Racjonalista - Strona głównaDo treści
Poznanie dobra i zła - algorytm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
12-02-2021 10:57Willmaster (423 punktów)Poznanie dobra i zła - algorytm
Ocena 1 na 1
Czy ktoś mógłby narysować dwa algorytmy (np. W paincie). Algorytm odnosić się ma do historii Adama i Ewy, ma nie wykonać czynności zakazanej:
1. nie zjeść owocu znając x (tak) - zjedz owoc i y (nie) - nie jedz owocu;
2. Jak wyżej ale nie znając x i y do momentu w którym wykona czynność zakazana - czyli zje owoc "poznania dobra i zła".

Zgaduje że 1 będzie latwizna, ale co z drugim? Zgaduje że w programie wywalił by blad, ale "papier wszystko przyjmie".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Czy ktoś mógłby narysować dwa algorytmy (np. W paincie). Algorytm odnosić się ma do historii Adama
>i Ewy, ma nie wykonać czynności zakazanej:
>1. nie zjeść owocu znając x (tak) - zjedz owoc i y (nie) - nie jedz owocu;
>2. Jak wyżej ale nie znając x i y do momentu w którym wykona czynność zakazana - czyli zje owoc
>"poznania dobra i zła".
>Zgaduje że 1 będzie latwizna, ale co z drugim? Zgaduje że w programie wywalił by blad, ale "papier
>wszystko przyjmie".

Czy ktoś by narysował algorytm wywalania nieracjonalnych postów z forum racjonalista.pl Byłoby miło... żeby wywalały się same.
romaro (25211 punktów)
>Zgaduje że 1 będzie latwizna, ale co z drugim? Zgaduje że w programie wywalił by blad, ale "papier
>wszystko przyjmie".

Nie jest logiczne. Jednak jakoś trzeba porównać lub sprawdzić wartości
A=zjedz
B=nie zjedz

if (X) { statements A } then end
else { statementsć B }
return
Rowerex (859 punktów)
>Zgaduje że w programie wywalił by blad

Właśnie odkryłeś dlaczego niebo stało się niebieskie: pl.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>>Zgaduje że w programie wywalił by blad
>Właśnie odkryłeś dlaczego niebo stało się niebieskie: pl.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death

Nie tylko komputery wymykają się spod kontroli
youtu.be/p1SMKbMiduM

Choć w komputerach złożoność czynności jest najwyższa więc najłatwiej o błąd.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>2. Jak wyżej ale nie znając x i y do momentu w którym wykona czynność zakazana - czyli zje owoc
>"poznania dobra i zła".

Nie można stworzyć algorytmu
pl.m.wikipedia.org/wiki/Algorytm

Tudzież wyrażenia algebraicznego
pl.m.wikip(*)ki/Wyrażenie_algebraiczne

bez znajomości argumentów
pl.m.wikipedia.org/wiki/Argument_(matematyka)

Tak jak nie można zbudować zdania
pl.m.wikipedia.org/wiki/Zdanie

Bez podmiotu
pl.m.wikipedia.org/wiki/Podmiot_(j%C4%99zykoznawstwo)

Ty początkowo zakładasz rozróżnienie dobra i zła, x i y a za chwilę prosisz o stworzenie algorytmu bez znajomości i bez rozróżnienia tych argumentów.

Nie można zbudować żadnego algorytmu z użyciem czynności i bez użycia żadnych argumentów. Zatem taki algorytm jest wykluczony.

Jeżeli niedoświadczone dzieci dotykają np. garnka z gotującą się wodą to dlatego, że w ich schemacie blokowym w ich programie umysłowym nie ma jeszcze żadnego algorytmu, który powstanie dopiero kiedy pojawi się doświadczenie i rozróżnienie dobra od zła.

Ten program może powstać bez doświadczenia dotknięcia garnka na bazie programowania przez rodziców ale tu także potrzebne są argumenty np. krzyk, który dla dziecka jest też nieprzyjemny jak ból poparzenia ale powoduje mniejsze zniszczenia ciała.
W efekcie dziecko buduje algorytm w umyśle, w którym argument "gorący garnek" jest interpretowany jako "krzyk rodzica".

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365