 |
Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-06-2018 22:12 | Arminius (25555 punktów) | Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina 0 na 4 | O Albercie Einsteinie przytrafiło mi się zamieścić całą serię wątków wskazujących na jego nieuczciwość i arogancję - przejawiającą się, między innymi, w dokonywaniu kradzieży intelektualnych - plagiaryzowaniu i przywłaszczaniu sobie dorobku naukowego innych naukowców. Ten wątek też jest poswięcony Einsteinowi - ale tym razem nie będzie o oszustwach intelektulanych - tylko o jego kwalifikowanej ksenofobii i rasizmie. Otóż ukazały się właśnie fragmenty pamiętników Einsteina - dotyczace jego podróży azjatyckich, odbytych w latach 20 - tych zeszłego wieku. Wyłazi z nich paskudne oblicze fizyka - naśmiewającego się z Azjatów, a szczególnie z Chinczyków - w sposób wyjątkowo prostacki, niewybredny i kompromitujący go do szczętu. Einstein, który miał kiedyś podobno powiedzieć - iż rasizm to "choroba białego człowieka" - sam był po uszy bakcylem tej przypadłości zainfekowany i - chyba - trudno byłoby skonstatować, iż w jego wypadku sprawdza się maksyma Oskara Wilda, że obłuda to hołd jaki występek składa cnocie? Nawiasem mówiąc z pamiętników Einsteina wyziera także jego szokujący mizoginizm. Opinie Einsteina o kobietach chińskich zwalają z nóg. Mamy zresztą w nich skumulowany, swego rodzaju, amalgamat rasizmu i mizoginizmu - w swej najczystszej postaci. Ale o mizoginizmie plagiatora już trochę wiadomo - ze wzgledu na brutalne traktowanie przez Einsteina jego żony Milevy. Rasizm zaś i ksenofobia - to rzeczy nowe, które z całą pewnością wzbudzą zainteresowanie. Zainteresowanych więc rasizmem Einsteina odsyłam do podlinkowanego materiału, stawiając zarazem tezę, iż po przetłumaczeniu pamiętników jak wyżej na chiński i wydaniu ich w Chinach - tak zwany antysemitym - zauważalnie wzrośnie w Chinach. "He notes how the “Chinese don’t sit on benches while eating but squat like Europeans do when they relieve themselves out in the leafy woods. All this occurs quietly and demurely. Even the children are spiritless and look obtuse.” [Zauważa on (Einstein - Arminius), iż Chińczycy, gdy jedzą, nie siedzą na ławkach, ale przykucają, jak Europejczycy, gdy załatwiają swoją potrzebę z gąszczu leśnym. Wszystko to dzieje się cichaczem, bez rozgłosu. Nawet ich dzieci są bez zapału i otępiałe" - tłumaczył Arminius] “I noticed how little difference there is between men and women; I don’t understand what kind of fatal attraction Chinese women possess which enthrals the corresponding men to such an extent that they are incapable of defending themselves against the formidable blessing of offspring”. ["Zauważyłem jak bardzo niewielka różnica jest między kobietą a mężczyzną wśród nich ( Chińczyków - Arminius); Nie rozumiem jakiego rodzaju zauroczeniem dysponują chińskie kobiety, że są w stanie wzbudzić podniecenie u chińskich mężczyzn i wymusić na nich spłodzenie potomków" - tłumaczył Arminius] “Einstein’s diary entries on the biological origin of the alleged intellectual inferiority of the Japanese, Chinese, and Indians are definitely not understated and can be viewed as racist – in these instances, other peoples are portrayed as being biologically inferior, a clear hallmark of racism. The disquieting comment that the Chinese may ‘supplant all other races’ is also most revealing in this regard,” writes Rosenkranz. “Here, Einstein perceives a foreign ‘race’ as a threat, which … is one of the characteristics of a racist ideology. Yet the remark that must strike the modern reader as most offensive is his feigning not to understand how Chinese men can find their women sufficiently attractive to have offspring with them. In light of these instances, we must conclude that Einstein did make quite a few racist and dehumanising comments in the diary, some of which were extremely unpleasant.” www.thegua(*)ies-reveal-shocking-xenophobia | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Wera (1540 punktów) | Rasizm i seksizm były czymś zupełnie normalnym w tamtych czasach, w USA segregacja rasowa została oficjalnie zniesiona dopiero w 1964. Równie dobrze możnaby napisać wątek o tym, że ktośtam dzisiaj jest liberałem.
