Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sejmowe projekty o aborcji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-08-2011 21:48Selanos (12869 punktów)Sejmowe projekty o aborcji
Ocena 6 na 6
Znowu zakładam temat o aborcji i to niemalże jeden po drugim. Tylko, że tym razem naprawdę się przeraziłem.

Cytat:
Za wnioskiem o odrzucenie projektu zakazującego aborcji głosowało 191 posłów; 186 - było przeciw; pięciu wstrzymało się od głosu. Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zakładał m.in. wykluczenie z prawa tych wyjątków, które dopuszczają obecnie w Polsce aborcję. Autorzy projektu chcieli także zmiany tytułu obowiązującej ustawy na: "O ochronie życia ludzkiego od poczęcia".


Czyli zabrakło zaledwie kilku głosów do, przynajmniej według mnie, wielkiego nieszczęścia, żeby nie powiedzieć że zbrodni.

Cytat:
Projekt poparło całe PiS, prawie całe PSL i PJN oraz 15 posłów PO - m.in. Mirosław Sekuła, Jan Filip Libicki i Roman Kosecki. Przeciw było całe SLD i SdPl, ogromna większość posłów PO.


Cytat:
Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie przygotowany przez SLD, który liberalizował przepisy dotyczące przerywania ciąży, wprowadzał refundację aborcji i środków antykoncepcyjnych oraz edukację seksualną do szkół. Za wnioskiem o odrzucenie projektu zagłosowało 369 posłów; przeciw - 31 ; dwóch - wstrzymało się od głosu. Projekt poparli tylko posłowie SLD.


Czyli lepiej nie ma, ale przynajmniej nie jest gorzej.

Link do całego artykułu na gazeta.pl: link

Zawiedli mnie szczególnie posłowie PO. Część a zakazem, wszyscy przeciw liberalizacji. Już lepsi są PiSowcy, przynajmniej wiadomo czego się po nich spodziewać i sami dają mi jasny powód żeby na nich nie głosować.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

fiedorek.t (5805 punktów)
>Znowu zakładam temat o aborcji i to niemalże jeden po drugim. Tylko, że tym razem naprawdę się
>przeraziłem.
Nie bój, nie bój społeczeństwo tez działa
takdlakobiet.pl/category/aktualnosci/
01-09-2011 15:48 
 Ocena 1 na 1
IllusiveMan (2786 punktów)
>>Znowu zakładam temat o aborcji i to niemalże jeden po drugim. Tylko, że tym razem naprawdę się
>>przeraziłem.
>Nie bój, nie bój społeczeństwo tez działa
>takdlakobiet.pl/category/aktualnosci/
>

Zapraszam do poczytania opinii społeczeństwa biorącego udział w dyskusji na fb w grupie wybory 2011.
www.facebo(*)0360666245¬if_t=share_reply

Aż się scyzoryk w kieszeni otwiera ;[

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
TyDraniu (6569 punktów)
Cytat:
Projekt poparło całe PiS, prawie całe PSL i PJN oraz 15 posłów PO - m.in. Mirosław Sekuła, Jan Filip Libicki i Roman Kosecki. Przeciw było całe SLD i SdPl, ogromna większość posłów PO.


Ciekawe, zwłaszcza że w klubie PO miała obowiązywać w tym głosowaniu dyscyplina. Jest to mechanizm partyjny, którego nie akceptuję, ale teraz zastanawiam się, jak ukarani będą "niepokorni" posłowie PO.

A jak się cieszą na Frondzie...

plus.google.com/100678727802291315527/posts
31-08-2011 23:08 
 Ocena 3 na 3
fiedorek.t (5805 punktów)
A jak się cieszą na Frondzie...
A jakie komentarze, mój boże, to do katolików niepodobne. Ciekawe, czy swoje grozby spełnią i utrudnią żywot wyborczy politykom "mordercom". Czekam na akt trzeci, co zrobią z tą ustawą po wyborach?
31-08-2011 23:43 
 Ocena 1 na 1
IllusiveMan (2786 punktów)
Jak otworzyłem link to myślałem że ktoś błędnie go wrzucił bo tytuł nie pasował mi do tego co myślałem zobaczyć, ale widać dawno nie odwiedzałem frondy i już zapomniałem że oni lubią modyfikować rzeczywistością. Ale niezmiennie bawi mnie notka do komentarzy : Opinii wyrażanych przez użytkowników portalu Fronda.pl nie należy utożsamiać z poglądami redakcji.

