Racjonalista - Strona głównaDo treści
Filozofia życia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
31-03-2020 00:42MaxGolonko3 (3459 punktów)Filozofia życia
Ocena 3 na 3
Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).

Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych.
Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy.
Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba uznania (prestiżu) czy potrzeba posiadania rzeczy materialnych.

Dlatego mądra filozofia życia jest nastawiona na takie cele:
Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze (tu także sport i hobby), pomaganie innym (podobnym sobie istotom), a w tym zakresie ewentualne wychowywanie swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna.

Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmować (oczywiście pomijam prestiż zawodowy gdyż trzeba zarobić na utrzymanie się przy życiu).

Zdjęcie adekwatne
scontent-f(*)9f041754f6e06fdddd&oe=5EA9D1AF


Miłej nocy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Jesteś na etapie fotografowania jedzenia?
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
okragly (21676 punktów)
>Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).
i magii, potrzebujemy magii

>Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych. Jest tylko jedna; odruch orientacyjno- poznawczy.
>Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba prestiżu czy potrzeba posiadania rzeczy materialnych.
wmówione nam przez elity, żebyśmy szybko biegli w ich kołowrotku (taki dla chomika)


>Dlatego filozofia życia jest nastawiona na takie cele: Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze pomaganie innym a w tym zakresie ewentualne wychowywanie swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna.
wychowanie swojego dziecka jest zadaniem życia, a my oddajemy do żłobka, przedszkola, w raju, dzika kobieta, zagryzlaby tego kto chcialby jej odebrac malutkie dziecko.

>Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmować
w raju prestiż wynikal z tego ile dawal spolecznosci, odwrotnie niz u nas, gdzie najwiekszy ma ten który najwiecej zabierze nam, nic nie dajac w zamian


szukanie raju, moim celem
zetor (4 punktów)
>Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).
>Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych.
>Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy.

Witam.nie do konca sie z toba zgodze.a co odruch adaptacyjny chodzi oczywiscie o dostosowanie zachowania w danej sytuacji.wydaje mi sie ze jest to jeden z wazniejszych odruchow ktore posiadamy.piszesz o zdrowiu i umiarkowanych przyjemnosciach.na cos trzeba umzec i wydaje mi sie ze az takiego wielkiego wplywu na to nie mamy.mamca natura daje i odbiera rowniez i zdrowie .a przyjemnosci ,no coz, mysle ze mieli bysmy czerpac z nich jak najwiecej by co kolwiek przezyc i miec co opowiadac wnuczka jesli beda , a jak nie to chociaz dla samego siebie bedziemy mieli ta satysfakcje z przezytych chwil. piekna rzecz to pomaganie .powstaje pytanie w jaki sposob bo z tego co widac ludzi pomagajacych sobie jest nie wielu.a i tak po jakims czasie pomoc jest badz negowana lub nie wystarczajaca i ludzie ci sa odtracani.
prestiz zawodowy - a kiedys kiedy praca nie byla priorytetem i mozna bylo istniec bez tego by nie byc robalem w mrowisku ludzie nie znali takiego pojecia . wedlug mnie to sztucznie zaszczepiony wirusik ktory nie jednokrotnie prowadzil do zgoby .wiec to jest dla mnie jeden z najbardziej sztucznych zachowan czlowieka.
Pozdrawiam milego dnia.
oportunista (1711 punktów)
Psychologia to jakaś twoja znajoma? Jej koleżanka Filozofia Życia misi być chyba trochę nielubiana skoro piszesz ją z małej litery. Ciekawi mnie na co nastawia się ta głupia Filozofia i jakie ma cycki.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Filozofia życia jawi się najostrzej na tle filozofii pustki. Jeżeli filozofujesz o pustce, wówczas wiesz, co robić. Filozofowanie o pustce w najprostszy sposób polega na nieustannym powtarzaniu sobie w myśli słowa "pustka". Pomaga na bezsenne ruminacje. Zamiast filozofować fałszywie o bezsenności, rozluźniasz się, zapominasz i śpisz. I to jest twoja filozofia.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-04-2020 16:02 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
> Filozofia życia Jeżeli filozofujesz o pustce, wówczas wiesz, co robić. Filozofowanie o pustce w najprostszy sposób polega na nieustannym powtarzaniu sobie w myśli słowa "pustka".
jaką filozofie zycia ma jeleń?

