 |
Czytałem książkę pt. Pochodzenie szatana Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2024 10:55 | ugale11 (2 punktów) | Czytałem książkę pt. Pochodzenie szatana | W tej książce jest napisane, że esseńczycy wierzyli w kosmiczną wojnę pomiędzy szatanem a Bogiem i że Beliar to po prostu ich imię na określenie szatana. Czy jednak Beliar to w rzeczywistości tylko inne imię Szatana? W książce twierdzono również, że imiona takie jak Mastema, Szemichaza, Azazel i Belzebub to różne imiona Szatana. Czy to prawda? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2905 punktów) | >W tej książce jest napisane, że esseńczycy wierzyli w kosmiczną wojnę pomiędzy szatanem a Bogiem i >że Beliar to po prostu ich imię na określenie szatana. Czy jednak Beliar to w rzeczywistości tylko >inne imię Szatana? W książce twierdzono również, że imiona takie jak Mastema, Szemichaza, Azazel i >Belzebub to różne imiona Szatana. Czy to prawda?
Szatan, szejtan to znaczy dosłownie po polsku przeciwnik( w domyśle Boga). Belzebub z hebrajskiego bal(pan) zwub(much) - czyli pan krążących nad padliną much. Beliar - bal(pan) or (swiatło) - czyli mniej więcej Lucyfer tylko napisany w innym języku (lacefarul - niosący światło = jutrzenka = 'gwiazda' Wenus). Poprawnie po hebrajsku byłoby Oriel. itd. itp. - to stare pierdoły i wymysły nawiedzonych przez głupotę nieszczęśników. Niestety, ale znajomość sztuki pisma nie gwarantuje tego że to co napisano jest prawdą i jest zgodne z prawdą - jest fantastyka naukowa i fantastyka religijna. Ta druga ma tysiące lat tradycji.
|
|
 | | endymion (638 punktów) | >Niestety, ale znajomość sztuki pisma nie gwarantuje tego że to co napisano jest prawdą i jest zgodne z prawdą - jest fantastyka naukowa i fantastyka religijna. Ta druga ma tysiące lat tradycji. >
Archetypy są jak najbardziej prawdziwe, a to nic innego jak określenie pewnego archetypu (wzorca postępowania).
|
|
|  | | haish (2905 punktów) | >>Niestety, ale znajomość sztuki pisma nie gwarantuje tego że to co napisano jest prawdą i jest zgodne z prawdą - jest fantastyka naukowa i fantastyka religijna. Ta druga ma tysiące lat tradycji. >> >Archetypy są jak najbardziej prawdziwe, a to nic innego jak określenie pewnego archetypu (wzorca postępowania).
Ludzkość aby funkcjonować ustaliła, że wszystko ma swoje przeciwieństwo, dla dobra przeciwne jest zło, dla światła, ciemność et cetera. Są religie nazywane monoteistyczne - monoteizm z zasady uznaje tylko jednego BOGA, ale są też tacy 'monoteiści', którzy mówią Bóg to Bóg, ale są jeszcze anioły i demony, niektórzy znają nawet ich dokładną liczbę(te moje uwagi są ironią). Jedyny Bóg jest przyczyną tego co my ludzie określamy jako dobro lub zło, - to jest nasz ludzki punkt odniesienia. Wielokrotnie rzecz będąca złem dla jednego pokolenia jest przyczyną dobra dla następnych pokoleń - może to nie być zrozumiałe dla wszystkich jednakowo, ale niestety z ludzkiego punktu widzenia możemy oceniać tylko to co jest i to co było, nie jesteśmy w stanie ocenić przyszłości, choć próbujemy określić możliwe prawdopodobieństwo zdarzeń które nastąpią.
Mojżesz prosił Boga aby ukazał mu swe oblicze(przyszłość) w odpowiedzi Bóg powiedział - widzisz to co teraz i ukarzę się tobie od tyłu(przeszłość), - nie możesz oglądać mego oblicza gdyż jesteś śmiertelnikiem.
