Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruch postępowy - fala asymetryczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-06-2020 00:37Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Ruch postępowy - fala asymetryczna
0 na 4
Dziś wyszukałem sobie w szafie sznur/skakankę dzieci i zacząłem go obserwować w przeróżnych układach materii i przeróżnych systemach ruchu. To bardzo ciekawe doświadczenie, wszystkim polecam.

Udało mi się coś zaobserwować, spróbuję to opisać jak zawsze swoimi słowami.

1. Zauważyłem, że częstotliwość rezonansowa fali ruchu ma związek z długością wiązania materii
pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans
youtu.be/LV_UuzEznHs

2. Za częstotliwość rezonansową należy uznać każdą częstotliwość, która wybudza w układzie falę harmoniczną
youtu.be/-k2TuJfNQ9s
youtu.be/FCREpdyn1Vk?t=284
youtu.be/PVX4V5Adbzk?t=38
Możemy przy tym mówić o rezonansie 1, 2, n-tego stopnia.

3. Gdy sznur naciągamy i ten wydłuża się nieco, długość fali rezonansowej rośnie, wraz ze wzrostem długości wiązania materii i z tym rośnie także rezonansowa częstotliwość. Można z tego wyciągnąć wniosek, że ciała naprężone mają wyższą częstotliwość rezonansową.

4. Gdy uchwycimy skakankę jedną dłonią asymetrycznie i będziemy nią poruszali, między dwiema końcówkami różniej długości pojawi się asymetria falowa. Stąd można wysnuć wniosek o braku symetrii ruchowej niesymetrycznych układów materii, będącej wyjaśnieniem ruchu postępowego.
youtu.be/yVkdfJ9PkRQ
youtu.be/_4ICFmAr_DQ

5. Jeżeli zaburzmy symetrię układu wzbudzimy w nim falę. Fala będzie postępem-powrotem układu do symetrii. Kiedy układ będzie pozostawał niesymetryczny fala będzie postępująca. Kiedy układ na nowo odzyska symetrię fala zatrzyma się.
youtu.be/jUQkG1A0_Sk?t=196


Jeszcze kilka fajnych pozycji pokazujących transformację ruchu i materii
youtu.be/Cekha8Jrkvg
youtu.be/Enk1rXIHT8Y
youtu.be/sNxkYK2L4DY
youtu.be/wvJAgrUBF4w
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   To interesujące, że niszczycielska siła trzęsienia ziemi może zależeć od jakiejś interakcji cech konstrukcji budowlanych z częstotliwością drgań. Przy względnie wysokiej częstotliwości drgań konstrukcje wysokie wydają się być bardziej odporne niż konstrukcje niskie, przyziemne. Ale przy niskiej częstotliwości drgań wysokie konstrukcje są katastrofalnie wrażliwe na skutki wstrząsów. Czy to mogło doprowadzić do uszkodzeń wysokościowców w Tokio podczas wielkiego trzęsienia ziemi w Tohoku w 2011 r.?

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 09:38 
 Ocena 1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    To interesujące, że niszczycielska siła trzęsienia ziemi może zależeć od jakiejś interakcji cech konstrukcji budowlanych z częstotliwością drgań. Przy względnie wysokiej częstotliwości drgań konstrukcje wysokie wydają się być bardziej odporne niż konstrukcje niskie, przyziemne. Ale przy niskiej częstotliwości drgań wysokie konstrukcje są katastrofalnie wrażliwe na skutki wstrząsów. Czy to mogło doprowadzić do uszkodzeń wysokościowców w Tokio podczas wielkiego trzęsienia ziemi w Tohoku w 2011 r.?
>
Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo


Są na to różne rozwiązania, ktore sprowadzają się do złamania wiązania

mozna np transformować ruch harmoniczny przywiązanego elementu, do ruchu postępowego pulsacyjnego oderwanego elementu
youtu.be/I1NWtVaTg7I

można też element złamać, żeby fala resonansowa przyjęła postać złożoną
youtu.be/f1U4SAgy60c

ja takiego filmiku nie znalazłem ale sam chciałbym spróbować wpływu drgań podstawy na konstrukcie wielokrotnie złamana.

Tzn. zamiast jednego związanego klocka, budujemy wieże z wielu kolckow podstawionych na sobie swobodnie, związanych co najwyżej dodatakowym elementem, np liną, która uniemozliwa przesunięcie jednego klocka względem drugiego o więcej niż.

Wg mnie w czasie drgań wszytkie elementy takiej wiezy będą podskakiwac, nieznacznie przesuwać się względem siebie ale konstrukcja nie wpadnie w resonans i nie zawali się. Nie dojdzie do złamania wiązania wskutek załamania fali w konstrukcji, która już jest wielokrotnie złamana.

Tu znalazlem coś jeszcze o załamaniu fali
youtu.be/3yNoy4H2Z-o

Jak widać złamanie wiązania ma ścisły związek ze stopniem jego zakrzywienia.
Każde wiązanie ma taką granicę zakrzywienia, po przekroczeniu której dochodzi do rozpadu wiązania.
07-06-2020 09:51 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   To są ciekawe zagadnienia, nawet jeżeli patrzymy na te sprawy z nieco innej perspektywy: jeden z nas jako dyletant, ale realistyczny i pragmatyczny obserwator; drugi - jako specjalista i fachowiec. Żeniąc te dwa podejścia, byłoby interesujące dowiedzieć się, czy wysokościowce drgające na długiej fali sejsmicznej z dala od epicentrum trzęsienia ziemi, mogą być bardziej podatne na skutki trzęsienia, niż to utrzymują konstruktorzy. Jeżeli by tak było, to Japonia po trzęsieniu ziemi w Tohoku z 2011 r. jest w dużo gorszym stanie infrastrukturalnym, niż można by czasami przypuszczać. Być może wiele tokijskich wysokościowców jest bardzo osłabionych. Czy na pewno wiemy, co się stało i co się dzieje z Japonią po 2011 r.? Mieli budować małe domki z lekkich materiałów, a zbudowali pełnowymiarowe wieżowce. Zbudowali wielką infrastrukturę w miejscu, w którym nie ma to sensu ekonomicznego. Są zrujnowani na wieki przez wydarzenie w skali geologicznej, a świat o tym jeszcze nie wie i tego nie potrafi zrozumieć. Być może byliśmy świadkami, jak wielkie zjawisko geologiczne zmiata z powierzchni ziemi całą cywilizację, ale tego nie zauważyliśmy. To może się zdarzyć i w naszej erze. Czy bierzemy pod uwagę możliwość zdarzenia, które wypiętrzy gdzieś od razu jakieś pasmo górskie? Co zrobić z wieżowcem, gdy po trzęsieniu ziemi staje się krzywą wieżą?
   Gospodarka japońska oczywiście jakoś przetrwała trzęsienie ziemi z 2011 r., ale w jego wyniku straciła cały wzrost gospodarczy z poprzedniej dekady. Po trzęsieniu ziemi w Kobe z 1995 r. nie mogła się odbudować do poprzedniego poziomu przez 15 lat.
   W ogóle nie doceniamy, jak czynniki naturalne mają kolosalny wpływ na stan gospodarki światowej, bo często sądzimy, że nasza ultranowoczesna - jakoby - epoka, radzi sobie z nimi świetnie.

