Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy każdy umysł zawiera w sobie swoistą ideologię?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
16-07-2020 10:12gruby Rysiek (19903 punktów)Czy każdy umysł zawiera w sobie swoistą ideologię?
0 na 6
Mówi się często o podziale na wiarę i wiedzę. Każdy z nas wykazuje swoiste pojęcia dobra i zła.

Czy można mieć naukowa wiedzę o tym co jest dobre i co jest złe czy to jest zawsze kwestia wiary?

Nie pytam o wiedzę o naturalnych związkach przyczynowo-skutkowych, których znajomość może prowadzić nas do celu, do tzw. "dobra" lecz pytam o wiedzę w kwestii samego źródła, tj. dobra.

Czy można naukowo stwierdzić co jest dobrem?
Czy naukowo stwierdzone dobro będzie dobrem uniwersalnym?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2908 punktów)
>Mówi się często o podziale na wiarę i wiedzę. Każdy z nas wykazuje swoiste pojęcia dobra i zła.
>Czy można mieć naukowa wiedzę o tym co jest dobre i co jest złe czy to jest zawsze kwestia wiary?
>Nie pytam o wiedzę o naturalnych związkach przyczynowo-skutkowych, których znajomość może prowadzić
>nas do celu, do tzw. "dobra" lecz pytam o wiedzę w kwestii samego źródła, tj. dobra.
>Czy można naukowo stwierdzić co jest dobrem?
>Czy naukowo stwierdzone dobro będzie dobrem uniwersalnym?

Świat jest jaki jest dlatego że:
Anegdota hebrajska:
Mojżesz pierwsze tablice z prawem od Boga rozbił, Lud Izraela łapał te porozbijane kawałki,
w efekcię niektórzy mieli kawałki na których zamiast np."nie kradnij", "był tylko wyraz "kradnij" - itd. Tyle anegdota.
Jakiekolwiek "dobro" wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Powstaje pytanie kto ma te wyrzeczenia ponosić i poświęcać się, dla "dobra idei". Ponadto w wielu sprawach decyduje czynnik upływającego czasu i ma to w bardzo wielu kwestiach istotny wpływ na zmianę opinii i stanowiska - "co jest dobre, a co złe?".

Według wielu opini "jest w każdym człowieku Światła Błysk" - taka "iskra Boża"-Szechina(dosł. "zadomowienie"hebr. ‏שכינה‎, od rdzenia szachan = "mieszkać"; jid. (Szchine‎).
Według Kabały Gewura(Srogość)-(5-te wielkie wtajemniczenie) symbolizujący tych, którzy przychodzą jako Prorocy z Orędziem Boga na Ziemię.
Być może jest to przejaw "ręki Boga" w umyśle ludzkim(Szehiny), lub jednej z jego emanacji w ludzkim pojmowaniu dobra i zła.

( قال ابن حجر: "لقد أُخِذ منه أن جريمة الإنسان ضد نفسه هي جريمته ضد الآخرين في الخطيئة ، لأنه ليس ملكًا له على الإطلاق ، لكن الله )
( تعالى لا يتصرف فيه إلا ما يصرح به )-Ibn Hajar (syn Hadżar~ syn Haggar - ismaelita)
Ibn Hajar powiedział: "Zostało mu zabrane że zbrodnia człowieka przeciwko sobie jako zbrodnia przeciwko innym w grzechu, ponieważ nie jest on swoją własnością, ale Bóg Wszechmogący nie działa w nim inaczej niż na to, na co on zezwala."

W odniesieniu do Jezusa - momentem w jego życiu, w którym utracił on "iskrę Bożą", było ukrzyżowanie i pamiętna wypowiedź:
Eli, Eli, lama sabachthani? - "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"
To świadczy o miłosierdziu Boga w odniesieniu do "wybranego" spośród swoich dzieci(ludzi-córek i synów), - opuścił go na moment przed śmiercią. Porównując do tego ile inni ludzie muszą przejść, doświadczyć bólu i cierpienia zanim dokonają żywota, świadczy o wielkiej łasce
w stosunku do osoby Jezusa.


pozrawiam - haIsh Ivri.
16-07-2020 14:47 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Mówi się często o podziale na wiarę i wiedzę. Każdy z nas wykazuje swoiste pojęcia dobra i zła.
>>Czy można mieć naukowa wiedzę o tym co jest dobre i co jest złe czy to jest zawsze kwestia wiary?
>>Nie pytam o wiedzę o naturalnych związkach przyczynowo-skutkowych, których znajomość może prowadzić
>>nas do celu, do tzw. "dobra" lecz pytam o wiedzę w kwestii samego źródła, tj. dobra.
>>Czy można naukowo stwierdzić co jest dobrem?
>>Czy naukowo stwierdzone dobro będzie dobrem uniwersalnym?
>Świat jest jaki jest dlatego że:
>Anegdota hebrajska:
>Mojżesz pierwsze tablice z prawem od Boga rozbił, Lud Izraela łapał te porozbijane kawałki,
>w efekcię niektórzy mieli kawałki na których zamiast np."nie kradnij", "był tylko wyraz "kradnij" - itd. Tyle anegdota.
>Jakiekolwiek "dobro" wymaga poświęceń i wyrzeczeń. Powstaje pytanie kto ma te wyrzeczenia ponosić i poświęcać się, dla "dobra idei". Ponadto w wielu sprawach decyduje czynnik upływającego czasu i ma to w bardzo wielu kwestiach istotny wpływ na zmianę opinii i stanowiska - "co jest dobre, a co złe?".
>Według wielu opini "jest w każdym człowieku Światła Błysk" - taka "iskra Boża"-Szechina(dosł. "zadomowienie"hebr. ‏שכינה‎, od rdzenia szachan = "mieszkać"; jid. (Szchine‎).
>Według Kabały Gewura(Srogość)-(5-te wielkie wtajemniczenie) symbolizujący tych, którzy przychodzą jako Prorocy z Orędziem Boga na Ziemię.
>Być może jest to przejaw "ręki Boga" w umyśle ludzkim(Szehiny), lub jednej z jego emanacji w ludzkim pojmowaniu dobra i zła.
>( قال ابن حجر: "لقد أُخِذ منه أن جريمة الإنسان ضد نفسه هي جريمته ضد الآخرين في الخطيئة ، لأنه ليس ملكًا له على الإطلاق ، لكن الله )
>( تعالى لا يتصرف فيه إلا ما يصرح به )-Ibn Hajar (syn Hadżar~ syn Haggar - ismaelita)
>Ibn Hajar powiedział: "Zostało mu zabrane że zbrodnia człowieka przeciwko sobie jako zbrodnia przeciwko innym w grzechu, ponieważ nie jest on swoją własnością, ale Bóg Wszechmogący nie działa w nim inaczej niż na to, na co on zezwala."
>W odniesieniu do Jezusa - momentem w jego życiu, w którym utracił on "iskrę Bożą", było ukrzyżowanie i pamiętna wypowiedź:
>Eli, Eli, lama sabachthani? - "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?"
>To świadczy o miłosierdziu Boga w odniesieniu do "wybranego" spośród swoich dzieci(ludzi-córek i synów), - opuścił go na moment przed śmiercią. Porównując do tego ile inni ludzie muszą przejść, doświadczyć bólu i cierpienia zanim dokonają żywota, świadczy o wielkiej łasce
>w stosunku do osoby Jezusa.
>pozrawiam - haIsh Ivri.

Haish! Czy Ty w ogóle kontaktujesz z rzeczywistością? Czy Ty rozumiesz w jakim miejscu jesteś? Co rozdziela Twoje pojęcie świata w miejscu gdzie się zasiedliłeś? Otóż świat w którym zamieszkałeś ma zupełnie inne pojęcie świata. Pozostaje tylko kwestia, czy to ma być przyczyną wojen? To jest najbardziej prymitywna reakcja na niezgadzanie się z Twoją wizją świata. Bo nie ma podstaw by tak było. Europa przeżyła to i to dokładnie wielokrotnie i też się nie nauczyli (a no ci co chcieli swoje utopijne fantazje szerzyć). Czyżby nie było Ciebie stać na odrobinę rozsądku? Wyluzuj! Czyżby wszelkie religie były tak bezwzględne? Muzułmańska i katolicka? Historia jest bezwzględna. Tak faktycznie jest. Ale po co? O jakąś wydumaną wiarę? Nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Więc po co? W imię czego? WIARY?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
16-07-2020 15:28 
 Ocena 1 na 1
haish (2908 punktów)

>Haish! Czy Ty w ogóle kontaktujesz z rzeczywistością? Czy Ty rozumiesz w jakim miejscu jesteś? Co rozdziela Twoje pojęcie świata w miejscu gdzie się zasiedliłeś? Otóż świat w którym zamieszkałeś ma zupełnie inne pojęcie świata. Pozostaje tylko kwestia, czy to ma być przyczyną wojen? To jest najbardziej prymitywna reakcja na niezgadzanie się z Twoją wizją świata. Bo nie ma podstaw by tak było. Europa przeżyła to i to dokładnie wielokrotnie i też się nie nauczyli (a no ci co chcieli swoje utopijne fantazje szerzyć). Czyżby nie było Ciebie stać na odrobinę rozsądku? Wyluzuj! Czyżby wszelkie religie były tak bezwzględne? Muzułmańska i katolicka? Historia jest bezwzględna. Tak faktycznie jest. Ale po co? O jakąś wydumaną wiarę? Nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Więc po co? W imię czego? WIARY?

Czy jesteś w stanie zarzucić mi kłamstwo?
Niestety wiele pytań jest niewygodnych, pomijanie ich milczeniem nic nie da. Wnioski każdy ma prawo wyciągać samodzielnie, jeszcze się taki nie urodził aby zabronił innym ludziom myśleć,
choć wielu próbowało. Ja oprócz: "Otóż świat w którym zamieszkałeś ma zupełnie inne pojęcie świata" postrzegam również inne aspekty Świata. Jestem bliżej rzeczywistości niż iluzji 'pojmowania świata'.

"Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu" -1,2,3.
www.bing.c(*)2015A573&view=detail&FORM=VIRE
Można też zamiast w imię WIARY powiedzieć w imię TOŻSAMOŚCI.
- pozdrawiam
16-07-2020 22:41 
 Ocena-1 na 1
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Historia jest bezwzględna. Tak faktycznie jest. Ale po co? O jakąś wydumaną wiarę? Nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Więc po co? W imię czego? WIARY?

Zapewne masz w umyśle jakąś wizję świata, w odniesieniu do której wierzysz, że jej spełnienie będzie dobrem.

Czujesz i wierzysz, bo skąd masz wiedzieć co jest dobrem?
Nie przypuszczam, żebyś prowadził badania naukowe nad dobrem i złem, zatem wnioskujesz o nich na podstawie odczuwanych emocji.

Czy podjąłbyś walkę z tym, który zechciałby twoja wizję świata zrujnowac i zburzyć?

Czy włączyłbys tak samo jak wyznawcy określonych religii?

Czy określona idea państwa jest religią?
szarley (54913 punktów)
Regulamin

Cytat:
§ 27. Zabrania się:
e) używania na Forum więcej niż jednego Konta przez jednego Uczestnika,


dotyczy to także Krystiana Hamerlik - Konopki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-07-2020 14:27 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Regulamin
> Cytat:
§ 27. Zabrania się:
>e) używania na Forum więcej niż jednego Konta przez jednego Uczestnika,
>

>dotyczy to także Krystiana Hamerlik - Konopki
ale, nikt z nas nie wpadłby na taki temat. Jeśli to ON, w co wątpię, to trzeba przyznac że zdeterminowany. W raju podobno goniliśmy za antylopa aż ta stawała z udaru cieplnego (maratończyk). Konopka jest z raju (ale poglady ma antyrajskie -indywidualizm, hierarchia, patriarchat)


szukanie raju, moim celem
16-07-2020 22:13 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Konopka jest z raju (ale poglady ma antyrajskie -indywidualizm, hierarchia, patriarchat)

Każdy ma jakieś poglądy.
Jwdni mają takie a inni przeciwne?

Jak stwierdzić naukowo, która idea jest słuszna?
Jak prowadzić badania, jakie przyjmować założenia, jak interpretować wyniki?

Tak, żeby wiedzieć co jest dobre i co złe na podstawie naukowej analizy założeń i syntezy wniosków a nie na podstawie wierzeń, o których nie wiemy nawet co jest ich źródłem.
17-07-2020 20:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Konopka jest z raju (ale poglady ma antyrajskie -indywidualizm, hierarchia, patriarchat)
>Każdy ma jakieś poglądy.
poglądy są kształtowane w procesie wychowania, a program wychowania narzucają patoelity. Im łatwiej rządzic Tobą jeśli jesteś liberałem

>Jak prowadzić badania, jakie przyjmować założenia, jak interpretować wyniki? Tak, żeby wiedzieć co jest dobre i co złe na podstawie naukowej analizy założeń i syntezy wniosków a nie na podstawie wierzeń, o których nie wiemy nawet co jest ich źródłem.
indywidualnie sam nic nie możesz zrobić. Przykładowo sam studnie na wodę będziesz kopał 1000 dni, we dwóch zrobicie to w 14 dni


szukanie raju, moim celem
16-07-2020 22:40 
 Ocena-1 na 1
salek (4701 punktów)
>>dotyczy to także Krystiana Hamerlik - Konopki
>ale, nikt z nas nie wpadłby na taki temat
Wierzący od zawsze próbują dowieść, że wiarę da się pogodzić z nauką. Nic nowego.

>Jeśli to ON, w co wątpię
No wiesz co..

>, to trzeba przyznac że zdeterminowany. W raju podobno goniliśmy za antylopa aż ta stawała z udaru cieplnego (maratończyk).
To nie determinacja, tylko głód. Determinacja jest wtedy, gdy w każdej chwili możesz powiedzieć 'nie'.
16-07-2020 22:45 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>>>dotyczy to także Krystiana Hamerlik - Konopki
>>ale, nikt z nas nie wpadłby na taki temat
>Wierzący od zawsze próbują dowieść, że wiarę da się pogodzić z nauką. Nic nowego.

Odrzućmy wiarę, założmy, że jej nie ma, przyjmijmy roboczo, że w nic nie wierzymy.

Czemu w takich warunkach będzie służyć nauka?
Jaki będzie jej cel?
17-07-2020 08:43 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Wierzący od zawsze próbują dowieść, że wiarę da się pogodzić z nauką. Nic nowego.

Wiara istnieje i napędza ludzi.
Wiara w prawo własności.
Wiara w prawo wyboru w tajnej i pośredniej demokracji.
Wuara w istnienie granicy państwa.

