 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-03-2011 11:00 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | O rodzinie na KURZ-u
16 na 16 | W dniach 24-25 marca odbywa się na KURZ-u (Katolicki Uniwersytet Rzeszowski dla niepoznaki zwanym Uniwersytetem Rzeszowskim - uczelnią publiczną) odbywa się konferencja pt. Rodzina Polska poza granicami kraju - V Europejska Konferencja: \"Ocalić rodzinę = ocalić przyszłość\". Zdecydowana większość prelegentów to księża katoliccy - eksperci w sprawach rodziny, prawa i miłości do dzieci. Konferencja rozpocznie się mszą i zakończy mszą, a pomiędzi będą modły. Program tego wiekopomnego wydarzenia znależć można pod adresem: www.magazy(*)calic_przyszlosc_,4096,76.htmlA to wszystko za publiczne pieniądze na publicznym uniwersytecie.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | DEmonizer (4893 punktów) | Jakby nie patrzeć, prawdziwie świeckie państwo.  Widocznie wszędzie, gdzie tylko można, bozia jest bezpardonowo wpychana. Jak nie drzwiami, to oknem. Jak nie oknem, a niech mnie, kominem. Coraz mniej ulic "1-go Maja", za to rośnie "Jana Pawła II". Sprawy demograficzne są istotne, o tym trzeba debatować, ale czy z krzyżami i różańcami w łapach. Wyjdzie jak zwykle, żadnych efektów, sensownych rozwiązań, tylko kłapanie dziobami. Oby jak najdłużej utrzymać katolicki skansen rodzinny. Pan i władca + kura domowa + usługujące dzieci, a wokoło tego ojcowie opiekunowie w pięknych sukniach. Święta rodzina. Prawie jak w stajence. Istny kicz.  Pozdrawiam
|
|
 | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >Widocznie wszędzie, gdzie tylko można, bozia jest bezpardonowo wpychana. >Jak nie drzwiami, to oknem. Jak nie oknem, a niech mnie, kominem. Może tak właśnie należałoby rozumieć tę transcendentną immanentność 'Boga' w świecie: on jest wszędzie - w osobach swoich funkcjonariuszy.
Ależ nam się 'Trójca' rozrosła... No, no, no...
Drobner, jednoosobowy.
|
|
2 na 2 | spellbinder (8577 punktów) | Powinno być raczej "ocalić rodzinę=ocalić kościół katolicki".
|
|
 | | Amol (692 punktów) | > Powinno być raczej "ocalić rodzinę=ocalić kościół katolicki". Propaganda dotycząca antykoncepcji, jest bzdurna po prostu chodzi o zwiększenie populacji wśród katolików, ergo więcej wyznawców większe wpływy. System indoktrynacyjny Krk jest w miarę skuteczny, od kołyski (chrzest) po ślub Kościelny. ocalić rodzinę= ocalić rodzinę kościoła Im więcej na tace tym lepiej. Tak jakby to nie były polskie tylko katolickie rodziny....
|
|
|  | 3 na 3 | PanBuk (6257 punktów) | >Propaganda dotycząca antykoncepcji, jest bzdurna....
przepraszam, że tu przytnę - bzdurna nie jest, bowiem sterowanie człowieczkiem który ma poczucie winy jest naprawdę czystym sadyzmem. A niektóre jednostki lubują się w tym...
a jak je wywołać? sfera seksualności jest do tego wyśmienita!
>...po prostu chodzi o zwiększenie populacji wśród katolików, ergo więcej wyznawców większe wpływy.
i jeszcze większe poczucie winy! Perpetuum mobile!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | > A to wszystko za publiczne pieniądze na publicznym uniwersytecie.  > oczywiście! ta organizacja wyciąga wnioski! Po co marnować swoje, kiedy można "wspólne", przecież jest "nas" 96%? 99%? Proszę pooglądać kiedyś państwowa telewizje, np regionalną - ile jest wstawek, obecnie np "Parafia z sercem"! Cud, miód i golonka! Nie ma godziny bez kwadransa z "Panami Wszechświata"!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
13 na 13 | Drobner (19539 punktów) | >... na KURZ-u (Katolicki Uniwersytet Rzeszowski dla niepoznaki zwanym Uniwersytetem Rzeszowskim Zaraz po przełomie 1989-90 oszołomy forsowały próbę zmiany nazwy uniwersytetu krakowskiego na Chrześcijański Uniwersytet Jagielloński. Całkiem zaawansowany już proces przerwała przytomna uwaga jednego z profesorów: "Jak wyobrażacie sobie Państwo skrót?"