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 10:36 
 Ocena 1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Dziwię się, że nie budujemy domów z plastiku skoro ten trwa w nieskonczonosc lecz wciąż wykuwany domy ze skał.

Kwestia kulturowa.

Dziwię się, że nie żyjemy w rozproszeniu ale próbujemy sobie wejść w życiu na głowę.

Naszymi umysłami wciąż rządzą pradawne emocje naszych przodkow.

Nie zrobimy istotnego postepu bez zmian w strukturze społecznej.

Przy okazji wpadłem na ciekawy pomysł eksperymentu.
Badanie długości fal i częstotliwości rezonansowej w łańcuchach o jednakowej długości ale o różnych rozmiarach oczek.
Podejrzewam, że łańcuch o większych oczkach będzie miał dłuższą fale i niższą czestotliwosc.
07-06-2020 10:43 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   To bardzo interesujące! Jak to wygląda w przypadku powierzchni sferycznych czy geoidalnych? Ciekawe, czy japońscy konstruktorzy budynków odpornych na trzęsienia ziemi byli w stanie przewidzieć wszystko.

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 11:12 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    To bardzo interesujące! Jak to wygląda w przypadku powierzchni sferycznych czy geoidalnych? Ciekawe, czy japońscy konstruktorzy budynków odpornych na trzęsienia ziemi byli w stanie przewidzieć wszystko.
>
Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo

>

youtu.be/17tqXgvCN0E
07-06-2020 11:17 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   To bardzo interesujące! Być może trzęsienia ziemi powstają wówczas, gdy Ziemia wpada w rezonans grawitacyjny z jakimiś pobliskimi ciałami niebieskimi? Czy to możliwe? Ciekawe, czy powierzchnia Ziemi może kiedyś znowu cała się upłynnić, gdy litosfera się rozpadnie i w niej zatonie?

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 12:16 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    To bardzo interesujące! Być może trzęsienia ziemi powstają wówczas, gdy Ziemia wpada w rezonans grawitacyjny z jakimiś pobliskimi ciałami niebieskimi? Czy to możliwe? Ciekawe, czy powierzchnia Ziemi może kiedyś znowu cała się upłynnić, gdy litosfera się rozpadnie i w niej zatonie?
>
Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo


Ziemia, jak reszta materialnych molekul, jest ogniwem łańcucha większych wiązań.

Gdy globalny łańcuch zostanie szarpnięty albo zwoniony, każde jego ogniwo będzie się zmieniać a wraz z nim jego wszytkie elementy.

Na trzęsienia Ziemi swój wplw mają także rotacje galaktyk.

Wg mnie zakrzywienie toru ruchu planety i promieniowanie gwiazdy świetlne należą do tej samej grupy fal grawitacyjnych tyle, że o różnych długościach i częstotliwościach.

Wg mnie to video obrazuje pięknie związki pomiędzy systemem ruchu falowego a układem wiązań molekularnych.

Zaznaczę, że na tym video zgrupowane molekuly zostają związane ze sobą falą.

Wg mnie funkcjonuje taki mechanizm.
Synteza fal prowadzi do rozpadu molekularnego.
Rozpad fal prowadzi do syntezy molekularnej.
Synteza molekularna prowadzi do rozpadu falowego.
Rozpad molekularny prowadzi do syntezy falowej.

Wg mnie ruch i materia wzajemnie transformują.
07-06-2020 13:53 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   Moje pytanie było nieco prowokacyjne, przyznaję! Nie chce się wierzyć, że grawitacja jakiegoś obiektu kosmicznego mogłaby mieć aż tak silny wpływ na to, co się dzieje na Ziemi. Przyczyn trzęsień ziemi poszukuje się bliżej, na przykład w zjawiskach będących następstwami samego tylko ruchu wirowego. A jednak Księżyc niewątpliwie oddziałuje na Ziemię, i Słońce. Ziemia w ogóle porusza się dziwnie i nieregularnie. Mamy więc powierzchnię Ziemi jako geoidę, w której tworzą się węzły, i samą Ziemię, która może od czasu do czasu wystąpić w takim miejscu. To są bardzo dziwne rzeczy - ta cała astrologia.

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 15:03 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    Moje pytanie było nieco prowokacyjne, przyznaję! Nie chce się wierzyć, że grawitacja jakiegoś obiektu kosmicznego mogłaby mieć aż tak silny wpływ na to, co się dzieje na Ziemi. Przyczyn trzęsień ziemi poszukuje się bliżej, na przykład w zjawiskach będących następstwami samego tylko ruchu wirowego. A jednak Księżyc niewątpliwie oddziałuje na Ziemię, i Słońce. Ziemia w ogóle porusza się dziwnie i nieregularnie. Mamy więc powierzchnię Ziemi jako geoidę, w której tworzą się węzły, i samą Ziemię, która może od czasu do czasu wystąpić w takim miejscu. To są bardzo dziwne rzeczy - ta cała astrologia.
>
Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo

>

Wystarczy, że obok pojawi się pusta przestrzeń i zaraz zacznie ssać materię z przestrzeni pełnej
07-06-2020 16:24 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>To są bardzo dziwne rzeczy - ta cała astrologia.

