Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pandemia covid-19

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-12-2020 02:34Paweł_P (417 punktów)Pandemia covid-19
Czy pandemia covid-19 to ściema ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paweł_P (417 punktów)
>Czy pandemia covid-19 to ściema ?
.

24-12-2020 03:16 
 Ocena 3 na 3
Kulmin (4007 punktów)
1973 rok to stare czasy. Dzisiaj by tak Jabłoński nie napisał, proste.
Paweł_P (417 punktów)
>1973 rok to stare czasy.

To nie argument. Kopernik w średniowieczu odkrył układ planetarny.
24-12-2020 15:09 
 Ocena 2 na 2
Kulmin (4007 punktów)
>>1973 rok to stare czasy.
>To nie argument. Kopernik w średniowieczu odkrył układ planetarny.

A parę zdań z podręcznika sprzed 47 lat to dobry argument? Dlaczego nie używa się aktualnie tak starych podręczników powiedz mi?
Paweł_P (417 punktów)

>A parę zdań z podręcznika sprzed 47 lat to dobry argument? Dlaczego nie używa się aktualnie tak starych podręczników powiedz mi?
Tak długo, jak długo nie zostanie coś w nauce zakwestionowane, jest ważne.
Nie twierdze, że ten profesor ma rację.
24-12-2020 17:32 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)lekarze antyszczepionkowcy?
>>Czy pandemia covid-19 to ściema ?

Chyba nie. Ale metoda walki z nią to nie tylko ściema, to zbrodnia i co najgorsze wielki błąd.
W uzupełnieniu pytania jak wyżej zadam następujące: dlaczego lekarze nie chcą się szczepić na covida???

"O ich opinię zapytał serwis lekarski www.Konsylium24.pl, przeprowadzając ankietę dotyczącą szczepienia medyków przeciw SARS-CoV-2 na próbie 2422 lekarzy.

Jak pokazały wyniki, na pytanie:"Od lutego 2021 rząd planuje rozpocząć pierwsze szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają pracownicy służb medycznych. Czy poddasz się szczepieniu?" rozkład odpowiedzi był następujący:

27% - tak, im szybciej tym lepiej,
40% - tak, ale po uzyskaniu pełnych danych na temat bezpieczeństwa,
13% - nie,
20% - jeszcze nie wiem.
ściema, to zbrodnia i co najgorsze wielki błąd.

www.medexp(*)-chca-sie-zaszczepic-ale/80079
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: lekarze antyszczepionkowcy?
>dlaczego lekarze nie chcą się szczepić na covida???

Czy poddasz się szczepieniu?
>67% - tak
>20% - nie wiem
>13% - nie

Kto nie chce?

Wątpliwości rodzi pewnie brak zdolności sprawdzenia i oceny sekwencji RNA jaką zawierają szczepionki.

Polakom jeszcze brakuje, głównie samoświadomości.

Rzeczywistość jest taka, że nim 3 kur zapieje wszyscy będziemy zaszczepieni, łącznie z tymi, którzy dziś głoszą, że SARS-CoV-2 to ściema.

Ja szczepię się kiedy tylko nadarzy się okazja.
Jako sceptyk i oskarżyciel współczesnych państwa kapitalistycznych, mam do nich jeszcze tyle zaufania.
25-12-2020 06:15 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>dlaczego lekarze nie chcą się szczepić na covida???
>Czy poddasz się szczepieniu?
>>67% - tak
>>20% - nie wiem
>>13% - nie
>Kto nie chce?
40% - tak, ale po uzyskaniu pełnych danych na temat bezpieczeństwa,
tak, czyli nie..., tę odpowiedź można zapisać:
40% - nie, dopóki nie uzyskam pełnych danych na temat bezpieczeństwa


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>40% - nie, dopóki nie uzyskam pełnych danych na temat bezpieczeństwa

Lekka gorączka i złe samopoczucie związane z budową przeciwciał w odpowiedzi obecność wszczepionego ciała obcego o niezgodnym RNA.

Tzn. "zaszczepię się ale nie pierwszy lecz w następnej kolejności, dopiero jak przekonam się, że u szczepionych obce ciało wszczepione nie wywołuje choroby".
25-12-2020 12:01 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>40% - nie, dopóki nie uzyskam pełnych danych na temat bezpieczeństwa
>Lekka gorączka i złe samopoczucie związane z budową przeciwciał w odpowiedzi obecność wszczepionego ciała obcego o niezgodnym RNA.
>Tzn. "zaszczepię się ale nie pierwszy lecz w następnej kolejności, dopiero jak przekonam się, że u szczepionych obce ciało wszczepione nie wywołuje choroby".
To nie są pełne dane o bezpieczeństwie, a poza tym może być tak: "nie zaszczepię się, bo media piszą o śmierci osoby po podaniu szczepionki", albo: "nie zaszczepię się bo rządzący ukrywają informacje o śmierci ludzi i powikłaniach po szczepionce" itd... Tak czy siak te 40% na razie się nie zaszczepi i będzie czekać, a ile % z nich się zaszczepi to niewiadoma.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie są pełne dane o bezpieczeństwie

Określenie "pełne dane" jest wręcz śmieszne.

Jakie "pełne dane"?

Algorytm opisujący ewolucję ludzkiego genu w reakcji na obecność obcego, zmodyfikowanego RNA wirusa?
pl.m.wikipedia.org/wiki/Kwasy_rybonukleinowe

Nawet gdyby taki algorytm powstał, co niemożliwe, kto by go pojął?

