Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rugują smartfony ze szkół

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-09-2018 09:09Arminius (25555 punktów)Rugują smartfony ze szkół
W rozpoczętym roku szkolnym uczniowie francuskich podstawówek nie będą mogli - z pewnymi wyjątkami - w trakcie przebywania w szkole korzystać ze smartfonów oraz innych urządzeń umożliwiających połączenie z internetem.
Jeżeli chodzi o szkoły średnie - decyzja co do zakazu używania sprzętu jak wyżej zapadać będzie na szczeblu szkoły.
Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału - akcentując bezwzględną potrzebę wprowadzenia regulacji jak wyżej w polskich szkołach.


"French lawmakers on Monday passed a law banning schoolchildren from having smartphones and other internet-enabled devices at schools.
The ban applies to smartphones, tablets, smartwatches and other connected devices, which must be turned off or left at home.
There are exceptions for "pedagogical use," extra-circular activities and for disabled pupils, but otherwise the law generally prohibits smartphones in all premises and during school activities outside the school building.
The new rules apply to pupils from three to 15 years old, but allow high schools (Lycées) to decide whether to apply a partial ban or total ban."


www.dw.com(*)rtphones-in-schools/a-44890246
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365