Granica pomiędzy Polską i Niemcami nie została stwierdzona naukowo lecz jest kwestią wiary.

Czy wierzysz, że granica państw istnieje fizycznie? Podaj naukowy dowód.

Odczuwamy dobre i złe emocje.
Skąd wiesz, że twoja określona emocja jest dobra lub zła? Prowadziłeś w tym kierunku badania naukowe? Dowiodles tego w eksperymencie? Czy zwyczajnie w to wierzysz?
17-07-2020 12:35 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Skąd wiesz, że twoja określona emocja jest dobra lub zła?
> Prowadziłeś w tym kierunku badania naukowe? Dowiodles tego w
> eksperymencie? Czy zwyczajnie w to wierzysz?

Wiem z tego samego miejsca, które mówi mi, że nazywasz sie Krystian Hamerlik-Konopka.
Czemu ukrywasz się pod nickiem, hipokryto?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-07-2020 13:50 
 Ocena 1 na 1
gruby Rysiek (19903 punktów)
>> Skąd wiesz, że twoja określona emocja jest dobra lub zła?
>> Prowadziłeś w tym kierunku badania naukowe? Dowiodles tego w
>> eksperymencie? Czy zwyczajnie w to wierzysz?
>Wiem z tego samego miejsca, które mówi mi,

Z jakiego miejsca?
Kto mówi?

Wiesz czy kierują tobą emocje i tylko wierzysz?
17-07-2020 14:24 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Z jakiego miejsca?

Ty wiesz.

> Kto mówi?

Intuicja.
Czemu ukrywasz się pod nickiem?
Bo inaczej Krystian byłoby jasne, że złamałeś regulamin?
gruby Rysiek...


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-07-2020 14:58 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>> Z jakiego miejsca?
>Ty wiesz.
>> Kto mówi?
>Intuicja.

Czy intuicja to podążanie za własnymi emocjami?
Czy wiara religijna to podążanie za własnymi emocjami?
Czy wiara ideologiczna to podążanie za własnymi emocjami?

Czy nauka służy rozwojowi ideologii przy czym ideologia to wiara?

Czy twoja idea państwowości jest twoją wiarą czy twoją wiedzą? Czy wynika z odczuć czy wynika z badań naukowych?

Jak naukowo stwierdzić dobro i zło?

Może tak jest, że wszyscy jesteśmy wierzący, przy czym część z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i sądzi, że odkryła prawdę uniwersalną.
20-07-2020 08:30 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jak naukowo stwierdzić dobro i zło?

W prostych żołnierskich słowach gruby Krystku: nauka nie zajmuje się spekulacjami związanymi z dobrem czy złem, bo to pochodna od bardziej bazowych zjawisk.

Jeśli coś służy dobru, czy życiu - człowiek nazywa to potocznie dobrym.
Taka np. penicylina która zatrzymuje proces tworzenia się powłok bakteryjnych, dzięki czemu te nie mogą się namnażać i giną.
Penicyliny (jest ich wiele odmian) stosowane są w leczeniu chorób na tle bakteryjnym.
Jesteś chory i penicylina odpowiednio użyta, służy zdrowiu człowieka.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-07-2020 18:18 
 Ocena-2 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>Jak naukowo stwierdzić dobro i zło?
>W prostych żołnierskich słowach gruby Krystku: nauka nie zajmuje się spekulacjami związanymi z dobrem czy złem, bo to pochodna od bardziej bazowych zjawisk.

Bardziej bazowych zjawisk?
Co to znaczy?

>Jeśli coś służy dobru, czy życiu - człowiek nazywa to potocznie dobrym.

Jeżeli coś służy dobru to nazywa się dobrem?
O czym Ty piszesz?

Czyjemu życiu służy, bo jak widać jedno wyklucza drugie.
Co Ty zjesz tego ja zjeść już nie mogę, co zjem ja tego Ty nie zjesz. Kiedy będzie dobrze? Wtedy gdy Ty zjesz czy ja w alternatywie?

Czy naukowcy badają w jakim systemie stosunków społecznych każdy z nas zużyje najmniej energii i każdy najwięcej jej uzyska?

Była taka idea, żeby testowac zyski i straty społeczne w różnych wariacjach stosunków społecznych ale się podniosło larum, że system może być tylko jeden i ten "dobry" okreslij już katolicki Bóg, więc idei nie dopuszczono do głosu.
21-07-2020 08:52 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czyjemu życiu służy, bo jak widać jedno wyklucza drugie.

O czym waść pisze? Co 'widać'?
U współpracujących nie wyklucza.
I też współpracy nie służy odmienność "na złość babci" .

>Co Ty zjesz tego ja zjeść już nie mogę

A dlaczegóż to? Możesz. Wprawdzie nie moje (chyba, że cię poczęstuję) ale swoje.

> Kiedy będzie dobrze? Wtedy gdy Ty zjesz czy ja w alternatywie?

Wtedy kiedy ty zjesz swoje za zarobione przez siebie pieniądze, a ja swoje przez zarobione przez siebie.

Gdy jeden dorosły (np. ty) niewoli drugiego i je za jego, jest źle. Kumasz.
Był tu jeden taki Krystkon, co wymyślił że właściciele obowiązkowo mają płacić na nie-właścicieli.
To jest dobry przykład tego, o czym tu napisałem.

> Była taka idea, żeby testowac zyski i straty społeczne
> w różnych wariacjach stosunków społecznych ale się podniosło
> larum, że system może być tylko jeden i ten "dobry" okreslij
> już katolicki Bóg, więc idei nie dopuszczono do głosu.

Prawdę napisałeś, była. To musiało być dawno temu.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-07-2020 13:52 
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>Czyjemu życiu służy, bo jak widać jedno wyklucza drugie.
>O czym waść pisze? Co 'widać'?
>U współpracujących nie wyklucza.

Niektórzy tylko udają współpracę.

>I też współpracy nie służy odmienność "na złość babci" .
>>Co Ty zjesz tego ja zjeść już nie mogę
>A dlaczegóż to? Możesz. Wprawdzie nie moje (chyba, że cię poczęstuję) ale swoje.
>> Kiedy będzie dobrze? Wtedy gdy Ty zjesz czy ja w alternatywie?
>Wtedy kiedy ty zjesz swoje za zarobione przez siebie pieniądze, a ja swoje przez zarobione przez siebie.

Umówmy się wpierw w kwestii kreacji i emisji pieniądza, następnie w kwestii uznania cudzej własności a potem stosuj swoje uproszczenia.
Ja nie czuję abyśmy w tych kwestiach byli umówieni, może ty tak sądzisz ale ja tak nie sądzę.

>Gdy jeden dorosły (np. ty) niewoli drugiego i je za jego, jest źle. Kumasz.

Umówmy się wpierw co jest czyje i na jakich warunkach. Ja nie jestem w tej kwestii z nikim umówiony. Kazania o prawach rzymskich do mnie nie przemawiają, nie jestem religijny.

>Był tu jeden taki Krystkon, co wymyślił że właściciele obowiązkowo mają płacić na nie-właścicieli.

Wydaje się słuszne. W zamian za to ci bez posiadłości uznają cudzą własność. To ma sens.

>To jest dobry przykład tego, o czym tu napisałem.

To co napisałeś postrzegam trochę jako twoje oczekiwania albo może nawet roszczenia.

>> Była taka idea, żeby testowac zyski i straty społeczne
>> w różnych wariacjach stosunków społecznych ale się podniosło
>> larum, że system może być tylko jeden i ten "dobry" okreslij
>> już katolicki Bóg, więc idei nie dopuszczono do głosu.
>Prawdę napisałeś, była. To musiało być dawno temu.

Twoja reakcja wskazuje na twoją obojętność względem tej idei.
Ludzie są bezwzględni. Smutne.
21-07-2020 14:30 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>Czyjemu życiu służy, bo jak widać jedno wyklucza drugie.
>>O czym waść pisze? Co 'widać'?
>>U współpracujących nie wyklucza.
>Niektórzy tylko udają współpracę.

O czym waść pisze? Co 'widać'?

>> Wtedy kiedy ty zjesz swoje za zarobione przez siebie pieniądze,
>> a ja swoje przez zarobione przez siebie.
> Umówmy się wpierw w kwestii kreacji i emisji pieniądza, następnie
> w kwestii uznania cudzej własności a potem stosuj swoje uproszczenia.

Można wiedzieć, co w mojej argumentacji kwestionujesz i dlaczego?

> Umówmy się wpierw co jest czyje i na jakich warunkach. Ja nie
> jestem w tej kwestii z nikim umówiony

Chodzisz czasem do sklepu po chleb, czy pieczesz go sam?

>>To jest dobry przykład tego, o czym tu napisałem.
> To co napisałeś postrzegam trochę jako twoje oczekiwania albo
> może nawet roszczenia.

Bardzo możliwe że tak postrzegasz, choć nie bardzo rozumiem, o jakich roszczeniach napisałeś.
To był tylko przykład dobrego porządku.
Gdy jeden dorosły (np. ty) niewoli drugiego i użytkuje jego własność nie pytając go o zdanie, jest źle. Kumasz.
Gdy jeden dorosły (np. ty) niewoli emeryta któremu nie pozwolił odłożyć onegdaj na emeryturę i godną starość, jest źle. Kumasz.

>>> Była taka idea, żeby testowac zyski i straty społeczne
>>> w różnych wariacjach stosunków społecznych ale się podniosło
>>> larum, że system może być tylko jeden i ten "dobry" okreslij
>>> już katolicki Bóg, więc idei nie dopuszczono do głosu.
>>Prawdę napisałeś, była. To musiało być dawno temu.
>Twoja reakcja wskazuje na twoją obojętność względem tej idei.

Owszem warto znać historię, ale nie warto działać jakby ona była wciąż żywa (szczególnie ta zamierzchła).

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-07-2020 14:37 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Był tu jeden taki Krystkon, co wymyślił że właściciele
>> obowiązkowo mają płacić na nie-właścicieli.
> Wydaje się słuszne. W zamian za to ci bez posiadłości uznają
> cudzą własność. To ma sens.

A jak nie zapłacą, to tamci przyjdą z widłami, czy jakoś inaczej?
Próbuję zrozumieć tą relację na transakcyjnym poziomie, to się wciąż gdzieś wysypuje..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-07-2020 15:57 
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>A jak nie zapłacą, to tamci przyjdą z widłami, czy jakoś inaczej?
>Próbuję zrozumieć tą relację na transakcyjnym poziomie, to się wciąż gdzieś wysypuje..

Gdybym rozłożył się na plaży i patrzył sobie w morze a ty przybieglbys do mnie informując, żebym się zabierał, bo to wszystko jest twoje, zapytalbym - jak to?

Do zadawania pytań nie potrzebuję wideł.
22-07-2020 08:34 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Gdyby to była ziemia właściciela o którą dba, odśmieca, wyposaża w sprzęt, ma plany zrobić w tym miejscu za chwilę piknik rodzinny itd. - zapewne kulturalnie by ci odpowiedział, że nie zauważył dziury w swoim płocie i zaraz ją załata, a ciebie grzecznie prosi o wyjście.

Zadałbyś pytanie i dostałbyś odpowiedź.
Dalej tej argumentacji "W zamian za to ci bez posiadłości uznają cudzą własność. To ma sens" nie rozumiem.
Co mają tu uznawać i/lub nie uznawać, oraz dlaczego?
To jest już dawno uznane. Co więcej, właściciel posiadłości uzna, jeśli oni staną się właścicielem innej.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-07-2020 14:29 
 Ocena-1 na 5
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Gdyby to była ziemia właściciela o którą dba.

Gdyby to była ziemia właściciela, który ją ma i zbiera opłaty za wejście na swój teren.

Co wtedy?
22-07-2020 15:56 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Gdyby to była ziemia właściciela, który ją ma i zbiera opłaty
> za wejście na swój teren. Co wtedy?

To ma być jakiś realny przykład czegoś? Skonkretyzuj po co miałby zbierać opłaty za wejście na swój teren. Coś na nim szczególnego jest, że cię tam ciągnie, czy jak?

Moje pytanie zostawiłeś bez odpowiedzi. Co ludzie mają tu uznawać i/lub nie uznawać, oraz dlaczego?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-07-2020 16:19 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>> Gdyby to była ziemia właściciela, który ją ma i zbiera opłaty
>> za wejście na swój teren. Co wtedy?
>To ma być jakiś realny przykład czegoś? Skonkretyzuj po co miałby zbierać opłaty za wejście na swój teren. Coś na nim szczególnego jest, że cię tam ciągnie, czy jak?
>Moje pytanie zostawiłeś bez odpowiedzi. Co ludzie mają tu uznawać i/lub nie uznawać, oraz dlaczego?

Zapewne chodzi o to, czy na prywatnej ziemi może obca osoba rozłożyć koc i uprawiać seks.

Podobnie jak w samochodzie zaparkowanym na Herthastr w Berlinie, który jest prywatny i zamykany na kluczyk, ale właściciel jest jedynym dobrym człowiekiem w Berlinie i pozwala bezdomnym przespać się w swoim samochodzie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-07-2020 17:16 
 Ocena-2 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Zapewne chodzi o to, czy na prywatnej ziemi może obca osoba rozłożyć koc i uprawiać seks.

Raczej chodzi o to, że jednostka społeczna zrodzona z osobnika zajmującego wysoką pozycję w hierarchii społecznej będzie rozwijać się w kierunku wysokiej pozycji w hierarchii społecznej natomiast jednostka zrodzona z osobnika o niskiej pozycji w hierarchii utrzyma niską pozycję społeczną swojego rodziciela.

Dzieci rządzących właścicieli staną się rządzącymi właścicielami.
Dzieci rządzonych najemnych pracowników staną się rządzonymi najemnymi pracownikami.

Ktoś kto przez swoje dzieciństwo obserwuje jak jego rodziciele zmywają podłogi u właścicieli, rozumuje pojęciami rodzicieli i doznaje emocji rodzicieli ten również odziedziczy umysł rodzicieli.

Ktoś inny kto przez swoje dzieciństwo obserwuje jak jego rodziciele wydają innym polecenie zmycia podłóg, rozumuje pojęciami rodzicieli i doznaje emocji rodzicieli ten również odziedziczy umysł rodzicieli.

Chodzi raczej o to, że ideologia, która utrwala ten stan rzeczy jest waszą religią a organizacja społeczna, która to realizuje, jest waszym kościołem.

