Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rocznica katastrofy smoleńskiej.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-04-2011 10:17Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)Rocznica katastrofy smoleńskiej.
Ocena 9 na 9
Drodzy Racjonaliści!
Wielkimi krokami zbliża się rocznica katastrofy samolotu pod Smoleńskiem i z pewnością wszyscy zastanawiamy się, jak należałoby GODNIE (uwielbiam to słowo) uczcić ten dzień. Niestety osoby odpowiedzialne za organizacje tego wydarzenia popełniają gafę za gafą, faux pas za faux pas. A to sprzątną znicze z pod Pałacu Prezydenckiego, a to chcą wysłać Komorowskiego z kwiatkami do Smoleńska, jakby nie wiedzieli, ze sama jego obecność "obraża pamięć ofiar", a i kwiatki pewnie jakieś ruskie przywiezie, zamiast "maków spod Monte Cassino", a to nie zgodzą się na zamianę pomnika Poniatowskiego na pomnik Kaczyńskiego, a to nie odwołają "FaktoraX" w TVN-e, to znowu pokażą Małysza, który krytykuje pochowanie Przenajświętszych Szczątek Ojca Narodu na Wawelu, itd. itd... Są wprawdzie jakieś nieśmiałe lokalne próby ratowania sytuacji poprzez np. nadanie Rynkowi w Jarosławiu (nomen omen) imienia "Poległej Pierwszej Pary", ale czy to wystarczy? Żeby to chociaż był Plac św. Piotra w Rzymie, to może by wystarczyło, ale Rynek w Jarosławiu...
Zastanówmy się więc, jaka byłaby najbardziej GODNA (znowu to słowo) forma uczczenia 10. kwietnia.
Moje propozycje, to:
1) Piesza pielgrzymka Tuska pod Wawel i spontaniczne samospalenie się u stóp wawelskiego wzgórza.
2) Przekazanie Pałacu Prezydenckiego na mauzoleum.
3) Dymisja Komorowskiego na rzecz Jarosława I Wielkiego i wpisanie do Konstytucji dziedzicznej monarchii Kaczyńskiej.

A wy, jakie macie propozycje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

PanBuk (6257 punktów)
>Moje propozycje, to:
>1) Piesza pielgrzymka Tuska pod Wawel i spontaniczne samospalenie się u stóp wawelskiego wzgórza.

ale potem żeby można haratnąć w gałę! na Błoniach !TYCH Błoniach! (co by trawy na nowo zbudowanych tysięcznych dwóch stadionach nie zniszczyć!)

>2) Przekazanie Pałacu Prezydenckiego na mauzoleum.
I przeniesieniu na Błonia - TE Błonia!

>3) Dymisja Komorowskiego na rzecz Jarosława I Wielkiego i wpisanie do Konstytucji dziedzicznej monarchii Kaczyńskiej.

Dymisja i dyby! Dyby na Wawelu! Dodatkowo: łowienie ryb i pilnowanie ruin Fukushimy. Z wiecznym obowiązkiem załatwiania wszystkich spraw Państwowych w kancelarii "Ali baba Dubieniecki i 777 pomocników"


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
worek kości (2937 punktów)
A jak chodzi o idolów racjonalistów - Galileusz, Bruno, Łyszczyński, Darwin - to jakoś potrafią "godnie" uczcić ich dni, rocznice czy co tam. A jak im ideologicznie nie po drodze z jakimś denatem, to na podśmiechujki im się zbiera. No normalnie wiocha.


bembergiem w berg
01-04-2011 10:55 
 Ocena 17 na 17
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Trzeba cierpieć na kompletny paraliż umysłowy, aby zestawiać Kaczyńskiego z Galileuszem.
01-04-2011 11:11 
 Ocena 15 na 15
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Trzeba cierpieć na kompletny paraliż umysłowy, aby zestawiać Kaczyńskiego z Galileuszem.

Bo ja wiem? Jakiś związek może by się znalazł - przez Kopernika na przykład. Bo skoro raz ruszył Ziemię, to Ruskie mogły już bez problemu ją na drodze prezydenckiego samolotu podstawić...


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
01-04-2011 11:03 
 Ocena 10 na 10
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> A jak im ideologicznie nie po drodze z jakimś denatem, to na podśmiechujki im się zbiera.

Szacunku nie zdobywa się przez sam fakt zostania denatem, to raz.