Miała matka syna, a chciała mieć córkę Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
|
|
 | -1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | normslność | >Rasizm i seksizm były czymś zupełnie normalnym w tamtych czasach, w USA segregacja rasowa została oficjalnie zniesiona dopiero w 1964.
Były jednakże jednostki które tej normalności nie ulegały albo ulegały w ograniczonym zakresie. Einstein do nich raczej nie należał.
>Równie dobrze możnaby napisać wątek o tym, że ktośtam dzisiaj jest liberałem.
Liberałów dzisiaj - wbrew pozorom - wcale nie jest tak dużo w skali globalnej.
|
|
|  | | Matix (5786 punktów) | Odp: normslność | Liberalizm w aktualnym ujęciu to wrzód, ponieważ oznacza "wolność od", a nie "wolność do". Wolność od zasad, wolność od odpowiedzialności, wolność od rozsądku, wolność od obowiązków etc....
"Głupi jak Niemiec"
|
|
| |  | | mancziz (1830 punktów) | Można by też to ująć jako "wolność do" - do robienia co się komu podoba, do łamania zasad, do bycia nieodpowiedzialnym itd.
|
|
2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina | >ukazały się właśnie fragmenty pamiętników Einsteina - dotyczace jego podróży azjatyckich, odbytych w latach 20... >Einstein, który miał kiedyś podobno powiedzieć - iż rasizm to "choroba białego człowieka"
Pamiętniki z podróży to lata 20, natomiast uwaga o rasizmie jako "chorobie białego człowieka" to faktyczna wypowiedź Einsteina z roku 1946 (mowa na uniwersytecie Lincolna). Wypowiedzi te dzieli ponad dwadzieścia lat (w tym lata II wojny światowej), co w życiu intelektualnym człowieka odpowiadać może epoce: w tym czasie można radykalnie zmienić nie tylko poglądy, ale i osobowość. Myślę, że Einstein musiał sprzeczność swoich przekonań - rasistowskich z lat 20 i rasizmie jako chorobie - w jakiś sposób zniwelować na rzecz jakiegoś spójnego stanowiska (zgodnie z teorią dysonansu poznawczego). Czy znane są rasistowskie wypowiedzi Einsteina po 46 roku?
Ponadto: wiadomo, że inteligencja naukowca, nawet z najwyższej półki, nie chroni przed głupotą w innych dziedzinach. Podczas opisu podróży Einsteina najwyraźniej poniosło: nie był tak rozważny jak fizyk.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | -1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | czym skorupa... | >Pamiętniki z podróży to lata 20, natomiast uwaga o rasizmie jako "chorobie białego >człowieka" to faktyczna wypowiedź Einsteina z roku 1946 (mowa na uniwersytecie >Lincolna). Wypowiedzi te dzieli ponad dwadzieścia lat (w tym lata II wojny >światowej), co w życiu intelektualnym człowieka odpowiadać może epoce: w tym czasie >można radykalnie zmienić nie tylko poglądy, ale i osobowość.
Można - ale wcale się nie musi. Czym skorupka za młodu nasiąknie... I w tej starości - jak wiadomo pojawia się wzmocnienie i petryfikacja poglądów z lat wcześniejszych.
>Myślę, że Einstein musiał sprzeczność swoich przekonań - rasistowskich z lat 20 i >rasizmie jako chorobie - w jakiś sposób zniwelować na rzecz jakiegoś spójnego >stanowiska (zgodnie z teorią dysonansu poznawczego). Czy znane są rasistowskie >wypowiedzi Einsteina po 46 roku?