>I to jest twoja filozofia.
moja jest tożsama z filozofia łosia, czasami dzika, dzik jest dziki, dzik ma kły, ..
Widzialem na YT, łosia który najadł sie sfermentowanych jabłek i pijany właził na drzewo, później zasnął pod nim


szukanie raju, moim celem
hanging_bishop (1112 punktów)
"Leśne impresje"

Promienie słońca przebijające się
Przez gęstą roślinność napawają mnie
Błogim uczuciem zapomnienia, bycia
Tu i teraz, trwania w chwili okrągłej,
Do tego ciepły wietrzyk smagający
Włosy i twarz jest niewypowiedzianie
Kojący, powiewem wiosny pachnący,
A występy leśnych ptaków są miodem
Dla uszu, tak stoję oczarowany,
W bezruchu, pod urokiem piękna świata
Będący, zawilce położyły się
Już swym dywanem między kolumnami
Srebrzystych buków, które też niebawem
Zazielenią się szlachetną zielenią,
Jasną, która z jasnoniebieskim niebem
Tworzy obraz wlewający się w duszę
Niczym ożywczy ciepły napój w mroźne
Dni... Pastelowe barwy, światłocienie,
Żywy impresjonizm artysty-natury,
Szum drzew w tej scenerii zniewala umysł
narkotycznie, czuć wygodne spętanie,
Poddanie woli jakiejś nadistoty
Rozproszonej, otaczającej, ale...
Przyjaznej i dobrotliwej jak Matka.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Filozofia życia powinna opierać się na wiedzy. Tymczasem w Polsce z elementarną nawet wiedzą jest źle.

Aż 30% Polaków nie wierzy w fakt ewolucji gatunków! Jesteśmy sto lat za Islandczykami! To wynosi (w wyborach) do władzy takie patologie umysłowe jak Rydzyk i przewodniczący Episkopatu których narzędziem jest amoralny Kaczyński (udający wierzącego mimo swojej faktycznej inności).
Ustalono daty trzema technikami (elektronowego rezonansu spinowego, paleomagnetyzmu i datowania uranowo-ołowiowego) i okazało się, że mamy tam bardzo dokładny wiek.
Główny kamieniołom Drimolen i wszystkie skamieliny w nim są datowane od 2,04 do 1,95 miliona lat temu.
W tym czasie, niejako obok siebie, żyły tam trzy gatunki człowiekowatych.
Australopiteki, Homo erectusy oraz Paranthropus robustus.
Ten homo erectus to najwcześniejszy przykład Homo erectus - bezpośredniego ludzkiego przodka.
Co więcej, mimo, że ze znacznie mniejszym mózgiem niż ma człowiek współczesny, w sensie formalnym i językowym to jest najstarszy znany człowiek w dziejach wszechświata (sic!).

Grafika naukowa:

scontent-f(*)54705b1b46082e4362&oe=5EB0733D

Miłego dnia


MaxGolonko3 (3459 punktów)
Przyjemności poznawcze dają się wyliczyć w oparciu o anagram WZROK.
W.Z.R.O.K. czyli

W = Wycieczki
Z = Zabawy (w tym sportowe, hobby)
R = Rozmowy
O = Obserwacje (ludzie, zwierząt, żywiołów, kosmosu)
K = Kultura (np filmy)
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Konkretnie to nie widzę np nic złego gdyby moja kobieta zarobiła kase za zdjęcie nago do Playboy'a

Link - coś w tym stylu

scontent-f(*)0518ea27523e148890&oe=5ED56B83

Miłego czytania
04-05-2020 22:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)rajfurzenie???
>Konkretnie to nie widzę np nic złego gdyby moja kobieta zarobiła kase za zdjęcie nago >do Playboy'a.

A czy byłoby coś złego, gdyby to konkretnie pan zarobił tę kasę za zdjęcie nago?
Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Filozofia życia
>Filozofia życia powinna opierać się na rozsądku, logice i wiedzy (np psychologii).
>Psychologia stwierdziła, że człowiek ma bardzo mało wrodzonych potrzeb psychicznych.
>Jest praktycznie tylko jedna pewna: odruch orientacyjno- poznawczy.
>Prawie wszystkie są zaś nabyte, wytrenowane - jak chociażby potrzeba uznania (prestiżu) czy
>potrzeba posiadania rzeczy materialnych.
>Dlatego mądra filozofia życia jest nastawiona na takie cele:
>Zdrowie, umiarkowane przyjemności fizyczne (jedzenie, seks), przyjemności poznawcze (tu także sport
>i hobby), pomaganie innym (podobnym sobie istotom), a w tym zakresie ewentualne wychowywanie
>swojego dziecka i/lub działalność pożyteczna.
>Oznacza to, że prestiżem, uznaniem nie warto się zbytnio przejmować (oczywiście pomijam prestiż
>zawodowy gdyż trzeba zarobić na utrzymanie się przy życiu).
>Zdjęcie adekwatne
>scontent-f(*)9f041754f6e06fdddd&oe=5EA9D1AF
>Miłej nocy

Duch materializmu
Heda (2 punktów)
Filozofia życia oparta na umyśle,ciele fizycznym, racjonalnośpci.. bez duchowości prędzej czy później klęknie,wprowadzi w depresję, obłęd,poczucie niespełnienia itd . Nieświadomy przyczyn tego stanu racjonalista będzie szukał wytłumaczenia na próżno.. i tak będzie kręciło się jego życie w kółko, wpadając od czasu do czasu w nowe ślepe uliczki.
Takie tam moje rozważania oparte na obserwacjach i wnioskach z życia swojego i innych

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365