A dwa, to zauważ że podśmiechujki jednak nie z samej Osoby Denata, a bardziej z tych,
którzy na Jego punkcie sfiksowali i 10-go urządzą nam wszystkim w mediach ponury cyrk.
01-04-2011 21:29 
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)
>zauważ że podśmiechujki jednak nie z samej Osoby Denata, a bardziej z tych,
>którzy na Jego punkcie sfiksowali

Trafna uwaga. Denat ma tę zaletę, że nie zdąży się już bardziej skompromitować.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
01-04-2011 11:22 
 Ocena 4 na 4
X-Yuri (159 punktów)
>A jak chodzi o idolów racjonalistów - Galileusz, Bruno, Łyszczyński, Darwin - to jakoś potrafią "godnie" uczcić ich dni, rocznice czy co tam. A jak im ideologicznie nie po drodze z jakimś denatem, to na podśmiechujki im się zbiera. No normalnie wiocha.
>
bembergiem w berg


...jak Racjonalista.pl, PSR, czy coś podobnego, żądałoby zakazu używania zapałek w dniu rocznicy spalenia takiego Bruno, to mam silne przeczucie, że wyśmiani zostali by identycznie.

Swoją drogą, z innej beczki, podobało mi się jak po tym jak Małysz wyraził brak zrozumienie dla składania kwiatów przed Pałacem Lech stwierdził żeby się do spraw politycznych nie mieszał...
01-04-2011 11:29 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)

>Swoją drogą, z innej beczki, podobało mi się jak po tym jak Małysz wyraził brak zrozumienie dla składania kwiatów przed Pałacem Lech stwierdził żeby się do spraw politycznych nie mieszał...
O do licha... Małysz - spirytysta.

PS. Wiem, wiem, miałeś na myśli Jarosława

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
01-04-2011 12:56 
 Ocena 3 na 3
maruda (5550 punktów)
Wszystkie osoby uprawiające czynnie politykę są poddane osądowi. Ośmieszanie jest jedną z możliwości takiego osądu. Gdy zawiodły lżejsze próby zwracania uwagi na niestosowność zachowania po tamtej tragedii, to takie ośmieszanie, przy coraz większym przyzwoleniu będzie się nasilać. Pierwsze reakcje na tamten wypadek były zupełnie inne i one niestety zostały mylnie uznane przez aktualnie ośmieszane środowisko za słabość. Powrót do normalności będzie polegał na tym że i jedna i druga strona wycofa się ze swoich okopów i to musi rozpocząć strona która spowodowała całą eskalację.
01-04-2011 15:00 
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>Gdy zawiodły lżejsze próby zwracania uwagi na niestosowność zachowania

Ciekawe w jakich kategoriach mierzysz stosowność? Gdyby w katastrofie zginęli ludzie, którzy mają po drodze ze światopoglądem racjonalistów, to jęki żałobne na racjonaliście.pl byłyby głośne, a cyniczna satysfakcja na stronie frondy - całkiem prawdopodobna. A że prezydent się nie podobał racjonalistom, to na frondzie żal, a na racjonaliście śmiech. Dwie strony tej samej wiochy.

>Pierwsze reakcje na tamten wypadek były zupełnie inne

Na pewno nie na racjonaliście.pl. Przejrzyj sobie forum z 10 kwietnia 2010 - od początku na tym portalu słychać było marudzenie, że to żadna elita, żadna największa katastrofa, a nawet, że to żadna tragedia.


bembergiem w berg
01-04-2011 15:17 
 Ocena 5 na 5
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Gdyby w katastrofie zginęli ludzie, którzy mają po drodze ze światopoglądem racjonalistów, to jęki żałobne na racjonaliście.pl byłyby głośne, a cyniczna satysfakcja na stronie frondy - całkiem prawdopodobna. A że prezydent się nie podobał racjonalistom, to na frondzie żal, a na racjonaliście śmiech. Dwie strony tej samej wiochy.

