Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kościół namawia do noszenia sukienek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-04-2023 10:00romaro (25211 punktów)Kościół namawia do noszenia sukienek
Ocena 3 na 3
Również katolickie radio namawia kobiety do noszenia sukienek. Ma mieć to związek z majem, który w Kościele katolickim jest poświęcony Maryi.

Czy ktoś kiedykolwiek widział wizerunek Jezusa na którym był w spodniach?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Drobner (19539 punktów)
"... tylko sukienek i spódnic"

... broń boże majtek i biustonoszy...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
szarley (54911 punktów)
>Również katolickie radio namawia kobiety do noszenia sukienek.

W mojej wsi jedna parafianka już się dostosowała.
Mało nie rozbiłem samochodu o płot! Taaakie nogi!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2023 13:11 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>W mojej wsi jedna parafianka już się dostosowała.
>Mało nie rozbiłem samochodu o płot! Taaakie nogi!
Maj ma swoje uroki, ale jest zdradliwy. Na dojeździe do skrzyżowań już teraz zachowuję odstęp nieco większy niż zimą. Nigdy nie wiadomo co na chodniku zobaczę.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Maj ma swoje uroki, ale jest zdradliwy. Na dojeździe do skrzyżowań już teraz zachowuję odstęp nieco większy niż zimą. Nigdy nie wiadomo co na chodniku zobaczę.
Chciałbyś. Tymczasem maj czy grudzień, nie słuchamy sukienkowych i chodzimy głównie w spodniach. Na zdjęciu poniżej Koło Gospodyń Wiejskich z jednej z ponad setki polskich Nowych Wsi.


Na 15 wiejskich gospodyń spodnie założyło 12; zdjęcie z lipca 2019r.


cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Również katolickie radio namawia kobiety do noszenia sukienek. Ma mieć to związek z majem, który w Kościele katolickim jest poświęcony Maryi.
Sukienkowi do noszenia sukienek namawiają kobiety. A po co? Ano, dla podkreślenia płci.

cr
romaro (25211 punktów)
>Sukienkowi do noszenia sukienek namawiają kobiety. A po co? Ano, dla podkreślenia płci.

Pamiętam - jeszcze dzieckiem będąc - ci faceci w kieckach wprawiali mnie w zdumienie, które mogło mieć podtekst erotycny. Nie, nie mam pociągu do facetów, ale do kiecek już od przedszkola.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nie, nie mam pociągu do facetów, ale do kiecek już od przedszkola.
Kobiety, jak tylko spróbowały, coraz powszechniej wybierają spodnie.
Więc już najwyższa pora rozejrzeć się za nowym atrybutem kobiecości.


cr
romaro (25211 punktów)
>Kobiety, jak tylko spróbowały, coraz powszechniej wybierają spodnie.
>Więc już najwyższa pora rozejrzeć się za nowym atrybutem kobiecości.
Ależ kobiety mają tak wiele atrybutów, że ubiór, choć znaczący, to nie jedyny i nie najważniejszy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Kobiety, jak tylko spróbowały, coraz powszechniej wybierają spodnie.
>>Więc już najwyższa pora rozejrzeć się za nowym atrybutem kobiecości.
>Ależ kobiety mają tak wiele atrybutów, że ubiór, choć znaczący, to nie jedyny i nie najważniejszy.
Ale na potrzeby metaforyczności któryś powinno się wybrać; trzeba Ci nowego wskazania do publicznego wyrażania, że "nie masz pociągu do facetów, ale do [no właśnie - kogo/czego??] już od przedszkola'.


cr
romaro (25211 punktów)
>Ale na potrzeby metaforyczności któryś powinno się wybrać;
No to oba, bo nie lubię nudy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale na potrzeby metaforyczności któryś powinno się wybrać;
>No to oba, bo nie lubię nudy.
Zły ten wybór, bo albo nuda veritas, albo metafora.


cr
romaro (25211 punktów)
>Zły ten wybór, bo albo nuda veritas, albo metafora.
Prawda;jest również inna alternatywa, ale w grę nie wchodzi. Przynajmniej nie na Forum Romanum i innych miejscach publicznych.
Thoter (6650 punktów)

>Sukienkowi do noszenia sukienek namawiają kobiety. A po co? Ano, dla podkreślenia płci.
>

A nie dla ułatwienia spółkowania ??

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365