Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia vs religia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
10-02-2011 01:53rhotax7 (3947 punktów)Religia vs religia
Ocena 7 na 7
W związku z zapotrzebowaniem na zapoznanie się z innymi kulturami, spowodowanym otwartością granic i łatwością dostępu do informacji, pragnę mieć swój wkład w zwiększanie tolerancji w kraju w stosunku do innych wyznań i światopoglądów.

Proponuję nowy program rozrywkowo-edukacyjny w formie debaty między różnymi religiami.
Sama formuła programu powinna być w formie rozgrywek pucharowych, co wprowadzałoby element rywalizacji i podnosiło oglądalność- widzowie mogliby głosować za pomocą SMS.

Starcia między religiami w TV odbywałyby się na argumenty z ich świętych ksiąg i objawień.
Na prawdy wiary i cytaty proroków.
Na to co ich bóg umie a co umie przeciwnej strony.
I co jeden z nich zrobi z drugim.
Na to kto ma lepszy Raj i w nim lepszy wypas.
Kto ma lepsze piekło i większy zestaw wymyślniejszych tortur.
Czyje modlitwy lepiej działają i kto ma więcej cudów na koncie oraz co mogą uleczyć.
Oraz na egzorcyzmy wzajemne rzucanie klątw i ekskomunik i ewentualne czary.
Na datę końca świata oraz jakie zniszczenia są przewidywane i jaka ma być liczba zbawionych.

Oczywiście w programie występowaliby uczeni tych religii, kapłani, szamani, itd.
Każda drużyna składałaby się z np: 3 zawodników i na wypowiedż miałaby np: 2 min na dany temat.
Oczywiście najpierw przeprowadzić należy losowanie kto z kim by się w 1 turze starł.

Proszę sobie wyobrazić starcia różnych wyznań i możliwe pary walczące o głosy widzów np: ŚJ vs Sataniści, KrK vs Islam, Scientolodzy vs Mormoni.
W związku z tym że nie wszystkie religie mają te same składowe i jedne nie mają setek bogów a inne pięciu piekieł, należałoby przygotować w formie tabeli tablice poglądowe z zaznaczaniem co kto ma a czego nie ma u siebie w religii.

Tutaj prezentuję przykładowe odpowiedzi róznych religii i postaw im towarzyszących oraz światopoglądów na znany wszystkim problem-Shitu.
:: RELIGIOUS s**t ::

Taoism: s**t happens.
Confucianism: Confucius say, "Shit happens."
Buddhism: If s**t happens, it isn't really s**t.
Zen Buddhism: s**t is, and is not.
Zen Buddhism #2: What is the sound of s**t happening?
Hinduism: This s**t has happened before.
Islam: If s**t happens, it is the will of Allah.
Islam #2: If s**t happens, kill the person responsible.
Islam #3: If s**t happens, blame Israel.
Catholicism: If s**t happens, you deserve it.
Protestantism: Let s**t happen to someone else.
Presbyterian: This s**t was bound to happen.
Episcopalian: It's not so bad if s**t happens, as long as you serve the right wine with it.
Methodist: It's not so bad if s**t happens, as long as you serve grape juice with it.
Congregationalist: s**t that happens to one person is just as good as s**t that happens to another.
Unitarian: s**t that happens to one person is just as bad as s**t that happens to another.
Lutheran: If s**t happens, don't talk about it.
Fundamentalism: If s**t happens, you will go to hell, unless you are born again. (Amen!)
Fundamentalism #2: If s**t happens to a televangelist, it's okay.
Fundamentalism #3: s**t must be born again.
Judaism: Why does this s**t always happen to us?
Calvinism: s**t happens because you don't work.
Seventh Day Adventism: No s**t shall happen on Saturday.
Creationism: God made all s**t.
Secular Humanism: s**t evolves.
Christian Science: When s**t happens, don't call a doctor - pray!
Christian Science #2: s**t happening is all in your mind.
Unitarianism: Come let us reason together about this s**t.
Quakers: Let us not fight over this s**t.
Utopianism: This s**t does not stink.
Darwinism: This s**t was once food.
Capitalism: That's MY s**t.
Communism: It's everybody's s**t.
Feminism: Men are s**t.
Chauvinism: We may be s**t, but you can't live without us...
Commercialism: Let's package this s**t.
Impressionism: From a distance, s**t looks like a garden.
Idolism: Let's bronze this s**t.
Existentialism: s**t doesn't happen; s**t IS.
Existentialism #2: What is s**t, anyway?
Stoicism: This s**t is good for me.
Hedonism: There is nothing like a good s**t happening!
Mormonism: God sent us this s**t.
Mormonism #2: This s**t is going to happen again.
Wiccan: An it harm none, let s**t happen.
Scientology: If s**t happens, see "Dianetics", p.157.
Jehovah's Witnesses: >Knock< >Knock< s**t happens.
Jehovah's Witnesses #2: May we have a moment of your time to show you some of our s**t?
Jehovah's Witnesses #3: s**t has been prophesied and is imminent; only the righteous shall survive its happening.
Moonies: Only really happy s**t happens.
Hare Krishna: s**t happens, rama rama.
Rastafarianism: Let's smoke this s**t!
Zoroastrianism: s**t happens half on the time.
Church of SubGenius: BoB s**ts.
Practical: Deal with s**t one day at a time.
Agnostic: s**t might have happened; then again, maybe not.
Agnostic #2: Did someone s**t?
Agnostic #3: What is this s**t?
Satanism: SNEPPAH TIHS.
Atheism: What s**t?
Atheism #2: I can't believe this s**t!
Nihilism: No s**t.