ALEŻ ZGINĘLI! Pewnie już nie pamiętasz, że oprócz Jego Wysokości na pokładzie było jeszcze 91 innych osób. Izabela Jaruga-Nowacka, której najbardziej mi szkoda, Jolanta Szymanek-Deresz, piloci, stewardesy i BOR-owcy, którzy byli tam nie po to, żeby się na mogiłach "lansować", ale jak co rano wyszli do pracy, Prezydent Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński-kandydat lewicy na prezydenta, rodziny żołnierzy zamordowanych w Katyniu, itd.
Widzisz, jak Ci Jarek mózg wyprał! Tylko Lech i Lech, a moim zdaniem było tam wielu, dużo bardziej szlachetnych zasłużonych i godnych pomników pasażerów, których systematycznie odsuwa się w cień.
Ja się z nich nie wyśmiewam (z prezydentostwa Kaczyńskich też nie, bardzo szkoda mi Marii Kaczyńskiej, bo ona jedna była normalna w całej tej porąbanej rodzince), ale z takich jak Ty, którzy usiłują mi wmówić, że ta cała szopka ma coś wspólnego z szacunkiem i godnością. To zwykła polityczna, cynicza i miejscami psychopatyczna gra Jarka i jego przydupasów, a Ty robisz w niej za pionka.
worek kości (2937 punktów)
>Ja się z nich nie wyśmiewam ale z takich jak Ty, którzy usiłują mi wmówić, że ta cała szopka ma coś wspólnego z szacunkiem i godnością.

No, to mniej więcej standard - ja nie mówiłem nic o szacunku i godności, ale o reakcjach, przesadzonych z obu stron - skoro pro drą szaty z żalu, to anty będą drzeć ryje, że to żenada i obciach - i obie strony wspaniale się nakręcają w przesadzie. Ale skoro moją wypowiedź można było uznać za przychylną Kaczyńskiemu, to...

>Widzisz, jak Ci Jarek mózg wyprał!

Nie, ja po prostu nie widzę uzasadnienia w nabijaniu się z tych, którzy byli ideologicznie przywiązani do Lecha Kaczyńskiego. I dziwię się, że nie rozumiecie, że jak się ludziom wmawia, że prezydent jest odpowiedzialny za katastrofę, generał w kokpicie pijany kazał pilotom lądować, kłamliwe "cztery podejścia do lądowania" czy "patrzcie, jak lądują debeściaki" - tego typu wyssane z palca newsy można było usłyszeć już pierwszego dnia - to niektórym puszczają nerwy.

bembergiem w berg
01-04-2011 19:25 
 Ocena 3 na 3
maruda (5550 punktów)
   Dobra, sam zaczynasz. Spadł samolot, zginęli ludzie, zdarzyła się tragedia. Ale do jasnej cholery nie nazywaj ich wszystkich elitą. Mówienie spadła elita narodu, gdy na myśli ma się tylko prezydenta to jest szantaż moralny. Walenie trupem po oczach i żądanie dla nich pomników za sam fakt udziału w tej tragedii, kolejny szantaż moralny. Nie wiem co się działo na forum w tamtych dniach. Wiem że sam po dwóch dniach podawania trumiennego sosu na wszystkich kanałach, we wszystkich mediach miałem ochotę gryźć. Samą ta sytuacje gdzie zamiast wyciszać ten proces, gra się trumnami, próbuje je odkopać i nimi walić mnie po oczach uważam za mocno niesmaczną. (Dalsza moja odpowiedź nie mieści się w żadnych kulturalnych granicach, domyśl się czemu.)
01-04-2011 21:35 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Przejrzyj sobie forum z 10 kwietnia 2010 - od początku na tym portalu słychać było marudzenie, że to żadna elita, żadna największa katastrofa, a nawet, że to żadna tragedia.

Zdania były podzielone i toczyły się burzliwe dyskusje.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
04-04-2011 19:20 
 Ocena 4 na 4
Ignorancja (4718 punktów)
>A jak chodzi o idolów racjonalistów - Galileusz, Bruno, Łyszczyński, Darwin - to jakoś potrafią "godnie" uczcić ich dni, rocznice czy co tam. A jak im ideologicznie nie po drodze z jakimś denatem, to na podśmiechujki im się zbiera. No normalnie wiocha.

Czemuż ach czemuż nie pałasz świetym i słusznym gniewem, gdy rodziny ofiar (przede wszystkim brat) swoim postępowaniem sprowadza katastrofę do poziomu groteski?

I maniera, jaka pojawiła się w poście inaugurującym ten wątek to już tylko kpiarska reakcja na cyrk jaki wokół tragedii robią rzekomi obrońcy honoru ofiar, chcący godnego pochylenia się nad nieszczęściem, szukający paranoicznie jakiejś sprawiedliwości dziejowej, etc. Czy takie bezczeszczenie pamięci ofiar nie zniesmacza twej wrażliwej duszyczki? Czy wystarczy tylko patetycznie przemawiać, by cię poruszyć, ale nic sobie nie robisz z tego, że ten patos jest podszyty zwykłym za przeproszeniem p*****leniem bzdur? Co gorsza granie na patetyczno-minorowej nucie jest w wielu momentach zwykłym politycznym wyrachowaniem.

