Racjonalista - Strona głównaDo treści
biblia racjonalisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-03-2022 09:37okragly (21676 punktów)biblia racjonalisty
biblie nam racjonalistom powinni pisać biolodzy (zoolodzy, antropolodzy), o naszej naturze, jacy jesteśmy.
Spelnienie naszych wymagan biologicznych będzie rajem, nam nic wiecej nie trzeba, tylko wypelnic biologię, naszą istotę,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>biblie nam racjonalistom powinni pisać biolodzy (zoolodzy, antropolodzy), o naszej naturze, jacy
>jesteśmy.
>Spełnienie naszych wymagań biologicznych będzie rajem, nam nic więcej nie trzeba, tylko wypełnić
>biologię, naszą istotę.<<

Biblia, każda biblia jest zbiorem bzdur podawanych do wierzenia. Ktoś racjonalnie myślący żadnego takiego pisanego ekskrementu nie potrzebuje. Ani też nie tęskni za jakimś rajem, którego nigdy nie było.
02-03-2022 16:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>biblie nam racjonalistom powinni pisać biolodzy (zoolodzy, antropolodzy), o naszej naturze, jacy jesteśmy. Spełnienie naszych wymagań biologicznych będzie rajem, nam nic więcej nie trzeba, tylko wypełnić biologię, naszą istotę.
> każda biblia jest zbiorem bzdur
nieprawda, np pisze w niej, że matka powinna karmic dziecko piersią 3 lata. Biblia mądrzejsza od pediatrów, nakazują karmić mieszanką bebiko
napiszmy biblie dla racjonalistów, przez biologów np jak dlugo karmic piersią (IQ 10 pkt wyższe), czy jesteśmy stadni? jak to sie objawia, albo niech napisza w naszej bibli, tak jak mówią liberałowie, że jesteśmy indywidualni, wolni i wlasność naszą istotą

>Ktoś racjonalnie myślący żadnego takiego pisanego ekskrementu nie potrzebuje.
to napisz czy bycie liberałem (indywidualizm, wolność, własnośc) jest zgodne z biologią, naszą istotą? czyni nas szczęśliwymi, albo czy hierarchia jest wypełnieniem naszej istoty jak chce Konopka, czy wrecz przeciwnie. Albo patriarchat, czy to zgodne z biologią, naszą istotą Jest wiele pytan do biologów np czy monogamia jest naszą istotą?
przyjęcie do wiadomości że jesteśmy zwierzętami, (tacy bylismy w raju) nas uszczęśliwi, dlatego biblia pisana przez biologów

>Ani też nie tęskni za jakimś rajem, którego nigdy nie było.
bycie w raju jest proste, wystarczy wypelnic naszą istotę, którą zapiszemy w bibli dla racjonalistów (napisaną przez biologów)

biblia, o naszej istocie, napisana przez tysiące biologów jest nam potrzebna, byłaby co rok aktualizowana, korygowana o nowe odkrycia, wnioski

taka biblia przedmiotem w szkole, 2 godz tygodniowo, zamiast religi

02-03-2022 17:55 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)
>>>biblie nam racjonalistom powinni pisać biolodzy (zoolodzy, antropolodzy), o naszej naturze, jacy
>>jesteśmy.
>>Spełnienie naszych wymagań biologicznych będzie rajem, nam nic więcej nie trzeba, tylko wypełnić
>>biologię, naszą istotę.<<
>Biblia, każda biblia jest zbiorem bzdur podawanych do wierzenia. Ktoś racjonalnie myślący żadnego takiego pisanego ekskrementu nie potrzebuje. Ani też nie tęskni za jakimś rajem, którego nigdy nie było.

Faktycznie dzięki niezliczonym edycjom biblii, oraz różnego rodzaju bibliom jako kompedium wiedzy z konkretnej dziedziny takie określenie lepiej oddawałoby słowo BUBLIA(od bubel).

Nie jest konieczne aby każdy kończący studia na jakimkolwiek kierunku miał wiedzę i pojęcie odnośnie faktycznych możliwości poznawczych ludzkiego mózgu i percepcji ludzkich zmysłów ; uwzględniając te ograniczenia wnioskowanie o nas samych i o tym co nad lub poza nami jest o wiele racjonalniejsze i nie ma wśród tak myślących a-teistów. Różnice w myśleniu tak na prawdę są czymś naturalnym i nie mają wpływu raczej na nic, poza tym że osobnik jest w stanie pełniej przeżyć czas własnego życia(ten który jest mu dany).
okragly (21676 punktów)
>biblie racjonalistom powinni pisać biolodzy, o naszej naturze, jacy jesteśmy.
>Spelnienie naszych wymagan biologicznych będzie rajem, nam nic wiecej nie trzeba, tylko wypelnic
>biologię, naszą istotę,
potrzeba nam jeszcze celu, gdzie mam iść? czy biolodzy są w stanie to powiedzieć?
przydałaby sie wiedźma (mężczyźni wiedli nas do cierpienia, po co popełniac ciągle ten sam błąd, zawsze prowadzi do tego samego), kobiety wiedza gdzie raj
09-03-2022 09:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>biblie racjonalistom powinni pisać biolodzy, o naszej naturze, jacy jesteśmy. Spelnienie naszych wymagan biologicznych będzie rajem, nam nic wiecej nie trzeba, tylko wypelnic biologię, naszą istotę,
>potrzeba nam jeszcze celu, gdzie mam iść? czy biolodzy są w stanie to powiedzieć?
oczywiście że wiedzą, jedynym naszym celem jest przyjemnie rozmnożyć się i inne przyjemności i unikanie bólu, cierpienia. Przyjemność kierunkowskazem
okragly (21676 punktów)
>biblie racjonalistom powinni pisać biolodzy, o naszej naturze, jacy jesteśmy Spelnienie naszych wymagan biologicznych będzie rajem, nam nic wiecej nie trzeba, tylko wypelnic biologię, naszą istotę,
psychologiczne represje sprawiają, iż tłumione emocje manifestują się w innym przebraniu, np seksualna represja wywołuje obsesję na punkcie seksu. Zamiast tłumić, powinniśmy zaufać biologi, akceptować ją w sobie, tak było w raju. Zasada ta nie powinna być rozumiana jedynie intelektualnie,

biblia racjonalistów,powinni pisać biolodzy, ale oni też wszystkiego nie wiedzą, dlatego być otwarta

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365