Związki potrafimy pojąć tylko do pewnego poziomu ich złożoności.
Powyżej pewnej granicy zależności pozostają przez nas niepojęte.
Nasze modele abstrakcyjne opisują tylko najbliższe otoczenie, w granicy horyzontu.
Żeby wykroczyć poza horyzont potrzebujemy maszyn, które są protezami naszych własnych organów, potrzebujemy także systemów, czynnej nadbudowy naszych własnych czynności.

Ciekawym układem materii wydaje się procesor.
Ciekawym systemem ruchu wydaje się program komputerowy.

Żeby przewidzieć przebieg trzęsienia ziemi, działań i zmian wszystkich obiektów, możemy urządzić małe trzęsienie ziemi w mikroukładach elektronowych, które, jak się okazuje, ewoluują tak samo jak makroukłady wielkich molekuł.
07-06-2020 16:29 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   Modelowanie komputerowe wydaje się atrakcyjne, ale trzeba najpierw mieć teorię, skąd bierze się energia, która wyładowuje się w trzęsieniu ziemi.

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 17:52 
 0 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    Modelowanie komputerowe wydaje się atrakcyjne, ale trzeba najpierw mieć teorię, skąd bierze się energia, która wyładowuje się w trzęsieniu ziemi.

Jak już dowiedziono wszelkie transformacje energetyczne są transformacjami liczbowymi. Rzeczywistość w granicy horyzontu jest kwantowa, znaczy podzielona i policzalna. Duże zdarzenia są niczym zależności na wielkich liczbach, które można upraszczać do zależności na liczbach małych, lepiej dla nas zrozumiałych.

Pojęcie rzeczywistości polega na dopasowaniu do zjawisk fizycznych odpowiedniego modelu matematycznego.

Dopasownie odpowiedniego modelu matematycznego do świata, który jawi się nam jako fizyczny, jest pojęciem rzeczywistości, które pozwala nam rzeczywistość przewidywać i do oczekiwanych skutków zdarzeń odpowiednio wcześniej się przystosować. Pozwala nam też podejmować działania, które niekorzystne dla nas skutki potrafią niwelować.

Nasze układy neuronowe i działające w nich programy, budują modele i symulują ewolucję zewnętrzna zanim ta się jeszcze wydarzy.
07-06-2020 20:02 
 Ocena 1 na 1
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

   Niestety, liczba jest granicą tego nędznego zmysłowo-umysłowego sensorium. Czego nie da się pojąć, tego się nie widzi i nie rozumie.

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
07-06-2020 20:48 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>    Niestety, liczba jest granicą tego nędznego zmysłowo-umysłowego sensorium. Czego nie da się pojąć, tego się nie widzi i nie rozumie.

Liczebnosc to najbardziej fundamentalna właściwość każdego rzeczywistego obiektu, tego, który jest wymiarem przestrzeni - cialo i tego, który jest wymiarem czasu - czynność.

Ruch i materia, dwie postaci energii, w granicach horyzontu są kwantowe, tzn. nieciągłe, ograniczone, policzalne, skończone, określone, przewidywalne.
Kwantem ruchu jest fala.
Kwantem materii jest molekula.

Liczebność / liczba - to pierwotna cecha wszytkich obiektów materialnych - molekul- będących podstawą wymiaru przestrzeni oraz wszystkich obiektow ruchowych - fal - będących podstawna wymiaru czasu.

Liczebność / liczba - to kwantowosc czasoprzestrzeni w granicy naszego horyzontu.
uxbridge (5980 punktów)
Perfekcyjny bełkot.
07-06-2020 19:29 
 0 na 2
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)
>Perfekcyjny bełkot.

   Jak wie lepiej, to po co gada?! Niech idzie w kąt i sobie kontempluje swoje mądrości samotnie, a nie obraża ludzi kulturalnych!!!

Było to dawno i nikt o tym nie wie nic. - Tycie Varaldo
08-06-2020 08:04 
 Ocena 5 na 5
uxbridge (5980 punktów)
>>Perfekcyjny bełkot.
>    Jak wie lepiej, to po co gada?! Niech idzie w kąt i sobie kontempluje swoje mądrości samotnie, a nie obraża ludzi kulturalnych!!!

Bełkoczcie sobie w Bazgrołach do woli. Nic mi do tego. Będę natomiast protestował i zgłaszał do administracji jako łamanie regulaminu takie właśnie tematy w dziale Nauka. Nie mające nie tylko żadnego związku z nauką ale nawet z racjonalnym myśleniem.
W temacie powyżej dyskutują dwa forumowe trole ("Nie śpię..." to bez wątpienia niegdysiejszy Dragan Dragomier), zbanowane już tutaj i uporczywie powracające (znowu wbrew regulaminowi). Obie osoby zresztą z wyraźnymi problemami psychicznymi. Ma to o tyle znaczenie, że nie są w stanie powstrzymać się przed zaśmiecaniem i trolowaniem. Po prostu w każdej dyskusji muszą pojawić się ich obsesje których nie potrafią kontrolować.
08-06-2020 08:49 
 Ocena-2 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Po prostu w każdej dyskusji muszą pojawić się ich obsesje których nie potrafią kontrolować.

Aha i poczułeś się uprawniony do kategoryzowania co jest nauką co nie?

Jest tu kilku forumowiczów, którzy nic nie wyrażają, poza określaniem wytworów innych ludzi przejawem głupoty i ich psychicznych zaburzeń.

Chcesz być forumowiczem, który nie ma NIC do powiedzenia?

Nie podoba Ci się, to zajmij się swoimi sprawami w innym wątku. Jeżeli pojawią się w nim wypowiedzi innych bez istotnego znaczenia, np. moje, to ignoruj, trzymaj się istoty sprawy, którą chcesz wyrazić.