I jakoś nie mogę sie pozbyć wrażenia, że i samemu osieroconemu bliźniakowi to wyrachowanie obcym nie jest.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
worek kości (2937 punktów)
A nie wydaje Ci się naturalne, że jak ktoś ostentacyjnie kontestuje żałobę, to ktoś inny będzie w odpowiedzi ostentacyjnie wołał o pomstę do nieba? Innymi słowy, że następuje tutaj swoiste żałobne sprzężenie zwrotne - im bardziej jedni będą z katastrof ironizowali, tym bardziej drudzy będą uderzali w patos? Just saying.

bembergiem w berg
05-04-2011 07:33 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
>jak ktoś ostentacyjnie kontestuje żałobę
A jak Ci się wydaje, ile czasu powinna trwać narodowa żałoba? Może już dość i pora, żeby państwo polskie zajęło się czymś innym? Nikt nikomu nie broni przeżywać prywatnie żałobę choćby i przez następne 20 lat, ale może już nie publicznie, dobrze? Mamy jako państwo inne zmartwienia i inne wydatki, niż celebrowanie w nieskończoność żałoby, rocznic, miesięcznic itd. i robienie z żałoby publicznego cyrku pod Pałacem Prezydenckim. To niesmaczne i niestosowne, wręcz urągające pamięci ofiar katastrofy.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
05-04-2011 12:10 
 Ocena 4 na 4
Ignorancja (4718 punktów)
>A nie wydaje Ci się naturalne, że jak ktoś ostentacyjnie kontestuje żałobę, to ktoś inny będzie w odpowiedzi ostentacyjnie wołał o pomstę do nieba? Innymi słowy, że następuje tutaj swoiste żałobne sprzężenie zwrotne - im bardziej jedni będą z katastrof ironizowali, tym bardziej drudzy będą uderzali w patos?

Problem leży gdzie indziej. Mianowicie w ciągu przyczynowo-skutkowym. Ironizowanie jest już tylko skutkiem, przyczyną zaś patos, który jest najczęściej nie tylko nudny, momentami smieszny, ale i po prostu nieszczery.I o tym co jest przyczyna, a co juz tylko skutkiem wypada pamiętać. Także tobie.

Gdyby Kaczyński zachował umiar nikt by nie ironizował. Zresztą zwróć uwagę, że ironia nie tyle dotyka ofiar, co tych, którzy ofiary i katastrofę wykorzystują do swych celów. Nie dalej jak wczoraj w którymś z programów informacyjnych jakiś z PSL powiedział wprost, że wykorzystywanie pamięci ofiar przez Kaczyńskiego do wyborczych rozgrywek nie leży w jego pojęciu etyki.

Może jedynym wyjatkiem jest casus "Wawel". I będzie on w efekcie jeszcze długo przyczynkiem do dyskusji o tym, który tam spoczął. I pewnie nie obędzie się bez ironii. Ale nawet tu nie byłoby kpin, gdyby Jarosław Kaczyński zachował umiar. Tyle, że on (a jego nieżyjący brat nie był wiele lepszy) jako wzorcowy przykład narcyza i megalomana tego umiaru nie zna.
I znowu to jest przyczyną, a reszta to już tylko reakcja.

W innym miejscu tego wątku zahaczyłeś zresztą o ten Wawel atakując nas, że ośmielamy się mieć inne zdanie w temacie zasłużenia sobie Lecha Kaczyńskiego na pochówek na Wawelu. Próbujesz uderzyć w Rracjonalistów, ale walisz na ślepo.
Staram sie mysleć racjonalnie, monarchistą nie jestem. Nie podoba mi się pochowanie L.K. na Wawelu.
Mojej babce, gdyby żyłą tez by się to nie podobało. Troche sympatyzowała z monarchistami, była osoba głeboko wierzącą i religijną (odmiennie niz ja). Jesli definiować racjonalizm stosunkiem do wiary i religii to racjonalistką nie można by jej nazwać.

A taki Wajda? Zdaje się, że tez był oburzony prywatą Jarosława Kaczyńskiego i również uważał uhonorowanie Lecha Kaczyńskiego w taki sposób za niezasłużone. Tym ciekawsze, że Katyń ich łączył, a Smoleńsk jak widać podzielił.