W tej chwili takowymi nie dysponuje. Ale w tej materii wiele wyjaśnią - o ile zostaną opublikowane - jego osobiste pamiętniki - o ile nie zostaną należycie skorygowane przez jego akolitów. Einstein, na razie, w świetle ujawnionych poglądów, jawi się jako klasyczny hipokryta - który na użytek publiki prezentuje twarz postępowca - prywatnie zaś jest kwalifikowanym rasistą.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: czym skorupa... | >Czym skorupka za młodu nasiąknie...
To ludowe porzekadło, którego prawdziwość łatwo sfalsyfikować przykładami (proszę poszperać w biografiach, np. diabłów, którzy zostali świętymi). Zawodzi również w kwestii przekonań: za młodu Einstein przesiąkł mechaniką Newtona, na starość żył już w całkowicie innym, relatywistycznym świecie. Wielu ludzi w dzieciństwie i młodości przesiąkło religią, by w wieku dojrzałym i na starość odrzucić religijne iluzje.
>I w tej starości - jak wiadomo pojawia się wzmocnienie i petryfikacja poglądów z lat wcześniejszych.
Jak wyżej. Nie jest to prawda obowiązująca zawsze, wszędzie i każdego. Tak więc nie dorabiajmy ludziom gęby przy pomocy fałszywych przesłanek.
>Einstein, na razie, w świetle ujawnionych poglądów, jawi się jako klasyczny hipokryta
Zanim ocenimy, zbadajmy sprawę. Nie ma Pan dowodów w postaci rasistowskich tekstów Einsteina po roku 1946, kiedy to rasizm określił jako chorobę...Może się z niej wyleczył?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| |  | -1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | może tak a może nie? | >Zanim ocenimy, zbadajmy sprawę. Nie ma Pan dowodów w postaci rasistowskich tekstów >Einsteina po roku 1946, kiedy to rasizm określił jako chorobę...Może się z niej >wyleczył?
A może po prostu był obłudny? I publicznie mówił to co wzmacniało jego prestiż celebryty - a prywatnie myślał to co napisał? W każdym razie do 1946 roku był rasistą. Być może z upływem czasu sprawa ostatecznie się wyjaśni.
|
|
2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina | Ten domniemany rasizm Einsteina nie stanął na przeszkodzie w jego naukowej przyjaźni z Bengalczykiem o nazwisku Satyendranath Bose, co dało w rezultacie koncepcje kondensatu Bose-Einsteina. drsnprasad(*)ose-and-einstein-historic.html
|
|
 | -1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Nie domniemany lecz kwalifikowany | >Ten domniemany rasizm Einsteina nie stanął na przeszkodzie w jego naukowej przyjaźni >z Bengalczykiem o nazwisku Satyendranath Bose, co dało w rezultacie koncepcje >kondensatu Bose-Einsteina.
Dlaczegóż ów rasizm miałby być "domniemany"??? Poglądy Einsteina są zaczerpnięte z jego osobistych pamiętników i są one jednoznaczne i szokujące w swej oczywistej rasistowskiej wymowie. "Naukowa przyjaźń" (proszę pamiętać, iż przyjaźń to wielkie słowo) - jak Pan to określa - z Bengalczykiem jak wyżej wcale nie przekreśla rasistowskich poglądów Einsteina. Przecież Einstein mógł się z nim "zaprzyjaźnić" powodowany określonymi korzyściami - a swój prywatny - rasistowski - pogląd na jego temat nadal miał. Proszę pamiętać, iż Einstein wyspecjalizował się w eksploatowaniu dorobku naukowego innych naukowców. Proszę przeczytać uważnie passus jak niżej z Wikipedii: "Bose opracował rozkład prawdopodobieństwa dla fotonów, który następnie został rozszerzony przez Alberta Einsteina również na atomy i od ich nazwisk nazwany statystyką Bosego-Einsteina. Praca Bosego Planck's Law and the Hypothesis of Light Quanta, która wprowadzała ten rozkład prawdopodobieństwa, została wydrukowana w niemieckim czasopiśmie naukowym Zeitschrift für Physik dopiero po rekomendacji Einsteina i w jego tłumaczeniu[1]."
