Wątpię. W tej chwili za dużo mieszkań jest w różnej maści spółdzielniach, które to spółdzielnie musiałyby płacić owe podatki - choć może to się już zmieniło i nie ma już tyle spółdzielczych mieszkań co 10-20 lat temu. Z drugiej strony beneficjentem podatków od nieruchomości są zazwyczaj samorządy, a te nie są w łaskach obecnej władzy... chociaż po ostatnich paru ruchach z obniżaniem PIT i konsekwencjami dla samorządów byłby to krok dość logiczny.
|