Raczej chodzi o to - co sami uznajecie za moralne jest amoralne.
22-07-2020 17:55 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Zapewne chodzi o to, czy na prywatnej ziemi może obca osoba rozłożyć koc i uprawiać seks.
>Raczej chodzi o to, że ...
.. jak zwykle nie przeczytałeś tego do czego się odnosisz i stawiasz chochoła
To jedyne na co cię stać, oprócz tworzenia wielu kont sprzecznie z regulaminem

W TWOIM samochodzie mogą nocować bezdomni?

zamiast odpowiedzi będzie kolejna fala pier0lenia od rzeczy

Dyskutuj sobie z MaxGolonką

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-07-2020 21:40 
 Ocena-2 na 6
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>>Zapewne chodzi o to, czy na prywatnej ziemi może obca osoba rozłożyć koc i uprawiać seks.
>>Raczej chodzi o to, że ...
>.. jak zwykle nie przeczytałeś tego do czego się odnosisz i stawiasz chochoła
>To jedyne na co cię stać, oprócz tworzenia wielu kont sprzecznie z regulaminem
>W TWOIM samochodzie mogą nocować bezdomni?
>zamiast odpowiedzi będzie kolejna fala pier0lenia od rzeczy
>Dyskutuj sobie z MaxGolonką

Słyszałem, że nie warto z tobą dyskutować, bo tylko udajesz zainteresowanie, żeby za chwilę wylać z sobie przekleństwa, wyzwiska i inne plugastwa.

Słyszałem też, że udaje ci się czasem emocjonalnie zmanipulować administratora, zrobić w konia, że robi co chcesz a chcesz ponoć wszystko zawlaszczyc.

Słyszałem też, że pisujesz na portalu cham.pl

Może to wszystko plotki.
Nie wiem.
23-07-2020 07:35 
 Ocena 2 na 4
szarley (54913 punktów)
>Słyszałem, że nie warto z tobą dyskutować,

Dyskutujesz ze mną od kilku lat, ale z twojej strony dyskusja polega na powtarzania mantr, ucieczkach, użalaniu się nad sobą, konfabulacjach stawianiu chochołów. ZERO merytorycznych wypowiedzi

Teraz też zapytałem, czy
Cytat:
W TWOIM samochodzie mogą nocować bezdomni?


skoro twierdzisz, że na cudzej ziemi wolno ci rozłożyć koc, to odpowiedz czy wolno obcemu spać w twoim samochodzie

Niestety Krystian Hamerlik - Konopka nie odpowie na to pytanie.
Dlatego odpowiednim rozmówcą dla ciebie jest wicemistrz ucieczek MaxGolonko

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2020 09:02 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> skoro twierdzisz, że na cudzej ziemi wolno ci rozłożyć koc,
> to odpowiedz czy wolno obcemu spać w twoim samochodzie

Kali ukraść krowę - dobrze.
....

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-07-2020 12:10 
 0 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
>skoro twierdzisz, że na cudzej ziemi wolno ci rozłożyć koc, to odpowiedz czy wolno obcemu spać w twoim samochodzie

Pytasz o twoje normy określenia własne / cudze czy o moje.

Bo jeśli o twoje to zapytaj sam siebie.

Wg takich jak ty sprawiedliwie jest wtedy, kiedy wszystko należy do takich jak ty.

Ja mam inną wizję sprawiedliwosci.
Zatem powątpiewam w wasze prawa.
23-07-2020 12:50 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Pytasz o twoje normy określenia własne / cudze czy o moje.

Zapewne pyta o twoje.
Czy wolno obcemu spać w twoim aucie?

>Ja mam inną wizję sprawiedliwosci.

Nie angażuj w to od razu aż sprawiedliwości.
Odpisz tylko, czy wolno obcemu spać w twoim aucie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-07-2020 13:50 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>skoro twierdzisz, że na cudzej ziemi wolno ci rozłożyć koc, to odpowiedz czy wolno obcemu spać w twoim samochodzie
>Pytasz o twoje normy określenia własne / cudze czy o moje.
Pytam czy bezdomnemu wolno nocować w twoim samochodzie
Za trudne pytanie dla Hamerlika?
Teraz będziesz uciekał w udawanie kretyna, który nie rozumie pytania? Nie musisz udawać wielekroć udowodniłeś,że jesteś kretynem

Skoro tak proste pytanie intelektualnie cię przerasta....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2020 08:59 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Dzieci rządzonych najemnych pracowników staną się rządzonymi najemnymi pracownikami.
>Ktoś kto przez swoje dzieciństwo obserwuje jak jego rodziciele
> zmywają podłogi(..) odziedziczy umysł rodzicieli.(..)
> ideologia, która utrwala ten stan rzeczy (..) jest amoralne.

Nie wiem, czy dobrze cię rozumiem: chodzi o to, że nieuznanie (przy braku haraczu) lub uznanie cudzej własności w zamian za haracz, ma.. powstrzymać dziedziczenie nawyków?

Osobliwe twierdzenie.

Dajmy na to jak piszesz, czyjś rodzic zmywa podłogi, choć potrafi wysłać dziecko na studia wyższe. Dostaje nagle zastrzyk kasy bo system zmieniła się. Twoim zdaniem przez sam ten fakt nabiera jakichś szczególnych umiejętności?
Jakich?

Taki przykład. Pisał tu pewien gość, który w 2008 r. wtopił dobytek i zostawił żonę z małym dzieckiem w Polsce, bo jak mówi:
a) zajął się czytaniem internetu
b) zaprogramowano go na pazerność i bezwzględność

Wyjechał do Niemiec, ożenił drugi raz i ustatkował, w obliczu zaglądającej w oczy biedy nauczył się języka i dorobił samochodu, ma co jakiś czas możliwość wczasów zagranicą i zdolność wynajmu sporego mieszkania w centrum metropolii.
Nawet teraz ma czas (prócz internetu) na hobby i robi pewne eksperymenty fizyczne, ściągając różne urządzenia z Chin, robiąc filmiki na youtube.
Wciąż czyta namiętnie Wikipedię i pisze na wielu portalach około tysiąca postów miesięcznie.

Czego mógłby jeszcze się nauczyć, gdyby ktoś płacił mu haracz tylko dlatego, że on nie jest posiadaczem, tylko wynajmującym mieszkanie?
Gdzie gwarancja, że dodatkowy zastrzyk środków nie pójdzie np. na pogłębienie uzależnienia od internetu /chińskie dydaktyczne hobby?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-07-2020 13:28 
 Ocena 2 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Nie wiem, czy dobrze cię rozumiem: chodzi o to, że nieuznanie (przy braku haraczu) lub uznanie cudzej własności w zamian za haracz, ma.. powstrzymać dziedziczenie nawyków?

Nigdy nie wspominałem o haraczu za uznanie cudzej własności a jedynie o haraczu za użyczenie swojej własności.

Demonizujwsz sprawiedliwe zasady, żeby utrzymać niesprawiedliwe.
23-07-2020 15:09 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nigdy nie wspominałem o haraczu za uznanie cudzej własności a
> jedynie o haraczu za użyczenie swojej własności.

Akurat. Cytat:
Uznanie utajnionej, nieopodatkowanej własności i poddanie się dodatkowo opodatkowaniu konsumpcji jest wielkim błędem robotników najemnych, który pozwala na rozwój społecznego pasożytnictwa ich kosztem.


Obecny podatek od własności jest dla ciebie zbyt niski. Chciałbyś haraczu, to dobre określenie.

> Demonizujwsz sprawiedliwe zasady, żeby utrzymać niesprawiedliwe.

W czym twoim zdaniem obecne są niesprawiedliwe?
Tu jest kolejne pytanie do ciebie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,820222#w820728


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-07-2020 18:14 
 0 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
.>W czym twoim zdaniem obecne są niesprawiedliwe?

Egzekwuje się przymusowo podatek od konsumpcji i pracy, od własności żadnego. Mimo to przymusowo egzekwuje się własność. Ba dotuje się własność!

Chory system zaprogramowany na ukształtowanie potężnych różnic społecznych.

Zupelna niesprawiedliwość ugruntowana w zupełnej dominacji człowieka nad człowiekiem.

Właściciele roszczą grożąc agresją, najemnicy są wobec roszczeń i gróźb agresji bezsilni.

Panuje niesprawiedliwość społeczna, która opłaca się jednej klasie ludzi - właścicielom.
24-07-2020 08:32 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>.>W czym twoim zdaniem obecne są niesprawiedliwe?
>Egzekwuje się przymusowo podatek od konsumpcji i pracy, od własności żadnego.

Mijasz się z prawdą.

> Mimo to przymusowo egzekwuje się własność. Ba dotuje się własność!

Jeśli jest to w interesie społecznym, faktycznie dotuje się.

>Właściciele roszczą grożąc agresją

O czym ty piszesz?
Wiem, że pewnie masz w nocy koszmary związane ze swoją dawną pracą w windykacji, sumienie to i owo wyrzuca. Ale to już było i minęło... czy może nie?
Jesteś lokatorem, ktoś jest w tym Berlinie wobec ciebie bez powodu agresywny?
Napisz o tym.
Za SJP <<roszczenie>>
- uprawnienie do żądania od osoby określonego świadczenia lub zaprzestania działań
- zgłaszanie prawa do czegoś

>Panuje niesprawiedliwość społeczna, która opłaca
> się jednej klasie ludzi - właścicielom.

Nie rozumiem, potrzebny tłumacz co rozumiesz pod pojęciem 'niesprawiedliwość'.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-07-2020 16:33 
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>.>W czym twoim zdaniem obecne są niesprawiedliwe?
>>Egzekwuje się przymusowo podatek od konsumpcji i pracy, od własności żadnego.
>Mijasz się z prawdą.

Oj tam. Tyle jest tego podatku od własności jakby go w ogóle nie było a dotacje do własności przy tym z podatku od konsumpcji i pracy, potężne.

>> Mimo to przymusowo egzekwuje się własność. Ba dotuje się własność!
>Jeśli jest to w interesie społecznym, faktycznie dotuje się.

Interesy społeczne fałszywie definiuje grupka zmówionych cwaniakow, którzy używają swych kłamstw do manipulacji innymi ludźmi dla własnej korzyści i na ich koszt.

>>Właściciele roszczą grożąc agresją
>O czym ty piszesz?
>Wiem, że pewnie masz w nocy koszmary związane ze swoją dawną pracą w windykacji,

O tym nic nie wiesz, tylko znowu kłamliwie zmyslasz i tak przez cały czas.

>sumienie to i owo wyrzuca. Ale to już było i minęło... czy może nie?

O czyim sumieniu piszesz?
Ja nie mam sumienia, ja mam moralnośc. Może z twoim sumieniem jest coś nie tak skoro wspominasz.

>Jesteś lokatorem, ktoś jest w tym Berlinie wobec ciebie bez powodu agresywny?
>Napisz o tym.

Np. ty ze swoją agresywną, kapitalistyczną ideologią społeczna, która nosi znamiona fałszywej religii.

>Za SJP <<roszczenie>>- uprawnienie do żądania od osoby określonego świadczenia lub zaprzestania działań
>- zgłaszanie prawa do czegoś
>>Panuje niesprawiedliwość społeczna, która opłaca
>> się jednej klasie ludzi - właścicielom.
>Nie rozumiem, potrzebny tłumacz co rozumiesz pod pojęciem 'niesprawiedliwość'.

Nie rozumiesz, bo ci się nie opłaca rozumieć. Gdyby ci się tylko opłacało zrozumiałbyś natychmiast.
27-07-2020 08:43 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Oj tam. Tyle jest tego podatku od własności jakby go w ogóle
> nie było a dotacje do własności przy tym

Zdaje się chciałeś mieć działkę, a na niej dom.
Nikt mieszkający na własnej działce, nie dostaje do takiej działki dotacji.

> Interesy społeczne fałszywie definiuje grupka zmówionych
> cwaniakow, którzy używają swych kłamstw do manipulacji innymi
> ludźmi dla własnej korzyści i na ich koszt.

Czasem zastanawia mnie, co u ludzi pociąga w toriach spiskowych.
Jestem coraz bliżej odkrycia prawdy.

>> sumienie to i owo wyrzuca. Ale to już było i minęło... czy może nie?
> O czyim sumieniu piszesz?
> Ja nie mam sumienia

Ta.. jasne

>>>Panuje niesprawiedliwość społeczna, która opłaca
>>> się jednej klasie ludzi - właścicielom.
>>Nie rozumiem, potrzebny tłumacz co rozumiesz pod pojęciem 'niesprawiedliwość'.
> Nie rozumiesz, bo ci się nie opłaca rozumieć. Gdyby ci się tylko
> opłacało zrozumiałbyś natychmiast.

Mnie sprawiedlowości uczono w starej dobrej szkole, zanim cokolwiek zaczęło się opłacać, czy nie opłacać.
Owa 'niesprawiedliwość' to zdaje się niepłacenie na ciebie przez innowacyjnych ludzi z pomysłem i z zacięciem do pracy, których to produkty wytwarzanych we własnych firmach mających lokalizacje na pokażnych działkach ze sporymi magazynami czy halami podobają sie klinetom.
Tego właśnie nie rozumiem. Potrzebny tłumacz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wspominałem o (..) haraczu za użyczenie swojej własności.

Pisałem już o tym. Była prośba, by skonkretyzować, w jakim celu miałby zbierać opłaty za wejście na swój teren i czy coś na nim jest atrakcyjnego.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,820222#w820674


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
23-07-2020 18:07 
 Ocena 1 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)
>> wspominałem o (..) haraczu za użyczenie swojej własności.
>Pisałem już o tym. Była prośba, by skonkretyzować, w jakim celu miałby zbierać opłaty za wejście na swój teren i czy coś na nim jest atrakcyjnego.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,820222#w820674

Przecież napisałem, chodzi o przysiadniecie na plaży i spoglądanie na morze.

>Miesięczny abonament na płatną plażę kosztuje od 500 do 600 euro.

www.polsat(*)ompensuja-straty-na-klientach/

Chyba lepiej powinieneś rozumieć swiat, który stworzyliście ode mnie.
Ja podobnego nigdy bym nie stworzył.
23-07-2020 19:29 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>Przecież napisałem, chodzi o przysiadniecie na plaży i spoglądanie na morze.

A potem w twoim zawalonym gównem umyśle, dośpiewałeś sobie, że ktoś z PUBLICZNEGO miejsca chce cię przepędzić. Oczywiście przeżyłeś to jak wszystkie swoje konfabulacje

Wolno ci przysiąść na plaży i spoglądać w morze, tylko dusza niewolnika woła "sponiewieraj mnie, żebym mógł się użalać nad sobą"
Kiedyś ciulu nad ciulami pisałeś, że nie wolno ci korzystać z publicznych chodników w Berlinie, że przykuty do maszyny pracowałeś bez wody i pożywienia całymi tygodniami jako niewolnik. Następnego dnia po zawale pracowałeś w atmosferze trujących substancji głodny bo jedynie o jednej bułce wyrwanej swojemu dziecku
No to teraz z najaranej główce nie wolno ci siedzieć na plaży. czego jeszcze ci nie wolno najarańcu?