Koncepcję opracował Bose - Einstein się pod nią podpiął ( jest wtórny względem Bosego) i pomógł - wykorzystując swą sławę - w opublikowaniu pracy na temat. W takim ujęciu rasizm Einsteina staje się jeszcze bardziej "kwalifikowany" - bo koresponduje z eksploatację dorobku naukowców o odmiennym kolorze skóry.
|
|
3 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina | >O Albercie Einsteinie przytrafiło mi się zamieścić całą serię wątków wskazujących na jego >nieuczciwość i arogancję W wątkach tych wykazałeś jedynie swoją ignorację i tępotę intelektualną, marny zasób źródeł (JEDNO) i brak podstaw fizyki.
W innych wątkach wykazałeś, że jesteś rasistą wspierającym islamski terroryzm, więc podsumowując: to co piszesz o jakimkolwiek Żydzie rasistowski trollu-matole nie ma znaczenia.
|
|
 | 1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | ma znaczenie | >>O Albercie Einsteinie przytrafiło mi się zamieścić całą serię wątków wskazujących na jego >>nieuczciwość i arogancję >W wątkach tych wykazałeś jedynie swoją ignorację i tępotę intelektualną, marny zasób źródeł (JEDNO) i brak podstaw fizyki. >W innych wątkach wykazałeś, że jesteś rasistą wspierającym islamski terroryzm, więc podsumowując: >to co piszesz o jakimkolwiek Żydzie rasistowski trollu-matole nie ma znaczenia.
Ma znaczenie - a najlepszym tego dowodem jest pańskie rozwścieczenie i "hejtowa" piana jaką Pan toczy z ust.
|
|
|  | 2 na 2 | uxbridge (5980 punktów) | Oszust Arminius | Kto cię plusuje trollu? Niniejszym zwracam się do moderacji o sprawdzenie, czy użytkownik Arminius nie posiada zabronionego regulaminem drugiego konta z którego dodaje sobie punkty. Wskazuje na to fakt otrzymywania jednego plusa przez niemal wszystkie wypowiedzi Arminius-a.
Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl...
|
|
| |  | 1 na 1 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Oszust Arminius | |
|
| | |  | 1 na 1 | 7524498639437497354244893295295944888698 (858 punktów) | > W oślej znajduje się wypowiedź usunięta przez moderatora z następującym komentarzem:> www.racjon(*)orum.php/p,15/s,763318#w763322Jezus Maria, przecież bez problemu można poznać kto jest kim po zakresie adresów IP. Na pewno te trolle nie zabezpieczają się przed tym tylko eksponują swój prawdziwy adres IP. Tak trudno to sprawdzić ?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | top expert? | > >W oślej znajduje się wypowiedź usunięta przez moderatora z następującym komentarzem:> >www.racjon(*)orum.php/p,15/s,763318#w763322> Jezus Maria, przecież bez problemu można poznać kto jest kim po zakresie adresów IP. Na pewno te trolle nie zabezpieczają się przed tym tylko eksponują swój prawdziwy adres IP. Tak trudno to sprawdzić ?Cenny głos fachowca - mam nadzieję. Więc niech to zostanie sprawdzone!!!
|
|
| | | |  | 1 na 1 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Oszust Arminius |
>Jezus Maria, przecież bez problemu można poznać kto jest kim po zakresie adresów IP. Na pewno te trolle nie zabezpieczają się przed tym tylko eksponują swój prawdziwy adres IP. Tak trudno to sprawdzić ?
A skąd przypuszczenie, że się nie zabezpieczają? Nie można mieć kilku adresów ip?
