 |
Znalazłem moją nową religię Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-03-2024 12:09 | aziel51 (2 punktów) | Znalazłem moją nową religię | Może to już być religia/wiara, nie wiem. Publikuję to głównie po to, żeby sprawdzić, czy inni też w to wierzą, a także aby usłyszeć, co myślą inni.
Wierzę, że po każdej śmierci odradzamy się na nowo. Wszyscy jesteśmy (być może) tą samą świadomością w różnych momentach. W końcu wszyscy staną się wszystkim, co kiedykolwiek istniało, a my byliśmy już wszystkim, co kiedykolwiek istniało nieskończoną ilość razy. Staniemy się wszystkimi ludźmi, roślinami, zwierzętami, robakami, kosmitami, każdą żywą istotą, jaka może istnieć.
Jakieś uwagi, pytania, pomysły? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| endymion (638 punktów) | > Może to już być religia/wiara, nie wiem. Publikuję to głównie po to, żeby sprawdzić, czy inni też w> to wierzą, a także aby usłyszeć, co myślą inni.> Wierzę, że po każdej śmierci odradzamy się na nowo. Wszyscy jesteśmy (być może) tą samą świadomością> w różnych momentach. W końcu wszyscy staną się wszystkim, co kiedykolwiek istniało, a my byliśmy już> wszystkim, co kiedykolwiek istniało nieskończoną ilość razy. Staniemy się wszystkimi ludźmi,> roślinami, zwierzętami, robakami, kosmitami, każdą żywą istotą, jaka może istnieć.> Jakieś uwagi, pytania, pomysły?Świadomość i wolna wola są tylko pomiędzy początkiem a końcem. Reszta odbywa się mechanicznie. Człowiek też jest po części maszyną, bo wiele procesów odbywa się poza świadomością, np oddychanie. Możesz przejąć stery nad oddechem i nabrać powietrza. Ale jeżeli skupisz się na samym oddechu to nie jesteś w stanie skupić się na niczym innym, więc to musi odbywać się mechanicznie na autopilocie i tą mechaniczną część swojego życia trzeba zaakceptować. Cała sztuka polega na tym, żeby przejąć stery nad całą tą maszyną jaką jest ciało, a nie żeby mechaniczność przejęła kontrolę nad wolną wolą. Chciwość i pieniądze to jest maszyna, człowiek przestaje mieć jakąkolwiek kontrolę i działa tylko po to, żeby generować zyski. Prawdziwa wolność zaczyna się tam gdzie nie ma pieniędzy. www.youtube.com/watch?v=lt-udg9zQSEwww.youtube.com/watch?v=ryJSu1f8Hi4
|
|
| aziel51 (2 punktów) | > Może to już być religia/wiara, nie wiem. Publikuję to głównie po to, żeby sprawdzić, czy inni też w> to wierzą, a także aby usłyszeć, co myślą inni.> Wierzę, że po każdej śmierci odradzamy się na nowo. Wszyscy jesteśmy (być może) tą samą świadomością> w różnych momentach. W końcu wszyscy staną się wszystkim, co kiedykolwiek istniało, a my byliśmy już> wszystkim, co kiedykolwiek istniało nieskończoną ilość razy. Staniemy się wszystkimi ludźmi, 10.0.0.0.1 192.168.1.254 > roślinami, zwierzętami, robakami, kosmitami, każdą żywą istotą, jaka może istnieć.> Jakieś uwagi, pytania, pomysły?I got this,...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|