Ja będę się mimo wszystko zajmował moimi sprawami.
08-06-2020 09:38 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)
>Nie podoba Ci się, to zajmij się swoimi sprawami w innym wątku. Jeżeli pojawią się w nim wypowiedzi innych bez istotnego znaczenia, np. moje, to ignoruj, trzymaj się istoty sprawy, którą chcesz wyrazić.
>Ja będę się mimo wszystko zajmował moimi sprawami.
Jak ktoś z przeproszeniem rżnie kupę w publicznym miejscu, to moim prawem jest czuć obrzydzenie a moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę i ew. wystąpić o ukaranie. Twoje hamerlikowe mądrości są umysłowym guanem, odpadkami nieprzetrawionymi przez proces myślowy a wydalonymi na zewnątrz. Człowiek z biegunką powinien się leczyć i siedzieć w domu a nie s..ć gdzie popadnie na widoku. Od tego są kible a w przypadku tego forum Bazgroły albo jaskinia trolli a nie merytoryczne działy. Jestem użytkownikiem działu Nauka i będę go chronił na ile to możliwe przed umysłowym smrodem i nieczystościami.
Ale jak go dokumentnie zas..cie ty i tobie podobni to się wyniosę. Trudno. Widocznie takie pragnienie administratora. Będziecie się we własnym myślowym guanie tarzali do woli.
08-06-2020 12:32 
 Ocena-4 na 6
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Nie podoba Ci się, to zajmij się swoimi sprawami w innym wątku. Jeżeli pojawią się w nim wypowiedzi innych bez istotnego znaczenia, np. moje, to ignoruj, trzymaj się istoty sprawy, którą chcesz wyrazić.
>>Ja będę się mimo wszystko zajmował moimi sprawami.
>Jak ktoś z przeproszeniem rżnie kupę w publicznym miejscu, to moim prawem jest czuć obrzydzenie a moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę i ew. wystąpić o ukaranie. Twoje hamerlikowe mądrości są umysłowym guanem, odpadkami nieprzetrawionymi przez proces myślowy a wydalonymi na zewnątrz. Człowiek z biegunką powinien się leczyć i siedzieć w domu a nie s..ć gdzie popadnie na widoku. Od tego są kible a w przypadku tego forum Bazgroły albo jaskinia trolli a nie merytoryczne działy. Jestem użytkownikiem działu Nauka i będę go chronił na ile to możliwe przed umysłowym smrodem i nieczystościami.
>Ale jak go dokumentnie zas..cie ty i tobie podobni to się wyniosę. Trudno. Widocznie takie pragnienie administratora. Będziecie się we własnym myślowym guanie tarzali do woli.

Ciekawe o czym tu prawisz?
W domyśle o prawdzie uniwersalnej, która jest Ci znana?
Dlaczego TU jej nie wyrazisz, nie zaprowadzisz TU porządku, nie opiszesz TU zjawisk i związków tylko piszesz o "rżnięciu kupy w publicznym miejscu"?

Może zacznij od ustosunkowania się do mojego twierdzenia, iż ruch i materia to 2 formy energii, które wzajemnie transformują.

Nie są formami energii?
Napisz to i napisz czym to jest.
Albo przymknij się.
08-06-2020 14:03 
 Ocena 5 na 5
uxbridge (5980 punktów)
>Może zacznij od ustosunkowania się do mojego twierdzenia, iż ruch i materia to 2 formy energii, które wzajemnie transformują.
Nie 2, bo jest ich pięć. A to:
Jachcy-drachcy
Drachcy-droni
Jachcy-drachcy-drachcy-droni
Jachcy-drachcy-drachcy-droni-drachcy-jachcy-rampamponi.
piątej nie pamiętam, ale na pewno jest.
>Napisz to i napisz czym to jest.
W kiblu nie biesiaduję, w Bazgrołach nie dyskutuję. Takie moje niewinne nawyki.
>Albo przymknij się.
Nie nadymaj się hamliku, bo ci żyłka pęknie.
08-06-2020 15:30 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie nadymaj się hamliku, bo ci żyłka pęknie.

Wygląda na to, że to wszystko co masz do powiedzenia.
Chcesz mieć rację bez jej wyrażenia?
Chcesz mnie rację, bez jej powtórzenia, wyjaśnienia?

Tacy jak Ty zawsze tchórzą przed pojęciami podstawowymi.
Uciekacie w opisy zależności złożonych.

Ja mam ochotę porozmyślać sobie o ruchu i materii.
Do tego służy to forum.
Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?
Czy z braku pojęcia uciekniesz w wielką obrazę majestatu?
09-06-2020 12:48 
 Ocena 1 na 1
Gruby Rycho (532 punktów)
>>Nie nadymaj się hamliku, bo ci żyłka pęknie.
>Wygląda na to, że to wszystko co masz do powiedzenia.
>Chcesz mieć rację bez jej wyrażenia?
>Chcesz mnie rację, bez jej powtórzenia, wyjaśnienia?
>Tacy jak Ty zawsze tchórzą przed pojęciami podstawowymi.
>Uciekacie w opisy zależności złożonych.
>Ja mam ochotę porozmyślać sobie o ruchu i materii.
>Do tego służy to forum.
>Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?
>Czy z braku pojęcia uciekniesz w wielką obrazę majestatu?
To właśnie Ty obrażasz personalnie uczestników, kpiąc sobie z ich wiedzy, wciskając te twoje trele-morele.
O co masz pretensje?
Jak można z Tobą rozmawiać, kiedy tworzysz zamęt towarzyski nie wyjaśniając na ten przykład jak ruch (niech będzie w km/godz.) transformuje się w materię (posiadającą masę więc w kg). Na czym polega więc transformacja i co ją wywołuje? Czy to oznacza, że materia (kg) zmienia się w ruch(km/godz.)? Czyli jak ubywa materii, bo się transformuje (jakim mechanizmem?) w ruch (km/h) czyli ruchu nam przybywa a materii ubywa i vice versa. Mówisz, że energia to dwa stany materii i ruchu. A wiesz, że energia to zdolność do wykonania pracy? Jaką więc pracę wykonają kg materii lub km/h?
Dlatego, że Ty piszesz twierdzenia i nie udowadniając, popieram wyjaśnienia "uxbridge'a", które obrazują Twoją fizykę.
Poza tym jak pomierzysz ruch w przestrzeni nie zakładając żadnego układu odniesienia?
Cytat:
>Może zacznij od ustosunkowania się do mojego twierdzenia, iż ruch i materia to 2 formy energii, które wzajemnie transformują.
Nie 2, bo jest ich pięć. A to:
Jachcy-drachcy
Drachcy-droni
Jachcy-drachcy-drachcy-droni
Jachcy-drachcy-drachcy-droni-drachcy-jachcy-rampamponi.
piątej nie pamiętam, ale na pewno jest.
Napisz to i napisz czym to jest.