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | 7524498639437497354244893295295944888698 (858 punktów) | -----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE----- Hash: SHA256
To że do wysyłania postów z dwóch kont są używane inne adresy (i inne wersje systemu operacyjnego oraz przeglądarki co można bez problemu poznać np. po polu user-agenta w logach serwera http) nie dowodzi, że za tymi kontami stoją dwie różne osoby. Niemniej jednak, jeśli zdarzyło się choć raz, że ktoś użył tej samej przeglądarki i tego samego systemu lub tego samego adresu ip wysyłając posty z różnych kont, to będzie to już bardzo silna przesłanka za tym, że konta należały do tej samej osoby. Czy naprawdę wydaje się wiarygodne, że użytkownicy tego forum mający po kilka kont, mają też po kilka zestawów modemów z różnymi adresami ip i kilka oddzielnych urządzeń przeznaczonych dla każdego konta i nigdy nie popełnią błędu, stosując choć raz nieodpowiedni modem lub nieodpowiednie urządzenie ? W większości praktycznych sytuacji jest prawie ewidentne, że konta należały do tej samej osoby jeśli tak było w rzeczywistości i widać to już w logach (w informacjach dostępnych dla administratora serwisu), a ostateczne dowody można uzyskać po analizie kopii binarnej dysku komputera należącego do podejrzanego.
Oczywiście teraz gdy już to napisałem, trolle zaczną się kryć, dla każdej tożsamości stworzą wydzielone środowiska wirtualne z oddzielnym unikalnym fingerprintem przeglądarki, izolowanym stosem sieciowym i kupią 5 modemów z kartami prepaid zarejestrowanymi na słupy u różnych operatorów. Ale to nic nie da, bo każdy, nawet najmniejszy ślad pozostawiony przez nich do tej pory został już nieodwracalnie utrwalony i na podstawie tych informacji mogą zostać zdemaskowani dosłownie w każdej chwili, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Złudne poczucie anonimowości jest naprawdę bardzo złudne.
. -----BEGIN PGP SIGNATURE-----
iQIzBAEBCAAdFiEEA2NmnUpyR/cWV2JRc77DuBJNEnwFAltRkIoACgkQc77DuBJN EnyTpBAAkdDTVfDfDNXNXyREyJdRpQ1HboJYA+1AQqSruBgqUcb8lej4dft1wHeI yJ6VNL2lh19ckke/b+LPyThcTubvrMIJBqRXZ/rGLXezXF7UAyqkuei1oUW+P+rK St9LnOmg2w9CJ7fMhnZ8qnQVuUnHu+sppV9ULc9Z3R5H/KH2jI46JvJng69Z6VjU REwIMsqqmq2Co6WAp6A1fHKeiVlqEuBPN/r6J64/FJvKsfkzM4xpZpHs/ZtI5M6r zm0A1de6HezDl9RC4VdKd1EvoH5Fex75S4+IW5d/B9Yip+MlwcbzecnWtG4ucQjg GQIn3wmo2P5KH+bJ6vilMpbzqhIvcaHmjiDNbvJLte/uskz6jwICueZnz5tlMko4 JaALG7LQTw7uxEVUHaJRTfm45rUkuCH0KK2BskudRL88KUoLEgd2DCPtAHtIVhi1 HzHpJR8RArpgMEUvHZmSq1gIFL2e7Yr8MWL0BkpjSuMVOrykOp0DKJnfoqbNVaj6 KwqISMNCvsOnHDlKCNowisOcVnEefcKaSnewR1mf/YCvrLpQJv0Lxh7sffPGQC/D EXNaWaSOMmlNNfC0liEitsT0ONLe6pZm1L/z9yPmRc6E/zH1MX6/y2Zc0L3Gopfj F8oHp97+AgYvBtPrY2V5ijYkOhVIgup5dz9hLCJnXwFvBGwTE8c= =Ugr2 -----END PGP SIGNATURE-----
|
|
| | | | | |  | | J024.pl (12 punktów) | Dzień dobry, > Oczywiście teraz gdy już to napisałem, trolle zaczną się kryć, dla każdej tożsamości stworzą wydzielone środowiska wirtualne z oddzielnym unikalnym fingerprintem przeglądarki, izolowanym stosem sieciowym i kupią 5 modemów z kartami prepaid zarejestrowanymi na słupy u różnych operatorów.Pre paid z RP pójdzie obecnie bez rejestracji po GPRS/LTE/etc ? Poza tym jakoś doładować go trzeba, to też jednak problem. Virtual Box jest kiepski (to nie jest do anonimowości zresztą), Q coś tam na Linuxa to już tragedia totalna (innych dobrze nie znam), nowy Vmware >=6.5 wymaga odpowiedniego sprzętu (do przejścia ale kłopot, byle la[ptop ie odpali), poza tym trzeba się rejestrować (IP nie zbierają tam?) po miesiącu. Chyba że wirtualki na storage, zaorać wirtualizator i instalacja od nowa (inaczej zdycha całe zarządanie). Tych windowsowych wirtualizacji nie znam zupełnie, może tam łatwiej i za darmo ... Są prostesze metody. > Ale to nic nie da, bo każdy, nawet najmniejszy ślad pozostawiony przez nich do tej pory został już nieodwracalnie utrwalony i na podstawie tych informacji mogą zostać zdemaskowani dosłownie w każdej chwili, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.Jak widzę hardcore, klucze pgp, wsadzać chcą, śladów szukają, logi nagrywają, analizują, śledzą, poważnie się robi na portalu  Kto by pomyślał że to taka ranga nastała że bank czy więcej się nie umywa  ps Z że A to ham, rasista, wspiera terroryzm, to typowy nieuk i tępak to wiadomo.