Bądź łaskaw więc nie spłycać tematu i nie szukaj na siłę kija, by uderzyć w uzytkowników tego portalu. Jedynie pokazujesz jak bardzo jesteś uprzedzony do nas i nam niechętny.



Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
01-04-2011 11:08
 Ocena 10 na 10
Kowalska (14008 punktów)
>A wy, jakie macie propozycje?

   Ja proponuję, abyśmy wszyscy jak tu piszemy złożyli się po dwa złote i kupili Jarosławowi Kaczyńskiemu nowy garnitur i buty.

   Zróbmy to dla siebie. Dla własnego poczucia estetyki. Ja już nie mogę patrzeć na tę jego wytartą marynarkę i poprzecierane na kolanach spodnie. O kroku nie wspominam.

Buty są w takim stanie, że ładniej i godniej by wyglądał boso.

   A co do 10 kwietnia. Proponuję, aby dzień ten zrobić dniem wolnym od pracy. Umysłowej, fizycznej, wszelakiej. A w związku z tym, iż w Polsce 10 kwietnia jest codziennie, to wychodzi, że mamy święto cały rok.


"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
01-04-2011 15:13 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)

>Buty są w takim stanie, że ładniej i godniej by wyglądał boso.

Nie wywołuj wilka z lasu! Nie wiadomo co się w Tych butach kryje.
Ag-nes (2295 punktów)
>1) Piesza pielgrzymka Tuska pod Wawel i spontaniczne samospalenie się u stóp wawelskiego wzgórza.
>2) Przekazanie Pałacu Prezydenckiego na mauzoleum.
>3) Dymisja Komorowskiego na rzecz Jarosława I Wielkiego i wpisanie do Konstytucji dziedzicznej
>monarchii Kaczyńskiej.
4) Scalenie wszystkich partii w jedną: "Prawo dla Smoleńska" (jakież byłyby oszczędności na kampanii wyborczej, oczywiście zbudować za nie pomniki katastrofy smoleńskiej),
5) Obwołanie Smoleńska honorową stolicą Polski (a to się ruskie ucieszą),
6) Utworzenie regularnych linii kolejowych i autokarowych do Smoleńska aby ułatwić pielgrzymowanie w to święte miejsce (samolotem to byłaby profanacja),
7) Zbudowanie sanktuarium pod wezwaniem Matki Bożej Smoleńskiej
01-04-2011 15:28 
 Ocena 5 na 5
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>5) Obwołanie Smoleńska honorową stolicą Polski (a to się ruskie ucieszą),

I zażądać "korytarza polskiego" do Smoleńska, no bo jakże to tak? Pielgrzymkujący mają przekraczać granicę państwową i tarmosić się jeszcze o jakieś wizy?!

>6) Utworzenie regularnych linii kolejowych i autokarowych do Smoleńska aby ułatwić pielgrzymowanie w to święte miejsce (samolotem to byłaby profanacja),

Nie, nie, nie! Jak najbardziej most powietrzny! I Międzynarodowy Port Lotniczy Imienia Lecha I Skrzydlatego. Ze ścieżką podejścia lotem koszącym i najkrótszym komercjalnym pasem startowym na świecie- "Szansa 1:5- i Ty możesz zostać męczennikiem!".

>7) Zbudowanie sanktuarium pod wezwaniem Matki Bożej Smoleńskiej

To już rozumie się per se .

Fabricati Diem, Pvnc!
spellbinder (8577 punktów)
Ja bym przypomniał pewną sprawę w tym miejscu - jakieś dwa lata temu, w 160 rocznicę śmierci E.A Poe, miasto Baltimore postanowiło zorganizować mu porządny pogrzeb.

Tak sobie myślę, że to piękny sposób na uczczenie tej smoleńskiej okazji - ile było jadu wtedy, jak ludzie na siebie naskakiwali, ile oszczerstw i szyderstwa. Jakieś dwuznaczne odnośniki do marki piwa tudzież napojów energetycznych.

Zróbmy Kaczyńskiemu porządny pogrzeb, aby go uczcić. Tym razem na Powązkach.
01-04-2011 14:13 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Zróbmy Kaczyńskiemu porządny pogrzeb, aby go uczcić. Tym razem na Powązkach.