Można powiedzieć że komentarze należą do tzw. pisowskich prawdziwych polaków. Niedługo zapewne podadzą dane tych co głosowali przeciw pisowskiej ustawie - wróć, ,,morderców"- by można się było z nimi skontaktować i wyjaśnić ich błąd -wróć, pozwać, pogrozić, powyzywać .

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
IllusiveMan (2786 punktów)
>Czyli zabrakło zaledwie kilku głosów do, przynajmniej według mnie, wielkiego nieszczęścia, żeby nie
>powiedzieć że zbrodni.

Już wiadomość mi znana, ale cały dzień w niepewności przesiedziałem i rozmyślałem czy dalej mkniemy w ciemną głębię czy do góry. Na szczęście dzisiaj nie ruszyliśmy w dół, ale w górę również nie. Możesz powiedzieć i nawet ja to powiem - zbrodnia.

>Zawiedli mnie szczególnie posłowie PO. Część a zakazem, wszyscy przeciw liberalizacji. Już lepsi są
>PiSowcy, przynajmniej wiadomo czego się po nich spodziewać i sami dają mi jasny powód żeby na nich
>nie głosować.

Oni ten problem wolą zostawić przed wyborami tak jak jest. Pis jak pis - stara bieda nic nowego, a przynajmniej są przewidywalni.


For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
Grzegorz (5685 punktów)
>Znowu zakładam temat o aborcji i to niemalże jeden po drugim. Tylko, że tym razem naprawdę się przeraziłem.
Kolejny przykład braku rozsądku wśród zwolenników całkowitego zakazu aborcji.

Szanse na uchwalenie jeszcze bardziej restrykcyjnej ustawy są niewielkie, skoro nawet przedwyborczo nie udało się tego upchnąć. A poza tym, podejrzewam że zmiany przyniosłyby niewielki skutek - ciąże będące efektem gwałtu, zagrażające życiu matki, czy też z istotnymi defektami genetycznymi to niewielki odsetek wśród reszty, a i tak nie wszystkie kobiety decydują się w takich warunkach na zabieg.

Wyjdę na adwokata diabła, ale proponowałbym im raczej skoncentrowanie się na prawie które obecnie obowiązuje (i nie jest wcale szczególnie liberalne) i na tym w jakim stopniu jest egzekwowane. Ja obstawiam że w znikomym (chyba że ktoś próbuje zrobić to na NFZ). Wystarczy popatrzeć na liczbę ogłoszeń (gazety, internet) typu "bezzabiegowe wywoływanie miesiączki" i skojarzyć proste fakty. Ogłoszeń jest sporo, kosztują też konkretne pieniądze, a w końcu lekarz też do interesu dokładać nie będzie. Szacować precyzyjnie na takiej podstawie skalę podziemia jest trudno, ale w ciemno można obstawiać że egzekwowanie już istniejącego prawa dałoby większe efekty niż zakazanie aborcji w tych nielicznych przypadkach które są obecne dozwolone. Oczywiście zakładając naiwnie że komuś naprawdę zależy na "dzieciach nienarodzonych" bardziej niż na medialnym szumie czy autopromocji.
01-09-2011 12:18 
 Ocena 1 na 1
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Ech, filozofia prawa jest bezwzględna. To tak jakby zacząć karać ludzi za to, że ściągają piracką muzykę, filmy itd. Albo ukarzesz parę osób i skończy się to skandalem, albo wsadzisz połowę kraju do więzienia.

Poza tym nawet skoro ja wiem kto poddał się aborcji wczesnoporonnej to jak to udowodnię przed sądem? Egzekwowanie tego prawa to skrajny idiotyzm, do tego niewykonalny. Poza tym co dobrego by to przyniosło?

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
Grzegorz (5685 punktów)
>Egzekwowanie tego prawa to skrajny idiotyzm, do tego niewykonalny. Poza tym co dobrego by to przyniosło?
A czy ja mówię że nie? Po prostu pokazuję, że jeśli ktoś z jakichś względów priorytetowo traktuje temat "dzieci nienarodzonych" to ma dużo lepsze pole do popisu niż tracenie czasu na zebranie 600 tysięcy podpisów aby zmienić ustawę (która liczbowo zmieni niewiele). Nigdzie nie mówię że popieram projekt, chodzi wyłącznie o logikę - podziemie aborcyjne to (szacunkowo) ok. 100 tysięcy aborcji rocznie... trudno dotrzeć do danych ile jest rocznie aborcji pochodzących z gwałtu czy też ciąż usuniętych z powodu ciężkich wad genetycznych, ale w ciemno obstawiam że ponad rząd wielkości mniej.