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | zaistniałaa pomyłka | > W oślej znajduje się wypowiedź usunięta przez moderatora z następującym komentarzem:> www.racjon(*)orum.php/p,15/s,763318#w763322Niestety z powodu donosów jak ten wykonany przez komentatora uxbridge i takich sugestii jak pańska - doszło do pomyłki i zablokowano konto użytkownkiak wwnf. Zazwyczaj z nim polemizowałem - co mozna sprawdzić - ale w niektórych wypadkach prezentował on poziom jakiego trudno już uświadczyć na forum. Więc szkoda wielka, iż go zbanowano.
|
|
| | | |  | 2 na 4 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: zaistniałaa pomyłka | > >W oślej znajduje się wypowiedź usunięta przez moderatora z następującym komentarzem:> >www.racjon(*)orum.php/p,15/s,763318#w763322> Niestety z powodu donosów jak ten wykonany przez komentatora uxbridge i takich sugestii jak pańska - doszło do pomyłki i zablokowano konto użytkownkiak wwnf. Zazwyczaj z nim polemizowałem - co mozna sprawdzić - ale w niektórych wypadkach prezentował on poziom jakiego trudno już uświadczyć na forum. Więc szkoda wielka, iż go zbanowano.> Fakt, że z niewiadomych powodów moderator uznał, że wwnf jest drugim wcieleniem Arminiusa. Co jest bzdurą, zważywszy na niebotyczną różnicę intelektualną pomiędzy nimi. Nawet tak inteligentny facet jak wwnf nie byłby w stanie tak dobrze udawać wesz internetową. Tak, tak Arminiusku, ja korespondowałem z wwnf, znam nawet jego personalia. I nie wylewaj tu krokodylich łez, bo jego ocena twojej żałosnej osobowości sieciowej była taka sama jak moja. Bez dwóch zdań uważał cię za szkodliwą mendę na tym forum i czuł do ciebie wyłącznie obrzydzenie.
Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl...
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | niebotyczna kompromitacja |
>Fakt, że z niewiadomych powodów moderator uznał, że wwnf jest drugim wcieleniem Arminiusa. Co jest bzdurą, zważywszy na niebotyczną różnicę intelektualną pomiędzy nimi. Nawet tak inteligentny facet jak wwnf nie byłby w stanie tak dobrze udawać wesz internetową. Tak, tak Arminiusku, ja korespondowałem z wwnf, znam nawet jego personalia. I nie wylewaj tu krokodylich łez, bo jego ocena twojej żałosnej osobowości sieciowej była taka sama jak moja. Bez dwóch zdań uważał cię za szkodliwą mendę na tym forum i czuł do ciebie wyłącznie obrzydzenie.