A pytanie czy wolno bezdomnemu przespać się w twoim samochodzie na Herthastr. w Berlinie nadal traktowane jest po hamerlikańsku czyli zbywane ucieczkami w milczenie

>Ja podobnego nigdy bym nie stworzył.
To jaki gnój ty chcesz stworzyć dawno ci udowodniono. Głodową eutanazję kalek, starców i sierot moralna rzygowino. Byle się samemu nażreć nie pracując.

Nie chcesz "naszych" praw bo chcesz sprzedawać dupy swoich dzieci pedofilom na Hbf. a po pracy sam je gwałcić, czego ci "nasze" prawa wzbraniają

Zrobiłeś to co zwykle robi ciul z Lądka - uciekłeś w sranie w majty

Ciulem jesteś, ciulem umrzesz, ciulem Bóg cię wskrzesi. O ile wskrzesi widząc takie moralne dno dna


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2020 19:32 
 Ocena-1 na 5
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>Przecież napisałem, chodzi o przysiadniecie na plaży i spoglądanie na morze.
>A potem w twoim zawalonym gównem umyśle,

Opanuj się, nie piszesz na cham.pl

Tu nie jest miejsce dla prostaków.
Nie masz kultury to wynocha!
23-07-2020 20:11 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
>Tu nie jest miejsce dla prostaków.
Więc spierd...laj prostaku, dla którego proste pytanie jest za trudne

Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?
Tak/nie?
Chamie synu chama i dajki.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-07-2020 20:37 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Chamie synu chama i dajki.
Jesteś ojcem chudego Ryśka?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
24-07-2020 00:39 
 Ocena-2 na 6
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?
>Tak/nie?

Pytasz mnie czy w moim modelu stosunków społecznych ludzie mogą żyć bezdomnie, w sensie nawet bez psiej budy?

I nie chodzi mi tu wcale o zapewnianie innym domu, którego sami nie zbudowali ale o redukcję, przez którą tracą inni zdolnosc stworzenia dla siebie choćby psiej budy?

Otóż nie.
24-07-2020 05:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?
>>Tak/nie?
>Pytasz mnie czy w moim modelu stosunków społecznych ludzie mogą żyć bezdomnie, w sensie nawet bez psiej budy?

Nie, kretynie.
Pytam o to:
Cytat:
Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 06:58 
 Ocena-2 na 6
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Nie, kretynie.

Opamiętaj się człowieku bez żadnej kultury!

Nie piszesz na portalu cham.pl

------
ps. Mariusz czy naprawdę chcesz prowadzić portal prostak.pl?

Dlaczego pozwalasz na takie chamstwo i prostactwo szarleya?
Czy ten anonimowy człowiek może na twoim portalu zwyzywać cały świat?
24-07-2020 08:59 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Nie, kretynie.
>Opamiętaj się człowieku bez żadnej kultury!

Krystianie Hamerliku - Konopko.
1 Nie masz żadnego prawa zarzucać komukolwiek braku kultury ty, który w najbardziej chamski sposób "dyskutujesz" ze swoimi rozmówcami
Zarzuciłeś mi poważne przestępstwa wymyśliłeś mi życiorys, poglądy, majątkowy status, kłamiesz na mój temat z wydajnością kombajnu, więc nie pisz słowa "kultura" którego nie rozumiesz, bo te zachowania od kultury są dalej niż Konopka od myślenia, honoru i uczciwości

2 Człowiek, który prowokuje pytanie a potem ucieka od odpowiedzi jest bardzo daleko od kultury

>Nie piszesz na portalu cham.pl
Nie. Piszę na forum racjonalista.pl, na którym pewien kretyn twierdzi, że masa przechodzi ruch a ruch w masę, kule są wobec siebie prostopadłe, a pytany od dowód pierd0li od rzeczy jak na debila przystało.

>Czy ten anonimowy człowiek może na twoim portalu zwyzywać cały świat?
Łżesz moralna padlino. Znasz moje imię i nazwisko, jest na forum jawne, ale chamie rzucasz gównem licząc że się przyklei, tymczasem sam udajesz, że nie jesteś ponad - 40-krotnie banowanym Krystianem Hamerlikiem - Konopką i chowasz się pod anonimowym nickiem

Pytam
Cytat:
Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?

Pytanie sam sprowokowałeś, więc brak odpowiedzi świadczy o twoim chamstwie lub skretynieniu. Lub też jednym i drugim.

A teraz poużalaj się nad sobą, że się zesrałeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 16:23 
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
> Zarzuciłeś mi poważne przestępstwa

Idź się poskarż mamie.
Sprobuj tych biednych trikow psychologicznych na kimś innym. Na pewno znajdziesz kogoś, kogo dasz radę zrobić w konia. Mnie to nie rusza.

>kretyn twierdzi, że masa przechodzi ruch a ruch w masę,

Czytałem o tym.
Kretyn nie potrafi zapamiętać, że chodziło o materię a nie jej masę. Smutne.
24-07-2020 17:18 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?

A odpowiedzi nadal brak

>>kretyn twierdzi, że masa przechodzi ruch a ruch w masę,
>Czytałem o tym.
Sam to napisałeś kanalio, zarzucająca innym anonimowość

Jesteś żałosny Hamerliku
Żałosna kreatura wylewająca na innych swoje kompleksy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 18:52 
 Ocena-3 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?

Każdemu kto budował mój samochód zamiast własnego należy się demokratycznie określony podatek ode mnie przez czas dopóki samochód zachowuje wartość.

Każdemu kto uzna moje posiadanie pól uprawnych należy się demokratycznie określony podatek od mojej własności.

To jest sprawiedliwe.

Wasz kapitalizm jest wrogi społeczeństwu i niesprawiedliwy. Ja do niego swojego palca nie przyłożę również poprzez tajny głos przeciw.

Ale gdy tylko pojawi się okazja chętnie wasz kapitalizm będę niszczył.
24-07-2020 19:28 
 0 na 2
szarley (54913 punktów)
Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 19:35 
 Ocena-2 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?

Raz emeryt z altanką drugi raz wspowlasciciel banku i właściciel patentów.

Jaką tym razem przyjmiesz pozę, żeby obronić swoją religię - moje, dla mnie, tylko moje, tylko dla mnie?

Nie wierzę w waszego boga. To bog cwaniakow, który dba tylko o cwaniakow.
szarley (54913 punktów)
Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-07-2020 06:37 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czy w twoim samochodzie może spędzić noc bezdomny?
>Każdemu kto budował mój samochód zamiast własnego należy się demokratycznie określony podatek ode mnie przez czas dopóki samochód zachowuje wartość.
>Każdemu kto uzna moje posiadanie pól uprawnych należy się demokratycznie określony podatek od mojej własności.
>To jest sprawiedliwe.

Nie. Twoja demokracja nie spełnia zasad demokracji "uczciwej". Nie będę wyjaśniał po raz wtóry jakim błędem obarczasz "swój" obraz demokracji, bo jak nie zrozumiałeś to i nadal nie rozumiesz. Zresztą nie tylko ja, ale i szarley (popatrz taki cham w Twojej ocenie, a na ekonomii zna się lepiej jak Ty), Jacek Głodzik (też krytyczny do Ciebie ale także lepiej się zna na ekonomii jak Ty) i pośrednio wielu innych forumowiczów, którzy dali się nakłonić na wymianę poglądów z Tobą.
Obstajesz przy znanym pojęciu podatku katastralnego, próbując tłumaczyć jego obecność wszędzie gdzie się da, zasłaniając się "demokracją" jawną. W zasadzie demokracja jawna winna być obecna, ale nie wybory w ramach tej demokracji. Tyle lat już wykłócasz się o swoje racje i ciągle bez argumentów dowodowych dlaczego ten Twój duposystem ma być taaaki dobry. Traktujesz ten Twój system jak uniwersalne panaceum na wszystko. Nie rozumiesz jednego. Nie ma uniwersalnych systemów na wszystko. Czy Ty zdajesz sobie sprawę i masz wizję próby oceny wartości dobra jaki trzeba opodatkować? "Demokratyczne" głosowania o wysokości podatku nie mają nic do rzeczy. Tu już bredzisz. Bo jak ocenisz wartość dobra nie mając żadnej specjalistycznej dokumentacji? Bo chcesz to robić głupku głosowaniem jawnym? Gdzie? Na radzie gminy? Czy może jakimś gminnym referendum? Czy widzisz jaki bałagan w zarządzaniu wprowadzasz? Ty naprawdę studiów ekonomicznych nie zrobiłeś, bo nie wierzę, że U. Wrocławski wypuścił takiego tumana. Nie ma Ciebie na liście absolwentów. Specjalnie, pierwszy raz sprawdziłem, to zrobiłem. Kłamiesz nas wszystkich. Gdybyś skończył, miałbyś już podświadomy hamulec nie dyskutowania i zaczynania wątków na tematy Tobie obce np. fizyki. Skoro jednak tak robisz, to dajesz dowody Twojego szaleństwa. A to już jest objaw chorobowy. Mnie uczono "tylko" dwa semestry ekonomii, ale uważam, że wystarczająco dużo by Twoje chore pomysły z miejsca deklasować. A to jest taki łatwy przedmiot w stosunku do studiów technicznych. Ja widzę Twoje błędy podstawowe nie licujące z tytułem "mgr-a" i potrafię je wytknąć. A Ty nadal forsujesz idiotyzmy na tym forum. Ile lat już to robisz wątpliwy "mgr" ekonomii?

>Wasz kapitalizm jest wrogi społeczeństwu i niesprawiedliwy. Ja do niego swojego palca nie przyłożę również poprzez tajny głos przeciw.
>Ale gdy tylko pojawi się okazja chętnie wasz kapitalizm będę niszczył.

No jesteś idiotą. Podaj różnicę między "naszym" kapitalizmem, a Twoim kapitalizmem w którym żyjesz i egzystujesz?.
Czyż są odmiany kapitalizmu jako systemu społeczno-gospodarczego? W jakim Ty kapitalizmie żyjesz w Niemczech? No w jakim modelu? Takim jak w Polskim "dziadostwie"? Powiedz więc czy się buntujesz, czy się przystosowałeś i dobrze na tym wychodzisz? No więc qwa powiedz, o co Tobie chodzi w wywoływaniu na tym forum idiotycznych awantur? O tym świadczą Twoje prowokacyjne wypowiedzi. W mieście którym pomieszkuję, na Placu Piastowskim jest sklep z narzędziami. Tam widziałem "głowopukacze", to takie młotki gumowe. Nie ranią w użyciu i nie zostawiają sińców. Polecam, bo tanie (do 10 zł w zależności od wielkości) i mogę jednego Tobie kupić i przesłać na wskazany adres. A co mi tam taki wydatek. Przelicz to na euro. Jedno co korzystne, używanie tego narzędzia na Twojej głowie niewątpliwie uchroniłoby świat od wylewanej strugą tępoty umysłowej. No tak, ale będziesz wiedział jak tego użyć? Nie ma do tego instrukcji używania.
Poza tym jak wygląda tworzenie tej Twojej strefy "szczęśliwości"? Od lat odgrażasz się i nic nie słychać. Gazety nie piszą, telewizja nie informuje. Co Ty chamie za qrestwo na tym forum uprawiasz? Eleganckie to jest? Kulturalne? Sam robisz z siebie śmiecia, czy my złośliwie w porozumieniu to robimy? "My", miałem na myśli obecni na forum forumowicze? Ile razy Ciebie moderator wyrzucał? Daje to do myślenia? Występujesz już jako pajac forumowy jako Krystkon, Krystynaback, Krystian Hamerlik, gruby Rysio, potem chudy Rysio. Dla mnie godzien jesteś uwagi po przesłaniu/upublicznieniu wyników badań wiadomych lekarzy, by uwiarygodnić siebie iżesz Ty normalny jak najbardziej. Bo jak dotąd to "My" mamy wątpliwości, chyba nawet z moderatorem. Nie da się niestety zaprzeczyć, iż jesteś okazem intelektualnej protezy. No to jak? Skończyłeś te studia czy nie? Czy masz tylko lichy licencjat?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
24-07-2020 08:23 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Przecież napisałem, chodzi o przysiadniecie na plaży i spoglądanie na morze.

Jeśli właściciel nie udostępnia tego typu usług, poprosi cię grzecznie byś wyszedł. Tez już pisałem.
Jeśli udostępnia te usługi, doprawdy nie rozumiem gdzie tkwi powód twojego żalu.
Facet musi tam sprzątać po tobie. Zrobić choćby jakąś ławeczkę, byś przysiadł, zrobić wejście na plażę. Zapłacić podatek za ziemię (może nie wiesz, ale w Polsce płaci się podatki za posiadanie ziemi, w Niemczech chyba też).
Przecież krasnoludki nie przyjdą i nie posprzątają.

Gdyby w twoim aucie spał bezdomny, musiałbyś pewnie zrobić po nim dezynfekcję. Kupić chemię, wietrzyć samochód przez pewien czas nie jeżdżąc itd.
Podoba ci się to?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-07-2020 16:16 
 Ocena-1 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)
>doprawdy nie rozumiem gdzie tkwi powód twojego żalu.

Nie ma żalu, jest głębokie poczucie niesprawiedliwosci.
Wiesz co to niesprawiedliwosc?

>Facet musi tam sprzątać po tobie.

Nic nie musi. Ja mu nie każę. A może Ty?

>Zapłacić podatek za ziemię

Gdyby płacił podatek za własność ziemi, okreslany demokratycznie miałby to sens. Nie byłby sie o co spierać.

Ale Ty piszesz zdaje się o jakiś marnych groszach, ktore może sfinansować z licznych dotacji dla właścicieli z podatków od pracy płaconych przez pracowników najemnych.

>Gdyby w twoim aucie spał bezdomny, musiałbyś pewnie zrobić po nim dezynfekcję. Kupić chemię, wietrzyć samochód przez pewien czas nie jeżdżąc itd.
>Podoba ci się to?

Skracając twój wywód, szerszych wroga społeczeństwu ideologię, służąca wyłącznie klasie społecznej właścicieli, z której z innymi próbujecie zrobić religie dla mas.

Ja jednak nie jestem zbyt religijny i odrzucam waszą fałszywą wiarę, którą kościół katolicki przywlokl tu z Rzymu. Dla mnie to tylko wyraz ludzkiej chciwości i bezwzględności.
24-07-2020 17:54 
 Ocena 1 na 3
szarley (54913 punktów)
>Wiesz co to niesprawiedliwosc?

