Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kreacja hardwareu i softwareu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-11-2019 12:30zbanowany Krystian Hamerlik-Konopka (48 punktów)
(zablokowany)
Kreacja hardwareu i softwareu
0 na 2
Hardware:
pl.wikipedia.org/wiki/Sprzęt_komputerowy

Software
pl.wikipedia.org/wiki/Oprogramowanie

Przyzwyczailiśmy się do bardzo niezrozumiałego światopoglądu, że software w ogóle nie istnieje, że go nie ma, że jest wymysłem, że jest niematerialny.

To nie przeszkadza w tym, żeby w kreację software wkładać bardzo wiele energii, żeby software rozwiązywał realne problemy czy miał właściciela.

Stawiam pytanie czym w zasadzie różni się kreacja hardwareu od kreacji softwareu?

Postawiłbym pytania czym jest hardware i czym jest jest software ale boję się, że tymi pytaniami sprowokuję natychmiastową ucieczkę od odpowiedzi, więc pozostanę przy pierwszym pytaniu o różnice w kreacji hardwareu i softwareu.

Czym się różni?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

j23a (1186 punktów)

>Przyzwyczailiśmy się do bardzo niezrozumiałego światopoglądu, że software w ogóle nie istnieje, że
>go nie ma, że jest wymysłem, że jest niematerialny.

Co za bzdury.

>Stawiam pytanie czym w zasadzie różni się kreacja hardwareu od kreacji softwareu?

Łatwością otrzymywania kopii.
Jest tu niejawnie warunek - posiadanie sprzętu gdzie kopia się zrealizuje czy powstanie.
03-11-2019 15:59 
 0 na 2
(zablokowany) (34 punktów)
(zablokowany)
>>Przyzwyczailiśmy się do bardzo niezrozumiałego światopoglądu, że software w ogóle nie istnieje, że
>>go nie ma, że jest wymysłem, że jest niematerialny.
>Co za bzdury.
>>Stawiam pytanie czym w zasadzie różni się kreacja hardwareu od kreacji softwareu?
>Łatwością otrzymywania kopii.
>Jest tu niejawnie warunek - posiadanie sprzętu gdzie kopia się zrealizuje czy powstanie.

Czyż softwareu nie określa się jako byt niematerialny?
A przynajemnej w prawue własności?

Zadawalem już pytania o masę i położenie softwareu, ale za każdym razem kiedy to robię jestem Banowany. Teraz też mnie pewnie zbanuja za nawiązanie do niego.

Przy odlewie z formy albo wydruku 3d też łatwo o kopię hardwareu.

Moglbym zadać to pytanie tak.
Czy w zasadzie różni się wykonanie fortepianu od wykonania utworu na fortepian?

Mialbym też mała podpowiedź.
1. Kształtowanie układu wiązań - kreacja pola wiązania.
2. Programowanie systemu działań - kreacja pola działania.

1. Kształtowanie materii.
2. Programowanie ruchu.

Hardware jest materią a software jest ruchem.

I za tą podpowiedź ban jak nic
Choć może to będzie ban za to, że się urodziłem i jestem.
j23a (1186 punktów)

>>Jest tu niejawnie warunek - posiadanie sprzętu gdzie kopia się zrealizuje czy powstanie.
>Czyż softwareu nie określa się jako byt niematerialny?
>A przynajemnej w prawue własności?

Nie wiem, chyba nie.
Prawo dotyczy raczej funkcji czy cechy np. system operacyjny i ich unikalności.
Problemy sa raczej ze zdalnym wykonywaniemkodu (rózne aspekty java np).

>Zadawalem już pytania o masę i położenie softwareu, ale za każdym razem kiedy to

Położenie programu w czym?
W mikroprocesorze?
Na hdd, EPROM ?
W tych przypadkach jest jak najbardziej materialne.
Wypalenie płyty zmienia ją fizycznie, hdd też, różne odmiany pamięci to utrzymanie odpowiedniego pola elektrycznego w przestrzeni (np. komórka pamięciowa) - tez jest jak najbardziej lokalizowane.

>Przy odlewie z formy albo wydruku 3d też łatwo o kopię hardwareu.

Po co, matryca PGA starczy.
03-11-2019 17:32 
 0 na 2
(zablokowany) (34 punktów)
(zablokowany)
>Położenie programu w czym?

Materia ma położenie i rozmiar w przestrzeni. Jeśli coś tylko jest materią to można określić położenie i długość.
Każda molekula ma położenie, długość i masę.

W odróżnieniu od fali, która zadnej z tych cech nie ma, ma za to okres, częstotliwość i prędkość.

Co wyrażenie wskazuje na to, że software nie jest molekula i nie jest materią lecz jest falą, ruchem.

>W mikroprocesorze?
>Na hdd, EPROM ?
>W tych przypadkach jest jak najbardziej materialne.

Software z całą pewnością nie jest materialny. Jest niematerialny. Jest ruchem i występuje wyłącznie w czasie. Hardware jest materią i występuje wyłącznie w przestrzeni.

>Wypalenie płyty zmienia ją fizycznie, hdd też, różne odmiany pamięci to utrzymanie odpowiedniego pola elektrycznego w przestrzeni (np. komórka pamięciowa) - tez jest jak najbardziej lokalizowane.

Płyta to nie jest software. Płyta to hardware, podobnie jak wszystkie inne formy pamięci.

Pamięć to nie jest proces.
Software to proces.

Software można przekształcić w hardware i I na odwrót bowiem ruch przekształca się w materię a materia w ruch.
To jest zasadnicza przemiana energii. Wg mnie, nikt poza mną w to nie wierzy, podobnie jak w to, że na wyjściu z czarnej dziury jest wielki wybuch.

>>Przy odlewie z formy albo wydruku 3d też łatwo o kopię hardwareu.
>Po co, matryca PGA starczy.

Programowalny układ logiczny jest układem wiązań, to materia.

Nie myślic z systemem działań, z softwarem, to ruch.

Wszytkie przekształcenia jakie zachodzą w działaniach wejścia wyjścia procesora, są przekształceniami zachodzącymi pomiędzy strumieniem i przewodem, ruchem i materia, falą i molekula.

Nie tylko strumień elektronów ulega przemianie również sam procesor. Z każdy strumieniem elektronów przepuszczonym przez procesor układ procesora zmienia się.

Tak samo jak zmienia się każdy przewód, przez który przepuścimy ładunek.
04-11-2019 16:25 
 Ocena 1 na 1
(zablokowany) (34 punktów)
(zablokowany)
>Położenie programu w czym?

Ciekawym zabiegiem dla lepszego zrozumienia problemu podziału na sprzęt i program, na uklad i system, na cialo i czynność, na molekule i falę, na materię i ruch, czy w ogólności na przestrzeń i czas

jest wskazanie podziału na pamięć i proces
Jak również podziału na bit i takt.

Mi w szczególności przypada do gustu podział na bit i takt, widać w tym ewidentne odniesienie do długości i częstości.

Ja się łatwo domyślić bit jest molekularny a takt falowy.

Nawiazujac do dualej czasoprzestrzeni możemy powiedzieć nawet o taktbicie jako fundamentalnej jednostce maszyny liczącej.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365