Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chiny zbudowały sztuczne słońce.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
06-12-2020 13:47Henryk.K (2246 punktów)Chiny zbudowały sztuczne słońce.
Informacja o zbudowaniu przez Chiny sztucznego słońca jest wprost niewiarygodna.
Tym bardziej,iż w artykule nic się nie mówi o szczegółach.
Jak długo potrafią utrzymać reakcję i czy bilans energetyczny jest dodatni.
Może przecież to być moc w impulsie i nic więcej.


www.o2.pl/(*)-prawdziwego-6583076360522368a
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Informacja o zbudowaniu przez Chiny sztucznego słońca jest wprost niewiarygodna.
>Tym bardziej,iż w artykule nic się nie mówi o szczegółach.
>Jak długo potrafią utrzymać reakcję i czy bilans energetyczny jest dodatni.
>Może przecież to być moc w impulsie i nic więcej.
>
>www.o2.pl/(*)-prawdziwego-6583076360522368a

Nie doczytałem do końca, o2.pl nie lubi adblocka...

Ale z tego, co doczytałem, to zrobiono po prostu nowatorskie doświadczenie. Ja też mam w lodówce Antarktydę, gdyby ktoś pytał...
Gratulacje dla Chińczyków, gdy my tymczasem z zapałem rozwiązujemy problemy gender i haftujemy sobie błyskawice na maseczkach... Ciekawe, kto na tym lepiej wyjdzie...
uxbridge (5980 punktów)
To po prostu kolejny badawczy tokamak. Największy jak do tej pory ale poza tym nic przełomowego w nim nie ma. "Sztuczne Śłońce" to chwytliwa i dość ograna w przypadku tokamaków nazwa jaka nadała mu chińska propaganda. Energii netto produkował nie będzie. Pierwszym takim ma być międzynarodowy ITER budowany we Francji. Notabene, Chińczycy tez w tym uczestniczą. Ale nawet ITER nie będzie jeszcze dawał uzytecznej energii netto. To nadal reaktor badawczy. Tak więc spokojnie. Do przemysłowej produkcji enegrii z reakcji termojądrowej jeszcze daleka droga. Kto będzie pierwszy nie wiadomo. Może i Chiny.
06-12-2020 16:56 
 Ocena 1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>To po prostu kolejny badawczy tokamak. Największy jak do tej pory ale poza tym nic przełomowego w nim nie ma. "Sztuczne Śłońce" to chwytliwa i dość ograna w przypadku tokamaków nazwa jaka nadała mu chińska propaganda. Energii netto produkował nie będzie. Pierwszym takim ma być międzynarodowy ITER budowany we Francji. Notabene, Chińczycy tez w tym uczestniczą. Ale nawet ITER nie będzie jeszcze dawał uzytecznej energii netto. To nadal reaktor badawczy. Tak więc spokojnie. Do przemysłowej produkcji enegrii z reakcji termojądrowej jeszcze daleka droga. Kto będzie pierwszy nie wiadomo. Może i Chiny.

Czytałem artykuł o ITER, w którym dziennikarz stwierdził, iż to będzie ostatnia próba, w której potwierdzi się, czy fuzja termojądrowa jest możliwa.
Nie rozwinął tej myśli, dlaczego tak uważa.
A czy wiadomo już jaka energia odpowiada za oddziaływania silne, które wiążą jądra atomowe w całość?
Czy można z nich uzyskać energię cieplną?

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
TyDraniu (6569 punktów)
>Informacja o zbudowaniu przez Chiny sztucznego słońca jest wprost niewiarygodna.

Jest to informacja niewiarygodna, bo Henryk obalił już całą fizykę, na podstawie której Chiny zbudowały ten tokamak.
Henryk.K (2246 punktów)
>>Informacja o zbudowaniu przez Chiny sztucznego słońca jest wprost niewiarygodna.
>Jest to informacja niewiarygodna, bo Henryk obalił już całą fizykę, na podstawie której Chiny zbudowały ten tokamak.

W kwestii obalania całej fizyki jeszcze się nie wypowiadałem na tym forum, ani w innych gremiach.
Przecież cała fizyka nie kwalifikuje się do poprawiania. Ta praktyczna jest spoko.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365