 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2020 00:42 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Filozofia życia
3 na 3 | Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii). Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych. Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy. Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba uznania (prestiżu) czy potrzeba posiadania rzeczy materialnych. Dlatego mądra filozofia życia jest nastawiona na takie cele: Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze (tu także sport i hobby), pomaganie innym (podobnym sobie istotom), a w tym zakresie ewentualne wychowywanie swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna. Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmować (oczywiście pomijam prestiż zawodowy gdyż trzeba zarobić na utrzymanie się przy życiu). Zdjęcie adekwatne scontent-f(*)9f041754f6e06fdddd&oe=5EA9D1AFMiłej nocy | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Jesteś na etapie fotografowania jedzenia? ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).i magii, potrzebujemy magii > Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych. Jest tylko jedna; odruch orientacyjno- poznawczy.> Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba prestiżu czy potrzeba posiadania rzeczy materialnych.wmówione nam przez elity, żebyśmy szybko biegli w ich kołowrotku (taki dla chomika)  > Dlatego filozofia życia jest nastawiona na takie cele: Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze pomaganie innym a w tym zakresie ewentualne wychowywanie swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna.wychowanie swojego dziecka jest zadaniem życia, a my oddajemy do żłobka, przedszkola, w raju, dzika kobieta, zagryzlaby tego kto chcialby jej odebrac malutkie dziecko. > Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmowaćw raju prestiż wynikal z tego ile dawal spolecznosci, odwrotnie niz u nas, gdzie najwiekszy ma ten który najwiecej zabierze nam, nic nie dajac w zamian
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 | zetor (4 punktów) | >Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii). >Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych. >Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy.
Witam.nie do konca sie z toba zgodze.a co odruch adaptacyjny chodzi oczywiscie o dostosowanie zachowania w danej sytuacji.wydaje mi sie ze jest to jeden z wazniejszych odruchow ktore posiadamy.piszesz o zdrowiu i umiarkowanych przyjemnosciach.na cos trzeba umzec i wydaje mi sie ze az takiego wielkiego wplywu na to nie mamy.mamca natura daje i odbiera rowniez i zdrowie .a przyjemnosci ,no coz, mysle ze mieli bysmy czerpac z nich jak najwiecej by co kolwiek przezyc i miec co opowiadac wnuczka jesli beda , a jak nie to chociaz dla samego siebie bedziemy mieli ta satysfakcje z przezytych chwil. piekna rzecz to pomaganie .powstaje pytanie w jaki sposob bo z tego co widac ludzi pomagajacych sobie jest nie wielu.a i tak po jakims czasie pomoc jest badz negowana lub nie wystarczajaca i ludzie ci sa odtracani. prestiz zawodowy - a kiedys kiedy praca nie byla priorytetem i mozna bylo istniec bez tego by nie byc robalem w mrowisku ludzie nie znali takiego pojecia . wedlug mnie to sztucznie zaszczepiony wirusik ktory nie jednokrotnie prowadzil do zgoby .wiec to jest dla mnie jeden z najbardziej sztucznych zachowan czlowieka. Pozdrawiam milego dnia.
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Psychologia to jakaś twoja znajoma? Jej koleżanka Filozofia Życia misi być chyba trochę nielubiana skoro piszesz ją z małej litery. Ciekawi mnie na co nastawia się ta głupia Filozofia i jakie ma cycki.
