 |
Czy 21% jest zadowalające? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-08-2011 13:08 | Konowal (6291 punktów) | Czy 21% jest zadowalające?
3 na 3 | www.500dnispokoju.pl/"Według naszych ekspertów rząd Tuska zrealizował tylko 42 obietnice (21%)" Wg. ekspertów Donka zrealizowano 50% ("Rząd twierdzi, że spośród 94 obietnic zrealizował 47 (50%)") wpolityce.(*)a-tuska-23-listopada-2007-rokuPewnie jedni niedoszacowali a drudzy przeszacowali, chociaż rządowej agitce raczej bym mniej wierzył, ale pal go licho - niech będzie żydowskim targiem że zrealizowali 35%. Jak myślicie jest to wynik zadowalający? Dla mnie nie bardzo, ale większym niepokojem napawa fakt że ludzie wierzą w takie bajki. Jak widać trzeba naobiecywać co najmniej 2,5 razy więcej od możliwości państwa żeby mieć sukces polityczny. Powiało infantylizmem, dla paru przyjemnych chwil kiedy to nam politycy obiecują złote góry jesteśmy skłonni jako społeczeństwo głosować na bajarzy. PS. Ciekawe dlaczego nie uwierzyliśmy Wałęsie i jego 100 milionom ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
> PS. Ciekawe dlaczego nie uwierzyliśmy Wałęsie i jego 100 milionom ?Jak to "nie uwierzyliśmy". Nie był wybierany? Ludzie po prostu lubią być okłamywani - innego wytłumaczenia nie ma. Bo nie uwierzę, że co 4 lata tracą pamięć i od nowa wierzą, że tym razem to już naprawdę politycy nie kłamią. To taka zabawa dla osób po 18 roku życia (z uwagi, że lalkami i samochodzikami już nie wypada się bawić). Najdziwniejsze jest to, że od sprzątaczki po profesora wyższej uczelni wszyscy udają, że teraz to już naprawdę się coś zmieni.... wyśmienita zabawa. Przy okazji: życzenia wszystkiego dobrego dla wyborców, napiszcie do św. Mikołaja swoje życzenia przedwyborcze
|
|
 | 2 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >Ludzie po prostu lubią być okłamywani...
Nie sądzę. Zapytaj o to na ulicy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | >>Ludzie po prostu lubią być okłamywani... >Nie sądzę. Zapytaj o to na ulicy.
A ja sądzę.
Na ulicy pytali, czy ludzie chcą być bogaci. Zgadnij, co odpowiedzieli i jakie są fakty.
To, co ludzie mówią, to jedno, a to co robią - to drugie.
|
|
| |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Na ulicy pytali, czy ludzie chcą być bogaci.
Chodzi o okłamywanie. Czy chcesz być okłamywany np. przy kasie, w banku, w przychodni zdrowia, w urzędzie (stanu cywilnego), itp? Ważny jest też sposób postawienia pytania.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | >>Na ulicy pytali, czy ludzie chcą być bogaci. >Chodzi o okłamywanie. >Czy chcesz być okłamywany np. przy kasie, w banku, w przychodni zdrowia, w urzędzie (stanu cywilnego), itp? >Ważny jest też sposób postawienia pytania.
Sposób postawienia pytania jest ważny, zgadzam się... Nazywa się to manipulacją. Natomiast ja pisałem o fakcie - systematycznym, za zgodą wszystkich, okłamywaniu. Tylko tyle.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Sposób postawienia pytania jest ważny, zgadzam się... Nazywa się to manipulacją.
Pytanie: Czy byłbyś zadowolony, gdyby przy kasie zamiast 10 zł. reszty otrzymałbyś 10 groszy?
Pytanie: Czy lubisz być okłamywany przy kasie?
Rozważ różne możliwości odpowiedzi. Które pytanie jest manipulacją?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | | -jad- (18783 punktów) | Przepraszam za minusa. Zdarzyło się nie po raz pierwszy. Najwidoczniej mój multi touchpad jest bardziej precyzyjny niż moje palce.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
 | -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | >>PS. Ciekawe dlaczego nie uwierzyliśmy Wałęsie i jego 100 milionom ? >Jak to "nie uwierzyliśmy". Nie był wybierany?
No wybrali Kwacha
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | > niech będzie żydowskim targiem że zrealizowali 35%. Jak myślicie jest to> wynik zadowalający?Jeśli porównać ze stopniem realizacji obietnic przez poprzednie ekipy to chyba nie gorszy. Gdyby mieli wprowadzać takie zmiany jak koalicja Giertych- Kaczyński- Lepper to lepiej żeby robili mało. Mnie osobiście cieszy że PO nie zrealizowała obietnicy podatku liniowego. > większym niepokojem napawa fakt że ludzie wierzą w takie bajki.Nie wierzą- wybierają to co uważają za mniejsze zło, czyli za lepsze. Kaczyński i PiS to groźba rządów autorytarnych i państwa wyznaniowego.
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | >>niech będzie żydowskim targiem że zrealizowali 35%. Jak myślicie jest to >>wynik zadowalający? >Jeśli porównać ze stopniem realizacji obietnic przez poprzednie ekipy to chyba nie gorszy. Gdyby mieli wprowadzać takie zmiany jak koalicja Giertych- Kaczyński- Lepper to lepiej żeby robili mało. Mnie osobiście cieszy że PO nie zrealizowała obietnicy podatku liniowego.
A ja tam bym wolał żeby obniżyli podatki tak jak poprzednia ekipa. No i wolałbym żeby partie na które głosuje realizowały swoje obietnice w przeciwieństwie do Ciebie jak widzę.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | > www.500dnispokoju.pl/> "Według naszych ekspertów rząd Tuska zrealizował tylko 42 obietnice (21%)"A myslalem ze chodzi o zawartosc tlenu w atmosferze, wlasnie dokladnie 21%. Raczej zadowalajace bo sie do tego ewolucyjnie dostosowalismy...
|
|
 | | Konowal (6291 punktów) | > >www.500dnispokoju.pl/> >"Według naszych ekspertów rząd Tuska zrealizował tylko 42 obietnice (21%)"> A myslalem ze chodzi o zawartosc tlenu w atmosferze, wlasnie dokladnie 21%. Raczej zadowalajace bo sie do tego ewolucyjnie dostosowalismy...> A co z :Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;. Łam, czego rozum nie złamie"? do tego już lepszej mieszanki trzeba niż tylko 21% tlenu 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|