Niesprawiedliwość to taki stan, w którym emeryt z dochodem 2000 zł brutto płaci podatek od altanki na działce na rzecz leniwego utracjusza Hamerlika z dochodem 16 000 zł miesięcznie

A Hamrelik jeszcze drze japę, że ten emeryt żyje kosztem młodych i powinien umrzeć z głodu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 18:57 
 Ocena-4 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>Wiesz co to niesprawiedliwosc?
>Niesprawiedliwość to taki stan, w którym

kapitalisci opierają swój rozwoj na redukcji drugiego człowieka i budują swoje szczęście na nieszczęściu innych.

To jest niesprawiedliwość, której jesteś ideologiem, fundamentalista.
szarley (54913 punktów)
>>>Wiesz co to niesprawiedliwosc?
>>Niesprawiedliwość to taki stan, w którym
>kapitalisci opierają swój rozwoj na redukcji drugiego człowieka i budują swoje szczęście na nieszczęściu innych.

Masz rację
Niesprawiedliwość to taki stan, w którym Hamerlik - Konopka opiera swój rozwój na redukcji drugiego człowieka i buduje swoje szczęście na nieszczęściu innych.

Emeryci mają zdychać byle Hmerlik napchał ladun

Biedota od altanki na działce ma płacić podatek na ośmiorniczki Hamerlika, i ma za niego płacić alimenta bo chooj okrada własne dziecko

Biedota, która wspomaga domowy budżet garstką marchewki z działki ma płacić haracz od każdej grządki na leniwego Hamerlika, żeby jeździł do Maroka na wakacje

Każdy właściciel działkowego ogrodu musi oddać swojej mienie, żeby Hamerlik mógł rwać owoce, ale Hamerlik swój samochód zamyka na klucz, bo jest hipokrytą

Nie ma na świecie człowieka o niższych od ciebie moralnych zasadach "Moje moje MOJE!!!!!!! Mnie dać Mnie karmić zdychajcie bylem ja był syty"

Nie ma człowieka, który zasługiwałby na głębszą pogardę
Człowieka?
Bydlę ma więcej empatii niż ty. Krowa karmi swoje dzieci, ty je okradasz p.ch.
Nazwać cię bydlęciem byłoby obraźliwe dla krów
Nazwać cię psem byłoby obraźliwe dla psów



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-07-2020 20:32 
 Ocena-2 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Biedota od altanki na działce ma płacić podatek

Biedota tym się cechuje, że nic nie ma, płaci haracz za używanie cudzego i podatki od każdej zjedzonej kromki chleba oraz od każdej umytej innej osobie podłogi.

Przestań twierdzić, że podatek od własności jest podatkiem od biedy, bo to jakaś koszmarna kpina.

Ale Ty nie przestaniesz.

Bo tu chodzi o to, co jutro będziesz miał do zjedzenia i ile to cie będzie kosztowało wysiłku.

Jeżeli innych wrobisz w robotę na twoim a sam zajmiesz się zbiorami owoców ich pracy, to zbudujesz na tym własny dobrobyt.
Ale oni nic nie zbudują, niczego nie posiada, niczego nie zdobędą.

Tak jest obliczony wasz system.

Człowieka do pracy dla was ma zaganiać głód i strach.
szarley (54913 punktów)
Bezdomny może się przespać w twoim samochodzie Hamerlik - Konopko udający anonimowego bytovnika forum?

Moralna rzygowino optująca za głodową eutanazją starych ludzi?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-07-2020 09:00 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeżeli innych wrobisz w robotę na twoim a sam zajmiesz się
> zbiorami owoców ich pracy, to zbudujesz na tym własny dobrobyt.
> Ale oni nic nie zbudują, niczego nie posiada, niczego nie zdobędą.

Znam osobiście kilkunastu ludzi, którzy nie mają firm, są pracownikami najemnymi, kupili działki i mieszkają na swoim.
Co najmniej kilku z nich bez kredytu.

Byłeś współwłaścicielem firmy windykacyjnej, zatrudniałeś ludzi. Tobie się nie udało, "bo zacząłeś czytać internet" i będziesz teraz wmawiał pracownikom najemnym, że im się też nie uda.
No tak, logika hamerlikańska, wcale nie rewanżyzm.
Ci ludzie pójdą teraz za guru nowej sekty, jak w dym.
A może liczysz na tych, którzy dopiero zaczynają swoją pracę i są na dorobku? Tak, tych zdecydowanie łatwiej sprowadzić do twojego poziomu.. zobaczymy, czy sie dadzą.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-07-2020 09:42 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> innych wrobisz w robotę na twoim a sam zajmiesz się zbiorami
> owoców ich pracy, to zbudujesz na tym własny dobrobyt.
> Ale oni nic nie zbudują, niczego nie posiada, niczego nie zdobędą.

Była tu mowa, że przed 2008 r. zasiadałeś w zarządzie firmy windykacyjnej.
Pamiętasz, ile wtedy płaciliście szeregowemu pracownikowi? Księgowej? Sprzątaczce?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-07-2020 08:52 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>doprawdy nie rozumiem gdzie tkwi powód twojego żalu.
>Nie ma żalu, jest głębokie poczucie niesprawiedliwosci.
>Wiesz co to niesprawiedliwosc?

Wiem co to niesprawiedliwość.
Ale 'niesprawiedliwość' w w twoim wydaniu to wciąż zagadka.

>>Facet musi tam sprzątać po tobie.
>Nic nie musi. Ja mu nie każę. A może Ty?

Musi, bo nie chce mieć plaży w gorszym stanie.

>>Zapłacić podatek za ziemię
>Gdyby płacił podatek za własność ziemi, okreslany demokratycznie miałby to sens.
> Nie byłby sie o co spierać.

Dokładnie tak płaci. Podatek za własność ziemi, okreslany przez demokratycznie wybrane władze gminy.

> Ale Ty piszesz zdaje się o jakiś marnych groszach, ktore może
> sfinansować z licznych dotacji dla właścicieli z podatków od
> pracy płaconych przez pracowników najemnych.

Tak to sobie tylko wyobrazasz, czy miałeś może i prowadziłeś pensjonat nad morzem z plażą?

>> Gdyby w twoim aucie spał bezdomny, musiałbyś pewnie zrobić po nim dezynfekcję.
>> Kupić chemię, wietrzyć samochód przez pewien czas nie jeżdżąc itd.
>> Podoba ci się to?
> Skracając twój wywód, szerszych wroga społeczeństwu ideologię,
> służąca wyłącznie klasie społecznej właścicieli, z której z innymi
> próbujecie zrobić religie dla mas.

Nie wiem, gdzie tu religia. Napisałem tylko, że gdybyś bezdomenemu pozwolił nocować w swoim samochdzie, miałbyś rano robotę.
Czy to takie trudne do pojęcia?

> Dla mnie to tylko wyraz ludzkiej chciwości i bezwzględności.

Ten eksperyment jest łatwy. Daj w swoim Berlinie wywieszkę za szybą "w tym samochodzie możesz się przespać przechodniu" i zostaw otwarty.
Później będziesz mógł pisać o ludzkiej chciwości i bezwzględności.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
24-07-2020 08:28 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>www.polsat(*)ompensuja-straty-na-klientach/
>Chyba lepiej powinieneś rozumieć swiat, który stworzyliście ode mnie.

Powinieneś czytać artykuły, które linkujesz.
"To rezultat wprowadzenia na plażach środków ochrony w związku z pandemią, w tym dystansu społecznego i wydatków poniesionych przez przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną."
Pandemia=wydatki, kumasz.

>Ja podobnego nigdy bym nie stworzył.

Znów zawiewa nudą.
O narcystycznym kompleksie mesjasza już pisałem.
Jak nie umiesz działać w windykacji higienicznie, stosując podstawowe etyczne normy, po paru latach chorujesz na wyrzuty sumienia, w konsekwencji zajmujesz się 'autoedukacją internetową' czyli czytaniem bez zrozumienia wiki, pisaniem na forach itd.
Typowe.
Nie miej złudzeń: świat bez ciebie sobie poradzi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
22-07-2020 14:34 
 0 na 4
chudy Rysiek (19903 punktów)
>To jest już dawno uznane.

Bzdura! Czego jestem dowodem.

Co więcej, właściciel posiadłości uzna

Bzdura! Spekulacja!

>jeśli oni staną się właścicielem innej.

System jest tak skonstruowany, żeby nigdy do tego nie doszło.
Czysta spekulacja!
22-07-2020 15:53 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>To jest już dawno uznane.
>Bzdura! Czego jestem dowodem.

Dowodem na co? Pisz pełnymi zdaniami. Nie czytam w myślach.

>Co więcej, właściciel posiadłości uzna
>>jeśli oni staną się właścicielem innej.
>System jest tak skonstruowany, żeby nigdy do tego nie doszło.

Znów nie rozumiem, możesz jaśniej?
Kupiłeś coś za swoje i ktoś znaczący tego nie uznał? Kto?

System eliminuje nie dbających o innych, pazernych ludzi bez potrzebnych społeczeństwu kwalifikacji.
Jak nie umiesz działać w windykacji higienicznie, stosując podstawowe etyczne normy, po paru latach chorujesz na wyrzuty sumienia, w konsekwencji zajmujesz się 'autoedukacją internetową' czyli czytaniem bez zrozumienia wiki, pisaniem na forach itd.
Typowe.
Nie miej złudzeń: świat bez ciebie sobie poradzi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-07-2020 14:49 
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
§ 43. Kolegium może zablokować bezterminowo Uczestnika, jeżeli ten:
(..)
b) uporczywie łamie Regulamin,
c) był już blokowany i jego zachowanie nie daje nadziei na poprawę,
d) uczestniczy na Forum na różnych Kontach i nie zgłosił wcześniej takiego zamiaru do Kolegium, podając Loginy Uczestników używających jednego komputera.
(..)
VI. Kompetencje Administratora Forum
§ 46. Administrator może zablokować dostęp do Forum (ban) Uczestnikowi, który lekceważy Regulamin lub prośby Administratora.(..)
(..)
§ 48. Administrator może zablokować dostęp do Forum Uczestnikowi, który zakładając kolejne Konta, próbuje obejść blokadę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-07-2020 17:19 
 Ocena 1 na 3
salek (4701 punktów)
Kluczowe we wszystkich trzech wskazanych paragrafach regulaminu jest jedno słowo. To słowo to..

..może.

Polecam 'Przygody dobrego wojaka Szwejka' i jego wywody o rzeczach, których nie wolno, ale można.
17-07-2020 20:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Jeśli to ON, w co wątpię
> No wiesz co..
uparty, ma potencjał, tacy byliśmy w raju

>>, to trzeba przyznac że zdeterminowany. W raju podobno goniliśmy za antylopa aż ta stawała z udaru cieplnego (maratończyk).
>To nie determinacja, tylko głód. Determinacja jest wtedy, gdy w każdej chwili możesz powiedzieć 'nie'.
człowiek jest wszystkożerny, lew nie, to nie był głód (białko, tłuszcz im lepiej smakowało)
Lew, lampart poluje wieczorem, przebiegnie 100m, jak nie dogoni, rezygnuje (inaczej zagotuje mu sie mózg). W raju polowaliśmy w południe, antylopa dostawala udaru cieplnego, bieg trwał nie dłużej niz necz piłki nożnej (ma poczatek w raju) i te same emocje.
maraton sprawia ludziom radość a co mówic "gonienie króliczka"

szukanie raju, moim celem
17-07-2020 22:06 
 Ocena 1 na 1
haish (2908 punktów)

>Wierzący od zawsze próbują dowieść, że wiarę da się pogodzić z nauką. Nic nowego.

W co wierzą ludzie religijni, ano w teorie religijne.
Religia ma problem z opisaniem i określeniem Boga.
W co wierzą naukowcy ateiści, ano w teorie naukowe.
Naukowcy ateiści mają problem z opisaniem i określeniem przyczyny początku.

Nauka w swojej tytulaturze stosuje religijne nazewnictwo - na uniwersytetach są "katedry" poszczególnych dziedzin nauki, tytuły naukowe takie jak doktor, dziekan itd.
Żaden z szanujących się naukowców, nie jest w stanie zaprzeczyć, iż nauka bierze swój początek z religii. NAUKA jest niesamoświadomym "dzieckiem" religii.
Naukowa teoria mowy ludzkiej i samoświadomości ma swój początek w źródłach religijnych.

Czy w zasadniczej kwesti - przyczyny bytu, która z dziedzin - religia czy nauka jest bliżej "prawdy"?
Można to określić procentowo, lub w odniesieniu - co jest bardziej prawdopodobne?

Człowiek ukształtowany w tożsamości religijnej v/s człowiek ukształtowany w tożsamości ateistycznej.
W nauce ten który utożsamia się z ateizmem ma moralność, religijny ma sumienie.
W wielu badaniach naukowych sumienie jest barierą, która ogranicza możliwości badawcze i poznawcze.
..........................................................
16-07-2020 14:38 
 Ocena 1 na 1
haish (2908 punktów)
>Regulamin
> Cytat:
§ 27. Zabrania się:
>e) używania na Forum więcej niż jednego Konta przez jednego Uczestnika,
>


"fine viae quae justificat", "objective sanctus modo et modi" łacińskie motto.

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby.


Stopnie(sefiry) Kabały:
Keter (Korona) - 10-ty poziom wtajemniczenia, IV-te wielkie wtajemniczenie;
Chochma (Mądrość) - 09-ty poziom wtajemniczenia, III-cie wielkie wtajemniczenie;
Bina (Zrozumienie) - 08-ty poziom wtajemniczenia, II-gie wielkie wtajemniczenie;
Chesed (Łaska) - 07-ty poziom wtajemniczenia, I-sze wielkie wtajemniczenie;
Gewura (Srogość) - 06-ty poziom wtajemniczenia;

Dodatkiem, jest Wiedza(Daat)(Daat oznacza też religię), jej poziom towarzyszy każdej sefirze.

Ludzie mający potrzebę "wolności" nie za bardzo potrafią zdefiniować o jaką wolność walczą.
Z upływem czasu coraz bardziej zaczynają rozumieć, że są burkiem na łańcuch tejże "wolnosci"
- miałem tak samo.
16-07-2020 22:24 
 Ocena 1 na 1
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Ludzie mający potrzebę "wolności" nie za bardzo potrafią zdefiniować o jaką wolność walczą.
>Z upływem czasu coraz bardziej zaczynają rozumieć, że są burkiem na łańcuch tejże "wolnosci"
>- miałem tak samo.

Może nie chodzi o walkę o wolność ale o wojnę ideową?

Może chodzi o to, który z różnych, odmiennych i sprzecznych systemow moralnych ma dominować?