No co? Problem? Jak nie, to znaczy że bajdurzysz nieprzeciętne absurdy nie nadające się nawet do bazgrołów. Ja znam piątą zasadę.
Bikątowe buzowanie molekuł twardych w transformacji z wątrobianką w grubym flaku i w całości. Czyż zero może być ze znakiem ujemnym?
08-06-2020 15:49 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?

On ma swoje wiece skomplikowane kwestie i chce w nich brylować, a Ty mu ów błogostan zakłócasz. Uszanujmy jego miłość własną.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-06-2020 17:11 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>> Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?
>On ma swoje wiece skomplikowane kwestie i chce w nich brylować, a Ty mu ów błogostan zakłócasz. Uszanujmy jego miłość własną.
Nie jest moją rolą na tym świecie ułatwianie życia idiotom
08-06-2020 17:56 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>> Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?
>>On ma swoje wiece skomplikowane kwestie i chce w nich brylować, a Ty mu ów błogostan zakłócasz. Uszanujmy jego miłość własną.
>Nie jest moją rolą na tym świecie ułatwianie życia idiotom

Idiotyczne BYŁO Ci odpowiedzieć.
Teraz to widzę.
Znowu uleglem twojej prowokacji.
Człowiek uczy się całe życie.

Dopóki możesz wpływać na moje emocje dopóty możesz mną manipulować.

Kiedyś jednak uzyskam odporność na takich jak Ty czy Jacek, żywiących się manipulacja.
08-06-2020 18:48 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>> Miałbyś w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia?
>>On ma swoje wiece skomplikowane kwestie i chce w nich brylować, a Ty mu ów błogostan zakłócasz. Uszanujmy jego miłość własną.
>Nie jest moją rolą na tym świecie ułatwianie życia idiotom

Niestety znowu wygraliście.
Cały ten świat rządzony jest przez aroganckich japiszonow, którzy swoją agresja zdobywają wszystko tylko dla siebie.p

Tylko Wam się zdaje, że agresją można wszystko zawlaszczyc w tym także rację.

To nie będzie trwało wiecznie.
Kiedys przegracie.
szarley (54913 punktów)
>Tylko Wam się zdaje, że agresją można wszystko zawlaszczyc w tym także rację.
>To nie będzie trwało wiecznie.
>Kiedys przegracie.

Это есть наш последний
И решительный бой;

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-06-2020 23:00 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Tylko Wam się zdaje, że agresją można wszystko zawlaszczyc w tym także rację.
>>To nie będzie trwało wiecznie.
>>Kiedys przegracie.
>Это есть наш последний
>И решительный бой;

Это еще предстоит увидеть
08-06-2020 23:23 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Cały ten świat rządzony jest przez aroganckich japiszonow

Szarley, uxbridge ja, ktoś inny?
Znów potrzebny tłumacz.

> którzy swoją agresja zdobywają wszystko tylko dla siebie.p

Jeszcze gdybyś nie wnerwiał ludzi swoimi drapakami, nowomową 'fizyczną', biadoleniem..
www.racjonalista.pl/forum.php/s,817676#w818098
Wyrzucisz go drzwiami - wejdzie oknem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-06-2020 23:59 
 Ocena-3 na 5
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Wyrzucisz go drzwiami - wejdzie oknem.

Jak wyjaśnisz ruch postępowy, w kontekście twierdzenia waszych autorytetów o tym, że każdy ruch jest falowy?

Jak wyjaśnisz powstanie geometrycznych form molekularnych na tym filmie
youtu.be/7_AiV12XBbI

Czy molekuly są związane wspólną falą?

Czy w różnych chwilach molekuly związuje różna fala i od tego jaka fala je związuje, zależy ich wzajemny, przestrzenny układ?

Czy fala jest wiązaniem molekularnym?
09-06-2020 09:10 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jak wyjaśnisz ruch(..) powstanie geometrycznych form molekularnych (..) fala je związuje, (..) wzajemny, przestrzenny układ

Tu zawarłem już wyjaśnienie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,817992#w818108

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2020 11:34 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)
>Jak wyjaśnisz powstanie geometrycznych form molekularnych na tym filmie
>youtu.be/7_AiV12XBbI
To proste. Prymulki zaiwaniania nieliniowego transformują się do dupniaka octowego na skutek interferencji onomatopejotycznej.
>Czy molekuly są związane wspólną falą?
Tak, ale tylko w miesiącach gwiezdnych.
>Czy w różnych chwilach molekuly związuje różna fala i od tego jaka fala je związuje, zależy ich wzajemny, przestrzenny układ?
Nie, chyba że w szabas a czasem w Zielone Świątki.
>Czy fala jest wiązaniem molekularnym?
Tak i nie. Trzeba poczekać na wyniki eksperymentów Eskimosów z Chile.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Na następne pytania równie chętnie odpowiem.
09-06-2020 13:44 
 Ocena 2 na 2
Gruby Rycho (532 punktów)
>>Wyrzucisz go drzwiami - wejdzie oknem.
>Jak wyjaśnisz ruch postępowy, w kontekście twierdzenia waszych autorytetów o tym, że każdy ruch jest falowy?
No i co? Zadał Wam bobu! Вы должны иметь эти знания, чтобы сделать смелые тезисы.
>Jak wyjaśnisz powstanie geometrycznych form molekularnych na tym filmie
>youtu.be/7_AiV12XBbI
>Czy molekuly są związane wspólną falą?
Nowa obsesja naszego myśliciela-molekuły
>Czy w różnych chwilach molekuly związuje różna fala i od tego jaka fala je związuje, zależy ich wzajemny, przestrzenny układ?
>Czy fala jest wiązaniem molekularnym?

Cytat:
Fala-zaburzenie rozprzestrzeniające się w ośrodku lub przestrzeni. W przypadku fal mechanicznych cząstki ośrodka, w którym rozchodzi się fala, oscylują wokół położenia równowagi, przy czym przenoszą energię z jednego miejsca do drugiego bez transportu jakiejkolwiek materii. Podkreślenie moje.

Ty widzisz nawet asymetrię fali.
Давай парень. Просто вы еще не объяснили, что такое волновая асимметрия.
szarley (54913 punktów)
>>Wyrzucisz go drzwiami - wejdzie oknem.
>Jak wyjaśnisz ruch postępowy, w kontekście twierdzenia waszych autorytetów o tym, że każdy ruch jest falowy?

