W drodze do roboty w S-banie warto zawsze zmyslic cos fantastycznego, coś o czym myślenie poprawi dzień i pomoże go przeżyć, proponuję zatem pomyśleć o dwóch podstawowych działach matematyki algebrze i analizie jako o syntezie i podziale, związku i rozpadzie. Zauważmy ze tej samej syntezy i podziału dokonujemy w naszym życiu na poziomach tzw. nieabstrakcyjnych np. składając maszynę i rozkładając ją, np. łącząc substancje chemiczne i ekstraktujac je, np. łącząc źródła zasilania w energię elektryczną i dzieląc je. Ciekawe jest to, że na poziomie tzw. fizycznosci realizujemy te same działania co na poziomie tzw. abstrakcji. Przystosowalem się tu do waszego pojęcia abstrakcji, bo sam mam nieco inne  ---------- Nie będę już wyrażał poglądu o przejawianiu się wspomnianych syntezy i podziału w grawitacji i promieniowaniu, bo tego byłoby zbyt wiele. |