Racjonalista - Strona głównaDo treści
Duch nowej ortografii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-04-2011 17:51diogenes (42753 punktów)Duch nowej ortografii
Ocena 6 na 6
Nie tylko ryba psóje się od głowy. Ortografia ruwnierz. Prezydent Bul-Komorowski, dyslektyczna głowa RP, udowodnił to pży wiadomej okazji. Na repetę nie tżeba było dłógo czekać:

wiadomosci(*),4230555,region-wiadomosc.html

Zdaje się, rze zstąpił dóch nowej ortografi i właśnie odnawia oblicze ziemi, tej ziemii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Gdy się dobija politycznych targów, liczy się czas, a czas to kapitał (polityczny). Pośpiech nie sprzyja pisaniu poprawnemu pod względem ortograficznym, a to z tego powodu, że aby pisać poprawnie, trzeba mieć - obok świadomości ortograficznej - wyrobione nawyki poprawnego pisania, to jest nawyki autokontroli i autokorekty. A na to potrzeba czasu.
Tablica w ogóle koszmarna pod względem estetycznym. Wydaje się, że grawerowana automatycznie, bo tekst ledwie nędznie wyjustowany. Produkt wykonany zupełnie bez polotu i fantazji. Tablica ku czci grawerowana Arialem? Gdyby chociaż Times New Roman albo Palatino Linotype...

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
03-04-2011 18:04
 Ocena 16 na 16
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Dziennikarze zajmują się drobniejszymi błędami, a ignorują naprawdę grube błędy owej tablicy: "okrutna ziemia smoleńska". Ziemia smoleńska jest w ten sam sposób okrutna, w jaki woda w elektrowni atomowej w Fukushimie - złośliwa. Autorzy tej tablicy zatracili nie tylko kontakt z ortografią, ale i z rzeczywistością. A że została ona wmurowana w miejscu czci Nierzeczywistości, więc wszystko jest ..na swoim miejscu i nie należy szukać dziury w całym.
Drobner (19539 punktów)
Usunięte przez moderatora
04-04-2011 16:23 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... "okrutna ziemia smoleńska". Ziemia smoleńska jest w ten sam sposób okrutna, w jaki woda w elektrowni atomowej w Fukushimie - złośliwa.
Podobna opinia jest tu.
Nie podawałbym tego linka, gdyby nie dwa interesujące komentarze:
Cytat:
Lista wizyt prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu:
10 kwietnia 2006 r. - nieobecny
17 września 2006 r.- nieobecny
10 kwietnia 2007 r. - nieobecny
17 września 2007 r. - obecny (rok wyborów do Sejmu)
10 kwietnia 2008 r. - nieobecny
17 września 2008 r. - nieobecny
10 kwietnia 2009 r. - nieobecny
17 września 2009 r. - nieobecny
10 kwietnia 2010 r. - prawie obecny (rok wyborów prezydenckich i samorządowych)
Aż nie chce mi się tego komentować.
###
bardzo ciekawe zestawienie - a to pracuś katyński......

Frekwencja (zawyżona nieco): 1,5 raza na 9 = 0,1(6) ~ 16,7%.

Drobner, kalkulator
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Zdaje się, rze zstąpił dóch nowej ortografi
I dlatego ukazał się tygodnik "Uważam Rze "

Prawo a Miłość : W Minnesocie nielegalne jest, by mężczyzna miał stosunek seksualny z żywą rybą.
Drobner (19539 punktów)
Na tablicy jest jeszcze jeden błąd ortograficzny, identyczny z błędem Komorowskiego: kropka po roku w dacie, która nie jest końcem zdania.

"Ówarzam rze" jak się zaczerni i wybłyszczy, to oba błędy 'znikną'.
Drobner, nie Houdini ani Copperfield, a jednak...

PS. Jest więcej takich 'bronków'.
Ostatnie zdanie: "Prosimy równierz o powszczymanie się od czaskania drzwiami"
Manian (950 punktów)
A ja wam powiem, że mnie już nie tyle śmieszy Komorowski ze swoimi gafami co dziennikarze, którzy to rozdmuchują. No dobra, pośmialiśmy się, ale dajmy już spokój. Pośmiejemy się z Komorowskiego nieraz, gwarantuję to. A tak poza tym, to jak widzę wpadki dziennikarzy to nie wiem czy mają prawo poprawiać prezydenta. Przykład z ostatnich dni z Wiadomości: "Na wschodzie Polski buduje się mniej boisk, a na zachodzie więcej".
Kowalska (14008 punktów)
   Topuki szył papiesz, to nikt płentóf nie popełniał. A teras fszysko tiapli wsieli. Cifisz słofniki posapierał, a kasety milczom. Pencie woina, bo tag talej nigd nie ścierszy.

Ja nie samieszam sie pottafać, i safsze bisać pente bobrawnie.


"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
03-04-2011 20:26 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>>Topuki szył papiesz,...

To jego nastempca psuje naszom mowe i daje zły pszykład.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
03-04-2011 20:37 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>>>Topuki szył papiesz,...

>To jego nastempca psuje naszom mowe i daje zły pszykład.

   Otusz to! Ten nofy co nieciele poftasza: Postyrafiam fas ciule.


"Pani nigdy nie dostanie mojego autografu!" To z listu R. Dawkinsa do mnie.
Drobner (19539 punktów)
Jeszcze dziś w "polityce.pl": Skandynawia buduje pod powierznią ziemii .
A wisi tam od 1.04.

Drobner, załamanyy...
(PS. Po moich poprawkach zostało tylko w dyskusji/komentarzach)
spellbinder (8577 punktów)
Bo miało być "Okrutney ziemyi, smoleńskiey", aby obudzić szpanerskiego ducha narodu, ale uznali, że to zbytni pojazd, więc pozostali przy "ziemii".

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365