Zajrzyj do podręcznika fizyki
UCZ SIĘ DEBILU zamiast wymyślać od nowa własną fizykę!

>Czy molekuly są związane wspólną falą?
Nie, nie są
Skończ wreszcie jakąkolwiek szkołę, zamiast kłamać, że masz maturę

>Czy w różnych chwilach molekuly związuje różna fala
Nie, nie związuje, skończ jarać to gówno

>Czy fala jest wiązaniem molekularnym?
Nie, nie jest
Doucz się odporny na wiedzę kretynie

Niewiedza nie jest głupotą. Głupotą jest odporność na wiedzę połączona z pychą debila. który wie wszystko, tylko inni go nie rozumieją

Napisałeś kiedyś TĘPY NAJARANY KRETYNIE, że wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe. ODPOWIEDZ NA PYTANIE o kule

Zwolenniku jawności, przyznaj się jaką kończyłeś Hilfschule
Miłośniku wikipedii, przeczytaj choć czym jest matura - dla ciebe nieosiągalny pułap intelektualnych możliwości

A teraz się rozpłacz, zmień temat lub ucieknij w obrażanie innych
Europejskie społeczeństwa są bardzo naiwne, że utrzymują takiego kretyna zamiast dać mu łopatę do ręki i kazać kopać rowy, bo wszystko inne go intelektualnie przerasta

PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-06-2020 20:29 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ

Tego już za dużo.
Mam dość.
szarley (54913 punktów)
>>PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ
>Tego już za dużo.
>Mam dość.

I co?
Wreszcie odpowiesz czy kule są równoległe czy prostopadłe? A może ku zadowoleniu innych przestaniesz wymyślać swoją fizykę i swoją matematykę
Debilu, który nie poradzi policzyć najprostszych ułamków

10% z miliona to wg tępaka 50 000
a jedynym uzasadnieniem są ucieczki w lamenta, zmianę tematu, chochoły lub milczenie

Tępy najarany kretynie
Kłamco, udający absolwenta uczelni
Hipokryto, żrejący chleb na koszt innych
Człowieczku o honorze p.ch. który zalega z alimentoma choć ma ich zapłacić kilka procent dochodu

Pospolity przestępco nieuznający powszechnie uważanych praw
Moralna nędzo pedofilnego gwałciciela

PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ
JEDNĄ!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-06-2020 14:18 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ
> JEDNĄ!!!!!!

Żartujesz. Dawać się indoktrynować pisarzom tego systemu?
Poświęcać własny czas prawie w chwili tryumfu?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-06-2020 08:50 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tego już za dużo. Mam dość.

Wiem, że chciałeś czegoś innego, ale od początku twój sposób bycia na tym forum do tego zmierzał.
Zamiast dawać satysfakcję z rozmowy - do odpadnięcia z sił, pyskówek dosłownie ze wszystkimi, updaku, wstania by później zatoczyć kółko w tym samym miejscu.
I jeszcze raz i jeszcze raz.

Wielu ludzi na świecie tak ma, że nie rozumie, co swoim postępowaniem tak naprawdę stwarza.
Masz tego namacalny przykład. Czy zrozumiesz o co chodzi - wątpię.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-06-2020 16:00 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To nie będzie trwało wiecznie. Kiedys przegracie.

Ktoś tu jest w sporze z tobą, że grozisz mu przegraną?
Hm. Patrzę na prawo i lewo, zabij a nie widzę.

Wygrać możesz ty, czegoś się tu ucząc.
Nieomal każdy z nas czegoś konstruktywnego uczy się na tym forum..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-06-2020 17:25 
 Ocena-2 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>On ma swoje wiece skomplikowane kwestie

Zgadza się.
Mam do rozwiązania problem, którego Wy najwyraźniej nie macie.
Zyjecie sobie w bezproblemowym blogostanie i w samozadowoleniu.

Różnimy się.
Co poradzisz?
Nie jestem podobny do Ciebie.
09-06-2020 11:39 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)
>Nie jestem podobny do Ciebie.
Gdybym wierzył w Boga dziękowałbym mu za to każdego dnia.
szarley (54913 punktów)
>>Może zacznij od ustosunkowania się do mojego twierdzenia, iż ruch i materia to 2 formy energii, które wzajemnie transformują.
>Nie 2, bo jest ich pięć. A to:
>Jachcy-drachcy
>Drachcy-droni
>Jachcy-drachcy-drachcy-droni
>Jachcy-drachcy-drachcy-droni-drachcy-jachcy-rampamponi.

Jest jeszcze szósta forma
DUUUUUUP

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe
UDOWODNIJ na przykładzie kul
Założyłeś nawet wątek w którym rzekomo chciałeś to udowodnić metodą Hmerlika- Konopki czyli UCIECZKĄ

Pytam po raz setny

Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul

JESTEŚ RAŻĄCO ODPORNYM NA WIEDZĘ DEBILEM


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-06-2020 23:04 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>JESTEŚ RAŻĄCO ODPORNYM NA WIEDZĘ DEBILEM

Jakoś mało jej tu ostatnio, ciężko stwierdzić.

Dlatego zawsze można stąd wyjść i wejść na wiki gdzie jeden opis prowadzi do kolejnego. Prawdziwa kopalnia. Uwielbiam.
szarley (54913 punktów)

Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-06-2020 13:17 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe,
> to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul

Tego w wiki nie napisali.
Zatem w odpowiedzi cisza

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-06-2020 06:58 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Perfekcyjny bełkot.

Nie rozumiesz sformulawania, w którym wyrażam

długość i częstotliwość fali rezonansowej układu materii związana jest z długością wiązania

?????

