Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dwa wzory zwalczania antysemityzmu w Polsce.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-02-2011 11:08Zella (1321 punktów)Dwa wzory zwalczania antysemityzmu w Polsce.
Ocena 1 na 1
Gazeta Swiąteczna.pl, wyborcza pl.,sobota-niedziela 5-6lutego 2011.nr 29Andrzej Romanowski-Dwa najsmutniejsze narody na ziemi.
   Zwalczanie antysemityzmu można prowadzić książkami Grossa lub metodą
A.Michnika .
    Michnik jest łagodny i lepiej trafia do naszej wrażliwości. Pisze, że sprzeciw wobec antysemityzmu w polskiej kulturze jest głęboko zakorzeniony. Pisze, że Żydzi byli przez wiele wieków współgospodarzami naszej ziemi. Nasze kultury istniały obok siebie i czasami się krzyżowały. Polska była tez dla Żydów pomostem wiodącynm z Zachodu na Wschód. Polemizuje w pewnym stopniu z książkami Grossa, który stosuje okrutną terapię. Uważa ją za mało skuteczną zgodnie z zasadą atakowany broni się . Obrona bywa i bolesna i oburzająca.
   Zachęcam do przeczytania tego artykułu.
   Zakończę mój wątek słowami cytowanymi przez autora artykułu Andrzeja Romanowskiego: "Dla mnie Wisła mówi po żydowsku" powiedział pisarz żydowski Szalom
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
Zwalczać antysemityzm można poprzez zlikwidowanie podejścia umożliwiającego wartościowanie ludzi za pomocą grup przynależności kulturowej. Znieść pojęcie "Żyd". Pisanie o różnicach, podkreślanie ich, jątrzy temat, sprawia w zasadzie tylko to, że ludzie wciąż dokonywać będą kategoryzacji w oparciu o nic nie znaczącą przynależność rasowo-kulturową.
Matix (5786 punktów)
Pytanie tylko po co walczyć z antysemityzmem skoro sami Żydzi potrzebują antysemitów? To takie ich brzemię. Jest na ten temat wiele publikacji. prawda2.info/viewtopic.php?t=12939
06-02-2011 15:46 
 Ocena-2 na 2
CamelOT (915 punktów)
Trochę ręce i nogi opadają. To zrozumiałeś z tego filmu? Teraz można napisać albo bardzo długi elaborat, bo w dwóch zdaniach zawarłeś ładny kawałek rodzimego łajdactwa antysemickiego, albo stwierdzić krótko coś bardzo niemiłego o tobie. Nie odpowiadają mi oba wyjścia, jedno z lenistwa, a drugie, bom dobry człek i mam nadzieję, że może i ty przejrzysz na oczki. Literatura antyżydowska jest potężna, tak potężna jak kościół katolicki - główny autor antysemityzmu. I co z tego? Jak z nauczania młodzieży na temat strasznego losu ich przodków można wysnuć wniosek, że "Żydzi potrzebują antysemitów"? Myślę, że to głęboko narodowa logika, kiedy się obserwuje przemysł katyński, kwitnący ostatnio w Polsce na potęgę
07-02-2011 17:10 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>Pytanie tylko po co walczyć z antysemityzmem skoro sami Żydzi potrzebują antysemitów? >To takie ich brzemię. Jest na ten temat wiele publikacji. >prawda2.info/viewtopic.php?t=12939

    Masz absolutna rację! Izrael bez końca urządza źle zaplanowane wycieczki do Polski dla swojej młodzieży My tez nie jeśtesmy bez winy nie namawiając Izrael(np poprzez
ambasadę) na częściową zmianę kierunków wycieczek po Polsce. Owszem powinni pokazywać miejsca Shoah , ale w miaę i mając na uwadze młode serca! Do tego należy pokazać jak w Warszawie buduje się zręby przebiegu murów getta i w dwóch językach napisane jest na tych kamieniach:"Tu przebiegała granica getta w czasie wojny 1940- 43". Powinno się nie tylko pokazać Krakowski Kazimierz,ale też odbudowane synagogi, np. piękną wrocławską i odbywające się tam uroczystości, odczyty, spotkania.
>p> Z antysemityzmem walkę trzeba koniecznie ukierunkować inaczej!
08-02-2011 14:28 
 Ocena 1 na 1
Filip_z_konopi (44 punktów)
>Pytanie tylko po co walczyć z antysemityzmem skoro sami Żydzi potrzebują antysemitów? To takie ich brzemię. Jest na ten temat wiele publikacji. prawda2.info/viewtopic.php?t=12939

Niestety, jest w tym bardzo dużo prawdy, sam mieszkam w Krakowie i takie wycieczki na ogół wyglądają w ten sposób- blokuje się całą (!) ulicę, a dokładnie robi to policja we współpracy z agentami Mossadu, którzy obowiązkowo towarzyszą każdej wycieczce z Izraela. Pod synagogę, bądź inne miejsce związane z historią Żydów podjeżdża autokar, wysiada grupka na ogół młodych ludzi, w tym czasie nie można ani przejechać ani przejść(!), wszystkie dochodzące ulice są zablokowane. Po jakiejś godzinie grupa Żydów odjeżdża, a jedyny kontakt z Polakami mają zza szyb autokaru. Głośne były przypadki pobicia przez Mossad ludzi którzy np. chcieli przejść ulicą w trakcie wizyty Żydów, przy czym agenci ci są całkowicie wyłączeni spod jurysdykcji polskiej na mocy umów między Polską a Izraelem. Rozpisywała się o takich przypadkach m.in Gazeta Wyborcza którą ciężko posądzać o antysemityzm. Tak niestety wygląda zaznajamianie młodych Żydów z Polską.
bafiozo (717 punktów)
Z antysemityzmem można walczyć również w taki sposób: antifa.bzzz.net/site/index.php

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365