Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do niechrześcijan

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-03-2024 10:26fakrian1 (2 punktów)Pytanie do niechrześcijan
Mam zadanie, w ramach którego mam porozmawiać z niechrześcijaninem na temat jego pytań/sprzeciwów wobec chrześcijaństwa. A więc niechrześcijanie, jakie macie pytania/sprzeciwy wobec chrześcijaństwa? Powinienem także odbyć dalszą rozmowę z każdą osobą, z którą rozmawiam w ramach tego zadania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mam zadanie, w ramach którego mam porozmawiać z niechrześcijaninem na temat jego pytań/sprzeciwów wobec chrześcijaństwa.
A co będziesz rozmawiał z pierwszym lepszym niechrześcijaninem, tu masz renomowanego rozmówcę.

cr
16-03-2024 13:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Mam zadanie, w ramach którego mam porozmawiać z niechrześcijaninem na temat jego pytań/sprzeciwów wobec chrześcijaństwa.
>A co będziesz rozmawiał z pierwszym lepszym niechrześcijaninem, tu masz renomowanego rozmówcę.
na podanej stronie nic nie ma na temat
ja nie wierzę w boga od urodzenia, wierzyłem w matke i ojca swego, ale to sie dawno skonczyło

w raju nie mieliśmy boga bo nie mieliśmy ojca (nie było ojcostwa), kobiety się bzykały z kim chciały, kiedy chciały, kazdy mężczyzna w komunie był "ojcem" każdego dzieciaka


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A co będziesz rozmawiał z pierwszym lepszym niechrześcijaninem, tu masz renomowanego rozmówcę.
>na podanej stronie nic nie ma na temat
Hasło jest n/t eseju B. Russela pod tytułem idealnie wyczerpującym zapytanie Autora wątku.


cr
16-03-2024 14:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>A co będziesz rozmawiał z pierwszym lepszym niechrześcijaninem, tu masz renomowanego rozmówcę.
>>na podanej stronie nic nie ma na temat
>Hasło jest n/t eseju B. Russela pod tytułem idealnie wyczerpującym zapytanie Autora wątku.
w raju nie było ojcostwa, ale jak się udomowiliśmy, wtedy dowiedzieliśmy się, że to MY, mężczyźni jesteśmy "stworzycielami zycia" wtedy powstał nasz bóg, dziecko patriarchatu, dlatego wg tradycji jest bóg ojciec, stworzyciel, tak pojmowano mężczyznę, kobieta była tylko "ziemią" w której posialiśmy nasionko
onuca


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
17-03-2024 18:37 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nasz bóg, dziecko patriarchatu, dlatego wg tradycji jest bóg ojciec, stworzyciel, tak pojmowano mężczyznę, kobieta była tylko "ziemią" w której posialiśmy nasionko
A nauka to odwraca, bo partenogeneza nie ma męskiego odpowiednika.

cr
17-03-2024 19:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nasz bóg, dziecko patriarchatu, dlatego wg tradycji jest bóg ojciec, stworzyciel, tak pojmowano mężczyznę, kobieta była tylko "ziemią" w której posialiśmy nasionko
>A nauka to odwraca, bo partenogeneza nie ma męskiego odpowiednika.
A nauka to odwraca, bo z mojej każdej komórki (zawiera cały kod DNA) mógłbym "spłodzić" miliony okraglych alkoholików

ważna jest tradycja (słowo kojarzy mi się z "skrzypek na dachu"), młodzi mężczyźni nie mogą sobie poradzić z tak szybkimi zmianami kulturowymi, kobiety też nie za bardzo
17-03-2024 20:09 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A nauka to odwraca, bo partenogeneza nie ma męskiego odpowiednika.
>A nauka to odwraca, bo z mojej każdej komórki (zawiera cały kod DNA) mógłbym "spłodzić" miliony
Ale nie siłami własnego tylko organizmu wytworzyć, więc symetrycznego odwrócenia nie ma.

Jest tylko Twoja rozpaczliwa riposta, że męski osobnik dysponuje gigantycznym potencjałem rozrodczym. Tyle, że bezużytecznym, bo niemającym ilościowej odpowiedzi po żeńskiej stronie i adekwatnego własnego potencjału seksualnego.

>młodzi mężczyźni nie mogą sobie poradzić z tak szybkimi zmianami kulturowymi, kobiety też nie za bardzo
Jakimi zmianami, oraz - skoro kulturowymi - to kto nam tę kulturę tak za szybko odmienia?


cr
17-03-2024 20:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>A nauka to odwraca, bo partenogeneza nie ma męskiego odpowiednika.
>>A nauka to odwraca, bo z mojej każdej komórki (zawiera cały kod DNA) mógłbym "spłodzić" miliony
>Ale nie siłami własnego tylko organizmu wytworzyć, więc symetrycznego odwrócenia nie ma.
a poprzez partenogeneze możemy sklonować owieczkę Dolly?
NIE!
baran Dolly został sklonowany tak i mnie mozna sklonować
chciałabyś być sklonowana?

partenogeneza (dzieworództwo) jest obserwowa u owadów i gadów Nie występuje u ssaków.

>Jest tylko Twoja rozpaczliwa riposta, że męski osobnik dysponuje gigantycznym potencjałem rozrodczym.
jakby wymarli wszyscy mężczyźni, miałbym wystarczająca ilość "nasionek" dla każdej chętnej kobiety
byłbym bogiem, każde nasionko jak ciało boga

>Tyle, że bezużytecznym, bo niemającym ilościowej odpowiedzi po żeńskiej stronie i adekwatnego własnego potencjału seksualnego.
w tym problem

>>młodzi mężczyźni nie mogą sobie poradzić z tak szybkimi zmianami kulturowymi, kobiety też nie za bardzo
>Jakimi zmianami, oraz - skoro kulturowymi - to kto nam tę kulturę tak za szybko odmienia?
zmiany kulturowe mają podłoże biologiczne, mężczyźni niewieścieją, kobiety zakładają spodnie
dlatego wojny nie będzie
onuca
17-03-2024 21:12 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> zmiany kulturowe mają podłoże biologiczne, mężczyźni niewieścieją, kobiety zakładają spodnie dlatego wojny nie będzie
To pozytywne zmiany, dla nich nieco zniewieścienia mężczyzn wydaje się niewysoką ceną.

cr
fakrian1 (2 punktów)
>Mam zadanie, w ramach którego mam porozmawiać z niechrześcijaninem na temat jego pytań/sprzeciwów
>wobec chrześcijaństwa. A więc niechrześcijanie, jakie macie pytania/sprzeciwy wobec chrześcijaństwa?
>Powinienem także odbyć dalszą rozmowę z każdą osobą, z którą rozmawiam w ramach tego zadania.

i got this... mobdro.bio/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365