Ależ z pana gnój się wylewa - nie widzi Pan tego??? Przykro patrzeć - mimo tego, iż z panem zazwyczaj wiodę spory. Opanuj Pan te splugawione emocje i postaw się do pionu - bo się Pan kompromitujesz na całej lini. Dowód to najlepszy, iż moje wątki idą panu mocno w pięty - a pan nie jest w stanie odeprzeć ich na gruncie merytorycznym - więc ucieka się do hejtu i postponowania przeciwnika.
|
|
| | | | |  | | 7524498639437497354244893295295944888698 (858 punktów) | Odp: zaistniałaa pomyłka | >Tak, tak Arminiusku, ja korespondowałem z wwnf, znam nawet jego personalia. I nie wylewaj tu krokodylich łez, bo jego ocena twojej żałosnej osobowości sieciowej była taka sama jak moja. Bez dwóch zdań uważał cię za szkodliwą mendę na tym forum i czuł do ciebie wyłącznie obrzydzenie. > Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl...
Do mnie też pisał. Pytał się o literaturę dotyczącą podstaw matematyki. To by się zgadzało, również próbował zagaić rozmowę na temat mojego najbardziej natrętnego oponenta.
|
|
| | | | | |  | | uxbridge (5980 punktów) | >Do mnie też pisał. Pytał się o literaturę dotyczącą podstaw matematyki. To by się zgadzało, również próbował zagaić rozmowę na temat mojego najbardziej natrętnego oponenta.
A tak a propos matematyki. Czy Twój nick to efekt zgoedelizowania wersji tekstowej?
Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl...
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | 7524498639437497354244893295295944888698 (858 punktów) | |
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>Tak, tak Arminiusku, ja korespondowałem z wwnf, znam nawet jego personalia. I nie wylewaj tu krokodylich łez, bo jego ocena twojej żałosnej osobowości sieciowej była taka sama jak moja. Bez dwóch zdań uważał cię za szkodliwą mendę na tym forum i czuł do ciebie wyłącznie obrzydzenie. >> Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl... >Do mnie też pisał. Pytał się o literaturę dotyczącą podstaw matematyki. To by się zgadzało, również próbował zagaić rozmowę na temat mojego najbardziej natrętnego oponenta.
Potwierdzam również, gdyż poza forum prowadziłem z wwnf-efem korespondencję, ponieważ szukałem u niego pomocy w kwestii poza forumowej. Mój "niuch" nie wyczuł obcego zapachu stylu pisania. A sam proces dawania mu ostrzeżeń wydawał mi się mocno wątpliwy. Nie było podstaw nomen omen racjonalnych.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| | | |  | | J024.pl (12 punktów) | >Niestety z powodu donosów jak ten wykonany przez komentatora uxbridge i takich sugestii jak pańska - doszło do pomyłki i zablokowano konto użytkownkiak wwnf. Zazwyczaj z nim polemizowałem - co mozna sprawdzić - ale w niektórych wypadkach prezentował on poziom jakiego trudno już uświadczyć na forum. Więc szkoda wielka, iż go zbanowano. >
To niech założy sobie inne konto i nie jęczy ... Punkty zbiera czy dyskutuje?
|
|
| | | | |  | | Lissa Hermees (15 punktów) | >>Niestety z powodu donosów jak ten wykonany przez komentatora uxbridge i takich sugestii jak pańska - doszło do pomyłki i zablokowano konto użytkownkiak wwnf. Zazwyczaj z nim polemizowałem - co mozna sprawdzić - ale w niektórych wypadkach prezentował on poziom jakiego trudno już uświadczyć na forum. Więc szkoda wielka, iż go zbanowano. >> >To niech założy sobie inne konto i nie jęczy ... >Punkty zbiera czy dyskutuje?
Olson twierdził, że ten gościu to Ty xD
I pokazywał nawet na to jakieś dowody xD
|
|
| | | | | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >To niech założy sobie inne konto i nie jęczy ...> >Punkty zbiera czy dyskutuje?> Olson twierdził, że ten gościu to Ty xD> I pokazywał nawet na to jakieś dowody xDZaprezentuj je... ( Kiedy masz wrażenie, że człowiek rozmawia sam ze sobą... ) Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu... ( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | | | | |  | | Lissa Hermees (15 punktów) | |
|
| | | | |  | 1 na 1 | salek (4701 punktów) | >To niech założy sobie inne konto i nie jęczy ... To, przyjacielu, jawne nawoływanie do łamania regulaminu, ściśle paragrafu 27e.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | są plusy i minusy też | >Kto cię plusuje trollu?
