Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prosty bilans CO2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-09-2021 23:54MaxGolonko3 (3459 punktów)Prosty bilans CO2
Piotr Guzik (wybitny polski naukowiec), w oczywisty i niepodważalny sposób (można je znaleźć choćby na Facebooku):

"W ostatnich latach człowiek emituje do atmosfery około 35 miliardów ton CO2 rocznie. Ilość CO2 w atmosferze rośnie o około 3 ppm (3 części na milion) rocznie. Masa atmosfery to około 5x10^15 ton, czyli 3 części na milion to będzie 15x10^9 ton, czyli 15 miliardów ton. O tyle właśnie zwiększa się ilość CO2 w atmosferze każdego roku.
"Źródła naturalne" (oceany, gleba, rośliny itp.) emitują znacznie więcej dwutlenku węgla niż człowiek, ale równocześnie go pochłaniają. Co więcej, oprócz tego, że pochłaniają wszystko to, co same emitują, to pochłaniają jeszcze część z tego, co emituje człowiek.
Wpływ dwutlenku węgla na bilans energetyczny Ziemi jest dodatni (im więcej dwutlenku węgla w atmosferze, tym cieplej). Wiemy też, jak na bilans energetyczny Ziemi wpływają inne czynniki - Słońce, emisje naturalne, pyły i gazy emitowane przez wulkany itp.
Nawet jeśli spalimy cały węgiel, ropę i gaz, Ziemia nie stanie się drugą Wenus. Za to wszystko wskazuje na to, że stanie są ona miejscem znacznie mniej przyjaznym dla życia, a już dla nas (ludzi) w szczególności. Jeśli nie będziemy nic robić w kierunku zmiany tej sytuacji, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zrobimy sporą krzywdę naszym potomkom, którym przyjdzie żyć na Ziemi za 50, 100, 200 czy 300 lat."

Dodać trzeba, że Słońce co 100 milionów zwiększa moc z jaka ogrzewa Ziemię o 1%

Oznacza to, że kiedyś nadmiar CO2 w powietrzu mniej szkodził.

CO2 wyłapuje niektóre fotony podczerwieni lecące w kosmos czyli utrudnia ten sposób chłodzenia się Ziemi.

Astronauta, który niefortunnie wypadłby z rakiety w kosmos wcale by zaraz
nie zamarzł ponieważ jedyny sposób chłodzenia się w próżni to emisja podczerwieni.

Nawet martwy długo by stygł.

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)

>Dodać trzeba, że Słońce co 100 milionów zwiększa moc z jaka ogrzewa Ziemię o 1%
>Oznacza to, że kiedyś nadmiar CO2 w powietrzu mniej szkodził.

Strasznie mnie to zasmuciło... To już za 100 milionów lat będzie nam o pół stopnia cieplej? No patrz pan, jakie to tragedie na nas czyhają.
Swoją drogą ciekaw jestem, czy za milion lat będziemy jeszcze mieszkać w Układzie Słonecznym? Pewnie już gdzieś daleko...

>CO2 wyłapuje niektóre fotony podczerwieni lecące w kosmos czyli utrudnia ten sposób chłodzenia się
>Ziemi.

Pewnie wymyśliłbym jeszcze z pół tuzina różnych "strasznych rzeczy", ale co to się stało, że wszystkie one nagle się sprzysięgły przeciw ludzkości, jakby nie miały nic ciekawszego do roboty? I to akurat teraz?
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Pewnie wymyśliłbym jeszcze z pół tuzina różnych "strasznych rzeczy", ale co to się stało, że wszystkie one nagle się sprzysięgły przeciw ludzkości, jakby nie miały nic ciekawszego do roboty? I to akurat teraz?

Jesteś katastrofalnie, dramatycznie niedoinformowany! To aż kuriozalne!

Wszyscy elokwentni choć odrobinę ludzie wiedzą że nie ma żadnego "Akurat teraz" tylko DOKŁADNIE TERAZ mamy antropocen bo

Chiny od wielu lat budują corocznie 10 tysięcy kilometrów nowych autostrad i spalają corocznie kolosalne, kosmiczne ilości węgla wydobywanego spod ziemi gdzie powinien zostać dla naszego dobra a raczej przetrwania.

Jestem załamany poziomem niewiedzy forowiczów tego forum

Pzdr
alsor (3283 punktów)
>Chiny od wielu lat budują corocznie 10 tysięcy kilometrów nowych autostrad i spalają corocznie kolosalne, kosmiczne ilości węgla wydobywanego spod ziemi gdzie powinien zostać dla naszego dobra a raczej przetrwania.