Popieram!
Tylko niech się Prezes pospieszy, bo rezerwacja ważna do końca miesiąca...
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Ja bym przypomniał pewną sprawę w tym miejscu - jakieś dwa lata temu, w 160 rocznicę śmierci E.A Poe, miasto Baltimore postanowiło zorganizować mu porządny pogrzeb.

Hm. Powązki? Nevermore!

Fabricati Diem, Pvnc!
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ja słyszałem, że konsultowaliśmy z NATO nalot bombowy na Rosję w ramach "godnych" obchodów rocznicy.
NATO zezwoliło pod warunkiem, że zbombardujemy tylko jednego z przywodców Kremla - Putina albo Miedwiedziewa.
Jak dotąd PO z PiSem nie mogą się dogadać, którego. Prawdopodobnie nie dogadają się do samej rocznicy i akcje trzeba będzie odwołać.

Pozdrawiam

Karp żyje, więc ma prawo do życia! Nie naruszajcie tego prawa!
worek kości (2937 punktów)
>Drodzy Racjonaliści!

Swoją drogą, czemu na racjonaliście tak kręcą nosem na pochówek na Wawelu, wśród królów? Obudzili się w was nagle monarchiści?


bembergiem w berg
01-04-2011 19:50 
 Ocena 9 na 9
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Swoją drogą, czemu na racjonaliście tak kręcą nosem na pochówek na Wawelu, wśród królów? Obudzili się w was nagle monarchiści
Raczej... esteci!
Rozbić samolot pod Smoleńskiem to nie to samo co... rozbić Turków pod Wiedniem!
Waszmość nie widzi... różnicy?


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
01-04-2011 23:30 
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>Rozbić samolot pod Smoleńskiem to nie to samo co... rozbić Turków pod Wiedniem!

Jasne, jak kiedyś władca nie lubił Turków, to był wporzo, ale jak Kaczyńskiemu jakiś kraj nie pasował, to wstyd, zaściankowość i kompleksy. Na szczęście dzisiaj Tusk kocha wszystkie kraje i interes państwa poświęci, żeby sąsiadów nie urazić - nowoczesna polityka.

bembergiem w berg
01-04-2011 20:07 
 Ocena 2 na 2
maruda (5550 punktów)
Właściwie to czemu go pochowano. Trzeba było tylko podsuszyć, zakonserwować i podzielić wśród chętnych. Jeden by sproszkował i dodał do zupy. Inny oprawił w ramki i zrobił domową kapliczkę. Komu by to przeszkadzało, no komu?
01-04-2011 20:42 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
>Komu by to przeszkadzało, no komu?

   Sanepidowi?


"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
04-04-2011 19:35 
 Ocena 5 na 5
Ignorancja (4718 punktów)
>>Drodzy Racjonaliści!
>Swoją drogą, czemu na racjonaliście tak kręcą nosem na pochówek na Wawelu, wśród królów? Obudzili się w was nagle monarchiści?

Bo Kaczyński Lech królem nie był, a i niczym szczególnym, poza częstymi przyczynkami do blamażu na arenie międzynarodowej i nie tylko, wyróżnić się nie zdołał.
Więc trochę mi byłoby głupio tłumaczyć moim zagranicznym gościom w czerwcu skąd ten nagły polski atak hołdu dla kartofla. Na szczeście głupio mi nie będzie, bo to inteligentni ludzie i światowi i trochę polską specyfikę kumają.
Ma babka mawiała: w Polsce źle się dzieje i źle dziać będzie bo świnie weszły na salony.

Na szczęście nie dożyła, że w Krakowie, jej Krakowie, pośród królów, którym ponoć i moi przodkowie usługiwali, parweniusza, co gorsza z zacięciem do warcholstwa złożono.

W odpowiedzi na twe pytanie. Nie dziubeczku. Monarchistą nie jestem.



Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
Mam! W ostatnich latach modne stały się rekonstrukcje rożnych, ważnych wydarzeń historycznych: Bitwy pod Grunwaldem, Powstania Warszawskiego, Bitwy o Warszawę z 1920r... Można by zrekonstruować katastrofę! Przecież mamy jeszcze drugiego Tupolewa, a myślę, że jak ładnie Rosjan poprosić, to i mgłę da się zorganizować.
01-04-2011 15:07 
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mam! W ostatnich latach modne stały się rekonstrukcje rożnych, ważnych wydarzeń historycznych (...) Można by zrekonstruować katastrofę! Przecież mamy jeszcze drugiego Tupolewa

Że o drugim Kaczyńskim nie wspomnę...


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365