Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy prezes Kaczyński skończy obrażać?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-04-2011 10:35Manian (950 punktów)Czy prezes Kaczyński skończy obrażać?
Ocena 14 na 14
Niedawno były stwierdzenia dotyczące stanu majątkowego ludzi kupujących w sieci Biedronka. Zdarza mi się tam kupować. Ostatnio była świetna okazja i 8pak piwa kosztował niecałe 15 zł. Pewnie w opinii JK wypiłem je przed komputerem oglądając filmy porno. Jakoś przeżyłem te stereotypowe i w sumie chore myślenie prezesa. Skoro to mu przynosi satysfakcję, to niech się wywyższa, że stać go na cukier za 6 zł.

Teraz jestem jednak oburzony słowami, że deklarowanie narodowości śląskiej jest zakamuflowaną opcją niemiecką. Szkoda, że Kaczyński nie pamięta o walce Ślązaków w powstaniach. Szkoda, że nie pamięta o przedwojennym Śląsku, który pomógł budować COP i Gdynię. Szkoda, że nie pamięta o pożyczce, której Śląsk udzielił Polsce, gdy był autonomiczny.

My, Ślązacy naprawdę nie chcemy odcięcia od Polski, a posądzanie o antypolskość, czy wręcz ukryte aspiracje niemieckie są niedorzeczne i spowodowane wysokim poziomem frustracji. Prezes wie, że traci w oczach społeczeństwa i musi sprawić, żeby było głośno. Panie prezesie apeluję, jeśli jest pan takim Polakiem - patriotą, walczącym o suwerenność i jednolitość państwa polskiego, to zapraszamy na Śląsk i proszę powiedzieć prosto w oczy, któremuś ze Ślązaków, że podświadomie lub świadomie jest Niemcem, tylko bez ochrony BOR. Bo przy kolegach, to każdy potrafi, kolokwialnie mówiąc, kozaczyć.

Jak ty być dumnym z polskości? Jak czuć się dumnym z faktu, że jest się rodakiem Kaczyńskiego? Kto dał prezesowi PiS prawo oceniania czyjejś polskości? Czy polskością jest dorwanie się do władzy i łamanie obietnic, które się złożyło rodakom? Czy nie jest to zakamuflowana amerykańskość albo niemieckość?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Pewnie wypiłem je przed komputerem oglądając filmy porno.
A co normalny nastolatek po 8 piwach ogląda przed komputerem? Mszę św. z Łagiewnik?
> My, Ślązacy naprawdę nie chcemy odcięcia od Polski
Też uważam to za bzdury. Jesteśmy przecież w Unii Europejskiej. Co by miało to odcięcie się oznaczać?
> Kto dał prezesowi PiS prawo oceniania czyjejś polskości?
A co to jest ta polskość? Mamy w Sejmie posła Johna Godsona. Czy Pan Prezes sądzi, że zechce on Polskę do Afryki przyłączyć?



Prawo a Miłość : W Minnesocie nielegalne jest, by mężczyzna miał stosunek seksualny z żywą rybą.
adamzwawy (969 punktów)
Plus za Johna
03-04-2011 11:58
 Ocena 10 na 10
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Czy prezes Kaczyński skończy obrażać?
Nie. Moim zdaniem on po prostu nie czuje, że to co mówi może kogoś obrażać.

Przeczytajcie proszę definicję zespołu Aspergera i porównajcie z zachowaniem prezesa PiS.

pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Aspergera

Moim zdaniem pasuje idealnie...

Szczególnie spis objawów charakterystycznych:

Najczęściej wymienia się zespół sześciu głównych kryteriów diagnostycznych Gillbergów z 1989 r.[2], obejmujących aspekty, które nie zostały wymienione w DSM-IV czy ICD-10.

