Mam na myśli wiccan, a nie neopogan, pogan, hellenistów czy jakikolwiek inny typ pogan. Jeśli takie posty nie są dozwolone, mogę je usunąć. Nie ma on na celu wyrażać nienawiści lub braku szacunku, po prostu próbuję wyjaśnić pewne rzeczy.
Pytam, ponieważ około 25 lat temu miałem dziwne doświadczenie z grupą wiccan, którzy mieszkali w tym samym regionie co ja. Byłem wtedy uczniem gimnazjum lub liceum. Grupa, którą spotkałem, była bardzo dziwna i zniechęciła mnie do religii jako całości. Próbuję dowiedzieć się, czy tak właśnie wygląda cała Wicca, czy też z jakiegoś powodu tak właśnie działała ta jedna grupa. . Wiek zaangażowanych osób mieścił się w przedziale od około 16 lat (w moim ówczesnym wieku) do około 60–70 lat i nazywali siebie regionalnym sabatem. |