Na pewno żaden ludzki mózg.

Oczekiwanie na "pełne dane" jest oczekiwaniem na to, co zadzieje się z ludźmi po zaszczepieniu ich.

Ludzie nie panują nad własnym genotypem a tym bardziej na obcymi.
To, że potrafią odczytac sekwencje znaczy tyle co nic.

To jakby podać komuś kod źródłowy Windowsa w języku maszynowym, zero jedynkowym i oczekiwać, żeby ktoś z poziomu języka maszynowego pojmie czym Windows jest i jak działa. Życzę powodzenia.

Nie ma żadnych "pełnych danych" i nie będzie.

Są szczątki danych i pozostaje intuicja.

Ja nie boję się brudu ani ciał obcych we własnym organizmie, które mój będzie musiał przewalczyć, o ile domyślam się, że te mnie nie zabija ale pomogą mi rozwinąć odporność.

Tu nie chodzi o zaufanie dla szczepionki ale o zaufanie dla autorytetów, dla elity i ogólnie dla instytucji współczesnego państwa.
25-12-2020 15:59 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>To nie są pełne dane o bezpieczeństwie
>Określenie "pełne dane" jest wręcz śmieszne.
>Jakie "pełne dane"?
Sam widzisz, że nie można ot tak dodać 40% do 27%.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>To nie są pełne dane o bezpieczeństwie
>>Określenie "pełne dane" jest wręcz śmieszne.
>>Jakie "pełne dane"?
>Sam widzisz, że nie można ot tak dodać 40% do 27%.

Wg mnie można, bo to znaczy TAK po przetestowaniu na pierwszych milionach innych ludzi.
26-12-2020 10:34 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Sam widzisz, że nie można ot tak dodać 40% do 27%.
>Wg mnie można, bo to znaczy TAK po przetestowaniu na pierwszych milionach innych ludzi.
Skąd wiesz jaki będzie rezultat pierwszych milionów szczepień, jesteś jasnowidzem?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Sam widzisz, że nie można ot tak dodać 40% do 27%.
>>Wg mnie można, bo to znaczy TAK po przetestowaniu na pierwszych milionach innych ludzi.
>Skąd wiesz jaki będzie rezultat pierwszych milionów szczepień, jesteś jasnowidzem?

Tego nikt nie wie, możemy tylko przypuszczać.

Ja przypuszczam na podstawie zaawansowanych w ostatnich latach badan symulacyjnych nad transformacjami białek, dalej na podstawie sporej już próby przetestowanych, będącej podstawą dopuszczenia szczepionki do rynku, dalej na podstawie przebiegu własnych chorób, reakcji na wirusy i ogólnego stanu własnego zdrowia.

Te przypuszczenia wystarcza mi, żeby pozwolić zaaplikować sobie obce ciało, które spróbuje rozwijac się w moim organizmie na bazie moich własnych komórek, a którego rozwój zahamują moje własne przeciwciała, które w związku z obecnością obcego ciała zaczną intensywnie rozwijać się i przeciwdziałać obcemu ciału.
26-12-2020 17:40 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>>Sam widzisz, że nie można ot tak dodać 40% do 27%.
>>>Wg mnie można, bo to znaczy TAK po przetestowaniu na pierwszych milionach innych ludzi.
>>Skąd wiesz jaki będzie rezultat pierwszych milionów szczepień, jesteś jasnowidzem?
>Tego nikt nie wie, możemy tylko przypuszczać.
Otóż to.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Pandemia covid-19
>Czy pandemia covid-19 to ściema ?

Jaka ściema? Ja do pracy codziennie muszę przebijać się przez sterty zwłok.
Ludzie są zastraszeni i nie wychodzą z domów bo każdemu umarł co najmniej jeden członek rodziny.
Lekarze i pielęgniarki padają jak muchy (logiczne, są na pierwszym froncie pandemii).

Świat sportu również zamarł. Nikt w nic niw gra bo popadali jak muchy.

Ogólnie jesteśmy bliscy zagładzie. Statystyka nie kłamie. A jak kłamie to po prostu źle czytasz liczby.

Ale są też plusy tej pandemii. Od początku roku nie było ani jednego zgonu na grypę, zawał czy zwykłą starość.
Paweł_P (417 punktów)

>Jaka ściema? Ja do pracy codziennie muszę przebijać się przez sterty zwłok.
>Ludzie są zastraszeni i nie wychodzą z domów bo każdemu umarł co najmniej jeden członek rodziny.

Nadumieralność wynika z zapaści służby zdrowia, a nie z covidu.
Paweł_P (417 punktów)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy pandemia covid-19 to ściema ?
Zrazu nakazali nam nosić maski żebyśmy to my nie zarażali innych, a od jakiegoś czasu puszczają w tv spot, w którym zaraża się nienoszący maseczki (ten zakończony kwestią 'to którą maseczkę wolisz'), więc wygląda na ściemę.


cr
Rowerex (859 punktów)
>Czy pandemia covid-19 to ściema ?

Trolling w sensie generowania kolejnych niepotrzebnych flejmów i kłótni - jest kilka podobnych wątków, wystarczy je odgrzebać - ten można usunąć. Bez obawy - zgłosiłem jako życzliwy donosiciel.

Epitety do wyboru: synonim.net/synonim/donosiciel
101 synonimów, fajna liczba.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Czy pandemia covid-19 to ściema ?
No to siema.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365