Racjonalista - Strona głównaDo treści
O miłości i przyjaźni

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
22-03-2019 13:04dajmonion (3663 punktów)O miłości i przyjaźni
Ocena 1 na 1
Ludzie starają się być dla siebie na różne sposoby atrakcyjni, czy to jeśli chodzi o związki miłosne, czy przyjacielskie. Na ile takie starania są uzasadnione? Z drugiej bowiem strony ważniejsze jest chyba to, czy jest się określonym typem osoby. I wtedy kocha się kogoś mimo wad, ale też z kolei kogoś innego nie znosi mimo licznych zalet.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
W przypadku zgodnych osobowości nie potrzeba się starać, przychodzi samo. Starać się potrzeba przy niezgodnej osobowości. Skłonność do kompromisu też jest cechą charakteru.
Nie można zapominać, że kto dziś jest z Tobą zgodny już jutro może być niezgodny. Dlatwgo kochasz, przyjaźnisz się dopóki jest zgodna chemia. Kiedy chemia staje się niezgodna miłość i przyjaźń umierają.

Oczywiście każdy chciałby trafić na swojego klina ale Natura nigdy do tego nie dopuści. Nawet gdybyście byli pierwotnie jedną komórka, która uległa podziałowi, to wyniki podziału przez wpływ różnych czynników mogą się całkowicie sprzeczne.
Hela B. (3 punktów)

Na temat przyjaźni i miłości mam jeden cytat:

"Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Nie jestem na tym świecie po to, aby spełniać twoje oczekiwania.
A ty nie jesteś po to, by spełniać moje.
Ty jesteś ty, a ja jestem ja.
Jeśli uda nam się spotkać - to cudownie.
Jeśli nie - to trudno." FRITZ PERLS
okragly (21676 punktów)
>Ludzie starają się być dla siebie na różne sposoby atrakcyjni, czy to jeśli chodzi o związki
>miłosne, czy przyjacielskie. Na ile takie starania są uzasadnione?
jesteśmy stadni, w raju osoby które utraciły swoje stado np z powodu konfliktów, umierały. Dla dziecka największą karą pozostawienie go samego, wie że umrze.

>ważniejsze jest chyba to, czy jest się określonym typem osoby.
na bezludnej wyspie z każdą dziewczyną stworzysz kochający się związek z tuzinem dzieci. Współcześnie problemem jest za duży wybór, w raju był mocno ograniczony i do takiego jesteśmy genetycznie przystosowani.


szukanie raju, moim celem
mancziz (1830 punktów)
W raju nie było prawdziwej miłości tylko tzw. "wolna miłość" w hipisowskim stylu.
06-04-2019 09:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>W raju nie było prawdziwej miłości tylko tzw. "wolna miłość" w hipisowskim stylu.
"w hipisowskim stylu" było tylko na początku ruchu, z czasem w sposób naturalny przeszli do tradycyjnej monogamii, monogamii seryjnej, tak jak współcześnie w wielkim mieście.

W raju był matriarchat, a w nim miłość inna, była klejem stada, czesto oparta na kulturze darów.
W raju było bardziej zwierzęco (współcześnie jesteśmy udomowieni), stadnie i różnorodnie (w każdym stadzie inaczej).

szukanie raju, moim celem
Krzysztof Wacławek (2319 punktów)

"Kto kocha, niechże zdrów będzie. Niech zdechnie, kto kochać nie umie.
Po dwakroć niechaj zdechnie, ktokolwiek kochać zabrania."

Źródło: napis na murze w starożytnym Rzymie. nie wiem czy na temat ,mnie ujęło .
30-03-2019 21:27 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>"Kto kocha, niechże zdrów będzie. Niech zdechnie, kto kochać nie umie.
>Po dwakroć niechaj zdechnie, ktokolwiek kochać zabrania."
> Źródło: napis na murze w starożytnym Rzymie.
W Pompejach.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
31-03-2019 08:12 
 Ocena 1 na 1
Krzysztof Wacławek (2319 punktów)

>W Pompejach.

Faktycznie w Pompejach ,zachowany tak dobrze dzięki sześciometrowej warstwie popiołu która pokryła miasto.
Bartosz Waskird (502 punktów)
>Ludzie starają się być dla siebie
>
każda "potwora" znajdzie amatora.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365