Może przestaw mi teraz, kto już to wyraził i w jakiej postaci, bo tak Ci się zdarza reagować na mój bełkot, którego ponoc nie pojmujesz.
Gruby Rycho (532 punktów)
Opanujże się człowieku. Kompletnie nie można Ciebie zrozumieć! Załączaj zawsze do Twoich wypowiedzi jakiś słownik frazeologiczny, bo wychodzi to na bredzenie w gorączce stojącego nad grobem. Ja się nie podejmuję odpowiedzi na nic co napisałeś bo po prostu nie rozumiem o co Tobie znów chodzi.
Gruby Rycho (532 punktów)
>Dziś wyszukałem sobie w szafie sznur/skakankę dzieci i zacząłem go obserwować w przeróżnych
>układach materii i przeróżnych systemach ruchu. To bardzo ciekawe doświadczenie, wszystkim polecam.
CO TO JEST ZA POJĘCIE SYTEMY RUCHU? CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?
>Udało mi się coś zaobserwować, spróbuję to opisać jak zawsze swoimi słowami.
>1. Zauważyłem, że częstotliwość rezonansowa fali ruchu ma związek z długością wiązania materii
NAPISZ NA POCZĄTEK CO ROZUMIESZ PRZEZ REZONANS? (Rezonans nie jest falą.). NAPISZ PRZEDE WSZYSTKIM CO ROZUMIESZ PRZEZ DŁUDOŚĆ WIĄZANIA MATERII. CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?

>2. Za częstotliwość rezonansową należy uznać każdą częstotliwość, która wybudza w układzie falę
>harmoniczną
CZY NIE JEST CZASEM ODWROTNIE? CZY CZASEM HARMONICZNA N-TA NIE WZBUDZA REZONANSU? CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?

>Możemy przy tym mówić o rezonansie 1, 2, n-tego stopnia.

Rezonans to zjawisko fizyczne wynikające z nakładania się częstotliwości własnych z harmonicznymi. Rezonans smodzielnie nie jest falą.
>3. Gdy sznur naciągamy i ten wydłuża się nieco, długość fali rezonansowej rośnie, wraz ze wzrostem
>długości wiązania materii i z tym rośnie także rezonansowa częstotliwość. Można z tego wyciągnąć
>wniosek, że ciała naprężone mają wyższą częstotliwość rezonansową.
UMIESZ GRAĆ NA INSTRUMENTACH STRUNOWYCH? NP. NA GITARZE? KUP DZIECKU, PRZY OKAZJI MOŻESZ SOBIE EKSPERYMENTOWAĆ. NA RAZIE NIC CIEKAWEGO NIE ODKRYŁEŚ, JAK DLA MNIE. NO MOŻE DLA CIEBIE TO SENSACJA. CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?
>4. Gdy uchwycimy skakankę jedną dłonią asymetrycznie i będziemy nią poruszali, między dwiema
>końcówkami różniej długości pojawi się asymetria falowa. Stąd można wysnuć wniosek o braku symetrii
CO TO JEST CHWYT ASYMETRYCZNY? WE WIKI JEST DEFINICJA POJĘCIA FALI. PODAŁEM JĄ TAKŻE SKORO CZYTAĆ NIE UMIESZ. JAK WIDZISZ ASYMETRIĘ FALI? WYTŁUMACZ PRZED TYM JAK ROZUMIESZ SYMETRIĘ FALI. CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?
>ruchowej niesymetrycznych układów materii, będącej wyjaśnieniem ruchu postępowego.
CO TO JEST NIESYMETRYCZNY UKŁAD MATERII? CO TO JEST W TWOIM POJĘCIU RUCH POSTĘPOWY I CZEGO? TEJ MATERII CZY FALI? CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?
>5. Jeżeli zaburzmy symetrię układu wzbudzimy w nim falę. Fala będzie postępem-powrotem układu do
>symetrii. Kiedy układ będzie pozostawał niesymetryczny fala będzie postępująca. Kiedy układ na nowo
>odzyska symetrię fala zatrzyma się.
CZYLI NIE BĘDZIE POSTĘPUJĄCA? JEŚLI FALA SIĘ ZATRZYMA TO FALI NIE MA I NIE MA BO RUCH FALOWY JEST ZATRZYMANY/"ZAMROŻONY". O CO SOBIE STRZĘPIĆ JĘZYK? NIE MA FALI NIE MA HARMONICZNYCH, NIE PRZEKAZUJE SIĘ ENERGII. CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?

Podobno jesteś Polakiem. Gdzie się polskiego uczyłeś? Gminnych szkół czterooddziałowych już nie ma. Wiem, że język polski jest trudnym językiem ale dla obcokrajowca. Ty podobno nim operujesz od urodzenia. Więc dlaczego nie używasz polskich określeń w fizyce do opisu zjawisk?
16-06-2020 17:42 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>CO TO JEST ZA POJĘCIE SYTEMY RUCHU? CZY TO JEST TYLKO W TWOIM SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM? WYDAŁEŚ GO JUŻ?

System ruchu to struktura falowa w czasie,analogiczna do układu materii czyli struktury molekularnej w przestrzeni.

Windows i Linux to przykłady systemów ruchu, struktur falowych występujących w czasie analogiczne do Intela i AMD, tzn układów materii, struktur molekularnych występujących w przestrzeni.

Czy wiesz dlaczego Linuxa, będącego systemem ruchu, struktura falowa, można zapisać na płycie CD albo w pamięci flash, będących układami materii, strukturami molekularnymi a potem na powrót z płyty albo pamięci uruchomić?

Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.

Pwiedziec Wam, że Windows jest falą - ruchem a Intel jest molekula - materia jest jak mowa do ściany.

Potraficie zignorowc dosłownie wszystko.
Strata czasu.
16-06-2020 18:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>System ruchu to struktura falowa w czasie,analogiczna do układu materii czyli struktury molekularnej w przestrzeni.

Bełkot najaranego analfabety

>Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.

podaj matematyczny wzór tego przekształcenia najarany debilu

>Potraficie zignorowc dosłownie wszystko.
Potrafisz zignorować dokładnie wszystko. Każde pytanie.
Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul?

Tępy najarany analfabeto przeczytaj chociaż JEDNĄ książkę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-06-2020 19:02 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>System ruchu to struktura falowa w czasie,analogiczna do układu materii czyli struktury molekularnej w przestrzeni.
>Bełkot najaranego analfabety

A jednak na wiki znajduje dwie substytucyjne struktury, które potrafią pełnić tę samą funkcję pomimo, że jedna struktura jest materialna
pl.m.wikip(*)/Przekaźnik_programowalny
a druga ruchowa
pl.m.wikipedia.org/wiki/Sterownik_urządzenia

czy to nie budzi twojego zdziwienia, że układ molekularny można zastąpić systemem falowym i na odwrót system zastąpić układem?

