> Ciekawe jak do tego doszło. Tzn. wiadomo że pozwolenie i tak by dostali bezproblemowo, więc zastanawiam się na ile jest to niedopatrzenie, a na ile kolejna demonstracja siły połączona z pokazem gdzie można sobie wsadzić prawo jeśli wchodzi ono w drogę KRK. Coś jak we Wrocławiu, gdzie bez pozwolenia zburzono zabytkową kamienicę, a konserwator wyprodukował pismo w którym pustosłowie odwraca uwagę od faktu że de facto sankcjonuje on tą samowolę.Już od dwudziestu lat Kościół Katolicki ma wszystkie władze w głębokim poważaniu. Księża burzą zabytki, wycinają drzewa pod ochroną, budują samowolki, a oskarżani o ewidentne przestępstwa zostają uniewinniani lub dostają symboliczne wyroki. Nic dziwnego - mają ogólne poparcie społeczne, poparcie mediów, a niby bezstronne trybunały stają się stronnicze. Ot nasza polska rzeczywistość. Cieszmy się i chwalmy Pana. @@@ Cholera tylko ta Agresja ateistyczna w mediach w dwóch ostatnich latach przybrała wielkie rozmiary. Jest ona przy tym szczególnie bezwzględna. Jak to skonstatowała niedawno Beata Zubowicz na łamach "Rzeczpospolitej": "Kolejna fala ateizmu nie bawi się w niuanse. Jej stosunek do Boga i religii nie jest wzgardliwa obojętnością. Ateiści nie chcą chłodnej tolerancji. Oni chcą wojny i zwycięstwa" (por. B. Zubowicz, "Nowa krucjata wrogów Pana Boga", "Rzeczpospolita" z 30 czerwca - 1 lipca 2007 r.). Ta nowa ofensywa ateistyczna zaczęła się wyraźnie po śmierci wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II. www.racjonalista.pl/forum.php/s,426698#w426783Ateiści z Racjonalisty winni się wstydzić i pohamować swoją agresję w wyśmiewaniu pobożności wynikającej z bogobojności "Prawdziwych Polaków". Pozdrawiam. @@@ .
|