Grupy, które są powszechnie postrzegane jako sekty - ze względów praktycznych pozostańmy przy tych wielkich, które wszyscy znamy: Świadkowie Jehowy, Mormoni. Jak tylko będzie więcej niż 20 osób, z pewnością musi być skrzydło "liberalne" i "fundamentalistyczne". Przynajmniej taka jest moja robocza hipoteza, oparta na zdroworozsądkowym doświadczeniu, że ludzie po prostu uwielbiają nie zgadzać się w najdrobniejszych szczegółach doktryny. 192.168.0.1 router login 192.168.l.lAle co to oznacza - w odniesieniu do grup, które są mniej lub bardziej powszechnie postrzegane jako fundamentalistyczne od samego początku? Kim jest liberalny ŚJ? Czy w ogóle coś takiego istnieje? |