A co do udowodnienia przed sądem - pacjentce pewnie trudno byłoby udowodnić cokolwiek bez szczegółowych badań, za to lekarzowi bardzo łatwo. Ale ponieważ mogą to czytać zwolennicy projektu obywatelskiego to nie będę jeszcze bardziej ułatwiał im zadania.
01-09-2011 21:29 
 Ocena 2 na 2
fiedorek.t (5805 punktów)
>A co do udowodnienia przed sądem - pacjentce pewnie trudno byłoby udowodnić cokolwiek bez szczegółowych badań, za to lekarzowi bardzo łatwo. Ale ponieważ mogą to czytać zwolennicy projektu obywatelskiego to nie będę jeszcze bardziej ułatwiał im zadania.
Zależy, który projekt obywatelski masz na myśli. Tak czy inaczej wszystko wygląda na kolejna grę przedwyborczą. SLD próbuje podnieść sondaże, a Tusk stara się, żeby wilk był syty i owca cała. Nie sądzę, żeby złamanie dyscypliny przez niektórych posłów, nie było odgórnie umówione. Właściwa batalia rozegra się po wyborach i tu zaczyna się rola akcji takich jak takdlakobiet. Trzeba dać kontrę prolajfowcom, to oczywiście moje zdanie. W przeciwnym razie przykościelni zrobią prawdziwą zieloną wyspę. Choć w Irlandii spotkałem kobiety, które powiedziały mi, że do klinik aborcyjnych w pobliskiej Anglii zostały skierowane przez swoich lekarzy domowych, zostały szczegółowo o wszystkim poinformowane, a po powrocie miały rutynowe kontrole. Oprócz tego w razie powikłań mogły dostać odpowiednia pomoc. Jakoś tego typu działań nie wyobrażam sobie w kraju, po zaostrzeniu prawa aborcyjnego.
01-09-2011 02:40
 Ocena 11 na 11
Bezdomny (621 punktów)
Szacuje się, że w Polsce dokonuje się około 100 tysięcy aborcji rocznie! Wiele Polek wyjeżdża za granicę, by wykonać ten zabieg bezpiecznie. Czytałem w jednym z ostatnich numerów Polityki o Słowacji, gdzie Polki udają się coraz częściej. Od 1986 roku kobieta ma prawo decydować o zabiegu do 12 tygodnia ciąży. Powyżej 12 tygodnia - gwałt, zagrożenie życia lub zdrowia matki, uszkodzenie płodu. Dodatkowo wprowadzono refundację antykoncepcji, efekt: spadek liczby wykonywanych zabiegów aborcyjnych z 32tys na początku lat 90 do 12.5 tys. w 2010r. Warto brać dobre przykłady od bardziej doświadczonych sąsiadów. Swoją drogą to samo dotyczy legalizacji narkotyków: spada konsumpcja twardych, ogranicza sie wpływy mafii a wpływy do budżetu można przeznaczyć (ewentualnie)na pomoc uzależnionym, których w takiej sytuacji i tak jest mniej, a pieniędzy na taka pomoc więcej.
Kowalski (2244 punktów)
Im bardziej czarni i ich poplecznicy przykręcą śrubę lub będą próbować to zrobić, tym bardziej zdecydowana będzie reakcja ludu. Zastanawiam się, na ile wczorajsze głosowanie otworzyło ludziom oczy, jak niebezpieczna jest dla prawa zbytnia zażyłość z Watykanem. Za miesiąc wyniki wyborów to pokażą.
sinapis (1725 punktów)
>Im bardziej czarni i ich poplecznicy przykręcą śrubę lub będą próbować to zrobić, tym bardziej zdecydowana będzie reakcja ludu. Zastanawiam się, na ile wczorajsze głosowanie otworzyło ludziom oczy, jak niebezpieczna jest dla prawa zbytnia zażyłość z Watykanem. Za miesiąc wyniki wyborów to pokażą.

Ech, wybory to już pokazały dziesięć lat temu... Bardziej tu liczę na narastającą ilość oddolnych, lokalnych buntów, które z czasem mogą otworzyć oczy politykom.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
5 głosów od prawa kościelnego ?

~

Zgwałcona dziewczynka ma rodzić, choćby miała umrzeć, Bóg tak chciał.

PiS+PSL+PJN+część PO mogą mieć w przyszłym sejmie taką większość, choć w to nie wierzę.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365