 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-04-2011 17:51 | diogenes (42753 punktów) | Duch nowej ortografii
6 na 6 | Nie tylko ryba psóje się od głowy. Ortografia ruwnierz. Prezydent Bul-Komorowski, dyslektyczna głowa RP, udowodnił to pży wiadomej okazji. Na repetę nie tżeba było dłógo czekać: wiadomosci(*),4230555,region-wiadomosc.htmlZdaje się, rze zstąpił dóch nowej ortografi i właśnie odnawia oblicze ziemi, tej ziemii. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
Gdy się dobija politycznych targów, liczy się czas, a czas to kapitał (polityczny). Pośpiech nie sprzyja pisaniu poprawnemu pod względem ortograficznym, a to z tego powodu, że aby pisać poprawnie, trzeba mieć - obok świadomości ortograficznej - wyrobione nawyki poprawnego pisania, to jest nawyki autokontroli i autokorekty. A na to potrzeba czasu. Tablica w ogóle koszmarna pod względem estetycznym. Wydaje się, że grawerowana automatycznie, bo tekst ledwie nędznie wyjustowany. Produkt wykonany zupełnie bez polotu i fantazji. Tablica ku czci grawerowana Arialem? Gdyby chociaż Times New Roman albo Palatino Linotype...
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
16 na 16 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Dziennikarze zajmują się drobniejszymi błędami, a ignorują naprawdę grube błędy owej tablicy: "okrutna ziemia smoleńska". Ziemia smoleńska jest w ten sam sposób okrutna, w jaki woda w elektrowni atomowej w Fukushimie - złośliwa. Autorzy tej tablicy zatracili nie tylko kontakt z ortografią, ale i z rzeczywistością. A że została ona wmurowana w miejscu czci Nierzeczywistości, więc wszystko jest ..na swoim miejscu i nie należy szukać dziury w całym.
|
|
 | | Drobner (19539 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > ... "okrutna ziemia smoleńska". Ziemia smoleńska jest w ten sam sposób okrutna, w jaki woda w elektrowni atomowej w Fukushimie - złośliwa.Podobna opinia jest tu. Nie podawałbym tego linka, gdyby nie dwa interesujące komentarze: Cytat:Lista wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu: 10 kwietnia 2006 r. - nieobecny 17 września 2006 r.- nieobecny 10 kwietnia 2007 r. - nieobecny 17 września 2007 r. - obecny (rok wyborów do Sejmu) 10 kwietnia 2008 r. - nieobecny 17 września 2008 r. - nieobecny 10 kwietnia 2009 r. - nieobecny 17 września 2009 r. - nieobecny 10 kwietnia 2010 r. - prawie obecny (rok wyborów prezydenckich i samorządowych) Aż nie chce mi się tego komentować. ### bardzo ciekawe zestawienie - a to pracuś katyński......
Frekwencja (zawyżona nieco): 1,5 raza na 9 = 0,1(6) ~ 16,7%. Drobner, kalkulator
|
|
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Zdaje się, rze zstąpił dóch nowej ortografi I dlatego ukazał się tygodnik "Uważam Rze "
Prawo a Miłość : W Minnesocie nielegalne jest, by mężczyzna miał stosunek seksualny z żywą rybą.
|
|
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Na tablicy jest jeszcze jeden błąd ortograficzny, identyczny z błędem Komorowskiego: kropka po roku w dacie, która nie jest końcem zdania. "Ówarzam rze" jak się zaczerni i wybłyszczy, to oba błędy 'znikną'. Drobner, nie Houdini ani Copperfield, a jednak... PS. Jest więcej takich 'bronków'. Ostatnie zdanie: "Prosimy równie rz o pow szczymanie się od czaskania drzwiami"
|
|
2 na 2 | Manian (950 punktów) | A ja wam powiem, że mnie już nie tyle śmieszy Komorowski ze swoimi gafami co dziennikarze, którzy to rozdmuchują. No dobra, pośmialiśmy się, ale dajmy już spokój. Pośmiejemy się z Komorowskiego nieraz, gwarantuję to. A tak poza tym, to jak widzę wpadki dziennikarzy to nie wiem czy mają prawo poprawiać prezydenta. Przykład z ostatnich dni z Wiadomości: "Na wschodzie Polski buduje się mniej boisk, a na zachodzie więcej".
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Topuki szył papiesz, to nikt płentóf nie popełniał. A teras fszysko tiapli wsieli. Cifisz słofniki posapierał, a kasety milczom. Pencie woina, bo tag talej nigd nie ścierszy.
Ja nie samieszam sie pottafać, i safsze bisać pente bobrawnie.
"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >>Topuki szył papiesz,...
To jego nastempca psuje naszom mowe i daje zły pszykład.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | >>>Topuki szył papiesz,...
>To jego nastempca psuje naszom mowe i daje zły pszykład.
Otusz to! Ten nofy co nieciele poftasza: Postyrafiam fas ciule.
"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
|
|
| spellbinder (8577 punktów) | Bo miało być "Okrutney ziemyi, smoleńskiey", aby obudzić szpanerskiego ducha narodu, ale uznali, że to zbytni pojazd, więc pozostali przy "ziemii".
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|