W wojnie ideowej jaka toczyła się w zderzeniu kapitalizmu z komunizmem, wyznawcy własności prywatnej walczący z wyznawcami własności państwowej walczyli zdaje się o wolność.

Kazdy z członków sprzecznych organizacji ideowych uwalniał się od sprzecznych idei przeciwników. Jak na wojnie chrześcijan z muzułmanami o to czyj Bóg jest prawdziwy a czyj fałszywy.
okragly (21676 punktów)
>Mówi się często o podziale na wiarę i wiedzę. Każdy z nas wykazuje swoiste pojęcia dobra i zła.
>Czy można mieć naukowa wiedzę o tym co jest dobre i co jest złe czy to jest zawsze kwestia wiary?
w raju jeśli myślą i uczynkiem, wspólnota, stado było dla ciebie najważniejsze, byłeś moralny, poważany, miałes autorytet. Jeśli zaś siebie stawiałes na piedestał, wyrzucali cie ze stada i umierałeś w ciągu miesiąca z samotności (jedzenia bylo w bród)

> pytam o wiedzę w kwestii źródła dobra.
raj tj pleistocen jest naszym źródłem czystym.
Liberalizm (indywidualizm, wolność) jest gorszy od faszyzmy (gdzie wspolnota byla dobrem, żydzi są wspólnotą dlatego osiągają sukcesy)

>Czy można naukowo stwierdzić co jest dobrem?
można badając mrówki. Indywidualizm jest rakiem (komórki rakowe sa indywidualistami, "kulczykami" żywią się na żywicielu (spoleczeństwie)

>Czy naukowo stwierdzone dobro będzie dobrem uniwersalnym?
nie, koty np sa indywidualistami, ale my jesteśmy stadnymi, ludzkie stado z raju to niesamowita siła, moc, dlatego patoelity podzielili nas na jednostki (liberalizm), wtedy jesteś niegroźnym dla nich zerem, latwym do zniewolenia.

Spartakus, gdzie on?


szukanie raju, moim celem
haish (2908 punktów)
>(gdzie wspolnota byla dobrem, żydzi są wspólnotą dlatego osiągają sukcesy).

Trzy różne stany umysłu.

Żydzi - wyznawcy religii monoteistycznej Abrachama, Mojżesza -> Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam.

Ludzie Izraela - "Ci którzy walczyli z Bogiem" jak Jakub (hebr. ‏יַעֲקֹב‎, Jaʿăqōḇ, Jaʿaqov, arab. ‏يعقوب‎, Jaʿqūb, od aqeb - "pięta"), nazywany też Izraelem (hebr. יִשְׂרָאֵל - Israel "Walczący z Bogiem").(Piętaszek?)

Hebrajczycy - "Ci, którzy przekroczyli Jordan i zasadzili drzewo".
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Indywidualizm jest rakiem (komórki rakowe sa indywidualistami, "kulczykami" żywią się na żywicielu (spoleczeństwie)

To jest pewna idea ale są też odmienne, sprzeczne, np. libertarianizm
pl.m.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm
z własnym kodeksem etycznym.

Czy można naukowo stwierdzić, która idea jest dobra a która zła?

Skąd wziąć założenia do takich badań naukowych?
17-07-2020 20:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Indywidualizm jest rakiem [...] żywią się na żywicielu (spoleczeństwie)
>To jest pewna idea ale są też odmienne, sprzeczne, np. libertarianizm
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm
Libertarianizm (łac. liber - wolny) - zbiór doktryn i filozofii które uznają wolność osobistą i ekonomiczną, za najwyższą wartość w polityce
www.racjonalista.pl/forum.php/s,801114 wyjaśniam że wolnym są tylko 2% społeczeństwa w tym patoelity, mówienie o wolności to gadanie o jedzeniu w obozie koncentracyjnym. W obozie też byli wolni, mogli to, tamto, sramto. Dzisiaj nawet umrzeć nie możemy kiedy chcemy (w obozie bylo latwiej)

>Czy można naukowo stwierdzić, która idea jest dobra a która zła?
można
>Skąd wziąć założenia do takich badań naukowych?
trzeba stworzyć naturalne środowisko człowieka, -mieszkanie w milionowych miastach, w klatkach bloku, śmieciowe jedzenie, żłobek, przedszkole, szkoła, praca po 10 godz itp nie jest naturalnym środowiskiem człowieka (przykładowo habitat dla ptaków spiewajacych jest korona drzew, wtedy czuja sie świetnie, śpiewaja, brykają, cieszą się z zycia)

jednak Ty to jesteś Ty, który to już raz?
powodzenia
gruby Rysiek (19903 punktów)
>mieszkanie w milionowych miastach, w klatkach bloku, śmieciowe jedzenie, żłobek, przedszkole, szkoła, praca po 10 godz itp

To wygląda na kolektywizm podobny do tego jaki panuje w mrowisku. W koloniach mrówek też jest podział ról społecznych i funkcji. W organizmie jedne komórki kształtuja się na mózgowe - inteligencja i mięśniowe - robotnicy. Obie są wzajemnie zależne od siebie. Jeżeli mózg wyzyska i wyniszczy mięśnie, nie zapewni im dobrobytu i rozwoju wówczas sam zginie. Mnogość ludzi świadczy o dobrobycie albowiem tylko zwierzęta w dobrobycie rozmnażają się.
Ty nie czujesz dobra mrowiska ale są tacy, którzy je czują.

>nie jest naturalnym środowiskiem człowieka (przykładowo habitat dla ptaków spiewajacych jest korona drzew, wtedy czuja sie świetnie, śpiewaja, brykają, cieszą się z zycia)

To nie jest środowisko, które tobie służy ale są ludzie odmienni od ciebie, którym służy.

Słyszałem o socjalistycznych przodownikach pracy w socjalizmie, którzy wyrabiali wielokrotne normy pracy. Wg opowieści to byli ludzie szczęśliwi, choć pracowali jak maszyny a po pracy pewnie już tylko jedli i spali, żeby zregenerować się na kolejny dzień.

Nie ma uniwersalnej formuły szczęścia, jest twoja, moja, każda inna.

Na wiki znajdziesz dla przykładu ideę absolutyzmu
pl.m.wikipedia.org/wiki/Absolutyzm_władzy
Ta idea jest wyrazem istniejącej wiary.

Powiedzenia:
"Boże chron królową", "papież jest nieomylny"
zrodziły się z ludzkich umysłow, które w ten sposób akcentowały swoje pragnienia.

Ale raczej nie z twojego.

Twoja idea społeczeństwa idealnego jest twoją ideą, sprzeczną z ideami społecznymi innych ludzi.

Masz skłonność do kreacji określonego społeczeństwa ale inni mają odmienne skłonności.

Są na tym świecie ludzie, którym gnieżdżenie się wielu ludzi w jednej wieży z bardzo ścisła hierarchia pomiędzy poszczególnymi indywiduum daje wielkie szczęście, tak wielkie, że nigdy nie chcieliby tej wiezy opuścić a już na pewno nie po to, żeby żyć samodzielnie i w rozproszeniu.

Są samotni wędrownicy i jednostki tworzące ławice.
19-07-2020 12:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mieszkanie w milionowych miastach, w klatkach bloku, śmieciowe jedzenie, żłobek, przedszkole, szkoła, praca po 10 godz itp
>To wygląda na kolektywizm podobny do tego jaki panuje w mrowisku.
w mrowisku jest klimatyzacja, jedzenie, bezpieczenstwo, cieplo i to wszystko za darmo. Wagowo mrówek jest wiecej niz ludzi, osiągnely ogromny sukces dzieki kolektywizmowi

>W koloniach mrówek też jest podział ról społecznych i funkcji.
mrowisko to JEDEN ORGANIZM, królowa jest macicą, robotnice sa "rękoma" a żołnierze "zębami" organizmu. Nie ma hierarchii jak i w ludzkim organizmie

>W organizmie jedne komórki kształtuja się na mózgowe - inteligencja i mięśniowe - robotnicy. Obie są wzajemnie zależne od siebie. Jeżeli mózg wyzyska i wyniszczy mięśnie, nie zapewni im dobrobytu i rozwoju wówczas sam zginie.
tak dziala organizm -mrowisko

>Mnogość ludzi świadczy o dobrobycie albowiem tylko zwierzęta w dobrobycie rozmnażają się.
szympansice w dobrobycie rodza co 7lat, tak i człowiek w raju, oszukalismy stwórce nieba i ziemi, "co rok prorok" -to wynaturzenie

>Ty nie czujesz dobra mrowiska ale są tacy, którzy je czują.
habitatem mrówek jest mrowisko, ptakow spiewajacych korona drzew, a ludzi?

>>nie jest naturalnym środowiskiem człowieka (przykładowo habitat dla ptaków spiewajacych jest korona drzew, wtedy czuja sie świetnie, śpiewaja, brykają, cieszą się z zycia)
>To nie jest środowisko, które tobie służy ale są ludzie odmienni od ciebie, którym służy.
Jesteśmy jednym gatunkiem, mamy jednakie potrzeby, jak powinienen wygladac nasz habitat?

>Nie ma uniwersalnej formuły szczęścia, jest twoja, moja, każda inna.
jest, patrz piramida maslowa

>Na wiki znajdziesz dla przykładu ideę absolutyzmu
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Absolutyzm_władzy
>Ta idea jest wyrazem istniejącej wiary.
>Powiedzenia:
>"Boże chron królową", "papież jest nieomylny"
>zrodziły się z ludzkich umysłow, które w ten sposób akcentowały swoje pragnienia.
sa narzucone przez patoelito. Pamietaj, jesteśmy udomowieni, jak konie do pracy, krowy do dojenia, inni na mieso armatnie (np powstancy warszawscy)

>Twoja idea społeczeństwa idealnego jest twoją ideą, sprzeczną z ideami społecznymi innych ludzi.
chcę tylko żebyśmy zdziczeli (jako przeciwienstwo udomowienia) przestali byc niewolnikami patoelit

>Masz skłonność do kreacji określonego społeczeństwa ale inni mają odmienne skłonności.
sa udomowieni (krowa nie wydojona ryczy) tak i my, niewykorzystany popada w depresje


szukanie raju, moim celem
gruby Rysiek (19903 punktów)
>w mrowisku jest klimatyzacja, jedzenie, bezpieczenstwo, cieplo i to wszystko za darmo.

Na tym świecie nic nie ma za darmo.
Albo współtworzysz organizm i pracujesz dla niego albo jesteś rakiem i reszta komórek wytnie Cię i wyrzuci na śmietnik.

>mrowisko to JEDEN ORGANIZM, królowa jest macicą, robotnice sa "rękoma" a żołnierze "zębami" organizmu.

Czyli jest hierarchia. Wszycy bronią królowej a robotnicy nikt.
19-07-2020 16:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w mrowisku jest klimatyzacja, jedzenie, bezpieczenstwo, cieplo i to wszystko za darmo.
>Na tym świecie nic nie ma za darmo.
patoelity tak nam od przedszkola wtłaczaja ale to nie prawda, słońce za darmo, powierze za darmo (bez umrzesz w 5 min) woda za darmo, żarcie za darmo (np mrówki nie placą za pożywienie) i "pracuja" znaczy chodza za pożywieniem 1 godz dziennie (należy rozpatrywac jako gimnastykę, bez ruchu umrą)

>Albo współtworzysz organizm i pracujesz dla niego albo jesteś rakiem i reszta komórek wytnie Cię i wyrzuci na śmietnik.
u mnie chyba wiele komórek nie pracuje (szarych), martwe przerabiam na żywe a rakowe (patoelity) wycinam, bez zmiłuj się

>>mrowisko to JEDEN ORGANIZM, królowa jest macicą, robotnice sa "rękoma" a żołnierze "zębami" organizmu.
>Czyli jest hierarchia. Wszycy bronią królowej a robotnicy nikt.
jak zaatakujesz robotnice rzucą sie pozostałe do obrony

u mnie w organizmie jak wyczuje zagrożenie tez jest hierarchia, naczynia krwionośne sie kurcza i krew nie dociera np do żołądka, do mózgu, tylko do mięśni, żebym uciekał, innym razem np podczas egzaminu mózg zabiera najwiecej krwi a mięśnie nic. I to jest ta sama krew, tak samo odżywiona, natleniona, komórki pobieraja ile potrzebuja. W spoleczeństwie jeden zarabia 1 000 x wiecej niz drugi, w raju nie do pomyslenia, tylko liberalowie (wolność indywidualizm = niewolnicy) to akceptuja. Raj to wezwanie do nie godzenie sie na dojenie, zdziczenie (dzika krowa nie zgodzi sie abys ja doił)

szukanie raju, moim celem
gruby Rysiek (19903 punktów)
>to nie prawda, słońce za darmo, powierze za darmo (bez umrzesz w 5 min) woda za darmo, żarcie za darmo

Niedługo inni ludzie zasłonią Ci słońce własnymi solarami, wypala Ci tlen we własnych cieplowniach, zużyją całą wodę w procesach produkcji własnych statków kosmicznych, posiada cały teren na własność, że nie będzie Ci wolno nawet stać na drodze o zerwaniu jabłka czy nawet konieczyny nie myśląc.

Jeżeli nie zrobisz co zechcą stracisz wszelkie podstawy do egzystencji.

Nic nie ma za darmo.

Za darmo jest tylko przez przeoczenie i tylko przez moment.
19-07-2020 17:36 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
§ 43. Kolegium może zablokować bezterminowo Uczestnika, jeżeli ten:
(..)
b) uporczywie łamie Regulamin,
c) był już blokowany i jego zachowanie nie daje nadziei na poprawę,
d) uczestniczy na Forum na różnych Kontach i nie zgłosił wcześniej takiego zamiaru do Kolegium, podając Loginy Uczestników używających jednego komputera.
(..)
VI. Kompetencje Administratora Forum
§ 46. Administrator może zablokować dostęp do Forum (ban) Uczestnikowi, który lekceważy Regulamin lub prośby Administratora.(..)
(..)
§ 48. Administrator może zablokować dostęp do Forum Uczestnikowi, który zakładając kolejne Konta, próbuje obejść blokadę.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-07-2020 17:49 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>§ 43. Kolegium może zablokować bezterminowo Uczestnika, jeżeli ten:
nie mam takiej mocy ani ochoty ale jeśli z was dwóch miałbym kogoś blokowac, to ...
A może wy bez siebie nie możecie żyć, jak Kargul i Pawlak to był świetny komunistyczny film


szukanie raju, moim celem
19-07-2020 18:58 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>w mrowisku jest klimatyzacja, jedzenie, bezpieczenstwo, cieplo i to wszystko za darmo.
Nic nie jest za darmo i nie pieprz o mrówkach. Polikwiduj te Twoje dureńskiej wpisy a najgorszy o oderwanej ręce i transformacji uczuć po oderwaniu ręki Hamerliku niepoprawny i natrętny, jak taka zielona dobrze wypasiona wiejska mucha pchająca się Tobie do talerza gdy chcesz zjeść GS-owskiego kotleta. Oskarżam Ciebie o brak pomysłów w przybieraniu nicku, czyli brak wyobraźni i tępotę pospolitą. Nawet i w tej dziedzinie jesteś kiepski. Jak występowałem czasowo pod nickiem Gruby Rycho, toś nawet nie starając się specjalnie zmałpował mój tymczasowy nick. To nie plagiat, ale zwykła tępota umysłowa. Pisałem przecież na forum co się wydarzyło. Jak zwykle nie czytałeś uważnie. To było za wiedzą moderacji. Skoro mi przywrócono hasło, więc nicku "Gruby Rycho" nie używam. Bo to jest "Gentlemen's agreement", co Tobie nieznane. Więc pajacowanie w Twoim wydaniu staje się mocno wyświechtane. Już wszyscy, którzy z Tobą mieli kontakty, z miejsca Ciebie rozszyfrowali. Bo i stylu pisania nie zmieniłeś.