Proszę o pomysły w celu rozwinięcia idei programu i jego uatrakcyjnienia.
Oraz o to jakie pojedynki by państwa najbardziej interesowały i dlaczego.

O ewentualną absencję pewnych religii proszę się nie obawiać, w końcu ta która by dostała najwięcej głosów uznana byłaby za najlepszą a głosowanie odbywałoby się w formule znanej z konkursów śpiewaczych Eurowizji z tym że na całym świecie.
Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
W Turcji przeprowadzono coś podobnego.

Pozdrawiam

Ginosaji - nowa ikona popkultury.
Z łyżeczką!
Ag-nes (2295 punktów)
>W związku z zapotrzebowaniem na zapoznanie się z innymi kulturami, spowodowanym otwartością granic i łatwością dostępu do informacji, pragnę mieć swój wkład w zwiększanie tolerancji w kraju w stosunku do innych wyznań i światopoglądów.
>Proponuję nowy program rozrywkowo-edukacyjny w formie debaty między różnymi religiami.

A ja myślałam, że racjonaliści to mają wiedzę o religii deprecjonować a nie propagować!
Inne kultury można poznawać poprzez pryzmat wielu innych dziedzin życia.

Pozdrawiam.
10-02-2011 09:06 
 Ocena 5 na 5
rhotax7 (3947 punktów)
Religie potrafią się same świetnie deprecjonować trzeba dać im tylko szansę. A zestawienie wielu bzdur z wielu religii wywołałoby efekt poznania jak i głupawa jest religia widza. Wielu osobom taka refleksja by pomogła- nie wierzyć.
10-02-2011 09:27 
 Ocena 2 na 2
Ag-nes (2295 punktów)
>Religie potrafią się same świetnie deprecjonować trzeba dać im tylko szansę. A zestawienie wielu bzdur z wielu religii wywołałoby efekt poznania jak i głupawa jest religia widza. Wielu osobom taka refleksja by pomogła- nie wierzyć.
>
Jak by to było możliwe, to biorąc pod uwagę wszechobecność religii (choćby w mediach), powinna już nie istnieć.
Tutaj działa zasada "nie ważne co i jak mówią, ważne że mówią".
Jeżeli rozprawiamy na tematy religijne, to znaczy, że nas dotyczą, że są "ważne".
Religię trzeba "zabić" ciszą.
A do tego potrzebne są rozmowy i debaty na tematy racjonalne!

Pozdrawiam.
11-02-2011 14:26 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>Jak by to było możliwe, to biorąc pod uwagę wszechobecność religii (choćby w mediach), powinna już nie istnieć.

W mediach niewiele jest rzetelnej wiedzy o religiach i ich historii.

>Tutaj działa zasada "nie ważne co i jak mówią, ważne że mówią".

Częściowo tak, niestety.

>Jeżeli rozprawiamy na tematy religijne, to znaczy, że nas dotyczą, że są "ważne".
>Religię trzeba "zabić" ciszą.

Nie da się ukryć, że w naszym pięknym kraju kwestie religijne są rzeczą ważną - ot, taki klimat polityczny, taki folklor, etc. Samo milczenie tego nie zlikwiduje, a może ułatwić "wchodzenie na głowy" niereligijnym- wszak, skoro się o problemie nie mówi, to problem nie istnieje.

>A do tego potrzebne są rozmowy i debaty na tematy racjonalne!