Drbner, akronimowo...
|
|
2 na 2 | PanBuk (6257 punktów) | > Zdecydowana większość prelegentów to księża katoliccy - eksperci w sprawach rodziny, prawa i miłości do dzieci.To ja jeszcze na słówko! Z tego co widzimy, przyroda nasza, ziemska  nie znosi próżni. Skoro w życiu publicznym pojawiają się niezagospodarowane (czemu?) obszary... wchodzi KrK. Zauważmy, powoli: szkoły, uczelnie, szpitale... media. Państwo ich nie chce, nie umie nimi zarządzać, państwo ma z tego powodu tylko straty... Prezesi się kłócą, demokracja nawala na całej linii. Dlaczego? Dlaczego coś przejęte magiczną boską rękom KrK zaczyna przynosić zysk? (i komu  ?) A i nagle dotacje się znajdują... Czyżby monarchia wygrywała z demokracją? Czyżby jak zawsze cud?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
 | | perun (8610 punktów) | >>Zdecydowana większość prelegentów to księża katoliccy - eksperci w sprawach rodziny, prawa i miłości do dzieci. >To ja jeszcze na słówko! Wiadomo nie od dzisiaj ,że księża są ekspertami od miłości do dzieci .Nawet za tę milość bywają ostatnio przesladowani przez różne heretyckie sądy .Co gorsze, nawet w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Parafialnej zdarza się , że sądy prześladują księży pałających miłością do dzieci.
|
|
1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Zamiast komentować na forum trzeba coś zrobić, po każdej tego typu informacji warto reagować. Jeżeli rektor uniwersytetu dostanie zapytania o udział we współfinansowaniu tej konferencji od jednej osoby nie zrobi to na nim wrażenia, ale pytania od setek już powinny zapalić światełko.
|
|
3 na 3 | Pabloss (4221 punktów) | Wszyscy wiedzą, że UR zwany KUR-em to dzieło biskupa Kazia Górnego i to on rozdaje tu karty - tylko głupie i naiwne władze UR bronią się w mediach jak tylko mogą, tłumacząc, że to one faktycznie rządzą uczelnią. Z mojego punktu widzenia rektor i prorektorzy powinny być osobami z tzw. "jajami" wszak powierzono im dużą odpowiedzialność, ale jak się patrzy na władze UR i na ich "niedorobione" działania aż ręce opadają kto takich ....... wybrał. Obecne władze UR doprowadziły tą uczelnię do krawędzi kompromitacji, czegoś takiego nie spotyka się w Polsce, aż na tak masową skalę, a to z kolei skutkuje spadkiem zainteresowania młodziezy studiowaniem w rodzimym Rzeszowie. Pogłębiająca się kompromitacja UR, odchodzenie z uczelni profesorów-ateistów, zatrudnianie kleru, propagowanie wiary katolickiej w różnego typu konferencjach, ciągłe wizytacje Górnego na UR itd.... doprowadziły do tego,że jeden głupi uniwersytet osłabił lub nawet już zniszczył budowanie marki Rzeszowa. Nie tak dawno Palikot wypowiadał się na temat sytuacji na UR: www.nowiny(*)ID=/20110319/RZESZOW/405513614 Ciekaw jestem czy ktoś z UR za to odpowie stołkiem? W lokalnej prasie władze UR całkowicie olewają sprawę i nie widzą problemu, nawet po aferze "krzyżowej", którą zorganizował bp Górny. Rektor dodatkowo głupkowato się tłumaczy, że on nic na ten temat nie wie - pytam się więc - co to za gospodarz, który nie kontroluje swojej uczelni? Wydaje mi się, że PSR jako organizacja szerząca naukę i wolnomyślicielstwo powinna zwrócić się do prof. Kudryckiej z prośbą o wyjaśnienie sytuacji panującej na UR, a którą opisują różne media. Zwykłą osobę MNiSW oleje, ale już PSR nie mogą. Może warto spróbować, gdyż dopóki władze UR nie będą czuły na swym karku powiewu racjonalizmu, będą dalej zatracały tą uczelnię i ostatecznie faktycznie powstanie z tego KUR-a znosząca złote jajka kościołowi katolickiemu (na taki majątek nie jeden z biskupów odczuwa motylki w brzuszku).
|
|
5 na 5 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | Odp: O rodzinie na KURZ-u - ciąg dalszy nastąpił... | rzeszow.ga(*)e_na_rodzine_i_malzenstwo.htmlNastępna edycja Konferencji odbędzie się w Senacie. Może my też powinniśmy zorganizować tam jakąś konferencję. Skoro taką reprezentacyjną lokalizację można mieć za darmo... Pewnie jeszcze colę i paluszki dorzucą
|
|
 | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | Głupie: Cytat:Polskie słowo "rodzina" oznacza, że jak mężczyzna z kobietą są razem, to się rodzą dzieci Pewnie bocian je przynosi. Przerażające: Cytat:Rodzina jest podstawową komórką społeczną, podstawą państwa i Kościoła. Musimy bronić białego społeczeństwa, bo biały człowiek jest coraz bardziej eliminowany w Europie. I jeszcze to: Cytat:My robimy to z ramienia Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, w związku z tym dobieramy takich prelegentów, jakich znamy. Takich środowisk, które reprezentowałyby inny punkt widzenia, nie znam. Zastanawiam się, czy to bardziej bezczelność, czy bardziej głupota...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Mnie najbardziej podobało się: Cytat:To efekt totalitaryzmu demokracji, która w tej chwili zjada własne dzieci. Chodzi o to, żeby to zahamować.  O tej Konferencji można też poczytać na stronie Naszego Dziennika: www.naszdz(*)at=20110326&typ=wi&id=wi02.txt ; tamże pt. Konieczny jest ruch oporu garść inspirujących przemyśleń wspominanej w wywiadzie Gabriele Kuby  .
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|