ sprawić, że Dudę chwali (słusznie) cały świat, czyniąc go jednym z najważniejszy partnerów Zelenskiego
✅ wyrzucić własny kraj z systemu Swift
✅ zamrozić konta swoje i swoich ziomów Olejgarków
✅ sprawić, że Szwajcaria porzuca neutralność, a Szwecja i Finlandia myślą o wstąpieniu do NATO
✅ sprawić, że Niemcy zmienili swoją politykę obronną i stosunek do Rosji o 180 stopni
✅ sprawić, że w TVP i TVN24 leci to samo
Mistrz !!Normalnie mistrz!"

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Fajnie prawisz ale Ukraina zaraz będzie Rosja a przed kolejną zimą zachodni politycy dojdą do wniosku, że dla rosyjskiego gazu nie ma alternatywy.

Co to znaczy, że Nord Stream 2 upadł?

Znikła rura?
Została rozebrana albo choć wysadzona w wodę?

Jeden Nord Stream 2 Sp. z o.o. odchodzi po kilku tygodniach przychodzi następny. Jakbyś nie znał się na powoływaniu do życia spółek kapitałowych .

Te wszystkie tu punkty to czysta iluzja.

Pogadajmy o tych punktach dokładnie za 6 miesięcy. Zobaczymy ile z nich zrobi się czerwonych.

Nie znasz się na interesach i żyjesz marzeniami.
Ale twarda rzeczywistość nastąpi.

Ta wojna nie zrzuci Putina z tronu.
Wygra ją a potem przekuje pomoc militarną z Zachodu na niecny plan skolonizowania Rosji, w który na Wschodzie uwierzą.

I uwierzą w to nie tylko w Rosji ale w Chinach, w Indiach i w całej Azji.

Z Zachód się ludzi i Ty razem z nim, że zwycięża z Putinem.

Przypomnij te punkty za 6 miesięcy to je sprawdzimy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>✅ zamrozić konta swoje i swoich ziomów Olejgarków

Zapomniałeś chyba, że na Zachodzie własność to świętość. Niewzruszalna własność to świętość na bazie której, komornik z policjantem mogą wejść do twojego domu wbrew twojej woli.

Porobią cyrków i wszystko zwrócą, co do centa.

W 6 miesięcy Rosjanie wszystko odzyskają ale nie będzie wokół tego już tyle medialnego szumu, co przy zabieraniu.

Ale jesteś naiwny.

Uwierzyłeś, że zachód jest zjednoczony ale Zachód jest przede wszystkim chciwy i zawsze pójdzie za zyskiem.

Wkrótce solidarność się skończy, nim 3 kur zapieje.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Azjatyckie maszyny zastąpią rosyjskie?

www.onet.p(*)pia-rosyjskie/x33edy8,07640b54

Ja mam inne pytanie.

Czy ropa i gaz popłyną na nowo zaraz pod innym sztandarem?



Plan jest taki, żeby pośrednikiem było wiadome państwo, oczywiście tylko na papierze, żeby sobie rąk nie pobrudzić, po prostu połowa dla nich za generowanie wirtualnych liczb w komputerach.

szarley to w realu Johannes Jerlas
03-03-2022 08:50 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Na szybki koniec Putina nie miej nadziei.
>A kimże ty jesteś, żeby odbierać ludziom nadzieję,

I do tego jeszcze Zachód najwyraźniej prowadzi wywiad wojskowy dla Ukrainy czyli angażuje się bezpośrednio w wojnę i w sytuację, w której Ukraina nie potrafiła zbudować z Rosją porozumienia.

Putin to wszystko wykorzysta, żeby zmutowac wschodnie mózgi, żeby te myślały sprzecznie, postrzegały sprzeczną rzeczywistość niż mózgi zachodnie.

Zachód powinien Ukrainie zapewnić wsparcie gospodarcze i miejsce dla uchodźców ale popełnia wielki błąd, że się angażuje w wojnę.

To zaangażowanie w wojnę bardzo szybko przekształci się w budowanie strefy wpływów i tak zostanie przez Wschód odebrane.

Kiedy Amazon, McDonald, Lidl i Aldi wchodzą na Ukrainę? Wkrótce po zwycięstwie Zachodu?

Oto początek zimnej wojny na której Europa straci a zyska Ameryka.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365