>Na tym świecie nic nie ma za darmo.
>Albo współtworzysz organizm i pracujesz dla niego albo jesteś rakiem i reszta komórek wytnie Cię i wyrzuci na śmietnik.

No tak. Utwórz swój portal, gdzie możesz się wypłakiwać do woli i pokazywać swoje doświadczenia na żarówkach na You Tube, zgromadź czeredę swoich wielbicieli Twojego talentu, i sobie daj w ten sposób upust nadmiarowi swojego talentu. Bo tutaj raczej nie pasujesz. A ty nawet i na raka nie pasujesz.

>>mrowisko to JEDEN ORGANIZM, królowa jest macicą, robotnice sa "rękoma" a żołnierze "zębami" organizmu.
>Czyli jest hierarchia. Wszycy bronią królowej a robotnicy nikt.

Zauważyłeś, że cały czas bredzisz? Pomijam nonsensowne teorie spiskowe jakie mają podobno miejsce na tym forum, knujesz właśnie Ty spisek. Racz zauważyć i wskazać co kiedykolwiek napisałeś sensownego? Możesz wskazać? Gdyby wtedy Ciebie atakowano sam bym bronił Twoich wypowiedzi jak niepodległości. Ale Ty, zdaje się nie kontaktujesz w ogóle. Żyjesz w jakimś wydumanym świecie fantazji i pobożnych życzeń, mających się sprawdzić dopiero po wprowadzeniu Twoich pomysłów, które chcesz wprowadzać nie bacząc na obowiązujące systemy gospodarcze, na poziom fizyki obecnej, na panujące prawo, na ukształtowane stosunki społeczno-prawne. Ujawniłeś tylko, żeś ignorant w każdej dziedzinie, której się wypowiadałeś. Mieszkasz w Niemczech, do Polski nie chcesz wracać, więc po co się wpieprzasz w polski portal? Nie masz niemieckich portali? No racja. Z jednego ciebie z hukiem wywalono po pierwszej swojej wypowiedzi. Tu też będziesz wywalany bo jesteś niepoprawny. Obrażasz tą idiotyczną pisaniną obecnych forumowiczów, uważając, że nikt nie rozumie Twojego polotu i niesamowitej wiedzy (czego nie udowodniłeś nigdy) a rola czytających ma się sprowadzać tylko do otwierania gęby z szoku jaki w Twoim mniemaniu wywołałeś rąbiąc w kawałki obecną na ten przykład fizykę. No więc musiał przyjść taki moment, że wszyscy mają Ciebie dość. Dociera do Ciebie, czy nadal nie rozumiesz? Czy Ty w ogóle coś rozumiesz oprócz siebie?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
19-07-2020 19:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>w mrowisku jest klimatyzacja, jedzenie, bezpieczenstwo, cieplo i to wszystko za darmo.
>Nic nie jest za darmo i nie pieprz o mrówkach.
mylisz okraglego z chudym Ryskiem

> Hamerliku niepoprawny i natrętny Oskarżam Ciebie o brak pomysłów w przybieraniu nicku, czyli tępotę pospolitą.
wprost przeciwnie

> Utwórz swój portal, gdzie możesz się wypłakiwać do woli i pokazywać swoje doświadczenia
zgodnie z filozofią liberalna -indywidualizm i wolność (widzisz chudy Ryśku, utopią cie w twojej wlasnej ideologii)

>tutaj nie pasujesz, nawet i na raka nie pasujesz
Rak pasie się na innych, nie chudy Rysiek

> Racz zauważyć i wskazać co kiedykolwiek napisałeś sensownego? Możesz wskazać?
nie zapisuje sobie jego myśli w notatniku, ale wiele miał ciekawych pomysłów. Kto ma ciekawsze pomysły od zbanowanego wielokrotnie autora wątku? Chyba że jedyne sensowne jest to co powiedza patoelity?

> ...] które chcesz wprowadzać nie bacząc na obowiązujące systemy gospodarcze, na panujące prawo, na ukształtowane stosunki społeczno-prawne. Ujawniłeś tylko, żeś ignorant
otóż to, i o to chodzi, niech żyje chudy Rysiek

>Tu też będziesz wywalany bo jesteś niepoprawny.
mam nadzieje, że nie

> wszyscy mają Ciebie dość
klamstwo

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 19:47 
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
>niech żyje chudy Rysiek

też się orientuje, że chudy Rysiek bardziej do mnie pasuje od grubego Rycha, więc schudłem
19-07-2020 20:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>niech żyje chudy Rysiek
>też się orientuje, że chudy Rysiek bardziej do mnie pasuje od grubego Rycha, więc schudłem

gratuluje przemiany, mam nadzieje, że kiedyś na "raj"

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 20:37 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>niech żyje chudy Rysiek
>też się orientuje, że chudy Rysiek bardziej do mnie pasuje od grubego Rycha, więc schudłem

Podszywanie się pod innego bytownika fR jest złamaniem regulaminu

Uporczywe zmiany nicka są łamaniem regulaminu

Admin znów śpi , a Hammerlick zdominuje forum poglądami, że 2+2=5 materia zmienia się w ruch a kule są kwadratowe

Mariuszu, SERIO TAKIEGO FORUM CHCESZ???????????????????????????

niedouk.pl?
debil.pl?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-07-2020 20:44 
 Ocena 1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Mariuszu, SERIO TAKIEGO FORUM CHCESZ???????????????????????????
>niedouk.pl?
>debil.pl?

To jest powtórzenie raz już użytego triku psychologicznego. To jest manipulacja.
19-07-2020 20:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Admin znów śpi , a Hammerlick zdominuje forum poglądami, że 2+2=5
Balcerowicz mówił że 2+2=4
ale nikt nie mówi że 2+2 może być = 5

PiS podniósł płace minimalna z 3.5 na 17zł, dał 500+, 13+ i co? mamy najmniejsze bezrobocie, mercedesy i inne luksusy sie sprzedaja ak nigdy wcześniej, ruszyło budownictwo mieszkaniowe, najmniejszy deficyt budżetowy

W raju 2+2=7
indywidualizm = 0

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 20:33 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>mylisz okraglego z chudym Ryskiem

Obaśta debile najarane dopalaczami
Obaśta miłośniki "raju" na koszt podatników

Oba pierd0licie od rzeczy udając, że myśliwa

Oba wymyślawa w chorych "umysłach" gównolotne idee

Hammerlick pipcy o "strefie" a ty o "raju" kretyna

Pojedź do tego "raju" imbecylu. Zobacz jak żyją Indianie w Amazonii (i jak długo) zobacz jak żyją Syberyjcy (i jak długo)

ZOBACZ NA WŁASNE OCZY najarany kretynie na poziomie Hammerlicka
Polowałeś kiedyś na niedźwiedzia, miłośniku kreskówek o umyśle kretyna?
Widziałeś kiedyś człowieka poszarpanego przez miszkę na polowaniu?

Dwie godziny pracy wystarczy, żeby nakarmić rodzinę? UDOWODNIJ debilu synu debila? Pokaż dwugodzinne polowanie z łukiem na miszkę, kolejny kretynie na forum


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-07-2020 21:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mylisz okraglego z chudym Ryskiem
>Obaśta debile najarane dopalaczami
>Obaśta miłośniki "raju" na koszt podatników
>Oba pierd0licie od rzeczy udając, że myśliwa
>Oba wymyślawa w chorych "umysłach" gównolotne idee
>Hammerlick pipcy o "strefie" a ty o "raju" kretyna
>Pojedź do tego "raju" imbecylu. Zobacz jak żyją Indianie w Amazonii jak żyją Syberyjcy
>ZOBACZ NA WŁASNE OCZY najarany kretynie na poziomie Hammerlicka
>Polowałeś kiedyś na niedźwiedzia, miłośniku kreskówek o umyśle kretyna?
>Widziałeś kiedyś człowieka poszarpanego przez miszkę na polowaniu?
>Dwie godziny pracy wystarczy, żeby nakarmić rodzinę? UDOWODNIJ debilu synu debila? Pokaż dwugodzinne polowanie z łukiem na miszkę, kolejny kretynie na forum
ale musiałeś się wkurzyć


szukanie raju, moim celem
19-07-2020 19:38 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Żyjesz w jakimś wydumanym świecie fantazji i pobożnych życzeń, mających się sprawdzić dopiero po wprowadzeniu Twoich pomysłów, które chcesz wprowadzać nie bacząc na obowiązujące systemy gospodarcze, na poziom fizyki obecnej, na panujące prawo, na ukształtowane stosunki społeczno-prawne.

Czy to nie sugeruje zakazu tworzenia nowych koncepcji, które burzą panujące idee?

Twój wpis przywołał mi do pamięci inkwizycje.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja
19-07-2020 19:54 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)
>>Żyjesz w jakimś wydumanym świecie fantazji i pobożnych życzeń, mających się sprawdzić dopiero po wprowadzeniu Twoich pomysłów, które chcesz wprowadzać nie bacząc na obowiązujące systemy gospodarcze, na poziom fizyki obecnej, na panujące prawo, na ukształtowane stosunki społeczno-prawne.
>Czy to nie sugeruje zakazu tworzenia nowych koncepcji, które burzą panujące idee?
>Twój wpis przywołał mi do pamięci inkwizycje.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.

Tylko dlatego że poszli do pracy.
19-07-2020 20:10 
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.
>Tylko dlatego że poszli do pracy.

Czyż nie określasz przestępcami ludzi, którzy łamią twoje normy etyczne?

Gdy ktoś inny ma naturalnie uksztaltowane inne od twoich normy etyczne

pl.m.wikipedia.org/wiki/Prawo_natury

chcesz mu odebrać prawo do określenia mianem przestępców ludzi, którzy łamią jego, odmienne od twoich, normy etyczne?

Tobie wolno jemu nie?
Dlaczego?

Bo jesteście większością?

Nie ma znaczenia co sądzi mniejszość w obliczu tego co sądzi większość?

Każda większość rodzi się z mniejszości.

Wasze normy etyczne wcale nie są uniwersalne lecz tylko wasze. Twoje poglądy dziś dominują ale co będzie jutro?
19-07-2020 20:15 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)

>Gdy ktoś inny ma naturalnie uksztaltowane inne od twoich normy etyczne

Były windykator który wtopił na działce pod Warszawą obudził się gdy zaczął czytać w internecie i zaniedbał swoją pracę. To nie jest natura to koniunkturalizm i konformizm.

Sam pisał że był chciwy. Przestał?
19-07-2020 20:41 
 Ocena-1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
>to koniunkturalizm i konformizm

To prosty, powierzchowny i wygodny osąd zamykający dla Ciebie skomplikowana sprawę. Wielu sędziów idzie na taką łatwiznę,zeby mieć problem z głowy.

Nie każdy musi i nie każdy powinien podążać tymi samymi ścieżkami co ty. Można iść własną ścieżką.

Nie jestes wyznacznikiem moralności, ja też nie.

Moralnosc to zespół społecznych emocji, który może nas połączyć albo podzielić.

Kazdy popełnia błędy i każdy szuka własnych rozwiązań. Kiedy chce się stworzyć społeczeństwo nie można być bezwzględnym.
19-07-2020 20:58 
 Ocena 2 na 4
farmer (22440 punktów)
>>to koniunkturalizm i konformizm
>To prosty, powierzchowny i wygodny osąd zamykający dla Ciebie skomplikowana sprawę. Wielu sędziów idzie na taką łatwiznę,zeby mieć problem z głowy.

Gość się obudził po wtopie na działce. Sam napisał że zaniedbał prace na rzecz internetu.
To nie jest natura. Idea nie zrodziła się z natury ale długów.
19-07-2020 21:39 
 Ocena-3 na 5
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Gość się obudził po wtopie na działce.

Bylo nie konstruować świata, w którym można się utopić.

>Sam napisał że zaniedbał prace na rzecz internetu.

Praca to działanie zgodne z wolą innych ludzi. Nie zawsze warto ulegać woli innych, bo niektórzy mogą cie utopić dla własnego zysku.

>To nie jest natura. Idea nie zrodziła się z natury ale długów.

A dług to nie jest natura?
Mówiąc alegorycznie z niewolnictwa zrodziło się powstanie Spartakua
pl.m.wikipedia.org/wiki/Powstanie_Spartakusa
Nie sądzę jednak żebyś pojął tę alegorię, bo jej pojęcie mogłoby naruszać twoje interesy.
20-07-2020 08:42 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Gość się obudził po wtopie na działce.
>Bylo nie konstruować świata, w którym można się utopić.

Świat, w którym nie można popełnić hara-kiri, w którym nie można jechać zbyt szybko, nie da się nic bardziej zaryzykować bo Wielki Brat grozi paluszkiem itd. - to dopiero byłaby niewola.
Własnie dlatego że można się utopić - nie powinieneś skakać na główkę do swojego internetu z płytkim dnem.
Ale kto zabroni facetowi z twardą głową i takimż kręgosłupem?
Jest wolny, ale i tak narzeka na świat i pragnie, pragnie... niewoli.
Takie wieczne niespełnienie.

>>Sam napisał że zaniedbał prace na rzecz internetu.
>Praca to działanie zgodne z wolą innych ludzi.
> Nie zawsze warto ulegać woli innych

Konopka ulega nie zawsze, czy nie ulega zawsze - oto pytanie

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-07-2020 11:31 
 Ocena-3 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)
>bo Wielki Brat grozi paluszkiem

Narzuca podatki i minimalne wynagrodzenia a przecież bez nich cwani ludzie mogliby żyć jeszcze lepiej!