Są to:

1.zaburzenia interakcji społecznej, nieumiejętność lub brak chęci współpracy w grupie,
2.zaburzenia mowy i języka (opóźniony rozwój, powierzchownie perfekcyjny język ekspresyjny, sztywna i pedantyczna mowa, nietypowa prozodia i charakterystyka głosu, uszkodzenie zdolności rozumienia języka - przede wszystkim znaczeń przenośnych i ukrytych)
3.Zawężone, specjalistyczne zainteresowania, połączone czasem z obsesyjnym zainteresowaniem jedną dziedziną,
4.zachowania powtarzalne, rutynowe, niezmienne
5.trudności w komunikacji niewerbalnej (ograniczone gesty, skąpa ekspresja twarzy, dystans fizyczny, zachwianie rozumienia bliskości do innej osoby, kłopoty z kontaktem wzrokowym)
6.niezdarność ruchowa (nie zawsze)
Alicja Duda (25557 punktów)
>Teraz jestem jednak oburzony słowami, że deklarowanie narodowości śląskiej jest zakamuflowaną opcją
>niemiecką.
Tym stwierdzeniem napędził więcej osób do wybrania narodowości śląskiej.
Ja pożałowałam, że wcześniej się "spisałam", natomiast moi znajomi po tym wystąpieniu podali narodowość śląską mimo małopolskich i wschodnich korzeni.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.
03-04-2011 17:16 
 Ocena 1 na 1
Rafaela (2059 punktów)
Na pytanie tytułowe:
>'Czy prezes Kaczyński skończy obrażać?'
jest wg mnie tylko jedna odpowiedź - NIE - do końca swoich dni!


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Czy prezes Kaczyński skończy obrażać?

A niech Bóg broni! Mam nadzieję, że On się dopiero rozkręca...

Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
Piękny Lolo (2082 punktów)
>niech się wywyższa, że stać go na cukier za 6 zł.

Na cukier ma, ale na specjalistę od budowania wizerunku go nie stać*. A może takowego wynajął, tylko mu nie płaci, bo i skąd, skoro konta w banku nie ma.

*w tym miejscu jakoś tak cisnęło mi się na me usta słowo gołodupiec.
   
Itarilde (149 punktów)
>Panie prezesie apeluję, jeśli jest pan
>takim Polakiem - patriotą, walczącym o suwerenność i jednolitość państwa polskiego, to zapraszamy na
>Śląsk i proszę powiedzieć prosto w oczy, któremuś ze Ślązaków, że podświadomie lub świadomie jest
>Niemcem, tylko bez ochrony BOR.

Ja jestem ciekawa, czy prezes w ogóle wie, czym jest Śląsk i gdzie leży. Do tej pory sprawiał wrażenie człowieka, który myśli stereotypami z gatunku "górnicy, smog i familoki". Swoją drogą, wesoło by było wybrać się do Sejmu i zadać posłom następujące pytanie:

"Które z wymienionych miejscowości leżą na Śląsku:
a) Częstochowa
b) Legnica
c) Zielona Góra
d) Sosnowiec"

Mam wrażenie, że ogromna większość udzieliłaby błędnej odpowiedzi
04-04-2011 15:34 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>"Które z wymienionych miejscowości leżą na Śląsku:
>a) Częstochowa
>b) Legnica
>c) Zielona Góra
>d) Sosnowiec"

e) Wrocław

>Mam wrażenie, że ogromna większość udzieliłaby błędnej odpowiedzi

Bo z wiedzą historyczną w naszym społeczeństwie krucho, oj krucho. Z geografią historyczną jeszcze gorzej.

ps. kiedyś jeden znajomy "ślunzok" prawie dostał apopleksji kiedy go zapytałam, czemu nie ma zamku Piastów Śląskich w Katowicach A sam zaczął tekstem "Wrocław to żaden Śląsk, to Wielkopolska". Ręce opadają.


"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
04-04-2011 15:50 
 Ocena 1 na 1
Manian (950 punktów)
>"Wrocław to żaden Śląsk, to Wielkopolska".
To jeszcze nic, spytajcie kogoś w jakim województwie leży Gorzów Wielkopolski.
asmodai (2845 punktów)
Nie przestanie, możesz być o to, spokojny. Ja podejrzewam że, on ma taki narząd, lub jakiś taki gen odpowiedzialny za, gadanie takich bzdur. Myślę że dobry chirurg mógłby coś na to zaradzić.


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365