>>Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
>podaj matematyczny wzór tego przekształcenia najarany debilu

Każdy wzór matematyczny jest wyrazem tych przeróżnych przekształceń.
Jak sądzisz, skąd w twojej świadomości przeróżne transformacje liczbowe?
To są transformacje materii mózgu i działania umysłu, ta są transformacje molekularnofalowe, odzwierciedlenie fizycznej Natury.

Dokonanie opisu matematycznego to odzworowanie zewnętrznej transformacji w transformacji własnego mozgoumyslu.

Mozgoumysl to zwierciadło Natury. Transformuje identycznie jak fizyczna Natura. Dokonanie jest identycznego przekształcenia w mozgoumysle nazywamy pojęciem rzeczywiatosci.

>>Potraficie zignorowc dosłownie wszystko.
>Potrafisz zignorować dokładnie wszystko. Każde pytanie.
>Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul?
>Tępy najarany analfabeto przeczytaj chociaż JEDNĄ książkę

Nie narzucisz mi swojego prymitywnego światopoglądu darciem swojej mordy.
Moze i jestem nieszczęśliwy z powodu wylewania na mnie rzeki pogardy, przez takich jak Ty ale wciąż zachowuje własną tożsamość.

Nie złamiecie mnie.

Czasoprzeatrzen to pierwsze pojęcie dualizmu rzeczywistości objawiającej się pod postaciami czasu i przestrzeni.

Absolutnie wszytko w naszej rzeczywistości jest dualne.

Ruchomateria
Czynnosciocialo
Falomolekula
Systemouklad
Dzialanioargument
Orzeczeniopodmiot
Strumienioprzewod

Dwa pojęcia, jedno z czasu drugie z przestrzeni to dwie postaci jednego.
Jednego, które wciąż transformuje dualnepostaciowo.

Jak już wielokrotnie pisałem, ruch i materia to dualna postać energii, która transformuje między tymi postaciami.

Fala i molekula to kwant energii, która transformuje między tymi postaciami kwantu.

Dylatacja czasu i przestrzeni są ze sobą związane.
Utrata kwanu ruchu oznacza zysk kwantu materii i na odwrót.

Ruch i materia wzajemnie transformują.
Czas i przestrzeń wzajemnie transformują.
Fala i molekula wzajemnie transformują.
System i układ wzajemnie transformują.
Działanie i argument wzajemnie transformują.
Orzeczenie i podmiot wzajemnie transformują.
Umysl i mózg wzajemnie transformują.
Czynność i ciało wzajemnie transformują.
Operacja i element wzajemnie transformują.

Tak właśnie jest!
szarley (54913 punktów)
>Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.

podaj matematyczny wzór tego przekształcenia najarany debilu

>Potraficie zignorowc dosłownie wszystko.
Potrafisz zignorować dokładnie wszystko. Każde pytanie.
Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul?
PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ

>Każdy wzór matematyczny jest wyrazem tych przeróżnych przekształceń.
Pokaż je kretynie

>Dokonanie opisu matematycznego to odzworowanie zewnętrznej transformacji w transformacji własnego mozgoumyslu.
Napisz adres Hilfschule którą kończyłeś kretynie

>Mozgoumysl to zwierciadło Natury.
A gówno to mózg Hamerlika

>Moze i jestem nieszczęśliwy z powodu...
.. wrodzonej odporności na wiedzę

>ale wciąż zachowuje własną tożsamość.
...kretyna

>Ruchomateria
Ciulohmaerlik

>Czynnosciocialo
Ciulohmaerlik

>Falomolekula
Ciulohmaerlik

>Jak już wielokrotnie pisałem, ruch i materia to dualna postać energii,
Pisałeś, pisałeś, tylko sam swojego kretyństwa nie rozumiesz CIULU

>Fala i molekula to kwant energii,
A gówno to miód

>Dylatacja czasu i przestrzeni są ze sobą związane.
A gówno to miód

>Utrata kwanu ruchu oznacza zysk kwantu materii i na odwrót.
Wzór DEBILU synu debila

>Ruch i materia wzajemnie transformują.
Wzór DEBILU synu debila

>Czas i przestrzeń wzajemnie transformują.
Wzór DEBILU synu debila

>Fala i molekula wzajemnie transformują.
Wzór DEBILU synu debila

>System i układ wzajemnie transformują.
Wzór DEBILU synu debila

>Działanie i argument wzajemnie transformują.
Wzór DEBILU synu debila

>Orzeczenie i podmiot wzajemnie transformują.
KRETYN!

>Umysl i mózg wzajemnie transformują.
Kretyn!!!

>Czynność i ciało wzajemnie transformują.
KRETYN!!!!!

>Operacja i element wzajemnie transformują.
KRETYN

>Tak właśnie jest!
Jest tak kretynie synu kretyna , że nigdy nie przeczytałeś nawet Falskiego

Tępy najarany ziołem DEBILU odporny na wiedzę jam mamusia k***a i tatuś alfons na moralność

jesteś intelektualnym i moralnym dnem dna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-06-2020 21:41 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
>podaj matematyczny wzór tego przekształcenia najarany debilu

Podałem.

Kazdy, który znasz.

Kazde matematyczne przekształcenie działań i argumentów jakie tylko znasz jest wyrazem fizycznej transformacji ruchu i materii.
17-06-2020 06:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Dlatego, że ruch i materia wzajemnie transformują, ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
>>podaj matematyczny wzór tego przekształcenia najarany debilu
>Podałem.
>Kazdy, który znasz.
>Kazde matematyczne przekształcenie działań i argumentów jakie tylko znasz jest wyrazem fizycznej transformacji ruchu i materii.

Jesteś totalnym niedoukiem o zabetonowanym umyśle. Zamiast czegokolwiek się nauczyć, wolisz tworzyć własną fizykę, matematykę, ekonomię, socjologię.

Niestety niemieckie społeczeństwo utrzymuje takiego kretyna nie każąc mu się leczyć

d=m/v

Gdzie tu masz przekształcenie ruchu i materii?
Tępy, odporny na wiedzę pyszałkowaty kretynie?

>Potraficie zignorowc dosłownie wszystko.
Potrafisz zignorować dokładnie wszystko. Każde pytanie.
Jeśli wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to jakie jest położenie wobec siebie dwóch kul?
PRZECZYTAJ CIULU CHOĆ JEDNĄ KSIĄŻKĘ


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365