Podejrzewam że Amerykańcy i Niemcy o wiele więcej produkują tego CO2.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Chiny od wielu lat budują corocznie 10 tysięcy kilometrów nowych autostrad i spalają corocznie kolosalne, kosmiczne ilości węgla wydobywanego spod ziemi gdzie powinien zostać dla naszego dobra a raczej przetrwania.
>Podejrzewam że Amerykańcy i Niemcy o wiele więcej produkują tego CO2.
>

MYLNIE!

Tu masz:
ichef.bbci(*)81-a55d-e76173741825/image/816

No nie mówiłem że masakra. Totalny brak wiedzy wśród portalowiczów.




14-09-2021 16:06 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>No nie mówiłem że masakra. Totalny brak wiedzy wśród portalowiczów.

Sam jesteś zieloniutki.

1. po złej stronie stoisz, Chińczycy mają zapewne swoje dane - te bardziej prawidłowe, oczywista.

2. Amerykanie mają miliony fabryk poza USA, w tym i w Chinach

3. i kto tu kupuje Chińskie towary, których wyprodukowanie wymaga gigantycznych nakładów energii, co automatycznie wymusza produkcję CO2?

Generalnie: im wyższy poziom gospodarki tym więcej energii zużywać musi, zatem produkować więcej CO2, bo udział odnawialnych jest praktycznie nadal zerowy.

Poza tym to trzeba na głowę liczyć, a nie na państwa.
14-09-2021 14:29 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Chiny od wielu lat budują corocznie 10 tysięcy kilometrów nowych autostrad i spalają corocznie kolosalne, kosmiczne ilości węgla wydobywanego spod ziemi gdzie powinien zostać dla naszego dobra a raczej przetrwania.

I dlatego Niemcy ratuja podatkami sciaganych od swoich rdzennych idiotow ratuja swiat. Za pare lat Niemcy beda neutralne jesli chodzi o CO2 i bedzie wszystko uratowane. Nie martw sie.

Nimieccy zieloni wytlumacza ci dlaczego poprzez podatek od CO2 (ktorzy placi Schmidt, Berger i Kowalski a nie firmy) swiat bedzie przyjemnie chlodny i uratowany
DyktaFon (9281 punktów)
>>Pewnie wymyśliłbym jeszcze z pół tuzina różnych "strasznych rzeczy", ale co to się stało, że wszystkie one nagle się sprzysięgły przeciw ludzkości, jakby nie miały nic ciekawszego do roboty? I to akurat teraz?
>Jesteś katastrofalnie, dramatycznie niedoinformowany! To aż kuriozalne!
>Wszyscy elokwentni choć odrobinę ludzie wiedzą że nie ma żadnego "Akurat teraz" tylko DOKŁADNIE TERAZ mamy antropocen bo
>Chiny od wielu lat budują corocznie 10 tysięcy kilometrów nowych autostrad i spalają corocznie kolosalne, kosmiczne ilości węgla wydobywanego spod ziemi gdzie powinien zostać dla naszego dobra a raczej przetrwania.
>Jestem załamany poziomem niewiedzy forowiczów tego forum
>Pzdr
>
A tam.... Mnie bardziej smuci te 100 000 000 lat. Toż to jak z bicza strzelił: minie, ani się obejrzymy i katastrofa gotowa. Chyba nie będę spał tej nocy... no nie zasnę...
Swoją wypowiedzią popsułeś mi humor na najbliższe 218 000 000 sekund (czyli cały rok).
Jak żyć Panie Premierze?
alsor (3283 punktów)
>A tam.... Mnie bardziej smuci te 100 000 000 lat. Toż to jak z bicza strzelił: minie, ani się obejrzymy i katastrofa gotowa. Chyba nie będę spał tej nocy... no nie zasnę...

Tym się nie martw:
ludzie nie mają nadal bladego pojęcia nawet o tym podstawowym cyklu słonecznym, który trwa średnio z 20 lat zaledwie!

Te 100 mln lat to show frajerów... atak mrówki na słonia.
DyktaFon (9281 punktów)
>>A tam.... Mnie bardziej smuci te 100 000 000 lat. Toż to jak z bicza strzelił: minie, ani się obejrzymy i katastrofa gotowa. Chyba nie będę spał tej nocy... no nie zasnę...
>Tym się nie martw:
>ludzie nie mają nadal bladego pojęcia nawet o tym podstawowym cyklu słonecznym, który trwa średnio z 20 lat zaledwie!
>Te 100 mln lat to show frajerów... atak mrówki na słonia.
>
Ja się zupełnie nie martwię... to była ironia, bo niektórzy podają takie wiadomości całkiem na serio. I są gotowi oddać za to życie
A to nawet nie jest w proporcji mrówka-słoń. To jest w proporcji bakteria - Pałac Kultury w Warszawie (nie liczyłem, tak strzeliłem...)

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365