Zachęcam do inicjowania takowych na forum.
rhotax7 (3947 punktów)
Zabijanie ciszą - to metoda KrK w temacie ofiar jurnych i zboczonych księży.

Uważam że komentarze w prasie i TV po pojedynkach na egzorcyzmy czy klątwy i ich niedziałanie oraz teatralne pozy kapłanów tak ośmieszyłyby religie że długo pamiętano by i nabijano się z wyznań.
Ag-nes (2295 punktów)
>Zabijanie ciszą - to metoda KrK w temacie ofiar jurnych i zboczonych księży.

Zgadzam się, dlatego to dobra metoda.

>Uważam że komentarze w prasie i TV po pojedynkach na egzorcyzmy czy klątwy i ich niedziałanie oraz teatralne pozy kapłanów tak ośmieszyłyby religie że długo pamiętano by i nabijano się z wyznań.

Szczerze wątpię, już teraz byłoby to możliwe a jednak ludzie nadal hołdują: egzorcyzmom, modlitwie, bogom, relikwiom i innym religijnym fetyszom.

Pozdrawiam.
rhotax7 (3947 punktów)
>>Zabijanie ciszą - to metoda KrK w temacie ofiar jurnych i zboczonych księży.
>Zgadzam się, dlatego to dobra metoda.

Tak jak Ty uważa Terlikowski- wczoraj na 2 to powiedział- Szczuka i psycholog go zjadły.
Ja zgadzam się ze Szczuką i tą Panią psycholog ,że o złu trzeba mówić by się nie powtórzyło.

Agnes tu się różnimy w tym przypadku podejścia do ciszy.
Ale to co znalazłem w sieci mam nadzieję że Cię rozbawiło i dostarczyło rozrywki.

Pozdrawiam.
Ag-nes (2295 punktów)
>>>Zabijanie ciszą - to metoda KrK w temacie ofiar jurnych i zboczonych księży.
>>Zgadzam się, dlatego to dobra metoda.
>Tak jak Ty uważa Terlikowski- wczoraj na 2 to powiedział- Szczuka i psycholog go zjadły.

Dobre metody są wykorzystywane po obu stronach "barykady".
A z tym porównaniem to przesadziłeś.

>Ja zgadzam się ze Szczuką i tą Panią psycholog ,że o złu trzeba mówić by się nie powtórzyło.

Też się zgadzam ale historia uczy, że to niestety nie zawsze pomaga.

Pozdrawiam.
11-02-2011 13:13 
 Ocena 3 na 3
astrotaurus (12445 punktów)
>A ja myślałam, że racjonaliści to mają wiedzę o religii deprecjonować a nie propagować!
Bój się Boga, Ag-nes!!
Mamy każdą wiedzę (o religii też) propagować i żadnej wiedzy nie deprecjonować.
Nie ma lepszego lekarstwa na zakażenie umysłu wiarą, niż wiedza (choć są szczepy odporne).

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Ag-nes (2295 punktów)
>Bój się Boga, Ag-nes!!

Nie ma czego się bać!

>Mamy każdą wiedzę (o religii też) propagować i żadnej wiedzy nie deprecjonować.

Zdania nie zmieniam, uważam, że wiedza o religijnych wierzeniach jest szkodliwa.

Pozdrawiam.
DEmonizer (4893 punktów)
W Polsce tolerancja dialogu, to "Warto rozmawiać", "Boso przez Świat", "Sprawa dla reportera". Tu jest prawdziwy dialog. Ja to nazywam parciem na krew i pochwała ignorancji.

Do rozmowy to najpierw trzeba by było odciąć łeb dogmatycznemu potworowi, może klapki by opadły.

Pozdrawiam
astrotaurus (12445 punktów)
>Proponuję nowy program rozrywkowo-edukacyjny w formie debaty między różnymi religiami.

Kiszka kaszana, Kolego!
Wojtyła zwołał kiedyś spęd pod nazwą coś "Spotkania dla pokoju" i już ćwierć wieku corocznych powtórek było...
W programie oprócz modlitw podobno dyskusje, wykłady, a w efekcie medialne pustactwo.

Kogo religijnego interesuje rozumna konfrontacja jego religii z rzeczywistością czy innymi religiami? Byłyby to wtedy normalne tematy badawcze, a nie religie oparte na dogmatach wiary.
Z definicji takie teleturnieje są zatem niemożliwe, a szkoda! Nawet ja bym zasiadł przed telewizorem, choć nie zasiadam już ho, ho!!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365