Ci, którzy aprobują moje wypowiedzi i nie uważają mnie za "trolla"
>Niniejszym zwracam się do moderacji o sprawdzenie, czy użytkownik Arminius nie posiada >zabronionego regulaminem drugiego konta z którego dodaje sobie punkty.
Proszę sprawdzać. Nie mam niczego do ukrycia. A pan nie wstydzi się takich donosów??? Nie jest pan w stanie podjąć merytorycznej dyskusji? Pozostało panu zejście do poziomu donosiciela??? Jaka żenada!
>Wskazuje na to fakt otrzymywania jednego plusa przez niemal wszystkie wypowiedzi Arminius-a.
Czasami nic nie dostaję, czasami jestem na minusie, czasami mam więcej plusów. Słowem kłamiesz pan jak najęty. A co do meritum sprawy - to co, zatkało Pana? Wyszło szydełko z worka i pokazał się nam Einstein jako kwalifikowany rasista. A mówiłem że na niego nie warto stawiać? Przeżyje to Pan???
|
|
| | |  | 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: są plusy i minusy też | Cóż, ja jak Lepper - "tylko pytam". Pytam publicznie i jasno - czy plusowanie wypowiedzi Arminiusa pochodzi z oryginalnego konta czy nie? Jeśli to oryginalny wielbiciel, to ciekawe dlaczego sam nie komentuje w tych wątkach. Ale owszem, możliwe że się wstydzi swoich obleśnie spoconych przekonań i wyraża je jedynie "klaszczaniem" pozbawionemu wstydu arminiuskowi. Wtedy jestem gotów Arminiusa przeprosić za błędną sugestię. Ale najpierw sprawdźmy.
Ach gdzież jest niegdysiejszy Quetzalcoatl...
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | wielki inkwizytor | >Cóż, ja jak Lepper - "tylko pytam".
Lepper? Porównujesz się Pan do niezbyt chwalebnego bohatera? Czy w panu drzemie jakaś nutka masochizmu??? Po cóż takie autodegradowanie się???
>Pytam publicznie i jasno - czy plusowanie wypowiedzi Arminiusa pochodzi z >oryginalnego konta czy nie?
Pytaj Pan, pytaj - ale niestety już Pan zbłądził na manowce pozamerytorycznej debaty - co niestety ujawnia nędzę Pana intelektualnego zaplecza.
>Jeśli to oryginalny wielbiciel, to ciekawe dlaczego sam nie komentuje w tych >wątkach.
De gustibus... Ludzie są różni panie Uxbridge. Są też tacy, którzy dają mi minusy i nie komentują - i co? Przecież Pan często tak robi. Daje minusa i nie komentuje. A potem innym, z tytułu takiego zachowania robi wymówkę. W szambie Pan się babrasz, panie Uxbridge.
>Ale owszem, możliwe że się wstydzi swoich obleśnie spoconych przekonań i wyraża je >jedynie "klaszczaniem" pozbawionemu wstydu arminiuskowi.
Możliwe. Ma Pan z tym jakiś problem??? Że takim obleśnym stylem o tym pisze?
>Wtedy jestem gotów Arminiusa przeprosić za błędną sugestię.
Pańskie zapewnienia są bez znaczenia - bo nie jest Pan człowiekiem honoru, o czym świadczy zaśliniony styl pańskich wypowiedzi oraz obrażanie mnie i innych uczestników forum.
>Ale najpierw sprawdźmy.
Sprawdź Pan - jak masz pan na to ochotę. A ja już sprawdziłem, iż Einstein był rasistą. Co pan na to? Czyli wracamy do meritum sprawy?
|
|
Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Bez(względny) rasizm Alberta Einsteina | Na polu naukowym toczy się ta sama rywalizacja, która jest obecna w polityce czy w biznesie. Tzn., że Ci którzy dominują w odkryciach naukowych będą przejawiać te same cechy osobowościowe co osoby dominujące w polityce i biznesie. Poczucie wyższości i pogarda dla niższości należą do cech takiej jednostki.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|