Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego ukrywamy własne emocje?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
02-01-2019 01:45Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego ukrywamy własne emocje?
Ocena 1 na 1
W psyche człowieka występuje co najmniej kilka warstw emocji. Niektóre emocje natychmiast uzewnętrzniamy a inne skrzętnie ukrywamy. Tajenie emocji ma związek z przewidywalnym przez nas albo nieprzewidywalnym rozwojem emocji u innych, w reakcji na to co sami czujemy.

Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
>Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
Nie bardzo wiem, co to ten 'mechanizm współmyślenia'. Emocje ukrywamy moim zdaniem, bo:
- emocje nie zawsze są dobrym doradcą, najczęściej wynikają z programów podświadomości, instynktów, drażliwości własnego ego, co zwykle okazuje się być niezbyt właściwym podejściem, przez co nie chcemy być postrzegani jako prymitywi kierujący się najniższymi pobudkami,
- pokazywanie emocji osłabia naszą pozycję na starcie, odsłaniamy swoje miękkie podbrzusze i sprytny oponent będzie mógł to wykorzystać przeciw nam,
- uleganie emocjom nie jest w dobrym tonie, pod wpływem emocji podejmuje się najgłupsze decyzje, zimna analiza wydaje się rozsądniejszą drogą i zwykle jest,
- gra na emocjach to najprostsza forma manipulacji, większość sobie z tego zdaje sprawę i woli się pokazywać jako ci, którzy są na nią odporni.
okragly (21676 punktów)

>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
skrywanie emocji jest związane z udomowieniem nas, musimy udawać że lubimy naszego Pana, inaczej nas zabije (historia)
>Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
stadomyślenie wymaga nie ukrywania emocji, otwartych kanałów komunikacji, werbalnych i niewerbalnych, to warunek konieczny.

szukanie raju, moim celem
02-01-2019 16:14 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>
>>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
>skrywanie emocji jest związane z udomowieniem nas,

A nie z nadmierną koncentracją kapitału i tajnymi wyborami?

Poradzisz odpowiedzieć jaki odsetek ludzi w tym twoim "raju" widział na własne oczy wnuki? jaki odsetek umierał przed nauczeniem się mówić, przed pełnoletnością, przed 40-tka? Ie kobiet umierało przy porodzie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-01-2019 16:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Poradzisz odpowiedzieć jaki odsetek ludzi w tym twoim "raju" widział na własne oczy wnuki?
specjalnie po to w raju wymyślili menopauze, żeby opiekować się wnukami, a więc było to zjawisko powszechne

jak myślisz kto żyje w lepszym zdrowiu i dłużej, dziki koń na stepie czy kon gospodarza który 10 godz dziennie chodzi w kieracie, je smieciowe jedzenie (siano)?
w raju nie mieliśmy wrogów, bali sie nas nawet lwy szablozębne. Problem był z wężami ale też mieli na nie sposób. Pamiętaj,że mózg mieliśmy wiekszy niż dzisiaj i było stadomyślenie, stado w raju to jeden organizm. Nie było JA.


szukanie raju, moim celem
02-01-2019 17:06 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Poradzisz odpowiedzieć jaki odsetek ludzi w tym twoim "raju" widział na własne oczy wnuki? jaki odsetek umierał przed nauczeniem się mówić, przed pełnoletnością, przed 40-tka? Ile kobiet umierało przy porodzie?

Niewielu dożywało wnuków. Zbyt młodo umierali

>jak myślisz kto żyje w lepszym zdrowiu i dłużej, dziki koń na stepie czy kon gospodarza który 10 godz dziennie chodzi w kieracie, je smieciowe jedzenie (siano)?

Koń gospodarza.

>w raju nie mieliśmy wrogów, bali sie nas nawet lwy szablozębne.
I trantitle jajonośne

>Problem był z wężami ale też mieli na nie sposób.

Wiązano je w węzły i wieszano na choince

>stado w raju to jeden organizm.
Grupa Laokoona?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-01-2019 17:17 
 Ocena 1 na 3
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Koń gospodarza.