Szatan - 'po polskiemu' = przeciwnik(Boga) - jeżeli przyjmujemy, że za sprawą czynnika boskiego ludzkość posiadła umiejętność mowy a później pisma, że ludzki umysł tworzy abstrakcje w oparciu o pojęcia słowne( myślimy i rozumujemy za pomocą słów języka ). Dzięki tym darom Boga ludzie zbudowali cywilizację. Przeciwnik Boga usiłując działać na szkodę niweczy dary mowy, myślenia i umiejętność komunikacji za pomocą pisma na najrozmaitsze sposoby, takie jak chaos pojęciowy, i używki osłabiające zdolność umysłu. Chaos pojęciowy to łaciniacka nauka zwana teologią. Najpowszechniejszą używką jest alkohol. Syn 'boży' Jezus jako idol religii ma zamiast krwi w swych żyłach wino( 8-17% czystego alkoholu etylowego). Kult Jezusa nakazuje spożywanie wina na pamiątkę 'nowego i wiecznego przymierza' wszystkim jego wiernym. Alkoholizm jako jednostka chorobowa występuje tylko w kulturach ewangelizowanych narodów. Po spożyciu alkoholu mowa staje się niewyraźna i bełkotliwa, pisanie i czytanie jest bardzo ograniczone lub wręcz niemożliwe, zaś myślenie i trzeźwa ocena rzeczywistości wręcz niemożliwa. W tych oto słowach 'szatan' został obnażony. Aha 'miłość' po alkoholu jest tylko zwierzęcym instynktem i sprowadza się do spółkowania cielesnego, - nie ma nic wspólnego z miłością, która pochodzi z rozumnego umysłu i jest błogosławieństwem.
|
|
| |  | | endymion (638 punktów) | Osoby niewtajemniczone często mylą pojęcia tak różne jak bóg, demon, aedra czy daedra, używając ich wymiennie.
"Aedra" i "daedra" nie są terminami zależnymi od okoliczności - pochodzą z języka elfów i są wyjątkowo precyzyjne, na przykład Azura jest daedrą zarówno w kulturze Skyrim, jak i Morrowind. Przy tłumaczeniu języka elfiego na ludzki najbliższym odpowiednikiem "aedry" wydaje się być słowo "przodek", zaś "daedry" - "nie nasz przodek". To rozróżnienie miało i nadal ma szczególne znaczenie, zwłaszcza dla Dunmerów, których zasadnicze rozdwojenie ideologiczne znalazło odzwierciedlenie w mitycznej genealogii.
Aedry wiąże się ze stałością, daedry reprezentują zmianę.
Aedry wzięły udział w tworzeniu świata i są przywiązane do Ziemskich Kości. Daedry nie mają mocy tworzenia, mogą natomiast zmieniać to, co już istnieje.
Zgodnie z boską umową aedry są śmiertelne, to znaczy można je zabić - tak, jak to miało miejsce z Lorkhanem i księżycami.
Z kolei daedry - do których zasady umowy nie mają zastosowania - mogą zostać tylko tymczasowo wygnane.
|
|
| |  | | endymion (638 punktów) | pl.wikipedia.org/wiki/Archetyp_(psychologia) Rozumiem, że są ludzie chorzy, np daltoniści - nie potrafią odróżniać kolorów, co nie zmienia faktu, że jak zapytasz każdego zdrowego człowieka "jakiego koloru jest trawa?" to odpowie, że zielony. Ludzie chorzy od zawsze byli na świecie to fakt. Ale na całym świecie ludzie podświadomie chcą być dobrzy w tym co robią, np chcesz być dobrym muzykiem czy sportowcem. Nobody wants to be bad at what they do. And it's subconsciously called that way in any language on earth, and for a sane person it's crystal clear what is good and what is bad. www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3PiXZw
|
|
| ugale11 (2 punktów) | > W tej książce jest napisane, że esseńczycy wierzyli w kosmiczną wojnę pomiędzy szatanem a Bogiem i> że Beliar to po prostu ich imię na określenie szatana. Czy jednak Beliar to w rzeczywistości tylko> inne imię Szatana? W książce twierdzono również, że imiona takie jak Mastema, Szemichaza, Azazel i router login 192.168.l.l.link/> Belzebub to różne imiona Szatana. Czy to prawda?I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|