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Filozofia życia jawi się najostrzej na tle filozofii pustki. Jeżeli filozofujesz o pustce, wówczas wiesz, co robić. Filozofowanie o pustce w najprostszy sposób polega na nieustannym powtarzaniu sobie w myśli słowa "pustka". Pomaga na bezsenne ruminacje. Zamiast filozofować fałszywie o bezsenności, rozluźniasz się, zapominasz i śpisz. I to jest twoja filozofia. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Filozofia życia Jeżeli filozofujesz o pustce, wówczas wiesz, co robić. Filozofowanie o pustce w najprostszy sposób polega na nieustannym powtarzaniu sobie w myśli słowa "pustka". jaką filozofie zycia ma jeleń? > I to jest twoja filozofia.moja jest tożsama z filozofia łosia, czasami dzika, dzik jest dziki, dzik ma kły, .. Widzialem na YT, łosia który najadł sie sfermentowanych jabłek i pijany właził na drzewo, później zasnął pod nim 
szukanie raju, moim celem
|
|
2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | "Leśne impresje"
Promienie słońca przebijające się Przez gęstą roślinność napawają mnie Błogim uczuciem zapomnienia, bycia Tu i teraz, trwania w chwili okrągłej, Do tego ciepły wietrzyk smagający Włosy i twarz jest niewypowiedzianie Kojący, powiewem wiosny pachnący, A występy leśnych ptaków są miodem Dla uszu, tak stoję oczarowany, W bezruchu, pod urokiem piękna świata Będący, zawilce położyły się Już swym dywanem między kolumnami Srebrzystych buków, które też niebawem Zazielenią się szlachetną zielenią, Jasną, która z jasnoniebieskim niebem Tworzy obraz wlewający się w duszę Niczym ożywczy ciepły napój w mroźne Dni... Pastelowe barwy, światłocienie, Żywy impresjonizm artysty-natury, Szum drzew w tej scenerii zniewala umysł narkotycznie, czuć wygodne spętanie, Poddanie woli jakiejś nadistoty Rozproszonej, otaczającej, ale... Przyjaznej i dobrotliwej jak Matka.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | Filozofia życia powinna opierać się na wiedzy. Tymczasem w Polsce z elementarną nawet wiedzą jest źle. Aż 30% Polaków nie wierzy w fakt ewolucji gatunków! Jesteśmy sto lat za Islandczykami! To wynosi (w wyborach) do władzy takie patologie umysłowe jak Rydzyk i przewodniczący Episkopatu których narzędziem jest amoralny Kaczyński (udający wierzącego mimo swojej faktycznej inności). Ustalono daty trzema technikami (elektronowego rezonansu spinowego, paleomagnetyzmu i datowania uranowo-ołowiowego) i okazało się, że mamy tam bardzo dokładny wiek. Główny kamieniołom Drimolen i wszystkie skamieliny w nim są datowane od 2,04 do 1,95 miliona lat temu. W tym czasie, niejako obok siebie, żyły tam trzy gatunki człowiekowatych. Australopiteki, Homo erectusy oraz Paranthropus robustus. Ten homo erectus to najwcześniejszy przykład Homo erectus - bezpośredniego ludzkiego przodka. Co więcej, mimo, że ze znacznie mniejszym mózgiem niż ma człowiek współczesny, w sensie formalnym i językowym to jest najstarszy znany człowiek w dziejach wszechświata (sic!). Grafika naukowa: scontent-f(*)54705b1b46082e4362&oe=5EB0733DMiłego dnia
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | Przyjemności poznawcze dają się wyliczyć w oparciu o anagram WZROK. W.Z.R.O.K. czyli
W = Wycieczki Z = Zabawy (w tym sportowe, hobby) R = Rozmowy O = Obserwacje (ludzie, zwierząt, żywiołów, kosmosu) K = Kultura (np filmy)
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | |
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | rajfurzenie??? | >Konkretnie to nie widzę np nic złego gdyby moja kobieta zarobiła kase za zdjęcie nago >do Playboy'a.
A czy byłoby coś złego, gdyby to konkretnie pan zarobił tę kasę za zdjęcie nago?
|
|
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Filozofia życia | > Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).> Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych.> Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy.> Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba uznania (prestiżu) czy> potrzeba posiadania rzeczy materialnych.> Dlatego mądra filozofia życia jest nastawiona na takie cele:> Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze (tu także sport> i hobby), pomaganie innym (podobnym sobie istotom), a w tym zakresie ewentualne wychowywanie> swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna.> Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmować (oczywiście pomijam prestiż> zawodowy gdyż trzeba zarobić na utrzymanie się przy życiu).> Zdjęcie adekwatne> scontent-f(*)9f041754f6e06fdddd&oe=5EA9D1AF> Miłej nocyDuch materializmu
|
|
1 na 1 | Heda (2 punktów) | Filozofia życia oparta na umyśle,ciele fizycznym, racjonalnośpci.. bez duchowości prędzej czy później klęknie,wprowadzi w depresję, obłęd,poczucie niespełnienia itd . Nieświadomy przyczyn tego stanu racjonalista będzie szukał wytłumaczenia na próżno.. i tak będzie kręciło się jego życie w kółko, wpadając od czasu do czasu w nowe ślepe uliczki. Takie tam moje rozważania oparte na obserwacjach i wnioskach z życia swojego i innych
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|