No to zostań wreszcie tym szczęśliwym i zdrowym koniem gospodarza a nie tylko innych rób w konia, samemu zachowując pozycję gospodarza.

Co?
Nie chcesz być szczęśliwy i zdrowy?
02-01-2019 17:27 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty


Nooo czekam

>Nie chcesz być szczęśliwy i zdrowy?
Na szczęście nie zależy to od ciebie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-01-2019 17:37 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Nie chcesz być szczęśliwy i zdrowy?
>Na szczęście nie zależy to od ciebie

No ale szczęście i zdrowie najemników zależy od właścicieli.

Widzisz tę dysproporcje?

Aaaaa od samego początku?
02-01-2019 18:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Cytat:
Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty


Czekam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-01-2019 18:13 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
nowyraj to to co nas ukonstytuowało (raj), a więc
1) bycie ssakiem (nie jesteśmy)
2) stadnym (nie jesteśmy)
3) terytorialnym (nie jesteśmy)

do tego dodajemy współczesną technikę i naukę która sprzyja wartościom z raju

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
>Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
Nie wiem czym jest "współmyślenie", czy to taka relacja jak między Tobą a szarleyem?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
03-01-2019 15:03 
 Ocena 1 na 1
rogaliczek (669 punktów)
>Nie wiem czym jest "współmyślenie", czy to taka relacja jak między Tobą a szarleyem?

To każda relacja pomiędzy wpływającymi na siebie nawzajem układami jakim są umysły.
03-01-2019 18:52 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wiem czym jest "współmyślenie", czy to taka relacja jak między Tobą a szarleyem?
>To każda relacja pomiędzy wpływającymi na siebie nawzajem układami jakim są umysły.
>

Najlepsze jest to, że te interakcje w komunikacji między nami to u podstaw te same oddziaływania co między gwiazdami.

Gwiazdy oddzialujac ze sobą, komunikują się oczywiscie na ich gwiezdnym poziomie abstrakcji, którego my raczej nie pojmiemy.
03-01-2019 18:48 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
>>Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
>Nie wiem czym jest "współmyślenie", czy to taka relacja jak między Tobą a szarleyem?

Intensywnie wspolmyslimy ale wciąż odczuwamy bardzo różne emocje więc czasem iskrzy.

Czego Szarley nie wie i mu nie powiem, bo nauczylem sie od niego czerpać korzysci z tajemnicy, moje emocje powoli opanowuja jego umysł i choć Szarley tego nie chce przyjdzie dzień, w którym zbudzi się ze snu i poczuje to co ja. Takie są konsekwencje obcowania z ludźmi, że się do siebie bezwiednie upodobniamy.

Będzie jak w Matrixie, Szarlej będzie krystkonem.

Choć niestety ja też stane się po części Szarleyem ale gorzej, że również Jackiem Glodzikiem i choć tego nie chcę poczuje to co czują oni.

Ale o to się zbytnio nie martwmy bo, 1. będę już trochę inny i to nie będzie bolało, 2. mogę okazać się odporny na sprzeczne memy i je w całości odrzuce ale oni przyjmą moje
szarley (54913 punktów)
>Czego Szarley nie wie i mu nie powiem, bo nauczylem sie od niego czerpać korzysci z tajemnicy,
Cytat:

Z tym, że ja odpowiadam na wszystkie pytania, zarzuty, argumenty


"Człowieku" o honorze kundla

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Czy powodu skrywania emocji należy poszukiwać w życiu grupowym i myśleniu kolektywnym?
>>>Czy to jeden z mechanizmów współmyślenia?
>>Nie wiem czym jest "współmyślenie", czy to taka relacja jak między Tobą a szarleyem?
>Intensywnie wspolmyslimy ale wciąż odczuwamy bardzo różne emocje
Piszesz, jakby emocje były pochodną myślenia, a coś mi się ta kolejność nie widzi.

>stane się po części Szarleyem
Tylko czy ma on część, która jest Ciebie warta?

>poczuje to co czują oni
Właśnie, "poczujesz", a gdzie "myślenie"?


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365