Pisz na temat prowokatorze albo załóż nowy wątek to się wypowiem.

Chcesz mi ten wątek zredukować i zniszczyć?
Jak zawsze?
Wszystko tylko dla Ciebie a dla mnie nic?

Zdobądź się na odrobinę wyższej kultury.
20-07-2020 17:08 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>bo Wielki Brat grozi paluszkiem
>Narzuca podatki i minimalne wynagrodzenia a przecież bez nich
> cwani ludzie mogliby żyć jeszcze lepiej!

W strefie narzucania podatków przez większość, gdzie nie ma żadnych moralnych zasad, a umowy obowiązują o tyle, o ile nasza bojówka silniejsza?

>Pisz na temat prowokatorze albo załóż nowy wątek to się wypowiem.

Proszę bardzo, to jest na temat gruby Krystku
www.racjonalista.pl/forum.php/s,820222#w820516

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-07-2020 18:20 
 Ocena-3 na 3
chudy Rysiek (19903 punktów)
>W strefie narzucania podatków przez większość, gdzie nie ma żadnych moralnych zasad, a umowy obowiązują o tyle, o ile nasza bojówka silniejsza?

O czym tu piszesz?
Nic z tego nie rozumiem.
To są jakieś twoje projekcje.
21-07-2020 08:57 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>O czym tu piszesz?
>Nic z tego nie rozumiem.

Był tu taki jeden Krystkon. Występował pod różnymi nickami, dawniej zazwyczaj miał odwagę podawać swoje nazwisko.
Napisałem o jego systemie. Możesz spokojnie sam znaleźć i doczytać.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>O czym tu piszesz?
>>Nic z tego nie rozumiem.
>Był tu taki jeden Krystkon. Występował pod różnymi nickami, dawniej zazwyczaj miał odwagę podawać swoje nazwisko.
>Napisałem o jego systemie. Możesz spokojnie sam znaleźć i doczytać.

Przeczytałem i nie doszukałem się twoich insynuacji.
Nie pojmuję twojej narracji.
Piszesz źle o tym co jak postrzegam jako dobre.
O co w tym chodzi? Do czego zmierzasz?
21-07-2020 14:23 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Piszesz źle o tym co jak postrzegam jako dobre.

Odniosłem się do tego, co napisałeś. A napisałeś "Narzuca podatki i minimalne wynagrodzenia a przecież bez nich cwani ludzie mogliby żyć jeszcze lepiej!"

Co tu postrzegasz jako dobre?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>Piszesz źle o tym co jak postrzegam jako dobre.
>Odniosłem się do tego, co napisałeś. A napisałeś "Narzuca podatki i minimalne wynagrodzenia a przecież bez nich cwani ludzie mogliby żyć jeszcze lepiej!"
>Co tu postrzegasz jako dobre?

Sądzę, że domyślasz się co postrzegam za dobre ale niewiele cie to obchodzi, bo nie odnajdujesz w tym swojego interesu.

Wg mnie nie odnajdujesz swojego interesu, bo nie masz odpowiednich doświadczeń.

To moja ocena.
21-07-2020 14:58 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Sądzę, że domyślasz się co postrzegam za dobre

Nie, wolę zresztą się nie domyślać z prostego powodu: mógłbym się domyślić wielu nieprawdziwych rzeczy, a nie chcę robić błędu.
Zatem powtarzam pytanie:
Co tu postrzegasz jako dobre?

>Wg mnie nie odnajdujesz swojego interesu, bo nie masz odpowiednich doświadczeń.

'Odpowiednich' - mógłbyś przybliżyć?
Nic z tego nie rozumiem.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
21-07-2020 15:46 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> To nie jest natura. Idea nie zrodziła
>> się z natury ale długów.
> A dług to nie jest natura?

To nie natura, ale umowa.
Umawiamy się na coś, ale umawiamy się również na konsekwencje niedotrzymania umowy. Kumasz.

Twój interlokutor tylko chce powiedzieć, że idea zrodziła się z umowy w której zajęcia się internetem miast spłacania zobowiązania, pomimo głębokich i kreatywnych studiów.. nie wykryto w umowie.

Jak nie wykryto, to trzeba było coś wymyślić. I to jest właśnie ta idea. Kumasz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-07-2020 20:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Czy to nie sugeruje zakazu tworzenia nowych koncepcji, które burzą panujące idee?
>>Twój wpis przywołał mi do pamięci inkwizycje.
>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja
>Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.
>Tylko dlatego że poszli do pracy.
to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane, ale to w czasach gdy ludzie pracy sie szanowali, dziś nie można sie zrzeszać, tworzyć wspólnoty, religia panujaca jest indywidualizm i wolność

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 20:31 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>>Czy to nie sugeruje zakazu tworzenia nowych koncepcji, które burzą panujące idee?
>>>Twój wpis przywołał mi do pamięci inkwizycje.
>>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja
>>Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.
>>Tylko dlatego że poszli do pracy.
>to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane, ale to w czasach gdy ludzie pracy sie szanowali, dziś nie można sie zrzeszać, tworzyć wspólnoty, religia panujaca jest indywidualizm i wolność

Co Ty piszesz. Bandytą jesteś wg KHK po poszedłeś do pracy. Jaki łamistrajk?
19-07-2020 20:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.
>>>Tylko dlatego że poszli do pracy.
>>to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane, ale to w czasach gdy ludzie pracy sie szanowali, dziś nie można sie zrzeszać, tworzyć wspólnoty, religia panujaca jest indywidualizm i wolność
>Co Ty piszesz. Bandytą jesteś wg KHK po poszedłeś do pracy. Jaki łamistrajk?
miałem na myśli że wcześniej ustalone mieli że strajkują, nie pracują, wtedy taki który złamie postanowienia jest karany (łamistrajk)
bandyta, ot pewnie klapnął, każdemu sie zdarza

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 20:47 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>bandyta, ot pewnie klapnął, każdemu sie zdarza
..w kilkudziesięciu - jak nie więcej - postach. Ale co tam, każdemu się zdarza
19-07-2020 20:55 
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>>bandyta, ot pewnie klapnął, każdemu sie zdarza
>..w kilkudziesięciu - jak nie więcej - postach. Ale co tam, każdemu się zdarza

W walce, również światopoglądowej, wszelkie chwyty dozwolone.

Tak sądziłem ale już tak nie sądzę.
To nieempatyczne, trochę socjopatyczne.

Wychodzę z pozycji, w której każdy był wrogiem, tak to widziałem.

Ale nie widziałem podobnych twoich osądów w stosunku do osób używających 100-kroc niższego języka a jedynie próby przywołania ich do porządku.
Takie podejście jest raczej nie fair.
19-07-2020 21:05 
 0 na 2
salek (4701 punktów)
>Ale nie widziałem podobnych twoich osądów w stosunku do osób używających 100-kroc niższego języka a jedynie próby przywołania ich do porządku.
>Takie podejście jest raczej nie fair.
Oczywiście, jasiu. Oczywiście.
19-07-2020 21:44 
 Ocena-2 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
.......
19-07-2020 20:48 
 0 na 2
chudy Rysiek (19903 punktów)
>bandyta, ot pewnie klapnął, każdemu sie zdarza

Używam zbyt prowokacyjnych określeń, uczę się w tym hamować.

Ktos mnie zranił więc i ja ranię często nieświadomie, emocjonalnie.

Muszę się zdobyć na wyższą kulturę.
Za bandytę przepraszam.
19-07-2020 20:50 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Twój wpis przyppmnial mi KHK który nazywał ludzi bandytami.
>>>>Tylko dlatego że poszli do pracy.
>>>to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane, ale to w czasach gdy ludzie pracy sie szanowali, dziś nie można sie zrzeszać, tworzyć wspólnoty, religia panujaca jest indywidualizm i wolność
>>Co Ty piszesz. Bandytą jesteś wg KHK po poszedłeś do pracy. Jaki łamistrajk?
>miałem na myśli że wcześniej ustalone mieli że strajkują, nie pracują, wtedy taki który złamie postanowienia jest karany (łamistrajk)
>bandyta, ot pewnie klapnął, każdemu sie zdarza

Skąd Ci się wziął strajk? Napisałem że KHK uważa że bandytą jest ten kto idzie do pracy. Nie że już pracuje. Ale podejmuje się pracy. Nie rozumiesz czym jest podjęcie się pracy?
Do huja....z kim ja pisze z przedszkolakiem śniącym o Raju i polowaniu na Bizony co nie ma pojęcia jak wygląda takie polowanie?
19-07-2020 20:57 
 Ocena-1 na 1
chudy Rysiek (19903 punktów)
> Do huja....z kim ja pisze

Koniec odpowiedzi na twoje prowokacje.
Gadaj zdrów ale sam ze sobą.
19-07-2020 21:31 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

> Do huja....z kim ja pisze z przedszkolakiem śniącym o Raju i polowaniu na Bizony
na mamuty i napisałem jak (tylko nie pamiętam gdzie) łatwiej niż na bizony, dlatego wygineły
>co nie ma pojęcia jak wygląda takie polowanie?
stado ludzi 26 osób (też kobiety, młodzież) korzystając z pochodni, kijów, kamieni, oddzielali pojedyncze osobniki (Indywidualizm) od grupy i zapędzali w wykopane jamy, wiele w jednej linii, nie musieli precyzyjnie kierować mamuta w jedno miejsce Mogli korzystać z udomowionych psów,
mogli zapędzić na bagna, do lasu gdzie zablokował sie cisami

Czy można wywołać ducha przodka z raju i sie spytać? kiedyś było modne wywoływanie duchów.

szukanie raju, moim celem
19-07-2020 21:45 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> Do huja....z kim ja pisze z przedszkolakiem śniącym o Raju i polowaniu na Bizony
>na mamuty i napisałem jak (tylko nie pamiętam gdzie) łatwiej niż na bizony, dlatego wygineły
>>co nie ma pojęcia jak wygląda takie polowanie?
>stado ludzi 26 osób (też kobiety, młodzież) korzystając z pochodni, kijów, kamieni, oddzielali pojedyncze osobniki (Indywidualizm) od grupy i zapędzali w wykopane jamy, wiele w jednej linii, nie musieli precyzyjnie kierować mamuta w jedno miejsce Mogli korzystać z udomowionych psów,
>mogli zapędzić na bagna, do lasu gdzie zablokował sie cisami
>Czy można wywołać ducha przodka z raju i sie spytać? kiedyś było modne wywoływanie duchów.


Wykopane jamy?

>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta >(węchem wyczuwał z 5km)

Czyli robota. Kopanie jamy. Czym? Jama nie mała bo na Mamuta. A więc nie dołeczek. Tyko whuj roboty. A tu już potrzeba narzędzi do kopania wynoszenia ziemi.

Narzędzi do podzielenia Mamuta. Czym przebić skórę? patykiem? Nie trzeba mieć coś ostrego.


A więc nie miej wyjebane i będzie ci dane jak piszesz tylko działaj budź całą osadę nawet jak ktoś się seksi bo ma taką ochotę tylko wszyscy silni i zdrowi na polowanie. Nawet jak ktoś się jagód nażarł i królików to fajnie jakby poszedł na Mamuta.

26 osób biegło za Mamutem a ile z tych 26 osób miało wyjebane a ile miało ochotę na białko? Raj? Zapierdol nie Raj.

20-07-2020 06:34 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>stado ludzi 26 osób korzystając z pochodni, kijów, kamieni, oddzielali pojedyncze osobniki (Indywidualizm) od grupy i zapędzali w wykopane jamy, wiele w jednej linii, nie musieli precyzyjnie kierować mamuta w jedno miejsce Mogli korzystać z udomowionych psów,
>>mogli zapędzić na bagna, do lasu gdzie zablokował sie cisami
>>Czy można wywołać ducha przodka z raju i sie spytać? kiedyś było modne wywoływanie duchów.
>Wykopane jamy?
>>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta >(węchem wyczuwał z 5km)
>Czyli robota. Kopanie jamy.
nie, te jamy były wykopane 2 000 lat przed nimi, przez uch przodków (myslisz ze za kazdym razem kopali nowe jamy? niektóre zachowały sie do dziś)

>Narzędzi do podzielenia Mamuta. Czym przebić skórę? patykiem?
epoka kamienia, jak sie uderzy pod odpowiednim kątem kamien o kamien, sie odłupie, odłupek ostry

>A więc nie miej wyjebane i będzie ci dane jak piszesz tylko działaj budź całą osadę nawet jak ktoś się seksi bo ma taką ochotę tylko wszyscy silni i zdrowi na polowanie. Nawet jak ktoś się jagód nażarł i królików to fajnie jakby poszedł na Mamuta.
z pochodniami, duchami, śpiewem, okrzykami to zdarzenie mistyczne, wspólnotowe
> Zapierdol nie Raj.

jak sie pracuje z celem (nie jak współcześnie), z przyjaciółmi, gdzie nagroda jest szybka to taka praca jest przyjemna


szukanie raju, moim celem
19-07-2020 21:23 
 Ocena 2 na 4
salek (4701 punktów)
>>Tylko dlatego że poszli do pracy.
>to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane
Nie, to się nazywa 'nie wiem, nie czytałem, ale się wypowiem'.
19-07-2020 21:47 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)
>>>Tylko dlatego że poszli do pracy.
>>to sie nazywa lamistrajk, ostro bylo karane
>Nie, to się nazywa 'nie wiem, nie czytałem, ale się wypowiem'.

Jeden ma Strefę drugi Raj. Obaj za huja się nie zapiszą do konkurencji.
20-07-2020 00:07 
 Ocena-1 na 5
chudy Rysiek (19903 punktów)
............
19-07-2020 19:59 
 Ocena-1 na 5
chudy Rysiek (19903 punktów)
>Zauważyłeś, że cały czas bredzisz?

Nie traktuj moich sądów za prowokacyjne, bo potem wielu uważa, że własne przekonania zmyslilem, żeby cię sprowokować i w głębi duszy zgadzam się z tobą ale zabawiam się twoim kosztem.

Otóż w głębi duszy nie zgadzam się z tobą. Nie prowokuje cię lecz jestem sobą. Taki właśnie jestem czego wielu nie może znieść.

Jeżeli dostanę ban to sprzeczność przekonań.

Nie dopuszczacie żadnej alternatywy i każdą odmienność zwalczacie z agresją. Jestem ofiarą twojej dominacji.

Pozwól mi wyrażać to co myślę, ponoć dla takich jak wy to wartość dopuścić do głosu odmienne przekonania.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365