Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jesteśmy najprawdopodobniej skończeni

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
28-07-2021 20:16MaxGolonko3 (3459 punktów)Jesteśmy najprawdopodobniej skończeni
Nasz wszechświat może być gigantycznym trójwymiarowym pączkiem z dziurką.

Badając światło z bardzo wczesnego wszechświata, Buchert i zespół astrofizyków wywnioskowali, że nasz kosmos może być "wielokrotnie połączony", co oznacza, że przestrzeń jest zamknięta we wszystkich trzech wymiarach.

Taki wszechświat byłby skończony, a zgodnie z ich wynikami, cały nasz kosmos może być tylko trzy do czterech razy większy niż granice obserwowalnego wszechświata, oddalone dziś o około 45 miliardów lat świetlnych.

Jeśli żyjemy we wszechświecie w kształcie pączka (z dziurką) kosmos jest skończony i znacznie mniejszy niż sądziliśmy.

Oznaczałoby to również, że wszechświat ostatecznie może zapaść się sam w siebie, zamiast rozszerzać się w nieskończoność.

W nieskończonej przestrzeni zaburzenia temperatury promieniowania CMB występują we wszystkich skalach - to policzono.

"Jeśli przestrzeń jest (i była) skończona, to brakuje tych długości fal, które są większe niż rozmiar przestrzeni".

Naukowcy odkryli, że istnieje maksymalna granica wielkości zakłóceń we wszechświecie.
O ile w analizie nie było błędu, oznacza to, że wszechświat zamyka się sam w sobie,
ponieważ kosmos otwierający się na nieskończoność mógł wspierać perturbacje CMB w każdym rozmiarze.

Ale nawet jeśli wszechświat jest skończony i ma kształt pączka, statek kosmiczny nie byłby w stanie wrócić do miejsca startu.
Dzieje się tak dlatego, że wszechświat (choc skończony) wciąż rozszerza się szybciej niż prędkość światła.

Satelity WMAP NASA i satelity Planck ESA pomogły naukowcom w tworzeniu map CMB
i ujawnili wyjątkową liczbę brakujących perturbacji w dużej skali.

Dochodząc do wniosku, że ograniczony rozmiar perturbacji implikuje trójwymiarowy pączek, czyli trójtorus.

"Znaleźliśmy znacznie lepsze dopasowanie do obserwowanych fluktuacji w porównaniu ze standardowym modelem kosmologicznym, który uważa nasz wszechświat za nieskończony.
Możemy zmieniać rozmiar przestrzeni i powtarzać tę analizę.
Wynikiem jest optymalny rozmiar wszechświata, który najlepiej pasuje do obserwacji CMB"

Liczne źródła - w tym te:

www.livesc(*)e-three-dimensional-donut.html

interestingengineering.com/universe-finite-donut

Pzdr
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
alsor (3283 punktów)
Ja mam lepsze rury:


a nawet taki:


DyktaFon (9281 punktów)
No to jestem zasmucony... Nasze próby lotów kosmicznych są bezcelowe, bo jesteśmy ograniczeni do tych miliardów lat świetlnych... Myślałem, że nic gorszego, niż pandemia koronawirusa nas nie spotka, a tu taka tragedia... Łzy nie pozwalają mi dalej pisać...
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>No to jestem zasmucony... Nasze próby lotów kosmicznych są bezcelowe, bo jesteśmy ograniczeni do tych miliardów lat świetlnych...

Nie kolego. Jesteśmy ograniczeni do zaledwie miesiąca świetlnego bo szybsze latanie to zgarnianie po drodze protonów które choć rozproszone ale są w każdym metrze sześciennym kosmosu i uderzając z ogromnymi prędkościami w końcu rozgrzeją rakietę i astronauci się ugotują.

Dlatego musimy czekać aż w pobliże Słońca dodryfuje inny układ planetarny na odległość miesiąca lotu światła.

To zdarza się średnio co 100 milionów lat bo dryf wzajemny przypadkowy odbywa się z prędkością 20 km/s a gęstość gwiazd (na sześcian o rozmiarach 6x6x6 l.ś.) jest znana.

Obecnie mamy aż 4 l.ś. do najbliższej gwiazdy innej niż Słonce co oznacza że w ciągu ostatnich milionów lat kosmici na pewno tu nie byli.

Bzdury o kosmitach i UFO to na 100% bajki. Dla kasy tych co to publikują. Tak samo jak w przypadku kleru (bajki o bogu) który faktycznie jest w przeważajacej cząści ateistyczny i powoduje raka odbytu u wielu ministrantów bo taki jest odległy skutek biernego seksu analnego w wielu przypadkach co odkryła nauka.

Miłego dnia

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365